Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Руда Кішка, 18 Листопад 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Не можу погодитись із дечим. І ти якщо ще раз прокрутиш ситуацію, то побачиш: двоє дітей, то норма для суспільства в якому ми живемо. То виправдано, то в межах норми, яку визначило суспільство виходячи із тих обставин в яких ми живемо ще від приходу совєтів до влади і по сьогодні. Двоє дітей, то ще цілком може бути, ладно - майте собі двох, але якщо хтось голосно і на повному серйозі скаже, що хоче мати шестеро дітей, то що зроблять співрозмовники? Покрутять пальцем біля віска, або й напряму вискажуться про розумові здібності. Ніхто не скаже, що то чудово, чи принаймні утримається від коментарів. Навпаки: ви що серйозно? Здуріли? І справа не тільки в грошах, хоча в основному так і є, але і у турботах та відповідальності, бо то важко зрозуміти, що люди добровільно готові взяти на себе такий клопіт, з якого всі мріють чимпошвидше вирватись.
     
  2. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    я давно перестала думати про суспільство. я коли про якийсь свій досвід пишу, то опираюсь тільки на свій власний досвід і на досвід своїх товаришок, плюс оточення (сусіди, співробітники).
    Мушу сказати, шо добряча кількість серед нашого кола спілкування має і 1 і 2 і 3 і 4 дитини.
    І я не погоджуюсь в своєму випадку конкретному з думкою, що я типовий (згідно твого допису і бачення) випадок.
    Правильно планувати і жити життя так, як ти того хочеш, а не прицінюватись до чужих бачень, суспільних норм тощо.
    У нас доволі багато друзів мають трійко діток.
    Одним з яскравих і дуже врівноважених родинних прикладів 4-дітної сім'ї є форумлянка, з котрою перетинаємось в церкві часто.
    І я не засуджую ані ситуацій, коли дітей 5, ані коли 1. Це їх вибір.
    Такщо не погоджусь. Зовсім.
    Своїм дописом, ти ствердила те, про що я писала кілька сторінок раніше - дитина одна - в суспільстві то егоїзм "одна дитина - сирота" і так-далі.
    А я не погоджуюсь з такою думкою.
    І на передшлюбних науках ми це говорили і церква теж це визнає, як право людини. Де є вказано скільки в сім'ї має бути дітей? де таке вказано?
     
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    напишу суто фінансовий аспект у нас. хочемо наступну дитину через 2-3 роки, коли в мене закінчиться контракт (щоб не переривати та і якраз добре буде - планую завершити ГВ і тоді вагітніти). але через вже 2 роки у чоловіка закінчується контракт також. як буде далі - невідомо. якщо будемо мати якийсь прибуток - будемо працювати над дитиною, але якщо доведеться повернутися в Україну і жити лише на мою одну зарплату - очевидно, що будемо відкладати.
    до чого я веду (повторю ще раз, суто фінанси!!): якщо сім’я на даний момент має більш-менш стабільну ситуацію, то можна спланувати наступну дитину і вірити, що ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ, що з’явиться додатковий дохід і т.д. Але якщо на даний момент нема роботи і сім’я проїдає свої заощадження, то я не думаю, що в такому випадку варто народжувати ще прямо зараз.

    п.с. і не відхиляйтесь від теми - тема про КІЛЬКІСТЬ дітей є окрема. тут суто фінансовий аспект, про який, на мою думку, можна говорити лише щодо наступної дитини, а не взагалі, тобто на найближче майбутнє (у кожному випадку це найближче майбутнє може бути різне)
     
  4. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Я жодного разу не згадала про Церкву, а про те, що самі люди звикли вважати нормою, перетворили на певний стереотип і намагаються його нав"язати.
    Церква не диктує кількість дітей в сім"ї, а відкритість на потомство в принципі. Такою є позиція Церкви і навряд чи щось зміниться.
    В моєму середовищі ми не одні маємо троє дітей, є і ті що мають четверо-п"ятеро, але і такі, що мають одну дитину, бо то є право кожної сім"ї народити стільки дітей, скільки хочуть. І всі нормальні адекватні люди, ніхто не бідує, хоча і не розкошують.
    Але це певні групи, доволі невеликі. Загальна тенденція суспільства інша. То не означає, що вони праві, але тим не менш людей із такою точкою зору багато і вони створюють отой середньостатистичний прошарок. Я вважаю, що ті стереотипи треба ламати, що вже прийшов той час, коли ніхто не повинен звітуватись перед сусідами/співробітниками/родичами скільки, чому і за які гроші в нас діти/дитина...
     
  5. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    а я згадала, бо не розумію, чому люди мають приходити обов'язково в захоплення від 5 чи 7 дітей в сім'ї. Тобто так: я ДУЖЕ ЛЮБЛЮ ДІТЕЙ, але діти то не є одна любов. То і витрати, то і час, то і неможливість якийсь час (і то не 1 чи 2 роки) мати час для себе (так-так я така, мені треба часу для мені і мого чоловіка, тобто для нас, окремо від дітей. колись. але треба. це зле?) А в моєму прискіпливому до себе, як мами ставленні, мені вічно здається шо я і так мало всього з дітьми роблю, шо мені бракує часу на хату, на чоловіка, відчуваюсь винною перед Софією, бо всю вагітність Марти хворіла, дитина була постійно на няні. Півтора року тому Софія була ще мала, коли я завагітніла Мартою, зараз Марта мала і вони ще будуть довго потребувати постійно мами. І діти не виростають ані в 1 рік, ані в 2, ані в 3. І я отака блін матеріалістка, хочу шоб ми щороку їздили відпочивати на море. Мрію;) Мушу мріяти правильно, як писала колись хельга і мрії матеріалізуються:)

    А взагалі, я згідна, Вітусю, з тобою, але точно не можу зорієнтуватись в контексті чого. Воогулє згідна. А от чи в контексті саме цієї дискусії саме на цьому форумі і саме тут то не впевнена.


    ---------- Додано в 15:27 ---------- Попередній допис був написаний в 15:22 ----------

    і взагалі я проти циганського суспільства наприклад, проти необдуманих рішень створення сім'ї і відповідної кількості численних розлучень-одружень-уневажнень шлюбів... а який це має стосунок до того, шо як не крути, а фінсовий аспект в кожній сім'ї є. І дохід і витрати, і це стосується кожного члена сім'ї, і дорослого і дитини.


    ---------- Додано в 15:36 ---------- Попередній допис був написаний в 15:27 ----------

    звичайно
    і ясно шо він не має взагалі ніякого відношення до "Фінансового аспекту при плануванні кількості дітей в сім'ї". ну бо діти окремо, фінанси окремо, але разом то всьо в купі сім'я. От не люблю я отого відділяння і розкладання на окремі кавалки суцільного. Сім'я в моєму розумінні то дорослі, їх діти, їх духовне життя, людські потреби і все то разом складається з дуже багатьох аспектів, викинути звідти фінансовий? чи закрити очі на нього і вважати, шо місце проживання/їжа/речі все прийде звідкись колись чомусь якось, а поки треба народжувати і вперед не дивитись бо це страшенний матеріалізм?

    Романтично звучить, мрію про подорож у Домініканську республіку усією сім'єю, а практично звучить, чи можемо ми собі це дозволити, виходячи із вартості такої поїздки____...
    Я не знаю як це написати так, щоб нікого не зранити, не образити, не наступити комусь на мозоль, але розглядати народження дитини окремо від своєї життєвої ситуації мені би якось не прийшло в голову. От така я дивна.
     
  6. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї



    Я, знаєш, також мрію, і хочу, щоб мої мрії матеріалізовувались, я навіть думаю, що більшість людей робить так само. Не думаю, що є люди, які категорично проти мати власне житло чи авто, чи їздити кудись відпочивати з комфортом. Просто хтось менше переймається тим, чого ще немає, а хтось більше, хтось боїться, що діти тому завадять, а хтось не боїться. Хтось думає, що мусить перше забезпечити дітей, а потім їх народжувати, а хтось думає, що навпаки теж нормально.
    Діти то безперечно витрати, але хіба то означає, що якщо я не можу купувати своїм дітям дольчегабану, то мені не варто було їх родити, бо хтось же може таке купувати і купує, і не тільки таке, бо все знайдеться хтось із більшими доходами і відповідно більшими можливостями. Кожний забезпечує дитину в міру своїх можливостей і дає дитині те найкраще, що входить в можливості його бюджету. А якщо рівнятися на когось не маючи таких фінансових можливостей, то дуже трудно жити.

    ---------- Додано в 16:11 ---------- Попередній допис був написаний в 16:05 ----------

    Я думаю, що цілий час йдеться насправді про те, що якщо молода сім"я без дітей візьме кредит на квартиру на двадцять років, то не варто чекати з народженням дітей, аж поки виплатять кредит. Але якщо обоє безробітні і ледве зводять кінці з кінцями, то глупо вплутувати у це ще й дитину. Так чи нє?
     
