Домашні вина, настоянки, лікери.... технологія приготування

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Lelijka, 9 Липень 2014.

  1. Lelijka

    Lelijka Well-Known Member

    Сезон фруктів початий,і я маючи невеличкий сад з фруктовими деревами зацікавилася приготуванням домашнього вина. А як його робити, які пропорції давати фруктів і цукру, скільки має стояти щоб пройшов процес бродіння??? хотіла в цій темі поговорити про перевірені способи приготування вин, наливок, настойок
     
  2. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Відповідь: Домашні вина, настоянки, лікери.... технологія приготування

    І мені треба перевірений рецепт малинової наливки або вина. Дівчата поділіться, бо скоро від тої малини не буде де ховатися:girl_haha:
     
  3. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: Домашні вина, настоянки, лікери.... технологія приготування

    А я хочу гарний рецепт виноградного вина. Минулого року робили по рецепту з інтернету, суворо його дотримуючись. Вино на початку, після завершення всіх етапів бродіння, переливання, очищування було чудовим, смачним, прозорим і з насиченим кольором. Але на весні чомусь згіркло та й колір трохи втратило. Хоч не було його надто багато, та все ж, шкода. Отож виглядатиму тут гарний, а найголовніше - перевірений вами рецепт приготування виноградного вина.
     
  4. Prosto Eva

    Prosto Eva Well-Known Member

    Відповідь: Домашні вина, настоянки, лікери.... технологія приготування

    І мене таке цікавить, а ще вино з ожини.
     
  5. sofcja

    sofcja Member

    Відповідь: Домашні вина, настоянки, лікери.... технологія приготування

    Вино домашнє виноградне
    Склад: відро пом’ятого винограду, 5-6 кг цукру, чиста вода.
    Приготування. Цукор залити водою, вилити в баняк з виноградом. В об’ємі це має становити 20 літрів. У баняку має стояти відкритим 12 днів, тоді відцідити жми, сік злити в бутель, долити води до 20 л об’єму, закрити сифоном і дати вистоятись 2 місяці. (Сифон – це спеціальна кришка з трубочкою, яку опускають в банку з водою, щоб поступово йшла дегазація напою.)
    За цим рецептом дідо робить вже більше 20 років і завжди вино добре, але! важливим є і сорт винограду, окремі сорти зовсім не підходять для вина.

    Вино з ожини
    Склад: 1,5 кг ягід ожини, 1,5 кг цукру, 1,5 л води.
    Приготування. Ягоди подусити товкачем, все з’єднати в баняку, щодня перемішувати дерев’яною ложкою. За 7-8 днів процідити, злити сік і перелити в бутель, накрити сифоном і дати настоятись та перебродити.

    Наливка ягідна
    Склад: літр спирту, 36 скл. різних ягід, 800 г меду.
    Приготування. У спирт закидати ягідки, можна почергово. Коли кинули останню склянку ягід, то через місяць відцідити і додати 800 г меду, ретельно розчинити і розлити по пляшках.
     
  6. Lelijka

    Lelijka Well-Known Member

    Відповідь: Домашні вина, настоянки, лікери.... технологія приготування

    Зробила вже Смородиновий спотикач
    1 л горілки, 1,5 смородини, цукор за бажанням(я давала 1 ст л на 1 л настойки). Смородину потовкти товкачиком, влити горілку і поставити на місяць у холодне місце, відтак процідити.
     
  7. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Домашні вина, настоянки, лікери.... технологія приготування

    Півтори літри ?
     
  8. Lelijka

    Lelijka Well-Known Member

    Відповідь: Домашні вина, настоянки, лікери.... технологія приготування

    Півтори літри ?

    1,5 кг смородини
     
  9. Svjatkova

    Svjatkova Well-Known Member

    Дівчата, хелп!
    я абсолютно нічого не тямлю у винах :girl_blush2:
    чи можете пояснити мені на хлопський розум чим по смаку відрізняється напівсухе вино від напівсолодкого?
     
  10. Svjatkova

    Svjatkova Well-Known Member

    ще таке попитаю:
    привіз чоловік 5л домашнього рожевого вина.. На смак супер, але коли наливаю в бокал, то є трішки бульбашок ( типу як в шампанському)- чому так? це якась підробка чи вже портиться? :girl_impossible:
     
  11. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    якщо на смак нічого підозрілого, тоді це ігристе вино.
    смаком, якщо я не помиляюсь, то напівсухе кисліше за напівсолодке
     
  12. tegusigalpa

    tegusigalpa Well-Known Member

    Вмістом цукру. Напівсухі 0,3-3%, напівсолодкі 3-8%. Це і впливає на смак.
    Напевне недобродило. Ще є в залишку дріжді,які бродять.
     
  13. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Дівчата, хтось робив вино з порічки?