Зуби мудрості

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Neytasa, 26 Грудень 2010.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    і як то виглядало і чим відрізнялося від звичного видалення ( бо мені і звичне видалення не боліло,хіба трішки тиск на кістку у момент видалення відчувалося). Бо я, так розумію, при п єзо просто розріз проводиться не скальпелем ( коли зуб непрорізаний і лежить повністю горизонтально), а оцим ультразвуковим апаратом. Ним же "розчленовують" у рані зуб, а потім забирають з рани.
     
  2. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    так і є. "Розчленовують" зуб за допомогою п"єзо. Я не спеціаліст і не знаю коли як можна видаляти, але знаю, що видаляють і розбиваючи зуб спеціальним долотом.
    В мене дуже погано лежали. В середньому операції були 45-80 хв від того, як сіла в крісло і встала. Дуже классно роблять анастезію комп"ютерну. Там спеціальний апарат контролює скільки треба знеболюючого. Классно, бо не ходиш потім пів дня з заморозкою.

    Питання ціни не бентажало, бо мені треба було робити з мінімальним тиском і травматичністю - маю синдом нижньочелюстного сустава.

    Але один, який можна було просто витягти - витягли просто (400 грн). Там і швів не робили - сформували лунку і відпустили. І антибіотиків не пила.

    А там, де розрізи - так, звичайно, були і шви, були і антибіотики, і ліки у ранку. Про антибіотики аж сильно не настоювали і коли я пила паралельно в іншого лікаря антибіотик, то дозволили не хвилюватися і не пити зайвого.

    А НІмісіл пила лише перший день після операції та після останнього- найбільш складного видалення. І то, подзвонила лікарю, пожалувалась, що біль не сходить і вже 3й день маю пити Німесіл. Сказав приїхати, доклав місцеве знеболення (може кто знає - такі водорослі пропитані).
     
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    долотом не розбивають ( може колись так і робили?). Скальпелем роблять розріз, роблять розпил спец. буром бормашинки і так само витягають. Ну а просте видалення робиться просто- рохитуються зв язки і витягається зуб ( інколи ще елеватор підключають, коли зуб міцно зв язками тримається)
    ціни тут за просте видалення :8:
     
  4. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    сніжна, таке ж запитання: як у вас відбувалося звичайне видалення?

    ---------- Додано в 17:13 ---------- Попередній допис був написаний в 17:12 ----------

    так, згідна, що за просте краще йти кудись до перевіренного стоматолога в іншу клініку))) Бо я там магії не бачила

    Мені трохи попиляли зуб бор-машинкою в якомусь місці. Це просто бррр трясло всю щелепу. Ну може таке відчуття після п"єзо,а насправді - терпимо. Але всі 30-40 хв я такого не витримала б.

    Добре, що все у вас без ускладнень. Головне, що їх тепер нема і непокоїти не будуть :)

    ---------- Додано в 17:16 ---------- Попередній допис був написаний в 17:15 ----------

    чим видолбували? Бо ми з сніжною не знаємо чи видолбують долотом чи ні.
     
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    вище написала- анестезія, зуб спец. чином звільняють від звя зок у лунці і витягають. далі ложечкою вичищають дно ( первіряють на відсутність залишків , гранульом і т.п.), закладають спец.плівочку- гумочку і прикладають холод на щоку. Далі 20 хвилин сидиш в кабінеті під спостереженням . Далі лікар дивиться, чи сформувався згусток, забирає тампон з гумочкою і відпускає. При одному видаленні верхнього зуба лікар побачив, що у мене погано кров згортається ( то якраз перед місячними було, відповідно період для видалення не найкращий), то перед тим, як накласти холод мене поклали у стоматкріслі у положення фактично "головою вниз" ( тобто спинку крісла опускали навіть не в горизонтальне положення, а нижче). Так я лежала кілька хвилин, а вже тоді- холод і ще 20 хвилин під спостереженням.
     
  6. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    робили і роблять. Я це питання вивчала, коли збиралася видаляти. Просто випадки різні :)
    [​IMG]

    Так вони вертикальні були? І не ціплялися за сусідні?
    Мені так само тільки перший видалили.
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    нижні лежали поперечно ( не 100% горизонтально, приблизно як на першому малюнку, тільки значно більш нахилено у сторону 7-ок, внаслідок чого з одної сторони зруйнували корінь і 7-ки , яка теж пішла під видалення. З іншої- відбулася лікуванням 7-ки і коронкою). Верхні були вертикальні. лиш дуже близько до щоки ( не вростали в щоку, але добратися до них було проблематично). Плюс абсолютно усі зуби мудрості були з кистами на корінні
    то хіба лікарі старої методики ще ним користуються.Зараз цю функцію виконують спец. бури бормашини . якими розпилюється чи висверлюється кісткова тканина. Сучасні прогресивні лікарі до долота не вдаються. бо це дуже травмує кістку та м які тканини. Та і лікарі мають усю сучасну техніку , щоб провести видалення без долота.
     
