Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. pip

    pip New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    А я в неділю вишиваю після 9-ї вечора!)) А взагалі на сході України вишивати в неділю чи свята , для людей не гріх)) Вони можуть стояти раком на городі з ранку і до вечора, і говорити що робити ніколи не гріх!!! А коли державні свята тоді вони святкують і дивуються коли інші (такі як я ) роблять ремонт, або перуть або інше!! Получається все навпаки!
     
  2. kerosinka

    kerosinka Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Кожен сам для себе обирає пріорітети. Наприклад, я можу відмовити собі повишивати (чи зробити щось інше) в неділю, але без докорів сумління роблю це в держ свята. :pardon: Це питання моральних цінностей, в кожного вони різні.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    А можете розвинути думку?
     
  4. kerosinka

    kerosinka Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Маю на увазі що одні і ті самі речі для кожного мають різне значення. Є люди які з запалом святкують травневі свята, а в церкву навіть на Різдво не заходять . Думаю в них не виникне жодних вагань чи варто робити щось в неділлю чи ні.:girl_smile:
    А конкретно про себе можу сказати , що навіть якщо буду вишивати в неділю, то ніякого морального задоволеня не отримаю, бо весь час буду думати не про вишивку, а про те чи правильно поступаю.:pardon:
     
  5. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Я для себе давно не роблю з того жодного клопоту. Давно почула думку і священик не заперечив її, що якщо вишиваєш (в"яжеш...) для свого задоволення, якщо це хоббі, а не на продаж і це не є твоєю роботою, якою ти заробляєш гроші, то немає жодних проблем: можеш то робити (звісно після Літургії). :girl_yes2:
    Свекруха моя має іншу точку зору, тому і заборонила зовиці вишивати в неділю (мені нічого не може сказати, а чоловік мені не забороняє). :girl_devil:
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    А якщо це хобі, але й на продаж також?
    Тобто мається на увазі, що людина з того не живе, робить у своє задоволення, але ніколи не знає, що зі зробленого піде на продаж, а що на подарунок.
     
  7. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    особисто в мене таких випадків не було. пам"ятаю, якось один лише раз мене попросили вишити сорочку, то я в неділю і свята не вишивала (потім вони щось відмовились і я ту сорочку довишивала і подарувала тоді ще свому нареченому). якщо чесно, то мені важко уявити ситуацію коли я не знаю куди піде моя вишивка: мені особисто, на подарунок чи на продаж. якщо я дарую, а людина потім продає, то це вже особиста справа тієї людини - я ж вишивала на подарунок
     
  8. Habrita

    Habrita Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Я теж приєднаюсь до розмови і викладу свої думки з цього приводу.Ми,люди,настільки обклали себе якимись рамками і забобонами,що не можемо зрозуміти,що праведне а що грішне.Мити підлогу і варити вареники-робота?Заточити олівець і забити цвях-теж робота.Усі наші дії складаються з виконання певної роботи.Тому виконувати Божі заповіді,безперечно то святе а випрати з дитинки чи навіть дорослого сорочинку в неділю,то гріх?Пригадую,коли вішала дитячу білизну в неділю і з вікна будинку напроти посипались прокльони!Ось ці прокльони і є певно гріхом.Зрештою завжди пригадую вислів -"Не бійтеся людського засуду а бійтеся Божого!
    Отже робити треба все у чому є нагальна потреба або просто для свого вдосконалення,навіть у свята.
     
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Сьогодні сестра захотіла вишивати і запиталась дозволу в мами. Сестрі вже скоро буде 40 років. Ну і звичайно ж що мама сказала що вишивати не можна ні в якому разі. То коли я сказала що вишивати можна, то можете собі уявити яка була реакція. Я думала що мене розшарпають на кавальчики - ЩО З ТОБОЮ!!! НЕ МОЖНА АНІ ГОЛКИ АНІ НОЖИЦЬ БРАТИ ДО РУК!!!

    Але головне що коло баняків можна стояти.:girl_in_dreams:
     
  10. MILITARIYA

    MILITARIYA Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    ага, і посуд мити, на кухні прибирати, а ножем різати виходить не робота? От власне в моєї мами і свекрухи такі самі погляди на вишивання і взагалі різання ножицями. Зато попилесосити чи замести подвір'я то можна, бо ж нема часу на то в будні дні - робота.
    Для мене деколи неділя не є самим бажаним днем у тижні, бо переважно в ці дні ми їздимо в гості або до моїх батьків, або до чоловікових, де вишивати не можна.... бо гріх. Отак то.
     
  11. Nyny

    Nyny New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    ой , а в мене на вихідних чи по святам такий стимул щось робити появляється ) і так шкода ним нехтувати )
     
  12. Ariel

    Ariel Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    А в мене тільки в неділю і є трошки більше ніж 5 хв. для вишивки.В будні чоловік приходить в хату в 21-22 годині(
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Я дуже люблю єврейську культуру, і так як наші забобонники в основному беруть багато своїх правил відтіля, то для них хочу додати що в більшості вони чули дзвін і не знають де він.

    Так, у євреїв шабат є найважливіше св’ято зі всіх інших в році. Так ось закон цього св’ята гласить - роби все для Бога.

    Тому казати що мести хату це для Бога а вишивання ні, дуже лицемірно і щось аж ніяк не пов’язана з будь-яким законом, може хіба язичиским якимось. Вишивання, як на мене, не суперечить закону робити для Бога. Адже це на рівні з молитвою, бо людина собі сидить в кутику і тихенько вишиває, може в тім ж самім часі молитись і співати духовних пісень. Чи просто пісень. Такі дії аж ніяк не суперечать закону.

    А мести хату і бурчати про те що - он! знову насмітили! нема щоб прибрати за собою! якраз не дуже з ряду робіт для Бога. Це для людей!

    Отже наступного разу будемо мати ще один меч для боротьби з обвинуваченнями, що голки не можна брати.
     
  14. pip

    pip New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    І в мене найбільша тяга вишивати в неділю, але все ж таки заставляю себе не вишивати, зате цілий день сортую бісер для інших схем і взагалі цілий день всерівно проводжу біля схем і бісера!
     
  15. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    В мене близька родина сході. Вишивкою вони не займаються. Державні свята використовують як і ми. Або роблять свої справи по господарству. Або ж збирається просто родина разом (бо збирається вся рідко) і тоді якісь шашлики, стіл, але не з нагоди того свята. В неділю і церковні свята вони не будуть підмітати, не дозволять попрасувати щось і т.д. Але якщо на городі щось пропадає - то обовязково це роблять. Після обіду. Кажуть, що буде більший гріх коли те, що Господь дав, те що виросло пропаде. От і при необхідності працюють на полі.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    А нащо заставляєте? Вишивайте!
     
  17. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    я прожила на сході України 22 роки можу сказати, що державні свята святкували бо вони були вихідними днями і вся родина збиралася. А працювати ніколи не гріх.
    В неділю вихідний, переважно їсти наготовлено і всюда прибрано, сідаєшь і в'яжешь, або вишиваєшь, отримуєшь насолоду, віддихаєшь по-своєму.

    :girl_yes:є
     
  18. APR

    APR Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Якщо ви в неділю замісь піти до церкви вишивали - то це гріх, а якщо сходили до церкви,то вишивати можна(питала в св'ященика,бо маю в неділю найбільше часу повишивати).
     
  19. Gerbera

    Gerbera Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Я зараз спокійно вишиваю у неділі і свята (рідше). Тоді найбільша продуктивність праці. Бо в такі дні після роботи часу на вишивання практично не залишається. Правда, не всім про це зізнаюся, щоб не нарватися)
     
  20. Margocha

    Margocha New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Дівчата,як ви думаєте , зараз Святі вечори,чи можна вишивати ,чи так само як в неділю , бо в неділю я вишиваю для себе , а тут не знаю , і хочеться ,і колеться .....:girl_cray: