коктейль з дурницями і канцерогенний бублик

Published by cjomcjomka in the blog Блог cjomcjomka. Перегляди: 681

- Юль, а як її... ну, висаджувати?
Татко старанно роздягає Мураху.
Я мішаю кашу на плиті, Дмитрик підкидає до стелі пластикову ложку.
- Та дуже просто: береш солодку перлиночку під м'якенькі коліночка і чекаєш, поки в умивальник потечуть крихітні росиночки.
- Росиночки, росиночки, - бурмоче коханий, несучи лялю у ванну.
Каша парує і пахне маслом. Їжак з'їдає порцію, відставляє тарілку і каже, що хоче "дурниці". Він у нас говорить добре і багато, от тільки першу частину слова вимовля нечітко.
- Що ти хочеш, Сонечко? - перепитую.
- дурниці, - відповідає Сергійко, - Їсти. дурниці.
беру його на руки, щоб показав мені, де те, що він хоче, знаходиться. Ї веде мене до морозилки. ну як же я не здогадалась відразу: чорниці! Дістаю пакетик. "Ще молоко, - підказує син, - буде коктейль з дурницями".
Так, що-що, а коктейль з дурницями мені би зараз ох як не завадив... останнім часом все всередині в такій напрузі... наче зажим якийсь на серці. Часом хочеться поділити відповідальність, щоб хтось прийшов і сказав: роби так, так, так; і получиться те, те і те. Але ж фіглі. Всі рішення треба приймати самій і відповідати за них - теж самій. І все б нічого, але часом від втоми підводить інтуіція і важко зрозуміти, чи ця тривога всередині - передчуття нової небезпеки, чи відгомін вже пережитого.
Чим відіпрати плями від чорниць? Здається, гарячою водою запирати не можна...
Дмитрик читає по складах. Цікаво так - не поступово вчиться, а раз - і всьо: вчора не вмів, нині - вміє. Так було з вивченням складів, так стало зі складанням готових коротеньких слів. Цікаво, який у нього зараз зріст? Так змужнів мій хлопчик за останні півроку - й не впізнати. Майже школярик. 4 з половиною роки тому я придумала для нього колискову - про маму і бджілку. І так співала:
скоро ніжками підуть
в перший клас до школи,
ну а поки ще гудуть
золотисті бджоли.
Тоді час, коли він піде до школи, видавався таким нереально далеким...

- Тримай, - чую голос коханого, - і на руках у мене опиняється моя дивовижна ляля. Вірусик мій, моя круглиночка ріднесенька. Булочні щічки, мармеладний язичок, діамантові очка, цукрові зубки, зефірна дупця. Легесенька, м'якесенька, тепла. Так тулиться, наче приліпає до мене. Маєчка рожева у білий горошок. То був такий костюмчик: штанці і маєчка. Але штанці натягнулись до коліночок перлиночки - і далі ніяк не полізли. Дивиться на мене так уважно, слинку пустила. Смішна мурашенція. Серденько солодке.
За вікном вкрилась білими квіточками нічия алича. Гілочка вперлась у вікно. Якась свиня з верхніх поверхів кинула вниз пляшкою від пива. Ну що за... така краса надворі, а вони смітять...
часом буває, що бачу сни і чітко знаю, що це сон. Нещодавно навіть спала з відкритими очима і дивилась на годинник і бачила, що перевалило за 07.00 і що це катастрофічно пізно. Але далі дивилась сон, в якому я страшенно хочу печива і обираю собі щось таке "попроще", зупиняюсь на якомусь бубликові і чую голос: "ти що, не можна, він же канцерогенний!" "Не канцерогенний, а алергенний" - вголос відповідаю я - і прокидаюсь остаточно.

Сонце таке яскраве, що його відблиски з усіх гладеньких поверхонь зливаються у суцільний мерехтливий туман. Скоро Великдень. Хочу купити "чайну" булку в хлібному кіоску - і переконуюсь, що сон про канцерогенний бублик був пророчим. Склад: олія пальмова рафінована... ну не собаки, га?

Нещодавно на одному соцопитуванні цьоця заповнює дані респондента: вік, стать, освіта, сімейний стан. І питає: "Сонечко, в тебе яка освіта - школа чи середня спеціальна?"
"Сонечко" і навіть "ти" - це краще, ніж "жіночко", однозначно. А решта.. хм... тупію? Ні, просто волосся на сонці світлішати починає.

отакий от вийшов запис ні про що, а хоча - про цей день, такий, яким він є.
  • Colombina1982
  • cjomcjomka
  • Kohaju
  • Colombina1982
  • cjomcjomka
You need to be logged in to comment