Змішане та штучне годування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Xomka, 24 Липень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Та я так само чекала що молоко буде пізніше. Але його не було. Ні в пологовому, ні вдома. Навіть молозиво не з"явилося. Не те, щоб я не годувала дитину через те що він в реанімації, я думала, підемо додому і ГВ налагодимо. Я дуже хотіла, але воно так і не з"явилося:girl_cray:.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Свою Ярину годувала грудьми десь до 1,6р. Потім Ярина сама відмовлялась. Але будучи в пологовому, дитячий педіатр сказала купити суміш і давати ( молоко в мене почало виділятись ще коли я була вагітна десь на 8 міс) Суміш я купила тільки для вигляду, точніше відкупила в жінок з сусідньої палати, а вони в свою чергу відкупили ще в когось. Коли виписувалась, то віддала ту пачку іншим дівчаткам. Коли приходили вже в поліклііку десь від півроку, лікарка все мене питала: - Ви ЩЕ годуєте грудьми і робила квадратні очі, ніби незнати що я тій дитині роблю. Але я не звертала на то уваги. Зараз є дуже багато матерів, які через знання і непідтримку лікарів відмовляються від ГВ.
     
    • Подобається Подобається x 12
  3. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Розкажу і я про наше ГВ.
    Пологи були важкі. Після пологів синочка поклали мені на живіт і зразу забрали на три години. Зарас шкодую, шо віддала, але я тоді була практично без свідомості і не дуже "соображала", шото робиться. Коли принесли, то він дуже довго спав, бо певно чимось підгодували. Більше я їм свого синочка не дала(4 ночі перед тим я не спала), хоча пропонували забрати на ніч. Коли малий проснувся, то не хотів смоктати груди , плалакав і я плакала, бо дуже хотіла годувати груддю. Медсестри всі як одна казали мені : "мамаша у вас немає ні краплі молока, чого ви мордуєте дитину". На наступний день,я таки здалася і почала допоювати сумішшю, малий перестав плакати і повністю відмовився від грудей. Але полежавши і подумавши , я все таки вирішила, що маю все таки ще раз попробувати відновити ГВ.
    Чесно, було дуже важко. Малий кричав і не хотів, ту цицьку брати до рота, але помаленько, я все таки його привчила. Цілий день малий лежав біля мене і смоктав, а я тільки перелягала на іншу сторону (так було місяць). Думаєте, то легко, цілими днями лежати не встаючи з ліжка, це набагато важче ніж працювати. Навіть не уявляю, як то можна дитину по годинах годувати.
    Після того в нас проблем з ГВ не було. Але скільки я за цей час "корисних" порад наслухалася:
    - обов"язково допоювати дитину водою, бо то літо, жарко.
    - давати дурачка, бо як навчиться пальця смоктати, то потім не відівчу;
    - ні в якому разі не спати з дитиною, бо не схоче в свому ліжечку спати.
    Ну і ше багато нісенітниць. Як хоче дитина пити, бо жарко, то даю частіше груди, нашо йому та вода. Дурачок пробувала давати, але він в мене не "дурачок" сам відмовився. Дуже малий любить спати з нами в ліжку, і так сильно притуляється, як не до мене, то до чоловіка, і спити спокійніше. Невже, я можу відмовити свому дитятку в такому задоволені, та й ми які задоволені. Прийде час, сам не захоче з нами спати.
    ВВажаю, що кожна жінка, якщо захоче то може годувати дитину грудьми, потрібно тільки у це насправді вірити і слухатися тільки свого материнського серця.
    А взагалі, кожен робить те, що він вважає вірним і правильним для своєї дитини. Звичайно є різні обставини: навчання, карєра...які не дають змоги для ГВ. Точно знаю, заради свого, я би це все відклала . Вважаю, що ГВ це не тільки користь від молока, а ще й любов, яка так необхідна дитині в перші дні її життя.
     
