Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    В мене вдома дуже суворі закони. Бабця або дідо якби побачили, що я вишиваю чи тримаю ножиці в руці... мені б так моралі почитали, що вже взагалі і вишивати не захотілося. В них таке бачення на це: в будні дні - роби, що хочеш, а у свята та неділю - йди до церкви, а потім відпочивай.
     
  2. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    а я люблю в'язати і плести з бісеру саме у неділі і свята, бо в інші дні, зазвичай, нема часу; а як хтось каже, що не можна, просто відказую "для мене це відпочинок." зараз вже ніхто і не читає моралі :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Я також не вважаю вишивку працею, з нею відпочіваю під якусь кіношку або аудіокнигу)
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Все правильно-спочатку до церкви, а потім відпочивати... за вишивкою [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 7
  5. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    ЦІлком згодна з попередніми дописами. Я вишиваю, в"яжу, готую в свята і в неділю. НЕ роблю лише того, що може заважати відпочинку іншим, наприклад прибирання, воно часом буває шумне. Але, саме в вихідні,свята, неділі в мене найменше часу для тих справ, для душі, бо в мене чоловік золото і ми всією сім"єю кудись їдемо або весело проводимо час. Ось то для мене гріх - забути про сім"ю і займатися лише своїми особистими справами.
     
    • Подобається Подобається x 9
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Читала відповідь одного протоєрея, то він так само казав - рано до церкви, а потім за рукоділля, але помолившись.
    Я вже набридла зі своїми монахами, але вони в неділі та свята саме тим і займалися, бо працювати не можна. А в нас, як завжди, язичництво на першому місці. І не думає нарід головою зовсім...
    Зацитуйте їм слова Євагрія - то ж святець!!!
     
    Останнє редагування: 31 Липень 2009
    • Подобається Подобається x 5
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Спільні процеси: вишиване СЕРЦЕ

    Тут поруч темка є. Не бачили? :girl_wink:
    Якщо ви святкуєте то свято, як християнка, то послухайте християнських духовних наставників і покиньте поганські звичаї. Я на Успіння вишивала, на Преображення також.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Спільні процеси: вишиване СЕРЦЕ

    Колись читала. Не дочитала ;)



    Маєте на увазі жидівські?


    Домашні не зрозуміють. Але дійно, маю нудитися цілий день і думати, коли ж настане завтра :) Краще сяду щось вишию :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Спільні процеси: вишиване СЕРЦЕ

    Ні, поганські. Жиди - юдеї. ;)
    То їм науку проведете. Я своїм нещодавно теж проводила.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Спільні процеси: вишиване СЕРЦЕ

    Проведу :) Щойно ще один листочок з сердечка вишила. Чоловік ЗРОЗУМІВ!!!!!! Ще й підтримав!
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ну, бо шкоди в тому нема, тільки користь! А от дивитися телевізора в свято - оце вже погане святкування. :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?


    Ми телевізор останній раз дивилися, певно, ще на Новий рік :) Але любимо скачувати фільми і дивитися вечорами, то ще один вид забивання голови дурощами :) Краще вишивати :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    У нас телевізора нема, тому робимо так само, як ви. А я паралельно вишиваю. Роман вже звик. :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    А я з дитинства так звикла , що у свято не вишивати, не в"язати..... То тепер і рука не піднімається...
    А чи праця це? Може й ні, але руки однозначно працюють....
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ну та мене теж у дитинстві так вчили, але я для себе чітко розрізняю, що поганське, а що християнське, тому в мене проблема зі звичками з дитинства не виникає.
    Їмо, п*ємо, малюємо, пишемо ми теж руками, то і це праця? І цього теж не можна робити в свято?
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Нууу....навряд чи від їжі в когось рука втомлюється....
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А в мене від вишивання не втомлюється. :confused: Взагалі.
    От від писання втомлюється, бо до клавіатури звикла й ручкою тяжко.

    Скажіть, Рибко, ви вважаєте, що монахи помилялися й грішили?
    Бо для мене саме слова монахів та священиків були найбільш переконливим аргументом. І хоч бабуся мене вчила інакше, то я і її переконала та розказала, що кажуть отці. Вона потім ще свого перепитала й він їй підтвердив те, що я розповідала. І тепер вона теж у неділю вишиває, і в свято, як має як. :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ну так, в кожного своє є працею.
    Просто інколи звичка так вросла. що вже незвично пробувати...Так й то не заважає. Як не руки, то хай очі відпочивають (вони то вже точно втомлюються, а зір як падає), хоч у неділю та свята. Я вважаю, краще з друзями чи родиною зустрітись, погуляти....
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    завтра вечором моя мама читатиме цю гілочку.
    Я в неділю сіла було троха пошити ( а шию я поки очі не починають боліти) То такий вереск був вчинений, я така безбожниця виявилася, що аж самій за себе встидно стало.
    Я вважаю що якщо робота приносить задоволення (якою би та робота не була, головне шоб у кайф), то її можна робити будь коли. Вот у мене нерви відпочивають коли я вишиваю. То чому я не можу робити це будь коли?
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    У мене родичі й друзі далеко, а в тутешніх проблеми з гостюванням зазвичай. Важкі люди на підйом. :)
    Єдине, на що я хотіла увагу звернути, що не все, чого нас з дитинства привчили, дійсно правильне чи має сенс. Не вишивати в неділі та свята - це більше схоже на забобон, аніж на піклування про душу. Якщо святці кажуть, що рукоділля - це одне з 5ти діл, що дають нам з неба Боже благословення, то так воно і є. :)
    Робота і вишивка - то таки різні речі.
    А то поможе, думаєш?
     
    • Подобається Подобається x 3