Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Ірцю, Маруся несерйозно пише. Але є дійсно люди, які вважають, що як узяв ножиці до рук - то це вже ніби лопату взяв. А голку - то вже півполя скопав. І Маруся таких людей, підозрюю, теж знає. :mocking:
     
  2. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    ви мене в ньому звинувачуєте?

    Я просто сказала думку яка існує серед людей таких як моя бабця і моя мама. Я не сказала що так правильно, тільки знаю що мене буде переслідувати дорога родина якщо побаче що я цинькаю в неділю, а не приведи Господь в свята. Тому для себе я волію поцинькати все день наперед, а вже в неділю (за умови що у мене буде можливість і час) то я зможу вже собі зліпити щось до купи. Чомусь такі люди не вважають гріхом варити їсти на цілу родину так що аж ноги відпадають, а он втяти кусень паперу - КАПУТ!
    Я їх розбирати не збираюсь, мені з ними жити, бо вигнати з хати не вижену, тому і роблю так щоб мені було добре.
     
    Останнє редагування: 14 Червень 2011
  3. MILITARIYA

    MILITARIYA Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Ото власне мене ніхто не розуміє з чоловікової родини. Завжди ставлять мені в примір один випадок, коли будучи вагітною бабцина сестра вишивала в неділю, то дочка в неї народилася з відростком на руці, як ніби з шостим пальцем. Їй маленькій робили операцію по видаленню того відростка, і всі там говорять, що саме через вишивання таке сталося і шо то значить великий гріх щось робити в неділю чи свято.
    Тому якби б хтось мене побачив з голкою чи ножицями в руках в такі дні, то певно би вважали якоюсь атеїсткою.
     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    І то ту бідну жіночку Бог покарав, за те вишивання.:girl_feminist: І що ти їм скажеш?:girl_emo: Попробуй скажи що то забобон, то зразу аргумент - я так робила, мене моя мама так вчила і ти ТАК БУДЕШ!!!
     
  5. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Моя бабця покійна (родом із Сумщини) розказувала, що її мама все в неділю вишивала. І як вона (бабця) приїхала на Західну Україну, то вже тут "навчили" в неділю не вишивати.
     
    Останнє редагування: 14 Червень 2011
  6. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    ні, тільки озвучую власну думку :dntknw:


    мені робота ножицями нічим не відрізняється від роботи ножем
     
  7. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Нє, мені ножем махати важче :girl_yes2: Бо потім треба ще щось різати, смажити, чистити, варити і т.д.
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Як ні? Залежить який ніж, можна більшу дірку зробити :girl_haha:

    Нє бойся вілкі, бойся ложкі!
    Одін удар! Протянєж ножкі! :girl_blum:
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Гиг, ну бо на Західній Україні віра інакша. :girl_crazy:
     
  10. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    не могла придумати в яку то тему написати, може тут :)
    В мене от таке питання, я з маличку знаю що у неділю не можна нічого робити, працювати на городі, майструвати і т.д....і рукоділлям займатись - вишивати, в"язати, шити, різати, клеїти і інше..як ви вважаєте?і чи дотримуєтесь таких правил?
    (я от сьогодні натхнення мала на квілінг, а різати то не можна )
     
  11. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    і що - хліб теж по неділях відламуєте чи з буханця відразу кусаєте?

    ну, то які проблеми? як не можна - то скажіть натхненню, хай в календар наступного разу дивиться
     
  12. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Я трохи наофтопила в іншій темі, надіюсь мій допис перенесуть сюди :)
    Мене теж це питання дуже хвилює, і важко змінювати думку, може з часом...бо от ріжу ножницями шось у неділю, якісь витинанки, смужечки на то й же квілінг (бо як правило в неділю і найбільше часу, і найбільше кортить), і сама себе переконую що то не є гріх, як ж якраз і відпочиваю у тому, а совість всерівно гризе, бо роками всі переконували шо то гріх...
     
  13. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Нині були в селі, то моя свекруха після церкви і сміття виносила, і болото з порога змітала, і малину збирала, а мені вишивати зась.
     
  14. тетяна7777

    тетяна7777 Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Ну з тим різанням то вже перебор,моя прабабця в 96 померла,але я ніколи таких бздурів від неї не чула. .
     
  15. MILITARIYA

    MILITARIYA Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Оленко, може в нас одна свекруха???:girl_crazy:В шафі речі в неділю складати можна, пилесосити, витирати пилюку можна. На порозі замести, а вишивати нє, тяжка робота.
     
  16. Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Дівчатка, маю до вас дещо дивне запитання.
    Я сама не є християнкою, тому правил щодо роботи у неділю та свята не дотримуюсь.
    Але досить часто мені в неділю "приспічить" попилососити.. :ed4d70def841dc74b57

    Намагаюсь так не робити, бо вважаю, що це все-таки певна неповага до віруючих (пилосмок гуде..). Але от читаю, що деякі християни прибирають за допомогою порохотягу у свята. То щось я заплуталась. Поможіть :girl_smile:
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Оцього точно в неділю та свята не можна. Ми лише у крайньому випадку раз витягали пилотяг у неділю, коли треба було шкло з килима позбирати.
    Саме до християн? Бо є ще ті, хто святкує суботу, а також ті, хто святкує п'ятницю. ;)
     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Я живу довкола «невіруючих» американців, то вони все роблять що їм треба і в неділю і в свято. Якщо треба постригти траву, то пострижуть. Якщо треба зрізати кущі - зріжуть.
    Мене це не зачіпає, бо я розумію що це їх вибір і мають право на цей вибір. Правда деяких людей це зачіпає.
     
    Останнє редагування: 27 Червень 2011
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Тут ще й тренування для дітей (якщо хочуть спортом професійно займатися) ставлять на неділю рано... :girl_impossible:
     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?