Бавимося з дітьми

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем yasna, 18 Березень 2010.

  1. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    А в нас вкладка для новонароджених була, дитина там не сиділа, а пів лежала. То мій приклад, не обов"язково повторювати.
     
  2. Zolotse

    Zolotse Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    \
    Думаю у вашому віці ще не треба аж так наполегливо вчити дитину, просто все розказувати і показувати, з часом він сам все навчиться. Моя доня зараз вже все розуміє, все показує, приносить предмети, які їй називаєш, знає їх призначення (телефон до вуха прикладає, пультом телевізор клацає і тд.), розуміє коли про неї йде мова, приносить книжку і показує пальчиком що їй прочитати, хоча нічого не говорить, белькоче по своєму (а мене мама переконує, що я в рік вже почала говорити, ха-ха, думаю, мама щось плутає). Але я ніколи не ставила собі за мету навчити певних навиків до певного віку, просто спілкуюся з дитиною, а вона сама все схоплює, коли приходить час . От ложкою сама ще не їсть, я її годую, хоча десь читала, що дитина в рік сама повинна вміти їсти ложкою. У нас улюблена забавка - це "читати" (читай листати) книжки, журнали, дуже любить, коли я їй листаю і показую малюнки, також складає пірамідки різні, бавимося мячиком, ну і звичайно різні рухливі ігри, мама ховається-дитина шукає, регоче коли знайде, ховаю різні предмети, вона каже "ма" (нема) і шукає, любить втікати, щоб я її ловила, ага ще танцюємо під музику. Пальчикові ігри бавимося, хоча то вже з малого віку вона знає : сорока-ворона, куй-куй чобіток, і тд..
     
  3. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Повністю погоджуюсь з Zolotse, на все свій час. Ми теж нічого спеціально не вчили, а дитина сама почала розуміти, що просиш. І речі приносить, і книжечку, яку конкретно попросиш, і ляльок зачесує гребінцем, і тд
    Зараз вже навіть навчилась прибирати - складати іграшки в кошик ввечері :)
     
  4. MartaKas

    MartaKas Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Надибала гарну статейку для дрібної моторики.

    Граємо з крупою

    Посадіть малюка за стіл у кухні. Дитині повинно бути зручно, можливо, краще посадити його у високе крісло для годування (якщо ви ще користуєтеся таким предметом).
    Поставте на стіл перед дитиною декілька мисочок, стаканчиків, коробочок із пластмаси і картону. Можна використовувати вторинну тару: стаканчики від йогуртів, сирка, обрізані пакетики від соку, молока або кефіру. А можна грати з дитячої іграшкової посудом.
    До всього цього можна додати пару одноразових тарілок, пару ложок різного розміру, невелике ситечко або лійка (для цього підійде шийка, відрізана від пластмасової пляшки).
    Половину приготовлених ємностей залиште незаповненою, а в інші - насипте по кілька ложок різної крупи: дрібної, великої, фігурних макаронів.
    Використовуйте для гри, в основному, дешеві сорти крупи: пшоно, перловку, вівсянку. Гречка і рис - теж цікаві іграшки, але коштують дорожче.

    Покажіть дитині,
    - Як пересипати вміст однієї мисочки в іншу,
    - Як перекладати його ложками різного розміру,
    - Жменями
    - Або двома пальчиками.
    І тоді залиште малюка з усім цим багатством один на один (тобто, не беріть участь в його іграх, просто спостерігайте з боку).

    Можна запропонувати дитині витягнути пальчиками квасолини з миски з манкою. Для цього доведеться запустити руки в манку і знайти квасолини.

    Відокремити квасоля від манки можна також за допомогою ситечка.
    Дуже незручно брати крупу пальцями з великою плоскої тарілки. Вона так і розбігається в різні боки.

    Візьміть яскравий піднос. Тонким рівномірним шаром розсипте по підносу манку, сіль або борошно. Проведіть пальцем по крупі. Вийде яскрава контрастна лінія. Запропонуйте малюкові самому «помалювати» кілька хаотичних ліній.

    Покажіть малюкові, як сипати крупу щіпкою. Для цього підійде будь-яка дрібна крупа або сіль.
    Коли малюк опанує цим умінням, нехай пробує сипати щіпкою доріжки з крупи, рухаючи руку в процесі висипання доріжки.