    • Подобається Подобається x 21
  4. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Ви так говорите як би дитина що раз більше мала б з'їдати молока але насправді добова кількість молока у мамів 859 і 890 мл. Бо у середньому добовий обсяг молока, що випиває дитина на повнім грудному вигодовуванні з першого місяця до півроку, за даними різних досліджень (проведених різними методами) була приблизно постійна і дорівнювала 750 ± 150 мл. Після 6 місяців і ємність грудей, і її зовнішній розмір, і добовий обсяг вироблюваного молока зменшується. Цікаво, що при цьому ефективність роботи грудей - кількість вироблюваного молока на одиниці об'єму залізистої тканини - підвищується. Тому після року мами могли виробляти для своїх дітей достатня кількість молока, незважаючи на те, що груди поверталася в довагітний стан.
    Для такої вже великої дитини норми ваги (як це було бо 3 місяців що дитина мусіла набирати не менше 500 г за 1 місяць або 125 г за тиждень, або 20-30 г на добу ) при ГВ немає є тільки приблизний що в 6 місяців дитина має подвоїти вагу а в рік потроїти вагу при народженні. Оскільки зараз літо то тяжко визначити по кількості сечовипусканя чи дійсно дитина наїдається. Але ця кількість не має однозначно бути нижчою за 6 у добу. Якщо реально мало молока то обов'язково потрібно зціджувати і догодовувати (крім догодовування з пляшки) а при годуванні з грудей стискати грудей по Нюману Якщо у вас дійсно немає якоїсь проблеми в ендокринній системі то молока можна зробити стільки скільки потрібно
    Щоб молоко появилося потрібно його запросити а не чекати коли воно прийде. А це означає зціджувати зціджувати і ще раз зціджувати дуже багато раз.
    Зціджувань має бути не менше 12 разів у добу по не менше 15 хв (6 разів кожну грудь а це як хто хоче можна за одне зцідження 2 груді зразу) і нівякому разі не звертати увагу на те скільки ви зцідете у вас має бути мета не націдити молока а простимулювати тих 15 хв. груди, і не важливо що за добу ви можете ледве націдити 30гр. або і менше.
    І цідити не 1-3 дні а гарний тиждень-два- три і наочах ви побачите що молока стає все більше і більше. Але перед сціджувати обов'язково простимулювати окситоцин.
     
    • Подобається Подобається x 9
  5. tania

    tania Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Привіт. Дівчата прошу поради, можехто знає. У мене було молока предостатньо. Малій зараз 5 місяців. В один день (малій було 4.5 місяці) пропало, але не повністю, годую зараз тільки 1-2 рази і то вночі (під ранок). Хтось може знає що зробити щоб воно не прибувало? Бо молока мабуть не вистачає і тому вона встає вночі їсти 2-3 рази. Я би потерпіла, якщо би могла вранці довше поспати, але не можу бо мушу сина в школу зібрати. А інколи і відвезти. Останні дні просто немаю сил. Хто знає щось пишіть.:girl_flag_of_truce:
     
  6. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    А Ви не пробували гілку про ГВ читати? Це норма дитині їсти вночі.

    Мій Дмитро засинав в 1-2 ночі, їв 5 разів вночі, а зранку треба було вставати старшого вести в садочок. Повірте: це всеодно простіше ніж ходити вночі із пляшечками і калатати суміші.
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. tania

    tania Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Знаю що норма, але вона цілий день їсть кашу, і могла б спати цілу нічку.:girl_cray: Кажу так бо старший був на штучному і з 3 місяців спав цілу ніч.
     
  8. lapocka

    lapocka Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    3 рази проснутись вночі і дати цицю це не кінець світу
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. Лія

    Лія Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Навпаки добре шо вночі їсть,хоч лактація підтримується,просто спіть з нею щоб невставати мордуватись щоразу
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    а не зарано?
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Nikulya

    Nikulya New Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Привiт. Пояснiть будь-ласка, що це означаэ? Мене ваша порада зацiкавила, але неможу зрозумiти останньоi фрази
     
  12. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Окситоцин це гормон (він має багато функцій) який дозволяє молоку виділятися із грудей. Цей гормон реагує на емоції а також якщо прикладати до грудей спиртові компреси то також різко знижується рівень гормону що може спокійно призвести до маститу чи навіть до абсцесу. Щоб збільшити рівень гормону окситоцин або іншими словами його простимулювати потрібно:

    Психологічна підготовка:
    1. створити затишну, спокійну атмосферу в кімнаті (включіть приємну, спокійну музику, засвітити ароматичну лампу);
    2. за можливості усунути або зменшить больові відчуття;
    3. заспокоїтися, сконцентрувати свої думки на дитині.

    Практична підготовка:
    1. якщо є можливість — здійснити тісний контакт з дитиною («шкіра до шкіри» або «очі в очі»);
    2. випити теплий напій (заспокійливий чай з меліси, неміцний солодкий чай, компот, фруктовий сік тощо);
    3. зігріти молочну залозу (прийняти досить теплу ванну, теплий душ, зробити ванночку для молочних залоз на 10 хвилин або прикласти теплий компрес);
    4. простимулювати соски легким потягуванням і покручуванням їх пальцями;
    5. зробити легкий, обережний масаж молочної залози по колу, а потім у напрямку від основи до соска;
    6. попросити якусь близьку особу, зробити масаж спини протягом 2-3 хвилин (сісти, нахилившись вперед, скласти руки перед собою на столі і покласти на них голову. Груди повинні знаходитись у вільному стані, має бути зручно, розслабити мязи шиї і спини. Помічник спочатку здійснює поглажування шиї і спини, потім розтирання і розминання до появи легкого почервоніння. Рухи виконують знизу вверх за током лімфи. Завершують масаж поглажуваням і натисканням на біологічно активні точки які знаходяться на відстані 2см по обидві сторони від хребта);

