Зуби мудрості

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Neytasa, 26 Грудень 2010.

  1. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    В моєї коліжанки після видалення зуба мудрості змінились міміка трохи не в кращу сторону, що аж про ботокс подумує. Хотіла теж собі видалити, тепер боюсь.
     
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    а дві одночасно з 2 сторін не рекомендують удаляти. Особливо нижні . По перше: так у вас не буде можливості кілька днів нормально їсти ( бо після видалення нижніх 8-ок) залишається добряча яма і треба слідкувати, щоб у лунку із кров яним згустком не потрапляли залишки їжі. По-друге- нижні лежать таким чином, що більше травмується і кістка і м язи.Глибина залягання нижніх зубів мудрості і товщина кістки - інша, ніж нагорі. Тому травматизація більша. У мене після видалення з однієї сторони рот повноцінно не відкривався тижнів 2 ( тобто широко відкрити його змогла лише за 2 тижні, до того- м язи "не пускали", віддаючи при спробі такими "больовими прострілами".) Якщо видалити одночасно з 2 сторін- то, можливо, і говорити буде спочатку важко.Бо нервові закінчення там йдуть якось по особливому. І третє- анестезія. При видаленні нижніх зубчиків дається більша кількість анестетику, застосовується провідникова анестезія, бо це теж пов язано із проходженням нервових волокон по іншому, ніж на верхніх.
    я мала панорамний знімок і перед кожним видаленням його дивилися
    це залежить теж індивідуально- наскільки у вас індивідуально розміщені судинки,як розміщені ті зубки. У мене запухання не було зовсім. Жодного разу. Один раз з однієї сторони на щоці , якщо добре було придивитися, можна було побачити невеликий синець в області змикання щелеп. Але то було малопомітно і зійшло за день-два. А от підпухлості не було узагалі. Після видалення спокійно займалася своїми звичними справами.
    верхні видаляються набагато легше. І період після видалення- теж простіший. Бо верхні мають інше розташування, там інша товщина кістки, по іншому там йдуть нервові закінчення. Там і анестезія легше береться і вона простіша, і видалення практично невідчутне, і забувається про видалення практично одразу ж.
     
  3. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    Я дві верхні вісімки видалила кілька тижнів тому - виросли неправильно, чистити їх було дууже важко, ясна завжди були від того подерті, тай зіпсувалися вже. Але все було легко, швидко, нічого ніде не спухло, міміка не змінилася, швидко зажило, боліло лише після відходження наркозу кілька годин.
    Але два на раз не можна видаляти, якщо вони протилежні, бо їсти не бажано на ту сторону, де було видалення, щоб їжа не попадала.
     
  4. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    а хотіли по показах, чи просто так? Бо якщо ці зубки здорові, не ростуть в сторону зубного ряду і не зміщують його, то немає сенсу видаляти.
     
  5. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості


    Хотіла видалити, щоб поствити брекети ( чи щось типу брекетів), бо трохи затісно моїм зубчикам з ними.
     
  6. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зуби мудрості

    Мій "красунчик"-такий як на першому один-інший більше нахилений до сімки як на другому
    [​IMG]
     
  7. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    Так нормально сидить у кістці.

    Там саме і складність в тому розташуванні, бо бувають під верхом, і з частиною моляра на зовні... це має значення. У мене всі як той, що horizontal. Та нічого все минуло і забулось. Дело мастера боится. Все буде гут.
     
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    як ж то їй видаляли, що аж так??? Мені два вирізали, навіть не думала, що щось може після того змінитися :)

    ---------- Додано в 09:19 ---------- Попередній допис був написаний в 09:18 ----------

    тобто нормально? У мене так було, то він просто цілий час хотів вирости і тиснув, але вилізти не було як і боліло все-голова, щелепа, зуби, бррр.... Ще й гноїтися починало.

