Аюрведа про харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Rona, 3 Вересень 2012.

  1. Rona

    Rona Мама-йожик

    Я півроку "лікувалась".
     
  2. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Ага, і ще мені здається, що чим більші наслідки думок, чим вони щільніші по природі, тим "приземленішими" деколи повинні бути методи. Якщо на рівні фізики є наслідки, наприклад серйозна зашлаковка організму, то зміною способу мислення важко щось змінити. Але у мене було таке, що після усвідомлення причини, приходить саме оте "фізичне" рішення - і воно допомагає. Якщо працювати суто з менталом, то це як освячувати хату, де місяць не пилососили, сміття не виносили і т д.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Дуже цікавий саміт, що я послухала собі минулого тижня. Основні принципи - починай з голови, впорядковуй думки. Не воюй із своїм тілом. Не слухай модних журналів з модними дієтами, бо на одній і тій самій дієті двоє людей не схудне однаково, тай не можна дотримуватись довго якогось одного типу харчування - високо-білкового чи низько-жирового. Скажімо, та сама дієта Дюкана пасує лишень на зиму, коли злаки переварюються важче. Крайності, аля веганство або тільки мясоїдство, це всього навсього крайності. Харчуватись можна по-різному в залежності де ти є. В холодній країні один раціон, в гарячій іншій, і навіть якщо ти зараз в холодній країні харчуватись ніби ти в гарячій країні нонсенс.
    Дуже бачато цікавого. Дуже багато думок. Вони у мене біжать одна наперед одної, тому може бути трохи неплинний допис.

    Я зрозуміла, що харчування за принципами Аюрведи це харчування за принципами інтуітивного харчування. Коли людина в гармоніі з собою, то вона буде обирати "правильні" продукти.

    І дуже мені сподобалось як одна вчитель процитувала слова мудреця. Коли йочо запитали, як досягти стан сукхи (стан щастя, не ейфорії не буденності а стан наповненого щастя) то він відповів, що це можна досягти лишень за допомогою раджі. А що ж таке раджа і як вона проявляється, на що він відповів - раджа в єдності.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  4. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Маю намір намішати чай масала самій, змолоти у кавомолці спеції, потерти корицю, тільки от пропорцій не дуже знаю, які спеції є базовими, а яких давати крапиночку? є золоті стандарти чи то кожен на свій смак?
    Зараз допиваю куплений на кідстафі порошковий масала, ніби не поганий, але кориці хочеться більше, імбиру дорізаю свіжого і багато (до відчуття яскравої кусючості), гвоздика в побуті мене дратує, не використовую зовсім, а в складі чаю зазначена і не відчувається.. думаю чи то вона гармонійно взаємодоповнилась, чи мо відсутня зовсім
     
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Я колись шукала - то рекомендації щодо пропорцій різні. Якщо Ви вже знаєте, чого хочеться більше, чого не хочеться- спробуйте поекспериментувати.
     
  6. Rona

    Rona Мама-йожик

    Я пила таку масалу, мені смакувала добре:
    1 скл. води, 1 скл. молока
    Корінь імбиря
    1 ч л куркуми
    Дрібка мускатного горіха
    2-3 шт гвоздики
    2-3 шт чорного перцю
    Кардамон
    Паличка кориці

    Можете корицю не терти, а ту саму паличку юзати кілька разів
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    експерименти, звичайно, будуть, але то як з переписом пляцка, спочатку треба по рецепту, а потім вже корективи під себе))))

    Rona, дякую, в переглянутих мною переписах куркума не попадалася, попробую її додати.
     
  8. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Ascorbinka з нею обережно, ліпше по трошки вводити
     
  9. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    знаю-знаю) 1 ч.л для чаю мені точно забагато) я за кращих часів готувала з нею плов, до хлібчика додавала
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Rona

    Rona Мама-йожик

    Писатиму тут, щоб було в тему :)
    Керуюсь основами аюрведи в харчуванні, то "сестра" йоги, тому не дивно мабуть.
    Їжа має бути промаслена, не суха, тому рекомендованих дієтологами 2 ст.л. олії до каші мені мало, лию більше, по смаку. Оливкову, лляну зараз не їм. Хочу гарбузову спробувати.
    Кількість їжі в мисці визначаю інтуїтивно, так точно не переїм.
    Стіна Глянь чи відкриється лінк
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Інформативно Інформативно x 2
  11. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    дуже дякую! а як щодо рису? куди його?
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  12. Rona

    Rona Мама-йожик

    Зерно
    --- дописи об"єднано, 6 Березень 2016 ---
    Важливо:
    1) якщо хочеться їсти, а нормальної їди нема - дозволяється закинути в шлунок хоч щось, аби вогонь в шлунку (аґні) не згасав. Нормальними словами: якщо пропускати прийоми їжі - травлення вийде з ладу і налагодити його знову буде дуууже важко. Сильний аґні спалить все, не треба того боятись. Ну але не робити з того відмазку, аби їсти шо попало. Про своє харчування треба дбати наперед.
    2) переїдання виводить з рівноваги усі три доші. Це ще гірше, ніж пропустити прийом їжі. Всі три доші в дизбалансі = хвороби.
     
    Останнє редагування: 6 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 4
  13. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Я відмовилась від солодкого (білий цукор і всі продукти, до яких він входить), тому що моя шкіра його не любить. @Rona, чи вистачить фруктів, ягід і меду для поповнення жіночої енергією, чи потрібно готувати солодощі власного виробництва, просто без цукру?
     
  14. Rona

    Rona Мама-йожик

    То будете слухати свій оганізм. Життя без рафінованого цукру можливе, в мене є такі друзі, маю приклади. Лиш не грійте мед.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Rona

    Rona Мама-йожик

    • Подобається Подобається x 1
  16. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Сьогодні в "Грін" була лекція аюрведиста з Києва.
    Основне, взяла для себе:

    Вечеряти найкраще гречкою, тушкованими/печеними овочами (крім капусти і картоплі), супами, можна з сочевицею, ще печені яблука. Вечеряти варто не всім ))) І тим, хто може не вечеряти - можна сироїдити ))
    Є такі, кому треба їсти часто (Вата) , є такі, кому можна їсти 1-2 рази в день (Капха).

    Молоко - можна всім (здоровим), але нагріте (Капхам лише вдень, 15-16 год.). А от кефір і йогурт ввечері не варто.
    Зі спецій всім корисний кардамон ))
    Обідати теж варто всім, до 14 години.

    А ще я вважала себе Ватою. А тепер думаю в сторону Піти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Rona

    Rona Мама-йожик

    Мені схожа на Вату-Піту, першочерговість не знаю. Але ти в балансі, принаймі так виглядає :)

    З недавніх своїх спостережень: на баланс дош дуже сильно впливає ментал, значно більше, ніж харчування. Тому не варто нехтувати проф.допомогою, якщо потрібно. Я про психолога чи терапевта душі. В крайньому випадку можна почати з подруги, проговорити іноді вистачає, щоб в голові прояснилось.
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2016
  18. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Дякую за віру в краще :)
    Я почала йому питання задавати і пальці загинати, то він одразу сказав, що Піта. Я почала віднєкуватись і шукати прчини , чому я Вата )). Потім ще його послухала, він деякі ознаки розказував, як відрізнити одне від іншого, то таки думаю, що мені треба Вату нормалізувати, тоді стане простіше жити.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Suzi я думала про себе, що Вата-Піта, так і було, просто Вата була дизбалансна, насправді ж я Піта-Капха
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Ти робила за цим рецептом?
    Мені цікаво чи ще комусь як мені маш проростає за той час у воді.
    Я вже за 2-3 години бачу, що починає рости