    При бажанні можна пити за 15 хвилин до годування лактогенні чаї:
    1. мелісу, кропиву, материнку змішують у рівному співвідношенні. Заварюють 1 ст. ложку суміші 2 склянками окропу. П’ють по1/2 склянки 2-3 рази на добу.
    2. насіння кропу 1 ст. ложку заливають склянкою окропу і настоюють 1 годину. П’ють по 2 ст. ложки 3 рази на добу за 30 хвилин до їди.
    3. насіння анісу 2 чайні ложки заливають склянкою окропу і настоюють 1 годину. П’ють по 2 ст. ложки 3 рази на добу.
    4. горіхове молоко – ефективний засіб для поліпшення якості молока. 100 г горіхів перетирають з 25 г цукру і заливають 0,5 л кип’ячого молока, настоюють 2 години. Приймають по1/3 склянки за 20 хвилин до кожного годування.
    свіжо приготований морквяний сік приймають по ½ склянки 2-3 рази на добу. Для покращення смаку можна додати молоко, мед, фруктово-ягідні соки (1-2 ст. ложки на 1 склянку соку.
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Knopka

    Knopka Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    А чому ви думаєте, що якщо старший спав, то і вона буде спати? Діти всі різні. І дуже реально, що ви будете бігати вночі калатати суміші. Маєте молоко - тіштеся і насолоджуйтесь ГВ. А щоб більше спати, пробуйте це робити вдень, раніше лягати - хатня робота нікуди не дінеться, дитина важливіша.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. tania

    tania Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Я ж написала - могла б, а не - повинна. А з хатньою роботою нема особливих проблем, та вдень спати всеодно не вдається. Я знаю, що так ростуть всі дітки, але хто не бажає для себе кращого. От і питаю хто що знає - авось....
     
  15. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    А для своєї дитини ви кращого не бажаєте?? Грудне годування то найкраще шо можете їй зараз дати,а ви хочете позбутися тої можливості.Не розумію...:confused:
     
  16. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Дівчата, дозволю собі нагадати що тема то про штучне та змішане годування.... а не про безперечну користь ГВ. Для того щоб вихваляти, критикувати і наставляти на пусть істинний є відповідні гілки про ГВ. Тут же люди які спілкуються саме про ШВ чи змішане. Вони прийшли до цього по різним причинам, своїм причинам. То може варто поважати їх думки і рішення? Навіть якщо комусь вони здаються помилковими.....

    А шоб вже зовсім не офтопити, скажу що спочатку з 1,5 місяців я свою малу теж підгодовувала двічі на день. Але от вже 2,5 місяця а може і 3 суміш дитині не даю. Ввела прикорм, урізноманініла раціон і нам повністю вистачає ГВ. Але я не вважає що тих кілька місяців що я підгодовувала дитину сумішшю і нанесла непоправиму шкоду її організму( чи взагалі якусь шкоду).
     
    Останнє редагування: 6 Вересень 2009
    • Подобається Подобається x 9
  17. tania

    tania Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Я може неправильно поставила питання із самого початку. Та на мене всі накинулися. Просто у нас зараз змішане годування, але молока вистачає на одне годування, яке припадає на 4-6 ранку. Хотіла просто почути думки, як це можна робити по іншому, бо мабуть молока на повноцінне годування не вистачає, тому під ранок мася прокидається два, а подеколи і три рази, з різним інтервалом. Спання у мене дууууже цікаве. І наголошую почути думки, а не гостру критику. Може у когось було подібне, і як це можна змінити.
     
  18. FAIRYTALE

    FAIRYTALE Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Дівчатка, я перепрошую, що, можливо, не в цю гілку, але не можу знайти, куди я маю писати. Моїй донечці 9,5 місяців, ми, на жаль, на штучному годуванні з 4,5 місяців, даю їй всі фрукти, але не знаю чи можна в такому віці давати кавун і диню(зараз же ж сезон)???!!!
     
  19. Knopka

    Knopka Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Якщо вона не алергик і нормально їсть ВСІ фрукти, як ви написали, можете дати трішки спробувати і дивіться на реакцію.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Kapitulinka

    Kapitulinka Well-Known Member

    Мамуськи,допомагайте!!!

    тут така справа...:girl_sad:
    Хтось може з вас купляв свому карапузу дитячу суміш Nan,кисломолочну..
    а то моя сестра купила,а суміш якась волога..І ще коли розбавляє її(чи то паК,готує гамцяти)то виходить наче звурдине молоко...
    то так має бути?чи просто суміш якась бракована(прострочена)
    маленька блює...:girl_cray:
    і сестра не знає,чи то везти покупку там де купляли,чи то в мацьопи реакція така на кашку?...
    ну,що порадите?:girl_in_dreams: