Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Які святі вечори? Є лише два свят-вечори. Ви про які говорите?
     
  2. maty

    maty Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Лілю , ну як Ви не знаєте - від одного святвечора до другого - то є все святі вечори , жодного рукоділля:girl_mad: питаю ,що ж тоді робити - ходити в гості і колядувати - я думала , то тільки в нас ...
     
  3. Margocha

    Margocha New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    У нас рахують всі святі вечори ,починаючи від Різдва , закінчуючи Водохрищем.
     
  4. Ashana

    Ashana New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Вже на саме Різдво, Водохреща , Паску я б не вишивала, а в звичайні неділі і не великі свята я думаю що можна.
    Багато ж людей працюють у вихідні і святкові дні, що є роботою за гроші, бо іншого вибору немає. І це все є уявна лінія між то можна, а то не можна, проведена кожною людиною.
    Якщо якась пенсіонерка цілий тиждень сидить вдома і зробить все що їй потрібно протягом тижня, щоб в неділю йти до церкви і відпочивати на лавочці, а переважна більшість молодих людей цілий тиждень, і деколи навіть в суботу на роботі, то що їм залишається в неділю - скласти руки і сидіти голодному в неприбраній квартирі, бо то неділя і нічого робити не можна?
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    То якась народна самодіяльність. :mocking:
    Ага, то великих свят лише три? ;)
    А я он вишивала і на Богоявлення, і на Паску. На Різдво ні ще, бо часу якось не було. А може й вишивала, але не пам'ятаю зараз. )))
     
  6. MADLENKA

    MADLENKA Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    А я за собою помічаю, що як тільки неділя чи інше свято - то в мене аж пальці сверблять взятись за голку і вишивати, вишивати, вишивати...Чомусь саме в такі дні находить якесь таке приємне натхнення і так все гарно виходить! Коли мене питають, чому я вишиваю в неділю чи свято якесь -я завжди кажу, що так я відпочиваю і не вишиваю на продаж, а для себе, для душі - це ж не гріх:)
     
  7. Maksli

    Maksli Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    В мене чоловік і його тато в таких випадках кажуть: Робити - не гріх, гріх - не робити! :girl_yes:
     
  8. Gorda

    Gorda Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Все правильно, коли для душі то це не гріх. Я також знаю те що вишивати дозволено у неділю та свята, тому можна не хвилюватись.
     
  9. Annyhka Kavetska

    Annyhka Kavetska Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Якщо ви в неділю чи свято взяли участь у Святій Літургії , і вирішили повишивати чи в'язати , тощо. То звичайно нема ніякого гріха !
     
  10. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Ви мене просто розрадили!!
    часто тягне на рукоділля власне в неділю, або церковне свято. аж не витримую, так руки сверблять до того діла. а мама мені скандали влаштовує.
    тепер маю аргумент)
     
  11. Valyushonka

    Valyushonka Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Мене також інколи роздирає повишивати або повязати в неділю, але мій любчик починає капати на мозок і в мене то нитки заплутаються, то помилок нароблю, а він каже, що то все із-за того що гріх робити в неділю. От і не знаю, дійсно не треба в неділю нічого робити чи то так зівпало.
     
  12. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Скажіть будь ласка, чи можна вишивати/в'язати/гачкувати у неділю та свята?
     
  13. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Третя заповідь Божого Закону.

    3. Пам`ятай День святий святкувати.

    Ця Заповідь зобов`язує нас взяти активну участь (в Неділі і свята) у Святій Божественній Літургії та не робити важкої праці без важливої потреби і поглибити свої знання правд православної віри. Адже записано: „шість днів працюй, а сьомий день віддай Богові твоєму”.

    І я сходила у Вернісаж і теж побачила. Тож спасибі за питання.
     
    Останнє редагування: 9 Січень 2014
  14. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Хм, і що вона, на вашу думку, каже про вишивання в неділі та свята? :)
     
  15. Rostok

    Rostok Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    на вашу думку це потреба?
    не спорю, що це неважка праця, але вважаю це зайвим.. ІМХО
     
  16. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    Я розуміла її так, що не можна цього робити. Так мене вчила бабуся, так слухала на науках (в школі ...) про катехизм. І щодо шиття, то заклались у пам"яті слова одної черниці, вона казала так: "Зашити щось можна, але по великій потребі і тоді коли нема ін. альтернативи". Так я поступала, так і поступаю. Може це стереотип в моїй голові, не знаю ? То вже вчора почитала тут ін. Скажу вам чесно, щодо порівняння цього процесу з малюванням - задумалась і ще відповіді не знайшла, але прокрутивши в серці свої відчуття, дійшла висновку, що цього в неділю і свята не робитиму. Не маю комфорту і не відчуваю з тою думкою спокій. Десь так.
     
  17. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    моя бабуся десь теж таке має(ла), але зважаючи на відсутність християнского виховання, то я і не дивуюся

    для себе, я не бачу жодної заборони в неділю чи в свято після церкви вишивати, знову ж таки, хіба вишивання (як хобі) - це важка робота? це ж такий релакс! і ніщо не заважає поєднати вишивання з молитвою

    якщо говорити про вишивання замість церкви в неділю чи свята, то це вже однозначно зле, але в такому руслі мова вже йде не тільки про вишивання, бо ходити до церкви (брати участь в літургії) в неділі і свята - це обов"язок християнина.

    це так, до слова, бо в цій темі вже багато роздумів і цитат, в тому числі наведено і слова священників

    про бабусь - може то ще тих часів, коли вся жіноча частина сім"ї у вільний від господарки час вишивала, і це було частиною роботи, що прирівнювалася до важкої?..
     
  18. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    +1. Ото ви мені зірвали з пальців на клаві. Власне тут солідарна, що після літургії, то можна набагато більше. І не знаю звідки в неї та думка, але моя бабуся теж таке каже, що як вислухаєш СБ, то й не гріх ...
    Та знову треба бути чесному і сказати, що не завжди буваю на недільній літургії. Тому точно відпадає.
    Ото я тепер над тим мозгую і розбираю в деталях, щоб самій все толком доглупати і переварити.
     
  19. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    мова про потребу йде щодо важкої праці (важка праця для мене - це город копати, ремонт робити, їсти готувати (і не готую без важливої потреби :)), ви ж самі написали, що не вважаєте вишивання важкою працею, то які ще можуть бути запитання? і для чого тоді штучно ці речі поєднувати?
     
  20. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

    воно може гризти з середини, бо так вас/нас вчили, і ніби розумієш роумом, а щось не пускає...
    тут ще треба для себе визначити про важку працю, бо є якісь загальноприйняті поняття (той самий город), а є особисті (як варити їсти для мене, а для когось-це найкращий відпочинок)

    але якщо щось не пускає, то краще все-таки приділити цей час чи молитві, чи духовному зростанню (почитати Святе Письмо)