Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем iriwa, 17 Червень 2012.

  1. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    Без мужа я нікуда))).
    В Білорусь візи українцям непотрібно. Їхати можна по внутрішньому Укараїнському паспорту. Коли їдете з дітками, треба на них мати свідоцтво, хоча десь зустрічала інформацію, що має бути фото дітей. Тобто краще коли діти вписані в паспорт батьків.Якщо подорожуєте машиною, треба купити "Зелену карту". Більшість доріг безкоштовні, хоча є і платні.
    Багато актуальної інформації на сайті посольства Білорусі
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    залежить які саме продукти
     
  3. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    Були в Білорусі трішки давніше, але пригадую була якась мулька типу приїхавші повинні були в зареструватись в консульстві чи ще десь там, вже точно не згадаю, чого ми успішно не зробили і дуже переживали на кордоні, але якось нам вдалося тоді замилити очі митникам. Пригадую ми тоді простоювали в чергах за білоруською косметикою і дехто купупвав їх тканини, зокрема льон, казали що дуже доброї якості. Морозиво і пиво у мене ще досі у смакових особливих закапелках мозку відкладені.
    Цікаво чи от багато змінилося. Були ми у Мінську, Вітебську.
     
  4. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    Знайомі казали,що з 1 серпня щось змінилося в дорожніх правилах, щось на рахунок оплати доріг. Пошукайте детальніше собі, бо вони через зміни ( точніше не виконання нових умов) сплатити штраф у 50 євро.
     
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    на дітей має бути окремий проїздний документ+свідоцтво , або свідоцтво+фото у паспорт батьків. Лише по свідоцтву народження перетинати кордон мають право неповнолітні лише з 6 прикордонних р-нів Рівненської та Волинської обл.
     
  6. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    Дякую за інформацію. Знайшла. Дійсно, є зміни при проїзді платних доріг і штрафи вражаючі.
    Детальніше можна почитати тут
     
  7. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    Недавно були в Бресті (я вперше).
    Відпочивали в Шацьку, вирішили зїздити в день, коли погода була не найкраща. Кордон: черги не було, але досить довго затримались - заповнювали документи всякі-різні (декларацію, якісь відривні талони на кожного..), потім чекали на митника, який відлучився. Назад, до слова, переїхали кордон за хвилин десять.
    Брест: традиційно відвідали фортецю, пройшлись центральною вулицею, зайшли в кілька магазинів.
    Закупи: я купила бюстгалтер в Мілавіці, дещо з продуктів. Багато хто хвалить білоруську молочку - в тих кількох магазинах, в які зайшли, вибір був не великим, купили сметану, сир твердий.. Нічого особливого, або треба знати, де купувати.
    Пообідали в піцерії/закладі швидкого харчування - заплатили за 3-х дорослих 150 грн - так, перекусили, наша Фелічіта в Шацьку - на кілька рівнів краще. Певно теж треба знати місця.
    Загалом враження від міста не погані, а думала, що буде гірша "совдепія", а так хіба назви вулиць, ну і універмаг центральний теж
    Ага, ще таке. Заправлялись ми на звороті на заправці - власники машин з іноземними номерами можуть розрахуватись за пальне лише валютою (долари, євро), білоруськими рублями не можна!
    В самому Бресті важко знайти банк, де міняють гривні. Чоловік знімав гроші з картки.
     
  8. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    ми їздили минулого року в Брест вперше, то на кордоні в якомусь документі чесно відмітили, що маємо долари з собою. Митник як псіханув: от нащо ви це написали? зараз доведеться начальству звітувати, чи можна вас пропустити з доларами.
    Ще годину щось там виясняв, а потім дав нам заново заповнити бланк, щоб ми не вказували наявність ін валюти.:confused:
    на заправці потім також доларами розраховувалися, хоча мали змогу за нас заплатити родичі чоловіка, але так "не положено", зайчиками тільки білоруси можуть розраховуватися.
    ми також в центрі побували - "крепасць", музей берестье, а перед тим їздили в пущу. Враження від міста в мене дуже позитивні, від совдепії там хіба залишився одяг людей, в основному стиль такий "back in the USSR", немає там тц з зарами-бершками, то хіба в Мінську. Помітила, що там ті сірі старі радянські будинки обновили кольоровим покриттям, такі пастельні тони - персиковий, бежевий, салатовий. У нас також так обшивають пінопластом, і потім дають якийсь колір, але тих будинків одиниці, а там всі такі, очам приємно. Дороги з якісним покриттям, всі повільно їдуть, багато знаків з обмеженням 40 км/год. Дитячі садочки з майданчиками сучасними (куди нашим братися), лікарні, будинки спорту ледь не в кожному кварталі, знаю, що там дуже заохочують дітей до спорту. Були також в селі Черні, то мала також з чим порівняти - всі будинки з рівненьким газоном, дитячі майданчики, поряд сосновий ліс, потім їхали назад через села волинської обл - контраст вражав, аж сумно. Знаю, що не все там так солодко, багато чого людям хочеться змінити, але то мої такі перші враження від побаченого і почутого від родичів.
     
  9. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Білорусь. Що вартує відвідати, побачити, купити

    Дівчата, а у графі - куда їдете і мета - що вписували? Туристи чи в гості? Є різниця, не знаєте?
    Ми в гості зібрались до подружки, то так можна і написати?