  8. Уляна Поберейко

    Уляна Поберейко Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    А в мене вже є всі 4 зуби мудрості правда верхні вилізли без проблем а от нижні прийшлось все таки трохи робити надріз ,бо біль була ужасна та щей вагітна ходила
     
  9. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зуби мудрості

    Скажіть, а набряк сильний у Вас був після цього видалення?Мені теж рекомендують видаляти нижні за допомогою п"єзо, кажуть що потім менший набряк бо кістка під час видалення менше нагрівається. Хоч була я на прийомі у поважного ортодонта Мирослави Дрогомирецької-вона мені радила нижніх вісімок не рухати, вони в мене такі як на першому і другому фото, другий трохи більше нахилений. Мовляв видаляти один з них треба лише після КТ бо під час видалення і сімку можна втратити і чутливість нижньої щелепи з тої сторони на деякий час, бо народився пан зуб у дуже пікантному місці. Верхні росли в щоку відповідно постійно травмували її і я рота не могла нормально відкрити. Один видаляла терміново і ургентно бо така була біль, що по стінах дерлась-видалили зуб за мить і абсолютно безболісно, інший видалила планово. Коштувало це сто гривень за зуб у Медінституті. Антибіотиків не пила, навіть "Німесилу" не пила.
     
  10. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    ех хвалилась я колись що в мене зуб мудрості виліз незамітно,а тепер на стіни лізу. Зубчик уже пятий рік лізе, а тепер вирішив вже повністю показатись. Щока напухла, болить вся щелепа. Спати на тій стороні взагалі не можу:sad: Якщо перевертаюсь уві сні, то відразу просинаюсь вд болю:sad:
    начиталась тут про розташування зуба, роздивилась. Добре що зараз вилазить частина зуба протилежна до 7. А то вже думала що то зуб мудрості десь впирається в 7 і така божевільна біль:sad:
    а найсмішніше, чищу зубчика- не болить. Думала що ще більше розболиться. Зараз засунула щітку в губу і балдю(в мене електрощітка). головне щоб гірше не зробила. Ще 5 хв і треба спати:sad:
     
  11. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    Набряк був у 2 випадках з 3х.
    перший раз набряк був маленький. Вранці зробили видалення, а на наступний ранок вже набряка не було. Лише трохи щока була жовтовано-зеленою. Але я то тільки при нормальному освітленні замітила - пудра все це скрила, бо було ледве видно.

    Другий раз в мене був зуб як 3му фото - горизонтальний и не прорізався. Його видно було тільки на рентгені. Сама операція йшла хвилин 40. Тут був і набряк 2-3 дні, і боліло трохи сильніше - це вже я писала, і навіть не могла відкриті рота повністю (але для їжі вистачало :) ). Але не на пів-обличчя. Я спокійно ходила на роботу, нормально без дефектів розмовляла. Набрякло аж біля суглоба, тому вона більше на рух щелепи вплинуло, ніж на вигляд. За 3 дні пройшло повністю.

    А Німесіл я пила, бо в мене больовий синдром нижнечелюстної щелепи. Як профілактику повторного запалення + не можна додаткового болю мені біля того суглоба. Не думаю, що його всім підряд назначають - там не добрі побічні ефекти.

    Доречі, з синдромом попала я і до Медінститута. Не пам"ятаю до кого, але там мені вперше подивилися знімок і сказали, що треба шукати, щоб видаляла зуби мудрості і бажано за допомогою п"єзо, щоб не було тиску на кістку, не дьоргати линій раз суглоб і таке інше...

    Доречі, вчасно видалила їх - 7ки здорові :) А зуби ці ніколи не бентежили. Навіть росли безболісно.
     
  12. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Зуби мудрості

    Перед морем була я у свого стоматолога. Зробили рентген і виявилось, що потрібно мені видаляти мій ще не прорізаний верхній зуб мудрості, який пошкоджує 7-ку, тупо врізаючись в неї. От в мене питання є: взагалі зуби мудрості потрібні чи ні?
    Страшно мені, ще не прорізався, а вже видаляти :sad:
    Ага і ще одне: тільки за допомогою рентгену можна виявити необхідність видалення зубів мудрості чи ще якось?
     
  13. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    Мені в клініці сказали, що треба робити рентген, щоб подивитися чи можна їх лишити. І розглядали чи можна його "витягнути" в майбутньому, коли це буде треба.
    Трохи своїми словами напишу, хто захоче - пошукає на медицинських сайтах.
    Зуб мудрості, особливо той, що не прорізився і такий, що не шкодить іншим можна лишити, щоб в подальшому або витягти його (наприклад, в вас видалили 6ку і тепер є місце зубчикам посунитися), або використати як імплант (вирвати і поставити на місце, де треба).

