Чому ми не їмо полуниці?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Donner, 15 Лютий 2011.

  1. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Я підписуюсь під кожним Вашим словом, бо наші думки в цих реченнях повністю збігаються:girl_wink:
    Вона погодилась, але на це пішли роки поки вона навчилась розмовляти українською. На все потрібно час. Люди які все життя розмовляли російською, не почнуть розмовляти відразу на українській, але я бачу прогрес, хоча прекрасно розумію, що питання мови буде ще стояти не одне десятиліття:girl_in_dreams:
     
  2. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    І ще одне, дівчата. В цій темі було багато сказано про підтримку української, про те, що російськомовним людям важко опановувати українську, якщо немає мовного середовища - і це факт, ви всі праві в цьому питанні.
    Але давайте поглянемо навіть на форумні теми "Що читаємо" та "Фільми, які я раджу переглянути", "Фільм, що мені не сподобався" тощо. Якою мовою ми пишемо назви фільмів чи книжок , які прочитали, якою мовою подаємо анотації до тих книг чи фільмів? Правильно, майже у 80-90% випадків це російська. І лінк на кінопоіск.ру. Але ж перекласти - не важко, справа буквально 2-3 хвилин! Зізнаюся, раніше я теж про це не задумувалася, але потім зрозуміла: як? Як я можу пропагувати українське, якщо я навіть на форумах пишу назви іноземних фільмів (наприклад, французьких) на іноземній мові (тій же російській), щоб всі зрозуміли, що це за фільм - тобто апріорі визнаю пріоритетність іноземної мови над державною. Ясна річ, що коли пишеться назва фільму чи книги мовою оригіналу, то таких претензій і бути не може, але в інших випадках... Подумайте над цим.
    Велике починається з малого.
     
    Останнє редагування: 20 Березень 2013
  3. Oksana Kotelko

    Oksana Kotelko New Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Нація починається з колиски. Треба дітей привчати поважати свою мову, ставши їм прикладом. У Львові і Тернополі найкраща україномовна атмосфера, а в інших областях біда чорна. Я сама родом з Хмельницького, ходила в школу, де 99% школярів розмовляли російською мовою, при тому, що в сім"ях 80% цих же дітей спілкувались українською. Але варто було вийти за поріг дому і жодного укр.слова від них не почуєш. Молодь соромиться своєї мови. І це, як на мене, провина батьків.
     
  4. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?


    я знаю, що таке відчуття рідності. але
    для мене це однозначне польській мові!
    ніколи ще такого не було щоб я комусь не помогла, на якій би це не було мові!
    але зовсім по іншому, коли стоїш в магазині, перед тобою пропихається дівчи'на і каже щось на кшталт: "у меня же меньше вещей, прАпустите меня! я не хочу ждать"
    і в мене німе мовчання! про те що я стою першою в черзі навіть і не згадується! чи я взагалі розумію що вона каже, також не важливо! от таке от воно закордонне побратимство!
     
  5. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    та там є села-містечка, де усі предмети читають угорською. А українську ніхто вчити і не хоче, бо мріють в Угорщину їхати вчитися -працювати.

    А що до поляків. Я навчалася у третій школі. там їдальня суміжна з польською - спільна.
    Як ті польскьі діти себе несли! Вони усім своїм видом показували, що вони є кращі. Тітоньки-буфетчиці на завжди розуміли, що овни питають (думаю, вони спеціально знущалися), тоді вони уркїнською казали, що вона - дурепа і т.п.



    ---------- Додано в 17:51 ---------- Попередній допис був написаний в 17:41 ----------

     
  6. Tanju

    Tanju Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

     
  7. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?



    Пам´ятаю, коли до мене приїхав брат в гості, ми розмовляли в супермаркеті українською, до нас підійшла німецька бабулька і сказала, що ми живемо у Німеччині і повинні розмовляти німецькою. Прийшлося прояснити ситуацію, що мій брат тут не проживає і відповідно німецькою не розмовляє..
    Ще мене завжди дивувало, чому росіяни чи турки так голосно розмовляють своєю рідною , напевно думають, що їх ніхто не розуміє..
     
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    цікаво :) і бачите які у них принципи? Нам би (українцям) так....
     
  9. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

     
  10. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    та то понятно і я би сама не перейшла на німецьку, якби мені таке зауваження зробили. Але просто цікаво які вони затяті :) Німці добрі мухи мають в голові , то відомо ;)
     
  11. zabawa

    zabawa Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

     
  12. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    А ще кажуть, що французи дуже відстоюють свою рідну мову, і навіть до туристів на вулиці не дуже хочуть переходити на англійську. Чи може хтось поділитись зі свого досвіду, то - правда?
     
  13. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Я зараз у Франції, то в критичній ситуації на вулиці пару разів дещо питалася англійською - як можуть, так відповідають, то краще, то гірше. Часом в магазині не розуміють. Наразі я не стикалась із таким, щоб склалось враження, що не хочуть. Просто менше знають.

    Але от що я 100% помітила -майже ніде ніякі надписи не дублюються наглійською, ні вказівники на вулицях, ні меню в автоматі для покупки квитків на метро, ні розклад чи оголошення на вокзалі! Оце справді дуже важко. Якщо б тут жити, то однзначно треба вичти, бо дійсно без того в буденному житті непросто.
     
  14. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    голосно розмовляють ті, котрі в носі мають, хто що про них подумає... будь де бувають просто горласті люди, і мова тут ні до чого...
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Правда. :) І можуть дорогу зле показати. А ще вони принижують тих, хто приїхав із Канади і говорить із квебецьким акцентом. Знайомі мали дуже неприємний випадок у ресторані.
    Але то від виховання та особистої культури залежить.
    До речі, самі кебекуа теж не дуже привітні до англомовних і англійською до них краще не говорити, хіба що почують, що то не ваша перша мова, тоді перейдуть на англійську.
     
  16. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Саме так, ми коли в Канаді з малою розмовляли українською, то до нас часом також підходили питали звідки, і казали про милозвучність.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    То всюди так. Дехто зразу впізнає, що українська, якщо стичність мали, а дехто питає чи то російська. :)
     
  18. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Ну його трускавки, давайте гарячіше :)
    Я вже раніше писала на форумі (і не тільки я): скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина.
    Мій колишній керівник дав свою дитину в російську школу. Їх сімя повністю україномовна. Питаю: чому? Він пояснює: щоб знала ще одну мову. Питання суперечливе в тому сенсі, чи не програє від цього знання української? Якщо ні, то я руками і ногами - за.
    Дико, але молодь від 23 років і менше практично не знає російської. І мова не про те, що читають чи говорять з акцентом, а про те, що вони її НЕ РОЗУМІЮТЬ. Елементарних слів!
    Я пригадую як була мала, то дивилася мультик про Смерфів на польському ТБ. І розуміла набагато більше, ніж коли мені було 18 (то вже тепер навернулася до польської).
    Моє узагальнення відносно і польської, і російської: шкода не розуміти і не використовувати такої можливості вчити, чути, практикувати ці мови, маючи всі умови ( а в нас у Львові умови є).
    Але я сприймаю ці мови виключно як іноземні. Ніколи не буду переходити на російську чи польську, якщо спілкуюся з українцями. Це особиста справа кожного: якою мовою йому розмовляти в своїй сімї. Але коли мені в Криму чи в Одесі заявляють російською, що мене не розуміють... То я у своїй державі повинна соромитися своєї мови і розмовляти чужою?? Сорі Майкл.. То не мої проблеми, що ви настільки тупі, що не розумієте мову країни, де живете (хто б ви не були за національністю).
    Питання мови не даремно одне з тих, про які не можна говорити при порядному столі. Тому допис не для того, щоб навязувати комусь свою думку, а просто її висловити. Тим більше, що навряд чи хтось здатний змінити свою думку в такому принциповому питанні.
    Я кажу клубніка. Спробую перевчитися на полуницю.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Патріотизм 100% постраждає. Знання мови залежатиме від учителя, але теж може постраждати. Роблю висновки по своїх знайомих, котрі були теж із україномовних сімей, а вчилися в російській школі.
     
  20. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    У вас, певно, просто підібралися саме такі знайомі. Але це не правило.

    Я з російськомовної сім'ї і вчилася в російській школі. Але ні моє знання української мови, ні мій патріотизм від того ані трохи не постраждали. :) На російській мові спілкуюся лише в сім'ї та з російськомовними друзями. В інших випадках - завжди на українській мові. Дитину віддала саме в український клас, хоча в російський в тій самі школі дуже вмовляли віддати. Бо хочу, щоб він знав мову змалечку. Мені було важче.

    До речі, вже давно я зрозуміла, що абсолютно однаково спроможна думати на обох мовах. Якщо читаю щось на українській мові, чи, наприклад. спілкуюся на форумі - я автоматично думаю повністю на українській. Аж доти, доки не прочитаю щось російською чи з кимось російськомовним поспілкуюся - тоді переходжу на російську. :) Навіть не зауважую цього в більшості випадків. Цікаво, чи у всіх двомовних людей так?