Презумпція невдахи. Неписані пункти протоколу

Published by cjomcjomka in the blog Блог cjomcjomka. Перегляди: 615

Писали-переписали в темі про протокол акушерської допомоги при вагінальних пологах після КР. Про те, що народити після 2 КР за цим документом "дозволяють" лише тій жінці, яка колись раніше народжувала сама. Мене давно муляє питання, чому Протокол не розмежовує ситуації 1) кілька КР і 1 рубець (висікання старого рубця підчас операції), 2) кілька КР=кілька рубців. Взагалі-то, читала в неті розповідь жінки, яка народила саме з 2м рубцями і то в лікарні, тому і ту 2гу ситуацію вироком не вважаю. Але погодьтесь, що йдеться про різне. Часом доводилось читати на форумах, що лікар, який оперував вдруге, виправив "косяки" попередньої операції, і стан матки після 2го втручання ще і ліпший, ніж після 1го.
І все ж, після 2КР ми - "група високого акушерського ризику". Щиро кажучи, якось воно так звучить, ну хоч вдягай білі капці та й накривайся. Хм... а може, в тому і справа? У тому, що за час підготовки до вагітності, стоячи на обліку, приходячи до лікаря пологового з проханням прийняти в нас пологи після 2 КР, ми стикаємось з такою кількістю страшилок, нерозуміння, відмов, що в якийсь момент здається, що цю стіну не пробити головою..
Але і це - не найгірше. Чим жінка після, яка хотіла народити після 1 КР відрізняється від себе ж, але вже після 2КР? на одну невдачу більше. не получилось. двічі. а ще якщо КР не був плановий... я ж старалась... звідки я знаю, що мене получиться наступного разу?
проти всякої медичної етики є "заспокоєння" деяких лікарів: "ну розумієш, є жінки, які можуть народити, а є такі, які не можуть. тішся, що в тебе здорові діти і взагалі, лікарі і є для того, щоб допомагати таким як ти". Нема гіршого рубця, ніж тавро в мозку: я - з тих, що не можуть самі народити. Деколи його підсвідомо мають навіть ті, хто планує ВПКР. Вважають, що успіх в цій справі - це диво, і моляться про диво. я теж вважаю, що народження - це диво, але дещо в іншому розумінні. Перевертаймось з голови на ноги. Всі жінки можуть самі народити, абсолютна більшість оперованих мам - теж. Ускладнення траплаються, але це - прикра рідкість, щось типу сакраментального ризику падіння цегли на голову підчас прогулянки.
Можна готуватись до вагітності. Можна готуватись до пологів. Але доки презумпція невдахи не буде відкинута, доки ми не перестанемо сподіватись неймовірного і не будемо просто спокійно йти до того, що нам належить, це все - порошинки у хвості комети...
  • Лідочка
  • Sera
  • cjomcjomka
  • Лідочка
  • cjomcjomka
  • Лідочка
  • cjomcjomka
You need to be logged in to comment