    Після гри вся крупа, звичайно, буде перемішана. Не поспішайте її викидати. Завтра маля із задоволенням буде продовжувати грати з нею. Поміняти повністю ігровий матеріал потрібно буде тоді, коли крупа забруднитися, а половина просто розсиплеться.
    Зсипте всі залишки в високу банку, на дно якої заздалегідь покладіть маленьку іграшку. А назавтра, коли ви знову дістанете банку, попросіть малюка запустити руку в банку і пошукати, не сховався чи там хтось.

    Проблему розсипаної по підлозі крупи вирішуйте за допомогою пилососа - віником зібрати все буде важко.
     
  5. MartaKas

    MartaKas Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Бавимося з макаронами
    [​IMG]
     
  6. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    сподіваюсь, років за 4 і ми так будемо бавитись, головне ідею не загубити)

    а у нас зараз головна забавка - мольберт від Ікеа: то крейдою малюємо, то фломайстерами. Оріянка ще любить витирати свої творіння: виходять такі творчі розводи))
     
  7. MartaKas

    MartaKas Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Знайшла прикольну статейку про забави з водою, може комусь підійде - ми ще замалі але дещо вже можна пробувати.
    Развивающие игры с водой
    Часть І игры в ванной

    Игры с водой - это генератор хорошего настроения для всей семьи, а еще - один из самых приятных способов обучения.
    Основная часть "водных" игр проходит в ванной под присмотром.
    Переливаем воду, наполняем посудку под струей и из душа, хлопаем по глади и мыльным пузырям.
    [​IMG]
    "Плавает-тонет". Чтобы проверить, что плавает, а что тонет, бросаем в воду все подряд: разнофактурную ткань, бумагу и картон разного размера (лучше брать природные, похожие на упаковочные, они очень наглядно намокают), резиновые, деревянные, плюшевые, металлические и пластиковые игрушки, пробку и т.д.
    [​IMG]
    "Пластиковые бутылки". Бросаем в ванную пустую пластиковую бутылку, закрученную крышкой. А что будет, если открутить крышку и опустить ее под воду? А если наполнить водой до половины и закрыть? Или целиком? Можно сделать в бутылке ножницами разные дырочки и смотреть, как выливается вода. Или продырявить крышку и играть самодельной "брызгалкой".
    [​IMG]
    Вылавливаем ситом шарики для пинг-понга.
    [​IMG]
    Если есть светлый кафель в ванной или остекленная душевая кабинка, можно рисовать на них специальными красками.

    ---------- Додано в 11:49 ---------- Попередній допис був написаний в 11:43 ----------

    Экспонат выставки CES в Лас Вегасе.
    Называется это устройством для приучения ребенка к туалету.
    Как вам идея?
    [​IMG]
     
  8. MartaKas

    MartaKas Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    12 відмінних ідей для спільних ігор батьків і дітей, які допоможуть розвинути у дитини витримку і вміння зосереджуватися.

    1. Сонце. Намалювати на папері великий жовтий круг. Потім по черзі (один штрих робить дитина, наступний - мама чи тато і т.д.) домалювати до сонця якомога більше променів (від 3 років).

    2. Змія. Намалювати велику змію. Тепер потрібно розмалювати зміїну шкіру, по черзі наносячи різнокольоровими фломастерами візерунок з зірочок, точок, хвилястих і зигзагоподібних ліній і т.д. (Від 4 років).

    3. Лужок з квітами. Трохи зволожити акварельні фарби. Змочити у фарбі пальці (кожен палець - своєю фарбою) і на аркуші паперу, ставлячи відбитки пальців, "намалювати" травинки, квіти тощо Пелюстки квітів домальовує фломастером навколо відбитків (від 4 років).

    4. Залізниця. Намалювати фломастером поїзд. Потім "посадити" в кожен вагон-небудь тварина - в один, наприклад, слона, в іншій качку і т.п. Батьки й дитина малюють по черзі або разом (від 5 років).

    5. Пошук. Спільно розглядати книжку з картинками. З першої картинки починається гра: "Я бачу щось, воно червоне! Що це?" Коли це щось буде знайдено, помінятися ролями (від 3 років).

    6. Вигадувати історії. Історія, яка розповідається в книжці з картинками, змінюється: до картинок спільно придумуються нові події (від 5 років).

