Благоустрій прибудинкової території

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Златка, 11 Лютий 2010.

  1. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    перше що треба для себе визначити - скільки часу Ви маєте на догляд за тим всім ...Якщо зможете постійно там коперсатись, то одне...Особисто я зараз переходжу на багаторічники, з якими менше мороки. До рекомендованих рослин, ще можу додати хризонтеми, але не оті супер-пупер що на базарах продають (вони дуже вибагливі і зиму не всі переживуть), а такі, простіші. Маю 5 сортів: 2 пізні високі, 3 що зараз квітнуть (низькорослі), відломала гілячку, посадила весною - і зараз вже гарний кущик ;)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Я теж схиляюся до багаторічних кущів і квітів, бо часу завжди бракує. А нарахунок хризантем, повністю згідна і вони мені подобаються.

     
  3. AnnaMaryn

    AnnaMaryn Member

    Скажіть, будь ласка, а не з'являється у вас тля (попелиці) на хризантемах? У мене восени минулогороку все обсипало, а прискати хімією якоюсь я не хотіла, то і відмовилася геть від хризантем(
     
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    ні, хоч тля в мене на городі є. Минулого року мала декоративну капусту між хризонтемами, то тля лише на капусті сиділа, до хризантем їй не було ніякого діла. Цього року купили якусь капусту стійку до тлі (таку що їсти), то тля літає, але ні на капусту не сідає, ні на хризонтеми, а от на зіллі її купа, сьогодні полола, то аж сиво було.
     
  5. Ulianusia

    Ulianusia Well-Known Member

    Дівчата,пишу сюди,бо якраз потроху "обживаємо"подвір'я.Хочемо збудувати маленький будиночок(сарай) і не за всі гроші....порадьте якісь економні матеріали-варіанти,а ще краще-фірму чи бригаду,до яких можна звернутись....Чи то в темку "Ремонт" треба писати?
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Charm

    Charm Active Member

    Напишу зі свого досвіду:
    Я вже практично повністю відмовилась від цибулевих квітів - одна з ними морока - викопуй, обробляй, знову сади...
    Зараз в мене на дачній ділянці: самшит, спірея, бузок, калина, гортензія, рододендрони, азалія, багато троянд, барбариси, іриси, клематиси, низькорослі гвоздики, седуми, лілії, лілейники, вейгели тощо..
    Якщо оздоблювати зону відпочинку, то в першу чергу вирішіть для себе - як багато часу і бажання ви готові віддати на догляд. Якщо мінімум, я б радила зелену галявину і кілька гарних композицій з невибагливих рослин - самшит, вейгела, спірея, бузок, лаванда, барбарис. Їх можна "розбавити" хостами і квітами - гортензієй, ірисами (довго зберігають" товарний" вигляд зелені), седум (різні види мають різне забарвлення), лапчатка (невисокі кущики з дрібними квітками), лілії (не лілейники! - листя швидко втрачає привабливий вигляд).
    Альтанку можна оздобити жимолостю, клематисом, кампсісом, гліцинією, плющем, "диким" виноградом або хмелем (але він дуже швидко розростається і "захаращує" ділянку).
    Троянди гарно дивляться з хвойними. Але за ними потрібен догляд (обробляти, підживлювати, накривати, обрізати).Якщо кілька (для асортименту), то можна садити.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    А покажете фото? Ще мене цікавить барбарис. Хочу сорт з гарним червоним забарвленням, не знаю, що вибрати.
     
  8. Charm

    Charm Active Member

    Haidee, Ви, мабуть, подумали, що в мене Версальські сади:).
    От мої насадження IMG_20170729_195118.jpg
    --- дописи об"єднано, 31 Липень 2017 ---
    ще забула про гібіскус, сфоткала на вулиці...
    мої барбариси - обирала їх просто на вигляд в садовому центрі. Вони швидко ростуть і їх можна стригти .
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 3
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Та ні, Версаль це банально:) на останніх фото - це барбарис? Я шукаю щось "культурне" на парадну клумбу. В мене там біля трьох секцій огорожі по боках штамбові троянди (одна на фото в "Сад...", інша в планах на весну) і гортензія посередині. А хочу ще між ними якісь кущики висотою до 1,5 метра. Вагаюся, посадити барбарис чи якусь цікаву хвойну.
     
  10. Charm

    Charm Active Member

    Так, останні чотири - це барбариси.
    От в неті кілька варіантів для штамбової троянди....
     

    Вкладення:

    • 333.jpg
      333.jpg
      Розмір файлу:
      95,6 КБ
      Переглядів:
      57
    • rozy.jpg
      rozy.jpg
      Розмір файлу:
      134,2 КБ
      Переглядів:
      56
    • 000014.jpg
      000014.jpg
      Розмір файлу:
      199,9 КБ
      Переглядів:
      57
    • 1078_300995052.jpg
      1078_300995052.jpg
      Розмір файлу:
      107,7 КБ
      Переглядів:
      58
    • Подобається Подобається x 1
  11. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Починаю задумуватись над благоустроєм прибудинкової території. Зараз осінь, і, мабуть, є зміст посадити якісь кущі-дерева. Коли це краще робити? Планую попри сітку з північного боку посадити плодові дерева. Порадьте, де їх краще купувати і які сорти, щоб росли не високі? З південної - плодові кущі, які б закривали частково оглядовість ділянки, щось, що може плестись по сітці. Теж, що саме краще посадити? З західної сторони в нас ліс. Під тим парканом що краще посадити? І ще питання: порадьте з досвіду, де краще/зручніше організувати грядки, міні-майданчик спортивний, відпочинкову зону? З будинку виходить веранда, яку плануємо використовувати як альтанку. Мангал-коптильня в нас переносний. Будемо ставити просто десь на території, мабуть, поруч з верандою, щоб посмажити шашлик. Але біля того варто ще якусь качелю поставити:girl_in_dreams:Короч, не знаю поки як ту територію (12 соток) розпланувати. Допоможіть порадами:girl_smile: Або, може хтось має ландшафтного дизайнера не дорогого, який би допоміг з тим плануванням. Словом, буду вдячна за будь-яку допомогу.
     
  12. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Когось знайшли? Є в мене потреба знайти таку от людину, яка б допомогла все правильно розмістити на ділянці. Площа орієнтовно 20 соток, грошей на модних ландшафтних дизайнерів не особливо є). А хочеться все зробити правильно). На ділянці є озерце. І може таки хтось підкаже яка вартість отих дизайнерів?
     
  13. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Знайшла, але радити не буду, бо не задоволена їх роботою. Та і ціна захмарна.
     
    • Інформативно Інформативно x 1