    ---------- Додано в 09:22 ---------- Попередній допис був написаний в 09:19 ----------

    не обовязково, це дуже ще залежить від того, чи людина має до того схильність. Мені вирізали, а після мене дівчинці, то за два дні ми обідві прийшли до лікаря перевірити шви, я виглядала взагалі нормально, а дівчинка :khomyak:... В неї просто було величезна гуля... Лікар мені тоді сказав, що от як буває, двом робили то саме, а реакція різна

    А на рахунок того, аби два одразу видаляти. Якщо треба різати, то я не знаю, я би не радила і на таке би не пішла, бо буде важко. По-перше рот відкрити важко навіть як один забрали, а як шви, то і поїсти нормально кілька днів неможливо. Ну і може бути трохи головної болі і самопочуття загальне противне. І то лиш при одному, а з двома навіть не уявляю як... Мені видаляли не разом.
     
  9. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зуби мудрості

    мені здається операція і вертикал і горизонтал за травматичністю однакова -як і реабілітація..хоч може і помиляюсь-все одно потрібно розрізати ясна видаляти зубаль частинами. Вітторія перед видаленням-сімки депульпували?
     
  10. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    Я б перефразувала, що травматичність присутня у любому випадку. Просто, як мені пояснював доктор, коли у зуба "краще" розташування, то доктору його легше екстрактувати - менше маніпуляцій і швидше це .... проходить. Тут зрозуміло. Мені сімки не пульпували, правда після того видалення вони постраждали від того, що в роті мало місця для лікарських рук з інструментарієм і довелось жертвувати. Їх потім вдалось врятувати, але то завдяки великому архітектурному таланту мого терапевтичного стоматолога. Не пульпувала, лише їх реставрувала.
    Аналогічно таке ж. В обидвох випадках. Був рух і тиснення на сусіда + карієс/некроз, а зовні нічого не видно. Довго ще після того видалення була чутливість на 7, минула.
    Напевне з запуханням по різному. Але мені видається, що все ж той процес частіше є ніж не є, але то вже справді питання 7 після всього. Повторюсь, гарний спеціаліст = розв"язання проблеми. І так буває....
     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    у мене обидва нижні так росли- ніяких проблем у хороших руках виникнути не повинно. Принаймні у мене більше часу йшло на анестезію і вичікування, щоб вона узяла, ніж на саме видалення.
    це справді не нормально. Бо усе описане вами при рості такого зуба було присутнє. .
    мені шви не накладали жодного разу. При тому. що були видалення, де одночасно видалялася і 8-ка і 7-ка. Все-рівно було без швів. Лікар. який видаляв, казав, що він не прихильник накладення швів, оскільки на них потрапляють залишки їжі, а це- підвищує ризик запальних процесів. Крім того, саме накладення швів- це додаткове травмування м яких тканин. Тоді заживання рани іде довше. А власне на сам згусток з лунки після видалення ( його збереження) наявність швів ніяк не впливає. Ймовріність його втратити однакова- що при наявності швів, що без.Шви він накладає лише тоді, коли йде видалення зуба з одночасним введенням кісткового порошку ( якщо в подальшому на тому місті планується імплантація). А так- каже, що за кордоном від такої практики накладення швів вже відійшли .
    у мене не було після жодного видалення ( всього було 9 видалень, включаючи 4 мудрості). Після мене видаляв брат зуб мудрості- перший видаляв у свого товариша у клініці,то запухання було. Другий видаляв у іншого лікаря (дуже дивувався, що не наклали швів)- ніякого запухання і дискоморту не було. Мені здається, що це залежить від сукупності факторів- і лікарської майстерності і індивідуальності пацієнта.
    мені одну депульпували, але скоріше тому, що вона була і так вщент зруйнована і підлягала протезуванню. А інша сімка вже навіть цьому не підлягала ( 8-ка зсередини повністю корінь 7-ки зруйнувала), то видалялася разом із 8-кою. При видаленні ж верхніх зубів 7-ки не депульпували.
     
  12. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зуби мудрості

    Сніжно, а ясна розрізали? Я так розумію що нижні вісімки в Вас взагалі не прорізались і росли в сімку (тобто в її корінь) -це мабуть Самер так гарно видаляв - бо такого способу видалення атипової вісімки ще не чула,я взагалі собі не уявляю тої процедури і мене в ній!!Найбільше боюсь щоб не німіла потім частина лиця, щоб не пошкодити сімок і опухання яке довго сходить-бо робота. Років десять тому робили мені резекцію кореня верхівки (видаляли кисту)-я була як порося+шви чорною ниткою наклали брррррррррр...тому порівнюю лише з тим досвідом.
     
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    видалення то видалення, але мене там трошки розрізали аби дістати зуб, то і зашити ж мусіли. І так було з двох боків, зуби мудрості криво росли і були сховані. Тому не знаю при чім тут те, що лікар не прихильних швів. Саму дірку від зуба не зашивали звичайно, заживала дуже довго, але без проблем.
     
  14. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зуби мудрості

    ото мене цікавить чим заповнюють ту дірку від мудрого зуба? Я читала що дехто навіть щось типу імпланта ставить, інша дівчина на якомусь форумі написала що в неї кусок кістки там видно (з того моменту я мало не від"їхала) і вчора коли мені стоматолог з ортодонтом урочисто оголосили про необхідність видалення, я зразу згадала ту оповідь про "стирчащу кістку" і ...зі страху практично втратила свідомість -мене відпоювали водою з нашатирною ваткою....потім зблід стоматолог (бідний подумав, якщо я тільки чую про видалення і млію, що буде під час)
     
  15. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    :D Не треба читати такі страхи!! Добре, що я такого не читала, бо мені сказали, що треба, ну то я пішла і зробила. Кілька днів помучилася та й забула. А в дірку нічого мені не клали. Сказали лиш мазати там Метрогіл дентом та й все. А нащо там напихати? Після кожного прийому їжі прополоскати рот добре і все.
     
  16. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Зуби мудрості

    ні,не розрізали. В одному випадку така можливість існувала, але в процесі виявилося, що різати не доведеться. Вісімки нижні прорізалися, але нагору не вилізли ( тобто десь там 1\10 зуба показувалася з під ясен то у щоці, то під 7 -кою. а решта була у кістці)- тобто одна нижня вісімка куточком у щоку прорізалася, а друга- так ніби куточком прорізала ясна, але нагору не вилізла. Якщо брати так. як це приведено вище на малюнках. то в одному випадку була ситуація практисно №1, лиш за вийнятком того, що там зуб кілька міліметрів собі у щоку пробив, а у другому випадку- ситуація на малюнку 2- міліметр пробив біля 7-ки, одночасно "розваливши" сімку). Тому вже дивилися по знимку і в ході видалення. Якось обійшлося без розрізання, щоправда в одному випадку лікар одразу попередив, що тут можливе трішки довше по часу буде. Ну і ще треба враховувати, що у мене великі гранульоми під всіма 8-ками були, так що вони "не пускали" зуб при видаленні. Але, ттт, все якось ідеально було зроблено.
    нічим особливим не заповнюють. Якщо на тому місті планується імплант ( а мало хто з пацієнтів імплантує на місці 8-ок), то після видалення в лунку засипається такий кісковий порошок, який сприяє "нарощуванню кістки" для потрібної товщини для імпланту. Ну і тоді рана зашивається. Так у мене, наприклад, було після видалення верхньої 5-ки ( бо там імплант має бути , а товщина кістки незначна). Якщо імплантація на місці видалення не планується , то немає потреби чимось ту рану заповнювати. Після видалення туди вводять якусь спец. гумочку,але я так розумію, що вона виконує якусь іншу роль, бо потім забирається. Рана затягується добре і так. Звичайно, що до стану, коли ясна на тому місці стануть повністю гладкими, може минути і до 2 місяців. Але вже за 2 тижні після видалення там вже все непогано затягнуто. Найдовше у мене затягувалося в тому місці, де було одночасне видалення 8 і 7-ки. І власне тут період після видалення був найбільш тривалим і порівняно особливим ( широко з тієї сторони рот не могла тижнів 2 відкрити, трохи боліли м які тканини з внутрішньої сторони щоки та ясен, трохи порушилася чутливість з тієї сторони тижнів на два). Тоді лікар ввів у ранку спец. гель і спеціальні стоматологічні...волокна гвоздики ( вона потім сама такими волокнами з ранки вийшла). І стало значно краще - біль минула і ранка затягнулася. Але тут рана була така суттєва- сантиметрів 1,5 -2 у довжину, та і глибина теж ( враховуючи, що це нижня кістка). Але тут нічим не заповняли , бо товщина кістки добра, і навіть якщо імплантувати потім 7-ку, то її достатньо. В цьому місці рана була добряча, але ніякої кістки, зрештою, як і при інших видаленнях ,на поверхню потім не вилазило.
    мабуть, ви маєте на увазі не полоскання, а ванночки. Полоскання якраз протипоказані- на цьому лікар мені наголошував, оскільки полосканнями миожна вимити якраз кров яний згусток. А суха лунка- це розвиток запального процесу. Тому показані власне ванночки: набрати у рот ( розчин Гівалексу, дубову кору) і не полоскати, а просто потримати на тій стороні секундочку і виплюнути.Але не полоскати у класичному розумінні.
    а як я боялася... Мною на кріслі, поки я чекала на дію анестетика просто трусило ходуном ( бідний лікар навіть питався, чи мене не морозить, чи я добре почуваюся, починав одразу шкірні покриви оглядати- боявся, щоб не пішла несподівана реакція органзму. Крісло все тряслося- я просто так сильно боялася. Ну а на моє " мне водки, валерьянки и усыпить" потім вже просто сміявся.). Скажу по правді- не все так страшно насправді. більше страшно читати про різні випадки в інтернеті і інколи страшно слухати про різні видалення . А насправді- все не так страшно.
     
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    я мала на увазі не перші дні після видалення. Дірка заживає дуже довго. То як, їсти і там їжу лишати??
     
  18. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    Ох начиталася. Прочитала всю тему - боюся страшно. Я взагалі стоматологів боюся більш за всіх інших лікарів разом узятих. І якби не мучив зуб мудрості ні в якому разі не видалала б. Всі стоматологи, коли бачать мої кривенькі зуби радили видалити 8 -ми та поставити брекети - тісно їм там. Брекети - це ще можна, але 8 -ки я ніяк не могла наважитися видаляти. І от дочекалася, коли нижня 8 -ка лізе наверх. Притому по рентгену половина вилізе наверх, а половину зріже 7-ку. Треба видаляти. Начиталась, що болісність ,правильність і все решта в більшості залежить від вмілих рук лікаря. А як знайти цього умільця? Читала, що радять медінститут. Порадьте до кого саме підійти.:girl_cray:
     
  19. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зуби мудрості

    Два верхні зуби видаляла у медінституті в Пастернака Юрія Богдановича-все бездоганно і процедура зайняла рівно по хвилині. Нижні теж видалятиму в нього-в мене складні вісімки а йому як хірургу довіряю, крім цього їм привезли п"єзо. Мій лікуючий лікар за таке видалення не береться, тому знову іду до нього.
     
  20. Maryasik

    Maryasik Well-Known Member

    Відповідь: Зуби мудрості

    Мені теж його радили і видаля 2 нижні 8-ки, бо лізли в 7-ку. Лівий видалений вже на третій день перестало десно боліти, а от права частина ще десь 2 тижні давалась чути, бо близько до нерву був.Шви десь за тиждень зняли.