Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Zoryanazirka, 11 Жовтень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Kryhla

    Kryhla Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Потребую поради! Дитині 18 червня виповниться місяць. Вчора ми поїхали в поліклініку до нашого сімейного - мали деякі питання, він одразу каже, раз ви вже приїхали, то зайдіть до невролога, кардіолога аби на наступний тиждень не їхати на огляди. Невропатолог одразу сказав, що малий жовтий, понастрашував нас і відправив в патологію на Орлика здавати аналіз на білорубін. Ну ми поїхали, думаю, здамо той аналіз, а далі вже будем бачити чи треба щось робити. Приїхали, а там кажуть, що аналіз можуть зробити тільки якщо ми ляжемо в лікарню, чого я дуже не хочу.
    Читала вище, що хтось заміряв білорубін в поліклініці на Орлика якимось електронним пристроєм - то Ви ходили до невропатолога в поліклініці і він Вам міряв чи як? Бо нам за таке ніхто навіть не розказував, казали,що мус брати кров з вени.
    І ще, малий від народження смуглявий, трохи червонуватий, жовтявий відтінок трішки є, але на мою думку, шкіра по трошку вибілюється. Десь в 2 тижні приходила медсестра, теж казала, що трохи жовтуватий, але до місяця має пройти. То нам ще майже тиждень до місяця, ми на ГВ, малий активний, виношу на сонце. Боюсь, що як ляжу в лікарню, то вони навіть з некритично високим показником не схочуть відпускати, а скажуть капати. Може десь можна здати аналіз на білорубін не лягаючи в лікарню, бо я чесно кажучи, в шоці від такого підходу?
     
  2. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    мали мало не до 2 міс., нічого не робила з тим
     
  3. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    хм... а на основі чого лягати в лікарню...? на основі того, що "малий жовтуватий"?? це не діагноз
    спочатку має бути аналіз, а тоді вже...
    берете направлення в сімейного, тоді з направленням їдете на аналіз, тоді з результатом - назад до сімейного
     
  4. Kryhla

    Kryhla Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Нам дав сімейний скерування на аналіз, ми приїхали, а нам сказали, що аналізу просто так не роблять, треба лягати в лікарню.
     
  5. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    То Вам на Орлика таке сказали? Підіть в приватну лабораторію здайте аналіз.
     
  6. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    100%

    дуже дивно
    нам аналіз теж в стаціонарі робили
    тричі - коли ми там не лежали (ну і один раз - коли лежали)
     
  7. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Нас теж відправляли на Орлика здавати кров в 1 міс. Але ми не поїхали бо я не хотіла з малою по лікарням зайвий раз возитися. Тим більше читала як то важко таким малим з вєни кров брати. А білірубін міряли пристроєм в пологовому в медінституті до виписки кілька разів апотім ще в 3.5 місяці приїжджали за домовленістю. Давали 100 грн. Точнцсть заміру така ж а справа 3 секунд. Я в шоці що досі всі поліклініки таких не мають! У стількох діток є жовтяниця.



    А мою маму з братом в 1 його міс поклали в лікарню з жовтушкою. Лежали там місяць. Його так намучили і маму теж. В результаті брат ще й підхопив там якусь лікарняну інфекцію. Це правда ще за срср було. Але щодо санітарії в лікарнях нічого я думаю не змінилось.

    Ну і знову ж таки. Якщо ви на ГВ то я б не панікувала взагалі. Я вже вище писала чому.

    ---------- Додано в 12:39 ---------- Попередній допис був написаний в 12:36 ----------

    Дуже раджу почитати ось це:
    http://forums.rusmedserv.com/showthread.php?t=155684

    Особливо коментарі лікаря SergDoc.
     
    Останнє редагування: 13 Липень 2014
    • Подобається Подобається x 1
  8. Kryhla

    Kryhla Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Дякую, вже так не панікую. Але все ж хочу взнати показник білорубіну. Напишіть будь ласка, контакти в пп.
     
  9. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Я вам відповіла. Ще тут напишу. Може комусь стане в пригоді. У нас був показник 200 з чимось в пологовому. Нас з ним і виписали. Потім місяць часу ми були дуже жовті але показник не знаю. Як я і писала ми не здавали кров принципово. А в 3.5 міс ми міряли було на обличчі 70 а на ручках 30 а береться середнє. Отже загальний показник виходив 50. А під кінець 4го міс вона вже була біла.

    Це при тому що ми НІЯКИХ ліків не давали. Тільки світили лампою. Я вже псала що західні медресурси пишуть тільки про світлотерапію. Ніякі медикаменти не застосовують. Це тільки наші лікарі як допотопні. Ну звичайно якщо немає якоїсь патології або хвороби. Бо жовтяниця буває і через хворобу або резус конфлікт.

    На тому форумі що я скидала писали здається що вище 350 є ризик. І то якщо проягом тривалого часу.
    Якщо дитинка добре себе почуває. Тобто їсть грудь активно. Спить. І т. Д. То я б радила тільки гуляти на повітрі більше. Але не на прямому сонці. Якщо вам цікаво то можу пояснити механізм. Я вчусь на фізика і трохи розбираюсь в тому. Світло певного спектру а саме синього має властивість білірубін переводити в іншу форму яка легко виводиться з організму. Я вже прочитала купу про це.

    І ще. Які у дитинки каки? Дуже жовті? Я так зрозуміла що білірубін виводться і з каками теж. Ми коли побіліли то какі перестали бути дуже жовтими. А чому жовтяниця ГВ? Бо молочко містить такі речовини які сповільнюють вивід білірубіну. Але припиняти ГВ за кордоном теж ніхто не радить. Хоча на наших і сндшних форумах зустрічались мені історії мам які переривали гв і дитина швидко біліла. Думаю що це реально так буває. Але навіщо? Якщо ризика і так немає.

    Але ще раз підкреслю що не у всіх жовтяниця на гв. Є і серйозні хвороби. Тоді ясно що тре лікувати. Але саму хворобу звісно а не жовтяницю.

    ---------- Додано в 19:05 ---------- Попередній допис був написаний в 19:03 ----------

    Я вам відповіла. Ще тут напишу. Може комусь стане в пригоді. У нас був показник 200 з чимось в пологовому. Нас з ним і виписали. Потім місяць часу ми були дуже жовті але показник не знаю. Як я і писала ми не здавали кров принципово. А в 3.5 міс ми міряли було на обличчі 70 а на ручках 30 а береться середнє. Отже загальний показник виходив 50. А під кінець 4го міс вона вже була біла.

    Це при тому що ми НІЯКИХ ліків не давали. Тільки світили лампою. Я вже псала що західні медресурси пишуть тільки про світлотерапію. Ніякі медикаменти не застосовують. Це тільки наші лікарі як допотопні. Ну звичайно якщо немає якоїсь патології або хвороби. Бо жовтяниця буває і через хворобу або резус конфлікт.

    На тому форумі що я скидала писали здається що вище 350 є ризик. І то якщо проягом тривалого часу.
    Якщо дитинка добре себе почуває. Тобто їсть грудь активно. Спить. І т. Д. То я б радила тільки гуляти на повітрі більше. Але не на прямому сонці. Якщо вам цікаво то можу пояснити механізм. Я вчусь на фізика і трохи розбираюсь в тому. Світло певного спектру а саме синього має властивість білірубін переводити в іншу форму яка легко виводиться з організму. Я вже прочитала купу про це.

    І ще. Які у дитинки каки? Дуже жовті? Я так зрозуміла що білірубін виводться і з каками теж. Ми коли побіліли то какі перестали бути дуже жовтими. А чому жовтяниця ГВ? Бо молочко містить такі речовини які сповільнюють вивід білірубіну. Але припиняти ГВ за кордоном теж ніхто не радить. Хоча на наших і сндшних форумах зустрічались мені історії мам які переривали гв і дитина швидко біліла. Думаю що це реально так буває. Але навіщо? Якщо ризика і так немає.

    Але ще раз підкреслю що не у всіх жовтяниця на гв. Є і серйозні хвороби. Тоді ясно що тре лікувати. Але саму хворобу звісно а не жовтяницю.
     
  10. EmmaZunz

    EmmaZunz Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Привіт!
    Справді від підходу наших лікарів я також в шоці. Моя порада звертайтеся до інших лікарів, і якшо ситуація з жовтизною не прогресує, дитинка активна, має всі відповідні рефлекси до свого віку (це й провірить лікар), виключно на грудному то ніякої лікарні не потрібно. Ось декілька фактів які знайшла цікавлячись цим питанням і весь наш досвід жовтушки.
    Нам зараз рік, тому сміло можу писати шо ми не послухавши поради на Орлика лягати в 1 місяць в лікарню "для здачі аналіз" живі, здорові, активні і веселі.
    Минулого року при стандартному огляді в 1 місяць нам також сказали, що дитинка виявляється жовта "як помаранч" і треба лягати в лікарню для здачі аналізів. Чому – бо вік понад місяць і жовтушка – це вже показання в лікарських інструкціях до лікарні. Уточнили що аналізи це сеча і кров з вени (вени до речі в маленьких важко знайти тому шукають їх виявляється на голові). Нам щось це не сподобалося і ми вирішили перевірити чи дійсно стан дитинки такий критичний і чи є якісь інші способи поміряти білірубін ніж колоти голову малючка (аж страшно таке уявляти). Сравді існує білірубінометр який вимірює доторком до шкіри, але він ефективно працює тільки в новонароджених . Тобто ним вимірюють тільки в роддомі. Навіть в приватних лабораторіях типу св. Параскеви в 1місячних колять у вену, єдине мене по телефону запевнили, що якщо знайдуть вену на ніжці чи ручці, вколять туди. Ми були ще в трьох педіатрів всі вони підтвердили що дитинці наче нічого не бракує, але вона справді трішки жовтенька, і краще для перестраховки…., ну на Орлика ж всі розумні…, ну і тому подібне. Ми батьки жовтизну шкіри до речі не помічали, єдине що як приглянулися до склер ока, вони були не білі як у всіх, а трішки мутновато-жовті і це було з народження, але в роддомі лікарі казали що все добре. Четвертий педіатр нарешті сказав те що ми хотіли почути :) Він перевірив його рефлекси, спитав чи водить очима за іграшкою, як реагує на близьких, чи повністю на грудному, пересвідчився що вагу набирає дуже добре (1,600 кг за місяць), скарг від батьків нема, перепитав мої аналізи під час вагітності (чи були антитіла, бо в нас з малюком конфлікт резусів, антитіл не було виявлено) і сказав що жовтушка фізіологічна і щоб ми за звичайно слідкували за станом дитинки але в ніяку лікарню не йшли. Адже існує ще так звана жовтянична грудного вигодовування про яку чомусь наша офіційна медицина знає не завжди, яка проходить сама до 4 місяців. І лікується тільки сонячним ультрафіолетом і якомога частим грудним годуванням. З можливих причин такої затяжної жовтушки він назвав стрімке набирання ваги, і печіночка не може справитися швидко, щоб і білірубін вивести і молочко перетравити, це фізіологічний процес, тобто нормальний. Ми слідкували за дитинкою, жовтизна не прогресувала, але трималася десь до 4 місяців, склери ока стали білі-білі десь коло 5 місяців. На сонці сиділи цілий день і їли, і спали, і гуляли крім самого обіду, так як було літо. Якщо холодно, до виставляла личко і ручки на сонце. На Орлика пішли вже в 6 місяців, сказали що все люкс, і навіть не пожурили що в лікарню не з’явилися. Зустріла потім знайому яка при подібній ситуації лягла в лікарню, білірубін аналізи показали вищий норми, їх 2 тижні тримали там, гріли в боксі ультрафіолетом, в якому місячна дитинка ледве влізала,ставили капельниці, в мами чуть не пропало молоко від того стресу. І результат такий як і в нас на сонечку і з цицьою!

    Декілька ВАЖЛИВИХ ФАКТІВ, про які сама не здогадувалася.
    1. Сонячний ультрафіолет не проникає через скло. Гріти дитинку сонцем через засклений балкон не ефективно.
    2. Ступінь жовтизни дитинки на око лікарі визначають за шкалою Крамера. Критично небезпечний показник коли жовті долоні і стопи.
    3. Білірубін виводиться зі сечею. Більше циці, більше пісі.
    4. Є лікарська інструкція за якою всіх дітей з ознаками жовтушки понад 1 місяць відправляють на аналізи і швидше за все лікування. Адже про те що фізіологічна жовтушка може тривати і до 4 місяців не всі чули.
    5. Жовтушка грудного вигодування не лікується відлученням від грудей.
    6. Бачила в неті інструкцію, що Білірубінометр міряє білірубін до 20 днів життя або до 5 кг ваги. Може не всі
    7. Корисні статті
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Майже з усім згідна з попереднього допису. Єдине уточнення до того що білірубін переходить в форму яка легко виводиться з організму не від ультрафіолету а саме від світла синьої хвилі! Денне світло від сонця звичайно містить і УФ і сині хвилі (сорі за оффтоп але то важливо) А отже світло яке проходить через вікно ТЕЖ ДОПОМАГАЄ. Але не так ефективно бо його інтенсивність набагато нижча ніж світла на вулиці. Наведу такий приклад: сонцезахисні окуляри на вулиці інколи не рятують а вдома в них навіть видно погано. Отже якщо раптом немає можливості виходити на вулицю то через вікно теж корисно від жовтяниці. А ось під прямим сонцем немовлятам бути дуже небезпечно для шкіри. А в тіньку - ідеаьний варіант! Бо насправді фотончики добре на шкіру і там попадають!

    ---------- Додано в 19:38 ---------- Попередній допис був написаний в 19:36 ----------

    Kryhla як там Ваші справи?
     
  12. рижик

    рижик Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    хто давав діткам Хепель - підкажіть дозування, бо я щось заплуталась 1/4 таблетки - це разова доза (тобто 3/4 на день) чи добова. Почала вже сьогодні давати, бо личко і очки ще жовтенькі. Боюсь чекати далі - минулого тижня здавали аналізи: білурубін -132, прямий -12, непрямий- 120. Виписали ще нам клізмочки з барбовалом. Ми повністю на ГВ експерементувати з відлученням не хочу, та щось вже починаю переживати.
     
  13. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    Навпаки гв помагає позбутись від жовтушки. Старшому давали Хеппель, по 1/4 на раз. Пам'ятаю то як сьогодні.
     
  14. рижик

    рижик Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

    тричі на день, тобто 3\4 на добу
     
  15. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Жовтушка в дитини і грудне вигодовування


    Нам давали 4 рази на добу, але то в нас була дуже важка історія. А норма 3 рази на добу.
     
  16. qwas

    qwas Member

    Незнаю чи правльну тему вибрала.Нам після пологів поставили гематому сказали мазати траумель с.На дркгий день ця гулька пропала і лікар мазь відмінила.В день виписки дитина стала трошки жовта, а вдома діоьничий педіатр поставиоа діагноз жовтушка.І от другий день дитинка жовта а лоб синій і явно видно що синій порівняно зі всім личком.Що це може бути? Хто з таким стикався
     
  17. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    при жовтушці воно справді таке трохи синюшнє, але в нас гематом не було. Тому у вашому випадку -- тільки до лікаря. І не в поліклініку -- а на Орлика їдьте у відділення патології новонароджених. Там і оглянуть (без проблем і без хабарів), і відразу білірубін поміряють (вони таку штуку мають, що від шкіри міряє, і не треба кров здавати і чекати)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    І нам призначили хеппель... Пів таблетки 2 рази в день. Обов'язково дитині то давати? Можливо краще саме пройде? Так не хочеться то все пхати в маля...
     
  19. Megan

    Megan Well-Known Member

    Старшому то давали, бо він був в реанімації (передчасні пологи). Ну і він був таки жовтий, я на той час поняття не мала, що таке жовтушка, але тут сама бачила, що він жовтий. Ну і гв в нас не було.
    Молодший доношений, на 2 день після пологів трохи пожовтів, пані дохтурка взяла його на 2 год під лампу і "порекомендувала" таблетки. Я їх не давала, гв нонстоп, і десь через 2 тижні все минулось. До слова, по старшому ще в 2 місяці було видно жовту шкіру.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Raven

    Raven Мама малятка

    Я не давала. Неонатолог порадила гв і контроль ваги. А жовті ми були довго.
     
    • Подобається Подобається x 1