Змінити себе - можливо?

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Masja, 5 Листопад 2017.

 1. Masja

  Masja Well-Known Member

  От задумуюсь я вже не раз, що часто причиною моїх проблем є мій характер. Точніше - сприймання оточуючих людей, слів, які мені сказали, поглядів, які мені здались "не такими"...Начиталась я трохи відповідних статей і вичитала, що характер можна змінити. Тепер і намагаюсь якимось чином викорінити в собі оцю залежність від думки інших, нетеплячість, накручування...та й багато іншого. Цікаво, чи є у вас такий досвід - зміни певної риси характеру? Якщо так, то що на це повпливало? Бо справді самопереконування щось не дуже допомагає. А це моє накручування не просто заважає мені, а, на жаль, псує стосунки з близькими мені людьми...
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 2. ruda kishka

  ruda kishka Well-Known Member

  То не характер можна змінити, а Вашу реакцію на якісь події :)
  Читайте книжки, шукайте інформацію.
  Найперша книжка, що спала на думку "клип трансферинг" Вадим Зеланд
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 3
 3. flame

  flame невгамовний експериментатор

  не зовсім характер, швидше - світогляд, сприйняття подій і розстановку пріоритетів.
  поцікавтеся лекціями про егоцентризм.
  Тільки не зациклюйтеся на якомусь одному авторі, бо можна ще глибше влізти. Не пошкодить спілкування з хорошим психологом.
  і не допоможе. Треба, в першу чергу, бути чесним самим з собою і не переконувати себе, а розкласти собі що і чому дратує в конкретній ситуації. Найкраще на папері.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  • Подобається Подобається x 2
 4. Materynka

  Materynka Well-Known Member

  Погоджуюся, але для цього дійсно треба багато чого переусвідомити і зробити висновки.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 5. cjomcjomka

  cjomcjomka Content - fairy

  є досвід, успішний. Кардинальні зміни в житті. Правда, єдине, що можу порадити для такого ж успішного досвіду - повністю взяти на себе відповідальність і йти до мети. На мою думку, це в усьому єдине, що працює.

  Але ще є інший момент. Треба для себе визначити, кому ці зміни потрібні. Якщо це нав'язані кимось невідповідності - може, варто все ж навчитись бути собою по-справжньому.
   
  • Подобається Подобається x 4
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 6. Masja

  Masja Well-Known Member

  Конкретно мені і це справді свідомий вибір:girl_smile:
  Якщо не секрет, з чого починали? Певна література, план дій чи ще щось подібне?
  Бо навіть не знаю, з чого починати...
   
 7. cjomcjomka

  cjomcjomka Content - fairy

  ні
  навіть не так. Моя мета і бути оберненою цілий час до неї. Чи швидко до неї йдеш - неважливо, головне - ТІЛЬКИ в цьому напрямку
   
  • Подобається Подобається x 2
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 8. Jusi

  Jusi Ловець емоцій

  @Masja, я би рекомендувала піти до психолога. Він Вам грамотно розкаже, з чого починати, який план дій і т.д. :girl_smile:
   
  • Подобається Подобається x 1
 9. Ligymunka

  Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

  Є щось що потрібно відпустити, є щось що треба в собі прийняти і найліпше в цьому допомагає терапія . Важливо знайти хорошого психолога . Великою цінністю терапії є те, що людина відкриває себе справжню , а не таку якою її хоче бачити хтось чи стандарти яким вона має відповідати ...
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  • Подобається Подобається x 1
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 10. Divchinka

  Divchinka Well-Known Member

  Я вважаю, що змінити себе (не в глобальному плані) можна у будь - якому віці. Головне зрозуміти, що це вам потрібно, зважити всі "за" і "проти"
  Взагалі "залежність від думки інших" - паскудна штука, яка заважає жити.
  Чомусь нас зажди вчать бути залежними від суспільної думки. Родичі, близькі, сусіди, незнайомі - ми всім повинні подобатись))
  Маленький приклад: моя дочка переїхала жити на нову квартиру. Через пару місяців зустріла випадково сусідку знизу, пані в роках, і та з ходу отак спокійно зробила зауваження: чого це досі моя мала не повішала фіранки на лоджії. Фіранки! На лоджії!
  Поясніть мені: як може людина, зовсім незнайома, робити такі зауваження? Яка кому справа до чужих фіранок?
  Так, історія дрібязкова і неварта уваги, але чомусь в нас так заведено, що кожен вважає нормальним засунути свого носа в чужі справи.
  Я давно вже не живу в угоду комусь. Роблю те, що подобається і не звертаю уваги на те, хто і що мені скаже. І знаєте що? Якось мені мимохіть сказали: "та ви ж у секті" :girl_haha: Ну окей, нехай буде вам так, як скажете)
  І зараз в мене головне правило: жити тільки так, як подобається мені, звичайно, при цьому не заважаючи іншим.
  І ще помітила, що в сучасної розумної молоді такі ж принципи. Це круто: не залежати від думки оточуючих. Чого і вам бажаю)
   
  • Подобається Подобається x 6
 11. cjomcjomka

  cjomcjomka Content - fairy

  о, нерідко така асоціація. Ті, хто відрізняється, - явно тойво. Або секта :)
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  • Подобається Подобається x 1
  • Смішно Смішно x 1
 12. souly

  souly scientia potentia est

  треба ще знати толкового психолога) моя знайома вирішила отак сходити, щоб розібратис ьу собі та деяких особистих моментах, проходила декілька сеансів, виклала хорошу суму грошеї, але психолог знаплутала її ще більше, ніж було.
   
 13. Kerzenlicht

  Kerzenlicht Well-Known Member

  річ не в толковості / безтолковості. Треба підібрати "свою" людину. З власного досвіду кажу. Перша спроба також була невдала.
   
 14. Freedom UK

  Freedom UK Well-Known Member

  Мені вагомо допомогло розібратись в собі та оточуючих інфо "Профілі особистості" (рос.Профили личности: предприниматель, заводила, аналитик, опекун). Не знаю, наскільки ця інформація і тест поширені в інеті, бо я була 2 дні на тематичному семінарі. (Якщо що - питайте в пп, можу дещо з конспектів надрукувати :)). Це більше стосується питань 'чому я така, так себе веду і реагую на певні обставини і чому всі інші такі і такі', для комфортного спілкування та побудови відносин з рідними, дітьми, друзями та іншими людьми. І для себе плюсом зрозуміти, що ти нормальна, просто маєш певний профіль, з народження)).
  Ще мені допомагає Біблія (щодо мудрості, вчасно сказаного та (що важче :)) НЕ сказаного, прощення, терпіння, любові, розуму).
  У мене довгий період були проблеми: низька самооцінка, невідповідність внутрішнього зовнішньому (це коли в душі ти бажаєш всім миру та добра, а вираз обличчя такий, ніби хочеш людину заживо спалити :girl_crazy:), фаталізм, негативні оцінки... Але от читаю темку і розумію, наскільки колосальна робота зроблена мною (і я вірю, що з Божою поміччю, також чоловіком) чи наді мною за останні 10 років. І покращувати себе ще є і є. Самодисципліну наприклад, можна поліпшити :girl_dance:
   
  • Подобається Подобається x 3
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1