Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Займаюся з дітками рукоділлям. Домовились, що заняття будуть два рази на тиждень. Діти могли тільки в середу-суботу. Мені не підходила субота, і пропонувала в неділю, після церкви. Що я наслухалась... На всі мої аргументи, відповідали коротко - не можна, гріх. Як їх переконати, незнаю:confused:
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Що вам сказати, до безрозумних не достукаєтеся. Скажіть, що святі отці дозволяють, а те, що не можна нібито - з язичництва пішло. ;) Але тим людям байдуже, вони у власний страх більше вірять, ніж у Бога. Співчуваю вам, що з таким зіткнулися...
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Та, власне, то і було головним аргументом:girl_sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ну, то що ви хочете язичникам пояснити? Для них християнський підхід не важливий, як то не сумно.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Мені тут ідея в голову прийшла. Ярусю, роздрукуйте ті цитати, що я подавала раніше в темі, розмножте й роздайте, най почитають. А як не дійде, то трудно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ось іще цікава цитата. Роман мені нині зачитав:

    Митрополит Антоній Сурозький

    http://www.mitras.ru/uchites/uchites2.htm

    http://www.mitras.ru/molitva/muzhestvo.htm
     
    • Подобається Подобається x 15
  7. тетяна7777

    тетяна7777 Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    на рахунок "місце пришиєш",моя коліжанка має вроджену 2 дирку у вусі,так це виявляється тому,що її мама вагітною у свято вишивала)))) як Вам?
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Як і все решта. Забобони - це бажання хоч якось пояснити незрозуміле.
     
  9. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Мій дідусь(вже покійний), неділі дуже дотримувався. Жили вони на селі, так от навіть якщо мали цілу купу сіна сухого на полі все-одно в неділю не забирали, чекали понеділка, ну або наступного дня після свята. Хай навіть прогнозували дощі, це було досить строго. Він завжди казав, що Бог заповідав 6 днів працювати, а 7-ий відпочивати. Що сказати, в цьому випадку не було забобонів(бо не було ніяких якщо), а якийсь страх перед гріхом. Я теж дотримуюся того принципу, і мені дуже приємно що і я і чоловік стараємось не вірішувати справи в неділю, хіба що дуже треба. Цей день присвячуємо походу до церкви, відпочинку, забавками з дітьми, провідинам родичів.
     
  10. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    о, а що може бути ліпше, ніж відпочинок за вишивкою? :girl_in_dreams:
     
  11. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ну страх - то є велика сила:umbrage:. Таку людину навіть переконувати в протилежному нема сенсу, бо то нічого не дасть. Навіть якщо вона все ж розумом зрозуміє, що не грішить (вишиваючи, чи роблячи якусь іншу роботу а ля "корову з болота" в неділю), все рівно в голові постійно буде крутитися думка, мовляв, я щось роблю не те. В такому випадку дійсно то краще не робити, бо від тих суто ваших думок все піде шкереберть.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    А Христові теж докоряли за суботу... Що Він буцімто робив негідне тоді.
     
    Останнє редагування: 20 Листопад 2009
  13. Kleo

    Kleo New Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Абсолютно згідна, якось відпочивали ми з чоловіком у його бабусі, я сіла на Спаса вишивати йому сорочку, шила півдня ніхто не помічав, аж під обід згадали що то свято і накинулися (ще купа родичів, які теж в гості приїхали) на мене як зграя воронів, результат - зіпсовані нерви та поганий настрій. Тому зараз намагаюся при чужих людях ніц такого не робити, бо все таки здоров'я своє важливіше, та + вірю в те, що негативні емоції впливають на енергетику вишивки ...
    Щоб не офтопити я вишивала і в неділю і в свята (крім дуже великих, як Різдво чи Пасха), однак після народження дитини перестала (мабуть забобони на мене вплинули), та думаю це ненадовго, а коли ж ще приділяти свому улюбленому заняттю час як не на вихідні.
     
  14. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    А я начитавшись посиденьок вирішила вишити синочкови сорочку і мені так сподобалося...., але часу не мала зовсім, бо мама сказала, шо не можна в свята та неділю вишивати.
    Дякую дівчата, що підняли цю тему. Я тепер нарешті довишиваю синочкові сорочку і візьмуся чоловікові вишивати.
     
  15. тетяна7777

    тетяна7777 Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    а я своїй свекрусі говорю оту всю тему.говорю,говорю,ну так гарно ми собі говорим,вона гарно слухає,а потім-всеодно ліпше не вишивай))))
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Угу, ну бо не закладене християнство в наших людях. :sad: Хіба на словах християни...
     
  17. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Може то трошки офф,але не хочу піднімати окремої теми-А сьогодні вночі(то вже ніби не Різдво після 12,00 ночі)-можна в'язати?Залишилось дов'язати коханому на завтра в подарунок один рукав і шию до светра,а часу бракнуло...Чи то краще перепросити і дов'язати після свят?
     
  18. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ага, так буває часто , що час на в"язання - вишивання появляється в неділю і в свято. І кожен сам обирає робити це чи ні.
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

     
  20. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Нє, ви шо, яке в'язати!!!!! До самого Стрітення в'язати і вишивати не можна. І потім так само не можна, бо Великий піст почнеться. Аж по Зелених святах можна. А в Різдвяну ніч ліпше до церкви піти, якщо не спиться.