    7. Виліпити їжачка. У парку або лісі назбирати коротких тонких паличок. Зробити з пластиліну коротку товсту ковбаску і увіткнути в неї зібрані палички: вийде їжачок (від 3 років).

    8. Візерунок-сюрприз. З великого шматка паперу вирізати квадрат. Скласти трикутником. Тепер на згині вирізати візерунки: клини і дужки. Папір складається знову і знову, кожного разу додаються нові візерунки. Під кінець розгорнути паперовий лист (від 4 років).

    9. Фальшивомонетник. Покласти під папір різні монети. Зафарбувати олівцем - монети "проявляться". Потім вирізати паперові монети і склеїти відповідні сторони (від 5 років).

    10. Сортувати карти. Колоду гральних карт розкласти по масті чи вартості (від 3 років).

    11. Ланцюгова реакція. Кісточки доміно встановити на короткий ребро одну за одною. Доторкнутися до останньої в ряду - всі кісточки потрапляють. Або будувати з них якомога вищу вежу (від 4 років).

    12. Тренування пам'яті. На таці укладаються шість різних невеликих предметів, наприклад іграшковий автомобіль, цукерочка, олівець, точилка, гребінець, ложка ... Протягом короткого часу дитина запам'ятовує, що лежить, потім піднос чим-небудь накривають. Що під покривалом? Потім помінятися ролями (від 4 років).
     
  9. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Ось тут є класна стаття про ігри з дітками. Мені дуже сподобалася, багато чого використовуємо.
    І може хтось ще не бачив цей сайт, там просто-таки мільйон ідей.
     
  10. MartaKas

    MartaKas Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Простые опыты с водой

    1. На чистом белом листе бумаги сделать запись молоком с помощью кисточки. Высушить бумагу, прогладить горячим утюгом. Запись приобретет желтовато-коричневатый цвет и будет легко читаться. Настоящая игра в шпионов!

    2. Бутылку заполнить на треть водой, добавить ложку соды и три ложки уксуса (одновременно три ложки, не по очереди!), БЫСТРО надеть на горлышко бутылки воздушный шарик и затем либо крепко держать руками, либо замотать изолентой. Выделяющийся углекислый газ будет надувать шарик. Выражение глаз ребенка выразят его восторг!

    3. В стакан налить обычную воду, опустить сырое яйцо, оно будет тонуть. Добавить в эту же воду много соли, размешать и снова опустить яйцо, яйцо будет всплывать, т.к. плотность воды увеличилась. Ребенок поймет, почему в соленой воде легче плавать, чем в пресной.

    4. Налейте в стакан воду и опустите в нее кусочек льда, лёд будет плавать на поверхности. Сверху налейте растительное масло, лед не сможет подняться, он будет между водой и маслом, т.к. имеет меньшую плотность, чем вода, но большую чем масло.
     
  11. MartaKas

    MartaKas Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Малышовый витраж

    Возьмите пакет с замком «зип-лок», налейте в него обычные пальчиковые краски, закройте пакет и прилепите его скотчем к столику, двери, стене или световому коробу. Малыш с удовольствием будут надавливать на пакет и наблюдать как смешиваются краски. Если добавить блестки/пайетки, то получится еще интереснее.

    На фотографии пакет прилеплен к стеклу, но мы не советуем так делать. Даже если вы уверены в прочности своего стеклопакета, нет гарантии, что малыш не применит свои навыки в другом месте, где это может быть опасно. А вот идея с перемешиванием красок в пакете – отличная. Мы не могли с вами не поделиться!

    Ведь можно так играть с разными цветами. Например, с помощью этой игры можно изучать, как получаются дополнительные цвета. Или как получаются оттенки (смешиваем краску с белым). Можно добавлять разное количество той или иной краски и смотреть, что получается.

    А можно добавить в пакет три или даже четыре цвета и экспериментировать!
    [​IMG]
     
  12. Balu

    Balu Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

     
  13. MartaKas

    MartaKas Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Це залежить від дитини)))
     
  14. MartaKas

    MartaKas Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    С помощью ватных палочек получаются очень эффектные рисунки. У ребенка вырабатывается усидчивость и координация движений. Потребуется бумага с контурным эскизом, ватные палочки, краски: гуашь или пальчиковые краски. С помощью простого карандаша рисуем контур рисунка - можно обвести трафарет или нарисовать от руки. Детали рисунка должны быть достаточно крупными. Ребенок макает кончик ватной палочки в краску и делает отпечатки по контуру рисунка и внутри контура. Продолжаем...
    [​IMG]
    [​IMG]

    ---------- Додано в 20:28 ---------- Попередній допис був написаний в 20:22 ----------

    Казка про букву Б

    Отже, на самому верхньому поверсі Алфавіту жила-була літера «А». А поверхом нижче жила літера «Б». Нудно стало букві «Б» одній.

