Змінити себе - можливо?

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Masja, 5 Листопад 2017.

1. Masja

Masja Well-Known Member

От задумуюсь я вже не раз, що часто причиною моїх проблем є мій характер. Точніше - сприймання оточуючих людей, слів, які мені сказали, поглядів, які мені здались "не такими"...Начиталась я трохи відповідних статей і вичитала, що характер можна змінити. Тепер і намагаюсь якимось чином викорінити в собі оцю залежність від думки інших, нетеплячість, накручування...та й багато іншого. Цікаво, чи є у вас такий досвід - зміни певної риси характеру? Якщо так, то що на це повпливало? Бо справді самопереконування щось не дуже допомагає. А це моє накручування не просто заважає мені, а, на жаль, псує стосунки з близькими мені людьми...

• Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. ruda kishka

ruda kishka Well-Known Member

То не характер можна змінити, а Вашу реакцію на якісь події :)
    Читайте книжки, шукайте інформацію.
    Найперша книжка, що спала на думку "клип трансферинг" Вадим Зеланд

• Погоджуюся Погоджуюся x 3
  3. flame

flame невгамовний експериментатор

не зовсім характер, швидше - світогляд, сприйняття подій і розстановку пріоритетів.
    поцікавтеся лекціями про егоцентризм.
    Тільки не зациклюйтеся на якомусь одному авторі, бо можна ще глибше влізти. Не пошкодить спілкування з хорошим психологом.
    і не допоможе. Треба, в першу чергу, бути чесним самим з собою і не переконувати себе, а розкласти собі що і чому дратує в конкретній ситуації. Найкраще на папері.

• Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  4. Materynka

Materynka Well-Known Member

Погоджуюся, але для цього дійсно треба багато чого переусвідомити і зробити висновки.

5. cjomcjomka

cjomcjomka Content - fairy

є досвід, успішний. Кардинальні зміни в житті. Правда, єдине, що можу порадити для такого ж успішного досвіду - повністю взяти на себе відповідальність і йти до мети. На мою думку, це в усьому єдине, що працює.

Але ще є інший момент. Треба для себе визначити, кому ці зміни потрібні. Якщо це нав'язані кимось невідповідності - може, варто все ж навчитись бути собою по-справжньому.

• Подобається Подобається x 3
  6. Masja

Masja Well-Known Member

Конкретно мені і це справді свідомий вибір:girl_smile:
    Якщо не секрет, з чого починали? Певна література, план дій чи ще щось подібне?
    Бо навіть не знаю, з чого починати...

7. cjomcjomka

ні
    навіть не так. Моя мета і бути оберненою цілий час до неї. Чи швидко до неї йдеш - неважливо, головне - ТІЛЬКИ в цьому напрямку

• Подобається Подобається x 2
  8. Jusi

Jusi Ловець емоцій

@Masja, я би рекомендувала піти до психолога. Він Вам грамотно розкаже, з чого починати, який план дій і т.д. :girl_smile:

• Подобається Подобається x 1
  9. Ligymunka

Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

Є щось що потрібно відпустити, є щось що треба в собі прийняти і найліпше в цьому допомагає терапія . Важливо знайти хорошого психолога . Великою цінністю терапії є те, що людина відкриває себе справжню , а не таку якою її хоче бачити хтось чи стандарти яким вона має відповідати ...

• Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. Divchinka

Divchinka Well-Known Member

Я вважаю, що змінити себе (не в глобальному плані) можна у будь - якому віці. Головне зрозуміти, що це вам потрібно, зважити всі "за" і "проти"
    Взагалі "залежність від думки інших" - паскудна штука, яка заважає жити.
    Чомусь нас зажди вчать бути залежними від суспільної думки. Родичі, близькі, сусіди, незнайомі - ми всім повинні подобатись))
    Маленький приклад: моя дочка переїхала жити на нову квартиру. Через пару місяців зустріла випадково сусідку знизу, пані в роках, і та з ходу отак спокійно зробила зауваження: чого це досі моя мала не повішала фіранки на лоджії. Фіранки! На лоджії!
    Поясніть мені: як може людина, зовсім незнайома, робити такі зауваження? Яка кому справа до чужих фіранок?
    Так, історія дрібязкова і неварта уваги, але чомусь в нас так заведено, що кожен вважає нормальним засунути свого носа в чужі справи.
    Я давно вже не живу в угоду комусь. Роблю те, що подобається і не звертаю уваги на те, хто і що мені скаже. І знаєте що? Якось мені мимохіть сказали: "та ви ж у секті" :girl_haha: Ну окей, нехай буде вам так, як скажете)
    І зараз в мене головне правило: жити тільки так, як подобається мені, звичайно, при цьому не заважаючи іншим.
    І ще помітила, що в сучасної розумної молоді такі ж принципи. Це круто: не залежати від думки оточуючих. Чого і вам бажаю)

• Подобається Подобається x 3
  11. cjomcjomka

о, нерідко така асоціація. Ті, хто відрізняється, - явно тойво. Або секта :)

• Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Смішно Смішно x 1