Жіночий "мачизм" або принаймні два непотрібні змагання.

Published by cjomcjomka in the blog Блог cjomcjomka. Перегляди: 1548

Сьогодні прочитала статтю Насті Мельниченко про жіночий оргазм. Суть в тому, що жінки, які не досягають чисто вагінального оргазму, не повинні думати, що вони в чомусь "недо".
Про секс як вічний і актуальний аспект "міряння" і комерціалізації почуттів та відчуттів я можу говорити довго. І трохи поговорю, от тільки під'єднаю до цієї актуальної теми іншу - не менш чутливу.
Народження дитини. У фільмі "Пологи як бізнес" ("The Business of Being Born") лікар говорить про те, що розмови про пологи між досвідченими жінками часто зводяться до розстановки акцентів та переваг: в поінформованих та обізнаних колах це виглядає як "жіночий мачизм" - жінка, яка народила природно, з мінімальною кількістю допомоги та втручань, почувається кращою за тих, чиї пологи були медикалізовані чи оперативні. (і часто не стидається повідомити їх про свою кращість). Я пережила це на власній шкірі у повній мірі. Хоч депресія, пов'язана з КР, була викликана моїми внутрішніми процесами, гормональними і з іншої площини, - звинувачення в тому, що я не змогла, що "здоровенна кобила не впоралась народити таку маленьку дитинку", що я не витримала "а колись жінки..." і так далі додало болю дуже суттєво. Саме тому я в розмовах про пологи (дивно, але переважна більшість їх відбувається тут, на форумі; в житті я попри кількість дітей надзвичайно далека від "дитячих" тем) почуваюсь складальником лінії з доміношок. Якщо викладу правильно - буде гарна картинка. Якщо схиблю хоч з однією, хоч з одним словом, - все розвалиться. В чомусь мені легко, тому що попри наявність одного дуже зцілюючого, позитивного, відроджуючого досвіду пологів, - я не вважаю, що цим піднялась на якийсь щабель. З іншого боку, відчуваю за потрібне розповідати час від часу про свій досвід. Тому, що для когось це може стати поштовхом для свого пошуку і свого зцілення. І саме повідомляючи про досвід, дуже важливо пояснити, що він не кращий, просто ось такий був. У нас неординарні і позитивні цифри і факти, але попри це - йдеться не про "пощастило", а про виважений підхід до прийняття рішення. В століття інформації це може зробити для себе кожен бажаючий. А під "це" я маю на увазі зовсім не домашні пологи, а тільки виважене рішення, самостійне і відповідальне. Інтернет "стерпить все" у сенсі того, що в мережі розкидати маячки можна і просто так. А в житті трапляється, що якась жінка в черзі до гінеколога розповідає мені про свій КР, і я розповідаю їй про свій. І вона не питає про кількість моїх дітей і про те, чи не народила я з тих пір, часом, сама. І я не говорю про це.
Вибухати інформацією провокують лікарі, які ствердним тоном заявляють, що планові повторні КР треба робити "обов'язково в 38 тижнів", що дитина 4,5 кг - це "показ на КР", що "тепер екологія така, і всім треба вітаміни, підтримку вагітності, а потім стимуляцію". Я знаю інше. І це не робить мене кращою чи гіршою, але сучасна доказова медицина таки доводить дещо... що дуже довго не доходить у наші дикі краї. Великою мірою - тому, що невигідно. Невигідна велика кількість вагітних ,які приходять в ЖК лише по документи і послухати серцебиття дитини. Невигідні пологи без домовлянь і купи ліків як на процес народження, так і на післяпологовий період. Невигідно розповісти, що для догляду за малюком достатньо чистої води і мінімум усього одноразового. І ще багато, нереально багато всього невигідно.

Люди, які живуть в гармонії зі своїм тілом і мають якісне інтимне життя, також нікому не вигідні. В століття інформації простору для маніпуляцій - скільки хочеш і не хочеш. Приємно щось дізнатись, докласти пазлів до своєї картини. Стосовно теорії і практики сексу слова просто "приємно" здебільшого недостатньо. І це знання, на які треба відкриватись, в багатьох сенсах. І у "відкриту", вразливу людину робиться вкид: приміром, якщо ти не отримуєш суто вагінального оргазму, ти - недожінка. Або - якщо ти не хочеш сексу щодня - ти недомужчина. Після внутрішнього вибуху, який спричиняє такий вкид, знищеній людині пропонується вихід у вигляді "ще більш сакральних знань", придбати які можна, звісно, лише за гроші. Булшіт. Не самі знання, звісно, а те, що безкоштовне - точно не дієве. Секс, задоволення, - все це відбувається всередині людини, і лише працюючи з собою зсередини можна дати собі щось нове у відчуттях. Зсередини - це самостійно дізнаючись і за потреби випробовуючи. А не з чийогось ясновельможного платного дозволу бути щасливим і повноцінним. Так, саме це вам продають, а не варіації вправ Кегеля з різноманітним обладнанням. Вам хочуть продати право бути повноцінною жінкою, повноцінним чоловіком. А разом з тим - ввести вас у конкурентну базу тих повноцінних, які не припиняють змагатись між собою. Не припиняють, бо не вигідно, щоб припиняли. Не вигідно, щоб життєвий цикл людини замкнувся навколо неї самої, обходячи стількох крутих коучів.
Колись прийнято було вважати, що сексуальні проблеми є тільки в мужчин. Просто у бідолах "все на виду", в усіх сенсах слова :) А жінка собі може повдавати оргазм, красиво про це розповісти, - і все у неї окейно. Так, інтимний комфорт і задоволеність жінки цікавила небагатьох, але так само небагато на жінок маркетингово тиснули в "ліжковому" плані.
За дівчат мого покоління "інтимні коучі" взялися міцно, і в якийсь момент я зрозуміла, що зізнатись в тому, що ти колись в житті вдавала оргазм - це вищий пілотаж. Бо "справжні" ж не вдають :) А "ринок сексуальної конкуренції" все більш перебірливий... і все менш пристрасний насправді.
І хочеться підбити якийсь підсумок, але кожен абзац тягне за собою наступний, а про секс взагалі можна говорити до нескінченності :) Ой, я ж ще "школи оргазмічних пологів" не згадала, а то таке вагоме явище...
Чим, отже, завершу. Мені однаково болить і за те, що хтось може почуватись неповноцінним через пережитий КР, і за тих 30% жінок, які ніколи не відчували вагінального оргазму і потайки вважають, що з ними щось негаразд. А ще гірше мене мучить, що нашим доступом до інформації настільки жорстко керують, що якщо все нарешті закрутилось - не спішіть радіти, це Вас крутить водо- (спермо-?)-грай воронки чиїхось успішних продажів.

Уф. До чого це я? Напевно, до Дня Валентина :) До того, що щиро зізнатись в любові комусь можна лише тоді, коли знаєш, що таке любити. Себе, в першу чергу. Що таке жити повноцінно, не міряючись. Що таке бути щасливим, не зважаючи на те, в чиї матриці твоє щастя вкладається.

Текст без редакції,
Цитування і перепост з вказанням авторства дозволено.
© Yulia Olekh
FourSeasons, Руда Лисиця, orange girl та 7 іншим подобається це.
 • Akina
 • Sunichka
 • labisqwee
 • Happy Fiancee
 • Sunichka
 • Akina
 • Akina
 • cjomcjomka
 • Багіра
 • matematyka
 • cjomcjomka
You need to be logged in to comment