    Але...Ну це буде ще дорожче ніж п"єзо.

    ---------- Додано в 14:27 ---------- Попередній допис був написаний в 14:24 ----------

    Вони навіть не у всіх ростуть. Наа щелепа вже не розрахована на них. Це "редумент", що поки що у більшості є. Просто іноді можна використати цей додатковий матеріал.
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    і без зубів мудрості живуть. Але бувають випадки,коли ці зуби (якщо вони здорові, що буває не так часто- вони або не прорізаються,або прорізаються уже псованими або дуже швидко псуються після прорізання) інколи можуть служити опорою для моста ( якщо немає 7-6 ки). Але якщо у вас рентген показує, що зуб мудрості впливає на 7-ку, його видаляти треба обов язково. По іншому, можна залишитися і без 8-ки і без 7-ки. І якщо колись будуть проблеми із 6-кою, то не буде навіть опори для моста. Тоді лише імпланти можливі. Я вже вище написала: по свому глупству, проігнорувала те, що нижні 8-ки пошкоджують 7-ки. В результаті, з лівої сторони одночасно під видалення пішли і 8-ка і 7-ка ( корінь сімки був повністю зруйнований зубом мудрості і в один прекрасний день та 7-ка повінстю під десну розкрошилася. рятувати вже не було чого). З правої сторони видалили вісімку, а 7-ку вдалося врятувати (щоправда, прийшлося її депульпувати, пломбувати канали і накривати коронкою). Ще би трішки потягнула час, і її вже теж би не було змоги врятувати
     
  15. Sonechcko

    Sonechcko Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    Дівчата, маю таку проблемку: 2 тижні тому важко видалили мені зуб мудрості. А той зубчик , що біля нього був(сімка) став надчутливим. реагує абсолютно на все, що безпосередньо потрапляє на нього ( солодке, гаряче). Я вже починаю хвилюватись чи не почав він псуватись? До свого стоматолога не маю змоги найближчим часом потрапити. Тому питаю може то так має бути "мучітєль но і больно" поки ранка заживе (зростеться)?
     
  16. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    якщо у вас видалення було лише 2 тижні тому, то може так бути. Травмована кістка, тому треба час на відновлення. Почекайте ще тижнів зо 2.
     
  17. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    у меня после одного из удалений оголился корень соседнего зуба. Тоже болело. Покрывали каким-то лаком. Лака того хватает на месяц. Но за месяц и ранка затягивается :)
     
  18. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зуби мудрості

    Ех треба мені видаляти нижні вісімки-бо ортодонт без їх видалення не може лікування розпочати:girl_cray: лежать ті красуні у яснах горизонтально:girl_cray: і такий мене страх збирає. Видалятимуть п"єзо-але від того мені не легше. Скажіть чи видали комусь дві вісімки одразу (я починаю думати відстріляюсь одним махом) і скільки днів після видалення я буду "а-ля Кличко" після бою
     
  19. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    У мене дві таких самих 8 було. Правда не видаляла одразу 2, бо то трохи як на мене заважко. І взагалі довго переборювала свій страх щодо цього.
    Одну видаляла на Академічній з держ. підходом до питання хірургічної стоматології і анестезією казенною. То був жах, ще й студент наді мною від страху трісся більше ніж я і кулаки гриз. Ті його трапеційні очі й зараз маю в голові.
    Другий раз вже не ризикнула цього робити у тому ж місці і скористалась послугами приватної клініки. Зовсім ін. справа, занечулення 100%, імплант у порожнину кістки і взагалі суперовий підхід. То ж порівняти маю з чим. В цьому випадку не злощусь на держ. рівень стомат. клінік, але видалення таких лежачих зубів - свого роду міні-операція на щелепі, і підхід має бути грунтовний.
    Ага і ще, в першому випадку ніхто навіть не заїкнувся про панорамний знімок щелеп. А у другому - була обов"язкова умова і як би не той знімок, не знаю що б було, бо нерв лицьовий іде якось повз нижню щелепу дуже близько до молярів. Тому сама маніпуляція тривала тоді до години це без підготовки, бо вважали на ті обставини з нервом. Така в мене історія з зубами була. Маю ще 2 верхніх у неправильному положенні і знаю, що треба та страх пережитого не дає мені цього зробити, а може мене ще смажений когут не дзьобнув ?!
    На рахунок запухання - буде. Це залежить, як глибоко він лежить (зуб) і наскільки доктору треба буде глибоко відшаровувати десну ... До трьох тижнів зійшло повністю, підпухлість потім ще сходив синець.
     
  20. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зуби мудрості

    останнє мене особливо втішило. Що ж виходить я після видалення три тижні на люди не покажусь?:girl_in_dreams: