Вагітність при дисплазії шийки матки

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 298

GUipqvDpYkzKNzqbvHpXkrJ3rd5wjktR86g3O8BP_1000[1].jpg

Дисплазія шийки матки – це патологічна зміна структури її тканини, яка виникає внаслідок порушення процесу ділення клітин. З часом здоровий епітелій замінюється патологічним, який, до того ж, небезпечний переродженням у злоякісне новоутворення. Виникає ця хвороба внаслідок інфікування вірусом папіломи людини – саме тому всім дівчатам і жінкам рекомендується регулярно проходити ПАП-тест.

Останнім часом все більш поширеною стає вакцинація від ВПЛ. Найбільш бажано робити щеплення дівчаткам-підліткам до початку статевого життя. Але вакцина не протипоказана і дорослим жінкам після початку статевого життя і навіть після народження дитини, якщо пацієнтка молодша 26 років. Вакцинація у більш старшому віці теж можлива, але для цього слід пройти повний чек-ап і проконсультуватися з гінекологом.

Якщо ж дисплазія вже виражена, вона потребує пильного спостереження. Рішення про лікування хвороби залежить від її стадії. Виділяють такі ступені вираженості захворювання:
  1. Легкий (CIN I) – наявність атипових клітин в нижньому шарі епітелію, відсутність у поверхневому та проміжному шарах.
  2. Помірний (CIN II) – атипові зміни від ½ до ⅔ епітелію шийки матки;
  3. Тяжкий (СIN III) – при дисплазії шийки матки 3 стадії уражений весь епітелій. Потрібна операція.
Легка дисплазія зазвичай обмежується спостереженням, оскільки може самостійно регресувати і зникнути. Помірна і тяжка ступінь потребують лікування – вибір методів видалення дисплазії обговорюється індивідуально з кожною пацієнткою.

Чи сумісні дисплазія шийки матки та вагітність?
Звісно, найкращий варіант – подбати про своє здоров’я перед тим, як планувати вагітність. Виключити або підтвердити дисплазію можливо тільки на профілактичному огляді у гінеколога: хвороба легкого та помірного ступеня майже не дає про себе знати. Але буває і так, що цей діагноз жінка чує в кабінеті жіночої консультації, коли вагітність уже підтверджено.

Чи сумісні дисплазія шийки матки і вагітність? Відповідь: так, але здоров’я майбутньої мами потребує дуже пильної уваги. Протипоказань до вагітності і народження дитини в разі діагностованої дисплазії нема, але тяжкий ступінь хвороби підвищує ризик передчасних пологів, і в цьому разі показаний кесарів розтин. При більш легкій стадії захворювання можливі і природні пологи – все це має бути обговорено між лікарем та пацієнткою.

Окрім того, легка дисплазія може як регресувати і зникнути при доброму стані здоров’я пацієнтки та благополучному перебігу вагітності. Але так буває не завжди – є випадки, коли дисплазія під час вагітності або після пологів прогресувала. Тому в будь-якому випадку хвороба потребує пильного нагляду та контролю, і в разі її прогресування – повторного огляду через 11-12 місяців після пологів і визначення схеми лікування.

Не варто також забувати і про те, що тяжка форма дисплазії може стати причиною безпліддя – тоді бажана вагітність може ніколи й не настати. Щоб уникнути такої неприємної ситуації, слід регулярно проходити обстеження у гінеколога і своєчасно лікуватися. Приватна гінекологія медичного центру Омега-Київ запрошує на профілактичний огляд, діагностику та лікування!
You need to be logged in to comment