Чи можна вишивати (в'язати тощо) у неділі й свята?

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    дівчата!Сама я теж рукодільниця, і зараз настрій такий. Але це ж Різдво, тому 7, 8 і 9 січня вишивати не можна. В дописі це вже "перебор" - чому це до Стрітення?А про великий піст взагалі вже мовчу.Великий піст призначений для посту і молитви, але ж працювати потрібно. Навіть, якщо я вишиваю ікони, то в свята і неділі не вишиваю. Було так, що і працювала, і зараз маленький син, але стараюсь дотримуватись.
    Господь сказав, що 6 днів працюй, а на 7 відпочивай.
    А на рахунок діл Ісуса Христа - то це він зціляв, і рукоділля тут ні до чого, бо ми не можемо себе прирівняти до Бога.
     
  2. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    [​IMG]
     
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    то чого ви питаєте? Робіть як знаєте - тут уже 100 разів все пояснили і розжували.


    як для вас вишивання робота, то прошу дуже, а для мене - відпочинок ...
     
  4. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    зрештою...

    чому можна співати, танцювати, малювати, посуд за собою мити, взуття з вулиці, чому можна за компутером сидіти, але не вишивати..?

    Ну, хіба вишиваєте заради заробітку.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    О, то ви монофізитка? ;) Христос був на всі 100% людиною, і не треба цього забувати, інакше в єресь впадете.
    Цікаво... А може ще й скажете, ДЕ таке написано? Але аби дійсно було написане церковниками, а не бабами придумано, бо то не аргумент.
    Які ж ми все-таки язичники, уже вкотре повторю. Воскресіння - більше свято, найбільше властиво, а в нас у головах чомусь Різдво важливіше.
    З рукою на серці скажу, що вишивала і 6-го, і 7-го, і 8-го вишивати буду. І я ще й встигла в останні два дні не лише вишивати, а й відспівати разом із чоловіком у церкві Вечірню з Літургією Василія Великого, Утреню. І вночі на Різдвяній Літургії була. І якось вишивка тому всьому анітрохи не зашкодила. Навпаки, Господь мені вчора ввечері приніс добру новину... :)
    Тільки не проповідуйте тут байдикування будь ласка. Таке враження, що тему взагалі не читали. Відпочинок має бути мудрий. От якщо ви відпочиваєте за телевізором по кілька годин - ото вже відпочинок цілком не Божий. Божий відпочинок - то щось для душі та духа: книжки, рукоділля, молитва, красива музика (не пуста попса, що отуплює мозкові функції), щира розмова, прогулянка...
    Поспівчувати чи що... Якраз ікони в неділю й рекомендую вишивати, водночас Ісусову молитву промовляючи.
    Відпочивати варто тим, для кого рукоділля - робота й заробіток, а в кого воно за хобі - то можуть зі спокійною душею відпочивати саме таким чином! І буде так, як святець казав - Господь вам за це пошле свої ласки. :)

    Для тих, хто тему прочитати не може, повторюю:
    Вышивка, как и любое рукоделие , в христианском мире приравнивается к любому богоугодному делу - молитве, уходом за больными и прочими.
    "Есть пять дел, помощию которых снискивается Божие благоволение.Первое - чистая молитва, второе - чтение псалтыри, третье - чтение Божественных Писаний, четвёртое - воспоминание с сокрушением о своих грехах, о смерти и Страшном Суде, пятое - РУКОДЕЛИЕ ." Монах ЕВАГРИЙ
     
  6. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Коли я ходила перед святом Паски на реколекції до церкви св"ященик козав, що в неділю вишивати можна і це не є гріхом. В неділю я вишиваю, а в свята стараюся приділяти більше часу родині та друзям і утримуюся від вишивки, а особливо на Паску та Різдво
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Я би теж так робила, якби була можливість. Але в мого чоловіка на ці свята найбільше роботи, то треба якось боротися з тими годинами, коли саменька на нього чекаю, поки він три Літургії відслужить. У Львові я би не мала часу на вишивку взагалі.
     
  8. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Дівчатка, це все добре, але монах Євагрій ні слова не пише про свята і неділі у цій цитаті.


    Якщо вишиваються ікони до храму і є благословення священика, то це так. Я ж вишиваю собі додому.


    про такі речі я запитую в свого духівника, а він людина з досвідом. І нідочого тут забобони чи бабські теревені.


    Він був БОГОЛЮДИНОЮ, тому ви цього не забувайте. А хіба ви знаєте багато випадків зцілень людей? А про Воскресіння з мертвих я вже мовчу.

    Я теж з такої родини і сімї і вас вас в певній мірі розумію, але це все модернізація.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Монахи у свята також вишивали. Із молитвою. Про неділі я вам уже написала. На православних сайтах читала про те, що батюшки навіть рекомендують такий вид відпочинку.
    Зрештою, заборони нема НІДЕ, а от позитивних відгуків про вишивку багато. Так що поки ви не знайдете достовірних слів проти того, ваші слова матимуть лише одне джерело - ББС.
    Я щодо того вже не одного священика питала, і духівника також. Всі кажуть однозначно, що якщо це хобі - то це чудовий спосіб відпочивати у Святий день. Бо відпочинок має бути такий, що збагачує, а не скласти руки й на стелю дивитися.
    Очевидно, що якщо ви вишиваєте, а поруч діти плачуть, просять побавитися, чи ще щось подібне, тоді краще не вишивати. Але якщо все спокійно, то перешкоди нема жодної. Єдине, коли НЕ рекомендують вишивати чи іншим рукоділлям займатися, це якщо воно є роботою, для заробітку. Може, це якраз і є ваш випадок, але тоді це не критерій для загалу.
    У цьому питанні я орієнтуюся, не переживайте. Він був Боголюдиною, але не кентавром якимось, а вповні Богом і вповні Людиною. Люди схильні Ісуса обожнювати й забувати про те, що Він (за винятком гріха) був таким самим, як ми всі, цілковито таким самим, з усіма нашими функціями та емоціями.
    Та ні. Секуляризація тут ні до чого. Монахи вважали це чудовим відпочинком, бо християнський відпочинок далекий від поганського, а саме поганський і не дозволяє голку в руки брати.
     
  10. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Моїм зелізним аргументом став телевізор. Коли хтось дорікає мені за рукоділля у неділю/свята, я спокійно відповідаю - "Вимкніть телевізор і не дивіться. Відпочивати, значить відпочивати - лягти на ліжко і плювати в стелю". :girl_haha::girl_haha::girl_haha:
     
  11. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    :girl_sad::girl_sad::girl_sad:Я до вас спокійно-ви до мене з сарказмом...неприємно...

    Розумію,що вишивати можна,але перепитала за в'язання,а перечитувати всю тему часу не було,можна було просто сказати-що в'язання-те саме що і вишивка,і все було би зрозуміло і нікому не було би неприємно.
    Дякую за відповіді.
     
  12. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    А в'язання не є рукоділлям? Якщо можна вишивати, то можна і в'язати. Бажано часом подумати перед тим як писати, щоб потім не ображатись на відповіді.
     
  13. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Я писала раніше про рукоділля загалом. Тема не така велика, а всі відповіді на перших сторінках. Не гнівайтеся, що на енні питання така реакція. :girl_smile:
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Ви самі для себе обираєте чи будете вишивати в неділю чи ні. Я он для себе вибрала що не шию, але ж варю їсти і нераз цілий день простою на кухні. А це що не те саме? Це ж така сама фізична праця від якої можна в свято чи неділю відпочити.

    Тому якщо ви шукаєте в нас оправдання своїх дій то я б вам казала так: якщо вязання вам допомагає віднайти душевний спокій то ви нічого поганого не зробили.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    От щодо того, то кажуть, що готування теж робота. Я в неділю готую лише дуже прості страви, такі, щоби я більше 20 хвилин у кухні не стояла. Але мені простіше, в мене лише два хлопці, а не ціла армія, як у тебе. :girl_wink:
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Так я про то саме і кажу. То є така сама робота як вишивання. Я тепер також стараюсь собі все зробити в суботу звечора, щоб в неділю тільки приготувати сніданок а вже на обід лишень загріти страву зготовану звечора.
     
  18. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    Я з Вами на 100% погоджуюся!!!!!!!!!!!!!!! Невже ми, дівчата, так багато часу віддаємо Господу? В неділю я намагаюся іти до церкви(якщо не зміна у мене на роботі), читати духовну літературу, а от до вишивки зовсім не торкаюсь. Звичайно це робота для душі, але її можна виконати у інший день. Тому дівчатка давайте будемо трішки побожніші, і давайте дотримуватися церковних канонів, а то не ми їх писали і не нам їх переписувати!!!!!!!!!!!
     
  19. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    А ніхто не каже вишивати, замість того аби іти до церкви. Я, наприклад, як щось вишиваю у неділю, то тільки після того як схожу до церкви. Під час вишивання можу молитись, дивитись християнський фільм або слухати гарну музику. І від того моя "побожність" не зменшується
     
  20. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Чи можна вишивати у неділі й свята?

    :lol:
    зацитуйте, будь ласка, канони чи Біблію, де вказано, що не можна у неділю та свята вишивати,
    бо без того ваші слова більше на поганьскі, ніж на побожні схожі