Один з багатьох роздумів

Published by cjomcjomka in the blog Блог cjomcjomka. Перегляди: 728

*Наша маленькая стая* у темі "кесарю - кесареве..." потроху розсмокталась, але то на пару років я думаю. Випустимо ще Лідочку, думаю, найпрекраснішим чином, на наступний курс материнства - і буде якесь затишшя.
А потім...
А потім у когось крім мене виникне питання. А що як "всё то же самое", але після 2 операцій?
Ідея додати цей запис з'явилась після того, як я заламала логікою лікаря жіночої консультації (районної). Лікарка не має жодного відношення до приймання пологів, молодесенька, але брехати в очі їй важко в силу віку і виховання. І тепер хочу представити Вашій увазі ланцюжок думок, який виявився quite reasonable не лише для мене.
Отже, в державі Україна, якої я є гарячою патріоткою, існує протокол про ВПКР 2011 року. І там чорним по білому написано, що після 2 КР можна прийняти вагінальні пологи лише в тієї жінки, яка хоч раз народжувала сама.
Ну тобто, майже ні в кого :)
Лікар МКПБ№1 міста Львова у приватному спілкуванні зі мною минулого року не зміг відповісти "неможливо". Сказав лишень, що великий ризик.
Ризик... Страх... якось мені це все асоціюється з незнанням. І не дарма.
А чи так вже багато жінок вагітніють втретє?
Ще нещодавно (25-30 років тому) після другого КР часто-густо стерилізували. Для справедливості треба сказати, що стерилізація підчас операції КР має нюанси, які можуть не дати 100%ї контрацепції . Менше з тим. Часто 2 КР в анамнезі заважають наступній вагітності спайками. А ще трапляється, що жінка не хоче більше дітей. Ну в принципі. Про 3 і більше дітей у сім'ї нещодавно була надзвичайно *хлібна* тема, аж простір www не витримав і адміни видалили :) Опустимо і те, що двічі оперована мати закономірно може не хотіти дітей з психологічних причин. Закономірності досліджували забугорні вчені, і я лишень побіжно прозирала їхні творіння, бо ж я дітей хочу. Важливо інше: загальна кількість вагітних з 2ма КР в анамнезі донедавна не була великою. У кінці 1990-2000-х з "розширенням показів" різко зросла кількість вагітних після 1 КР, а зараз починає з'являтись все більше моїх колег. Без лапок і зірочок - ми колеги в тому, що двічі пережили цей досвід і продовжуємо думати.
Жінка з 2ма КР - хто вона?
1) це жінка, хронічні захворювання або стан організму якої не може дозволити їй самостійних пологів. Тому стався перший КР і тому стався 2й. Їх мало, але вони є.
2) це жінка, яка мала абсолютні покази до 1КР, наприкл. гестоз, і в 2й вагітності цей стан повторився, чому і був зроблений 2й КР. Або ж у 2й вагітності стався якийсь інший абсолютний показ.
На цьому мала би бути крапка. Це мали би бути тільки ці 2 типи жінок. І питання щодо доцільності їхнього третього КР мали би бути вирішені однозначно.
Але у нас є і інші ситуації, коли за відносними показами оперують вперше, а планово - вдруге. Коли вдруге "перестраховуються". Майже скрізь і майже всім на сучасному етапі старий рубець висікають. Чи має бути до таких жінок інше ставлення в аспекті *розродження*? Чи мають у них бути інші шанси навіть очима наших лікарів?
Лікарка почервоніла і сказала мені: Ну, Юль...

А я розшифрую.

Ну, Юль,в цій поліклініці ми чуємо вперше бажання народити самій після 2 КР.
Ну, Юль, у виписках з КР все шито-крито, і як правило щодо непотрібності і перестраховки ніколи нічого не доведеш.
Ну, Юль, буде новий протокол - поговоримо.

А потім всі скочуються на те, що "ми живемо в такій країні..."
І знаєте, я вже давно нікому і нічого не доводжу. Бо не треба. Бо відповідь всередині кожного, хто не боїться сумніватись.

Якось так.
Цьом, лю
то не останній запис на ту тему :)
  • Bambe
  • cjomcjomka
You need to be logged in to comment