  7. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    так і є
    але заперечувати те, що фінансовий аспект Є у сімейному плануванні дітей як такий бо про це не треба говорити, то теж неправильно.

    абсолютно не означає, але чи добре народити 1 чи 4 дитини і звинувачувати всіх і вся навколо шо нема грошей, а в інших машина-одьожка... теж не один і не два рази з таким стикалась. Такшо все добре в міру нмсд

    ---------- Додано в 16:25 ---------- Попередній допис був написаний в 16:24 ----------

    ну нарешті хтось це написав!:girl_curtsey:

    ---------- Додано в 16:31 ---------- Попередній допис був написаний в 16:25 ----------

    між іншим Льолік теж добре зауважила, вважається добрим (немалим) прошарком суспільства, що народили трьох і розкошуют на дитячі соцвиплати))))))))
    ой, то найбільша хохма))
    недавно їхала з таксистом і товаришкою, товаришка вагітна, десь от-от народжує і розказує, що то їх перша дитина і вона хоче шоб я їй сказала які доки їй потрібні здавати в соцзабез... абсолютно безпардонно і непрошено і нетактовно вломлюється вАділа в розмову і зауважує, шо "та ви всі рожаєте тепер тільки за то бабло, а потім накупляєте машин і ніде їх ставити, а він гнув спину 3 годи в Греції чи десь там..." і далі така купа-купезна епітетів шо не пе ре да ти і добре шо ми вийшли через 3 хв... Такшо дійсно у кожного свої пріорітети і цінності.
     
  8. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    дуже часто народження дітей впливає на таку ситуацію дуже навіть позитивно, з"являється стимул щось змінити у своєму житті і вже не бути безробітним, навіть стати успішним.
    Недавно фотографувала репортаж про багатодітну сім"ю, вони починали з того, що мали малесеньку квартиру і не дуже оплачувані роботи, але з появою четвертої дитини чоловік залишив державну службу і створив власний, на теперішній час дуже успішний бізнес, в жінки теж своя успішна справа, котру вона почала вже будучи мамою. Зараз дітей дев"ять, всі красиві і дуже талановиті, старші вчаться за кордоном, так виглядає, що вони дуже щасливі у своїй багатодітній сім"ї і їхній добробут збільшувався разом з кількістю дітей.

    Я завжди собі все планую наперед, мені завжди страшно, що нам не вистачить грошей, шоб діти якісно вчилися, розвивалися, що разом з тим як ростуть діти ростуть і витрати, а в мого чоловіка завжди одна відповідь " не все відразу, будем вирішувати питання по мірі їх появи", і, знаєте, вдається. Ми не забезпечені навіть на рік вперед але на щодень нам наразі таки нічого не бракує.
     
  9. Galysik

    Galysik Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    А скільки є такого, що гроші прийшли, а діти не получаються? І думаєш тоді - і що ми, людішки, взагалі можемо планувати/не планувати, якщо нам по великому рахунку ця справа не підконтрольна? Це такі тонкі сфери, де людина виглядає як мавпа з мікроскопом, вумно, но безрезультатно. Ми лише можемо з вдячністю прийняти дитя, а не планувати хочемо\не хочемо, завтра/послізавтра. Хто гарантує, що коли ми таки схочемо, все вийде на раз-два? Людина в цій сфері щось трошки досягла, але про контроль процесу мова не іде взагалі. Цілком здорові пари стикаються з безпліддям, або не вдається завагітніти повторно, тому моя думка: дав Бог дитя - бери і радуйся! і дякуй Богу за дитину! І включай мозг як заробити. Нам усе під силу якщо свою лінь і страх переступити.
    Ми 4 роки "планували" без результату, хто пройшов схожі речі той зрозуміє. Після такого не виникає високопарних розмов про кількість бажаних дітей. Думаєш - от би чим побільше Бозя дала, всіх приймемо і будемо любити :girl_in_love:
    А забезпечити повинен чоловік, тому важливо не самій тягнути мамонта на плечах а вкласти думку про "необхідність пакращення вже сьогодні" в ясну голову мужа. Я свому десь так і сказала - Ну що я своїми мозгами можу придумати, я ж баба, а Ти у нас Голова, тільки на Тебе надія.. Муж осмислив усю відповідальність і почався рух, та такий, що я і не сподівалась :)
     
  10. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    то виняток, твій приклад
    ВИНЯТОК
    на противагу твоєму одному знаю 4 досить добре, де усьо скінчилось пльохо, бо думалось "будуть діти - буде і на діти".
    я не відношусь до такого типу як ти
    в нас такий мій чоловік. але то добре, бо і в нашій сім'ї значить і в вашій є баланс.
    і ти почала описувати приклад з
    а я от знаю 2 приклади, де орендували кімнату, вона не працювала, він трохи часом підробляв, вона завігітніла - він ушол. В себе чи кудась дальше чи... неважливо.
    Мала лист на Миколая з Мальтійської служби практично аналогічний. Дай Боже тим матерям всього! І тут власне хочу сказати, що не погоджуєтесь, але просвітницьку діяльність треба вести не в напрямку "піднімемо демографічний показник", а власне з розумінням отого природнього методу планування сім'ї і що дитина/діти не атрибут чи певний щабель звичайного дорослого життя. Дитина - це відповідальність.
     
  11. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    я, наприклад, ніколи не планую з урахуванням своїх поточних можливостей, бо можливості різні – інколи вони великі – то що, мені "спланувати" і витратити все поточно? А інколи вони низькі – то що, мені відмовитись від великих мрій?

    ми "планували", що наша старша вчитиметься в приватній гімназії, ми пройшли відбір, проте в процесі ближчого знайомства з дирекцією та уставами закладу, на щастя (це я тепер вже розумію), відмовились і пішли в державний заклад.
    ми "зекономили" цілу купу віртуальних-реальних грошей за 2 роки) мені навіть в голову ніколи не приходило переплановувати "зекономлений" бюджет і взагалі про то навіть думати.
    і таких ситуацій кожного року вистарчає...

    ні, не припускаю. Життя міняється, і міняються потреби і мрії, в більшій чи меншій мірі. Деякі з появою дітей трансформуються, деякі нівелюються, деякі навпаки загострюються і стимулюють нас втілювати їх вже і негайно. У нас так.

    крім назви суть абсолютно інша!
    Хтось коригує свої фінанси відносно свого життя, потреб, бажань та мрій.
    А хтось коригує життя-бажання-мрії відносно фінансів, поточних чи віртуальних довготермінових.
    Другий спосіб – пасивний, не проактивний (щоб не сказати лузерський); такий, що апріорі створює рамки та обмеження.

    ну от на основі чого такі узагальнюючі висновки? багато таких випадків знаєте?
    Я ж знаю кілька прямопротилежних, - наприклад, щаслива сім'я чоловікового 2-рідного брата зараз чекає 6 дитинку.
    Ніхто з рідних та оточення не покрутив біля виска. Навпаки, голосно кажуть - Молодці!
    І я так кажу! Молодці, бо слідують своїм бажанням чи духовним потребам або ж приймають волю Господа.
    На мою думку, сім’я з 6-ма дітьми нічим по критеріях нормальності не відрізняється від сім’ї з 1-єю дитиною чи 2-ма, 3-ма, і навпаки.

    Знову узагальнюючі висновки. На основі чого зроблені?
    особисто мені виглядає, що такого плану висновки робляться не так як Занудка написала – така собі статистика на основі свого оточення, а швидше на основі власного світосприйняття.

    А якщо природній метод, про який ти писала-кричала великими буквами, дасть збій, то що? Щось будеш з тим робити, щоб не рушити

    ?


    як десь тут раніше писала Seshat, мене в дитинстві не вчили оцінювати та дивитись на світ через матеріальну призму, тому для мене народження дитини і фінанси – то є різні речі.

    А то деякі дописи народження дітей порівнюють з поточною покупкою чи фінансовим кредитом – типу, дозволяє поточний і коротко- довготерміновий бюджет – беру, себто народжую, не дозволяє – ну то мої бажання почекають або й взагалі знівелюються(
    На різних мудрих тренінгах мене вчили тонко розрізняти true and false objections (правдиві та фальшиві заперечення), то мені часто дуже очевидно, що фінансовий аспект – таки фальшиве псевдо заперечення-відмазка, за яким стоять насправді трохи інші речі.

    Богдано, чого знов кричиш? :)
    для тебе і твоїх однодумців - вийняток, для багатьох - норма ;)
     
  12. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    От тільки цікаво, чому так сильно впала народжуваність в 90 р.? Бо

    Чи у всіх таке фінансове становище, що плюс-мінус одна ( дві ? три?) дитини не вплине на якість життя сім'ї ( я зараз про матеріальне, ага, меркальтильна я трохи ;))?
    Бо я знаю інші приклади, де хоч розірвись, і ні про які гуртки для дітей і зайву пару взуття не йде мова.
     
