Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    1. рукоділля
    2.
    3.
    ...

    що ще? :) я щось багато бачу пропускаю
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Таж вище по темі є цитата. :8: :sad::sad::sad:
    16ий допис
    Рукоділля прирівняне до молитви. :)
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Птася

    Птася Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    о це вічна суперечка з рідними про те що б не вишивати у свята. А особливо в мене була така старенька сусідка у Львові, вона як до нас заходила і бачила в неділю в мене в руках вишивку то такій гвалт піднімала, що напевно вся вулиця чула. А свекруха мене діставала вагітна з вишивкою тай ще в неділю, то взагалі караул.
    Хоча мене сьогодні в парку якась бабулька теж повчала, свято, а я в парку біля церкви (посятили з малечею яблучка тай пішли гуляти до парку, мала й заснула) вишиваєш, зовсім стиду немаєш, то я зібралася і пішла в інше місце гуляти.
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ех, яка та Україна ще дошками забита... (вибачте, за таке узагальнення) кожен пхає носа в чуже, ніби то його й навіть собі у вус не дує... Коли то вже люди трохи окультуряться й не будуть лізти в чуже зі своїм уставом? То ж некультурно отако пхатися й сварити чужу людину!
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    соррі, не звернула на аргументацію твою, бо поділяю думку про вишивання в неділю :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ой, не то слово! Мені від такого аж гидко стає.
    Трохи розкажу історію. Ні я, ні моя мама не чули про таку "заборону" ніколи (ну бо не українці ми по національності:girl_smile:) і вперше стикнулися з тим в електричці. Поверталися ми зі Львова в Мукачево, як поступила я в інститут. То було якесь свято. Мама собі взяла в'язання в дорогу (кофтинку мені в'язала) і не встигла вона ще й кілька петель накинути, як встала зі свого місця і підійшла до неї одна жіночка в хустині і почала їй зауваження робити, мовляв, "пані, як Ви смієте таким займатися у свято"... Мама була така шокована з того, а головне такою невихованістю, що навіть не знала, що відповісти. Та ще й трохи не цілий вагон на неї дивився з осудом.
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ги. Чомусь переконана, що та пані вважала, що вона великий вчинок на славу Божу зробила. :girl_crazy: До дупи таке християнство, якщо чесно, де людину мають за ніщо, совкове таке християнство... :bad:
    Цікаво, що ті люди живуть, далі своєї обори ніц не знають, і навіть не уявляють, що у сто разів більше людей НЕ слідують за тими забобонами, і живуть, і спасаються! І нікому не псують ні нерви, ні жовчі своєї не викидують на інших...
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Но а як же! "Будь готов! - Всегда готов!":girl_crazy:
    Ото ж бо! Але хіба там договоришся,..... а чи треба?
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Головне не дати, аби маразми з їхніх голів на вашу здорову перейшли, тоді все буде в порядку. :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Щей потім буде гордитись тим яка вона побожна і при першій нагоді всім коліжанкам і знайомим оповідатиме, яке онто вона бачила...
     
    • Подобається Подобається x 7
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Точно! І як вона людину від пекла врятувала. :girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 7
  12. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Навряд чи така когось спасе, але в Біблії кажеться: не суди і не судимим будеш. То мені думається, що когось осуджувати, вважати себе кращим за інших - то є більший гріх, ніж будь-яка фізична праця. У мене на селі живе бабуся, то коли погода гарна (а неділя або свято) і треба сіно зібрати, то навіть священник працює. Каже, що більший гріх, якщо пропаде.

    Сіно збирати, пшеницю молотити і мед качати з вуликів можна і в свята, це загальновідома річ.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Серпень 2009
    • Подобається Подобається x 5
  13. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?


    І в нас нема :haha: І не маємо бажання купляти. А всі тільки і питають як так нема ))

    А по темі: я і вишиваю і в.яжу і в неділю і в свята.
     
    Останнє редагування: 20 Серпень 2009
    • Подобається Подобається x 6
  14. vitalinka

    vitalinka Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    я довший час знала шо не можна, так вчила мине бабця і мама. але зара розумію, що це ж не робота, це хоббі, це відпочинок мій за вишивкою, чому ж не можна? і пару раз у неділю вишивала собі. Але знаєте, чи то співпадіння, чи послання зверху Ні - ні, але майже те що вишила доводилося пороти, ну от якусь помилку дурну допущу і все на смарку. Тому стараюся не вишивати, хіба щоб встигнути з сорочкою коханому до дня незалежності сидітиму в неділю
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Це ви про що?
    Говорячи тут про такі випадки, ми не осуджуємо, тільки озвучуємо ТЕ, що християнською поведінкою не є й не має бути. Не можна судити людину, але засудити вчинок - це інше. Ви ж знаєте, що мовчати на гріх - це теж гріх. Так от, коли такі бабусі чіпаються до людей, вони фактично злословлять, змушують іншу особу нервуватися, чим завдають шкоди здоров*ю тієї особи, хай незначної, але таки завдають. І мовчати щодо такого не можна, бо кожен має бути свідомим того, що ТАК робити ми не маємо права. Якщо хтось вишиває, то це його справа й не треба бути хрестоносцями щодо тих людей, бо то зовсім не на славу Божу.
    То все в голові, ніхто на вас ніщо не напускає, лише ваші власні думки й страхи, іншими словами демони. Може, тоді й справді не варто вишивати, аби себе внутрішньо не ламати. До вишивки треба сідати з молитвою й внутрішнім спокоєм, а якщо ви сідаєте до неї наперекір чомусь - краще не треба.
     
    • Подобається Подобається x 9
  16. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Справді, скільки дивує таке ставлення до вишивки(та рукоділля) і сування свого носа в чужі справи... Шкода, що далеко нашим людям до істини.. :sad: сумно.. Створюють собі забобони і самі в них вірять. (
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Недавно мала розмову зі знайомою,на цю тему.Ну,те,що вона проти вишивань у неділю та свята я знала,але.не сподівалась,що зовсім не прислухається до моїх слів,була шокована.Але,найбільше мене вразило доказування,що жінкам,які ненароджували,вишивати у неділю і свята взагалі не можна,бо "пришиєш місце".
    Скажу чесно,сил переконувати не було,бо кожен живе,як хоче.
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Наповал! :lol:
    Знаєте, отакі люди з плиткою духовістю - дуже легка пожива для всіляких сект та єретиків. Ну бо вони й так вірять у чорт зна шо, то вже й перейти на хвору віру - раз плюнути. :girl_sad:
    Та ні, це той випадок, коли перли перед свиньми не розсипають...
     
    • Подобається Подобається x 8
  19. Annette

    Annette Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ну і ну!!!!Може взагалі по неділям нічого не робити???? Не мити посуд, не готувати, не вишивати, не прасувати...От так і тинятися голодною і м'ятою без діла. Я вважаю, що це все забобони і нічого спільного до християнської віри вони не мають!!!
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    А тему ви прочитати не потрудилися? :girl_wink:
     
    • Подобається Подобається x 2