    - Піти б, з ким-небудь подружити. Ех, добре ось букві «Я», вона одна становить ціле слово «я». А мені, щоб зробити слово, обов'язково потрібна компанія з інших букв. Цікаво, яке б це слово мені скласти, з якими б літерами з'єднатися? Піду, запитаю у літери «А», вона сама перша, все знає.

    Пішла літера «Б» до букви «А» в гості.

    - Допоможи, - каже, - літера «А» скласти мені якесь слово!

    - Добре, - відповідає їй літера «А», - давай складу тобі компанію.

    Буква «А» взяла букву «Б» за руку.

    Прочитай, що вийшло:

    Вийшло БА! А якщо ще раз додати БА? Виходить БАБА!

    - БАБА! Ура! - Закричала літера «Б», вийшло ціле слово: БАБА! Як цікаво! А якщо я піду і потоваришую з іншими літерами, що буде?

    - Тільки ти йди до голосних букв, - сказала їй літера «А».

    - Це до яких?

    - До тих, які можна співати. Це, наприклад, Е, О, І, У і інші, зрозуміла?

    - Угу! Зрозуміла! - І буква «Б» швидко-швидко побігла до інших букв складати слова.

    З літерою Е вийшло БЕ-БЕ-БЕ,
    з буквою О вийшло БО-БО-БО,
    з буквою І вийшло БІ-БІ-БІ,
    з буквою У вийшло БУ-БУ-БУ ...

    - Так, - подумала літера «Б», коли повернулася додому, - Все-таки саме хороше слово вийшло з буквою «А», це «БАБА».

    Буква «Б» дуже втомилася і лягла спати-відпочивати. Їй приснилася її улюблена бабуся - баба Белла, яка пригощала її бубликами, булочками, бубликами, бананами та іншими солодощами. Ще букві «Б» снилися білочка, баранчик, бурундук і всі слова на букву «Б».
    Ось така казка про букву «Б».
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. oksanusyk

    oksanusyk Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Кольори для нас - болюча тема, ну ніяк не хочемо їх запам'ятати (мені здається, що Тарасикові це просто не потрібно). Придумали таку забаву: різнокольорові кришечки розкладаємо по баночках при тому кажемо, який це колір. Поки що кольорів не вивчили, але забавкою зацікавилися. [​IMG] [​IMG]
     
  16. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    або мозаїку так можна розкладати. чи конструктор.
     
  17. Krasynja

    Krasynja Щаслива мамуся!

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    дитина у такому віці найкраще сприймає кольори за асоціацією за малюночком.
    наприклад: "Жовте сонечко, зелена жабка, травичка, червоне яблучко, коричнева шоколадка", і коли дитина відповідає на запитання: Якого кольору у тебе шорти? - "як сонечко" чи "як травичка", це означає що дитина засвоїла кольори, просто ще важко називати. На практиці показала що це накраще для засвоєння в цьому віці.
    так само як і цифри, не просто гола цифра а й кількість малюночків до відповідної цифри, а для старших можна крапочки
    [​IMG] [​IMG]
     
  18. oksanusyk

    oksanusyk Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    так то ми знаємо, а от назви кольорів вперто не називаємо. Все в нас або червоне, або блакитне, або "іншого кольору" :girl_wink:
     
  19. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    А в нас біле, біле-біле:) і чорне. Але ж насправді знає кольори, я певна. От вчора сортували мозаїку, то, жабка мала, навмисно підносив, н-д, червону фішку, до всіх кольорів, окрім, звичайно, червоного :) і так хитро на мене поглядав, чекав реакції :)
     
  20. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Бавимося з дітьми

    Які пісеньки Ви співаєте своїм малятам?
    З дитинства пам'ятаю і в неті скачала в більшості російські.
    Знаю хіба Я листичка я сестричка, Черепаха аха, Подоляночка.
    А ще?