  13. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    ні те, ні інше :)
    а просто - задовільняти свої потреби (фізичні, і матеріальні, і духовні), втілювати свої мрії та бажання по мірі їх виникнення.
    і не розглядати дитину як покупку чи фінансову інвестицію чи як демографічну допомогу державі)

    і ще - що робити? - не впадати в крайнощі, і в цьому обговоренні зокрема.
     
  14. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    особисто до мене дурне запитання - буду народжувати
    як воно стосується цієї теми незрозуміло, бо я взагалі не розумію як можна поняття "сім'я" розглядати окремими аспектами. У нашому з чоловіком розумінні є сім'я як єдине ціле на певному ареалі з низкою бажань, потреб, мрій, а не окремо дитина чи окремо діти, окремо фінанси, окремо мрії, а ше який аспект виокремити в окрему тему?
    тобто в надцятий раз повторюсь тема "фінансовий аспект..." окремо від поняття "сім'я, сімейні цінності" для мене це так, як наприклад в темі на кухні раптом відкрити тему "вилка". Прикольна була б тема, є ж різні матеріали, різні розміри і різні функціональні призначення вилок, але вилка окремо від теми столових приборів, чи на загал як окрема тема була б якраз такою, що щось би могла означати.
    звідки такі висновки щодо світосприйняття? на основі?;)
     
  15. Lesya Vihot

    Lesya Vihot Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Яскравим прикладом прямого відношення фінансового питання до народження дітей є 90-ті роки , коли була дууже низька народжуваність . Питання -чому ? Напевно ,багатьох лякала невизначеність тих часів і економічна ситуація загалом .

    І навпаки, після 2004 року, коли економічна ситуація в країні покращилась, з"явилась стабільність, люди мали можливість заробити, їздити на відпочинок , а особливо після суттєвого підвищення виплат при народженні дитини ( в 1998 році ця сума була приблизно 150 грн ! ), то і настав справжній бебі-бум !
     
  16. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    але ж тема не про фінанси і сім'ю, з таким можна сміливо дописувати в темі сімейний бюджет, його планування, розподіл і т.д.

    ми тут говоримо про фінанси і планування дітей? різниці не бачиш?

    так, на основі того, що багато хто тут розглядає дітей через фінансову призму.

    :) геніально.
    в кредит дитину можна "вплутувати", а в безробіття - ні? :) кока разніца? де логіка?
    ви віртуально обрали перший варіант, як "фінансово більш сприятливий для народження дитини", хоча він фінансово більш обтяжливий.
    а другий варіант насправді більш сприятливий в короткотерміновій перспективі - вагітність природньо позитивно впливає на годувальника, надихає його і стимулює.

    в тому то й часто біда, що страх - найбільший ворог власного розвитку, прогресу та мрій.
     
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    А після 2005р - бум ще більший, бо збільшили допомогу при народженні(8,5тис грн)
     
  18. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

     
  19. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Це як?????????????
    Ви не купуєте памперсів,вологих серветок, молочка для тіла...іграшок, їжі ну і перелік до безкінечності
    Отримую на молодшого 1700 грн, але і трачу їх на нього(а точніше на них)
    Одяг,харчування,медикаменти,іграшки,приватний лікар....
    Про другу дитину ми говорили і хотіли,але не думали що так швидко
    Скоро малому рочок. Рік пролетів швидко і не обтяжливо. Малий спокійний чемний не примхливий(плаче коли зуби лізуть). Для мене самі роди-це стрес, але родила б третю дитину. Але таки нема можливості. Ми маємо лише 1 кімнату 18 метрів і все.
    Перспекти одна-якщо нам віддадуть другий поверх особняку який на нульовому рівні, ми його зробимо тоді можна і ще одні дитину.
    Мене в таких рішеннях стримує лише житло
    А житло-це і є фінанси(

    ---------- Додано в 20:30 ---------- Попередній допис був написаний в 20:22 ----------

    Золоті слова!!!!!!!У всіх аспектах
    І фінансово це також відповідальність
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    отак
    висаджування, ГВ, вологі серветки ми купували це не так дорого, а молочко нашо? Ніколи свою дитину ніяким молочком не мастила. Іграшки дарували. Їжа опять же ГВ і педприкорм - всьо задурно. Одяг перших 6 міс мали все від друзів-знайомих (естафету продовжили). Дитина не хворіла нічим крім 1 раз застудою, і 1 раз розеолою, до цього лікарів не треба ...

    але то так є - купи памперс, потім крем під памперс, потім крем від висипки від памперсу ...
     
Статус теми:
Закрита.