Домашня аптечка для АТО

Тема у розділі 'Оголошення', створена користувачем stejsi, 17 Вересень 2014.

  1. stejsi

    stejsi New Member

    Доброго дня шановні форумляни! Хочу звернутись до вас з такою пропозицією, у кожного дома є аптечка з непотрібними медикаментами які можливо лежать без діла або залишились після операції чи наприклад родів (обезболюючі чи ще щось в цьому роді). Я також зробила шмон і знайшла безліч непотрібного що давно хотіла викинути в смітник та на привелике здивування була вражена коли принесла це все на Наливайка, дівчата дуже зраділи і сказали що збирають це все і передають на Схід. Не будьте байдужими адже кожна така ампула ци таблетка врятує життя! Бог віддає з торицею!!!
     
  2. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    Не потрібно нести все підряд, воно там непотрібне. Багато хто шле все, що принесуть, але це абсолютно без потреби.

    Грамотно сортують і формують медичні передачі в гарнізонному храмі.
     
  3. konfety

    konfety Лучший изгиб на теле девушки - это ее улыбка!

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    Куди можна звернутися, щоб в онлайн режимі по назві зайвих мені ліків чи уколів написали, що потрібно, а що ні. І повідомити куди саме це відвезти? Маю дійсно велику аптечку, яку вже почистила і маю ліки та уколи, що просто лежать..
     
  4. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

  5. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    Кума провізор якось допомагала розбирати ліки. Перший критерій відбору вдома - це термін придатності ліків. Багато хто на це не звертає увагу і приносить протерміновані ліки. А це може суттєво нашкодити комусь з поранених і завдає багато клопоту волонтерам сортувальникам.
     
  6. stejsi

    stejsi New Member

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    Дівчата я не аптекар, але те що мала віднесла в пункт прийому а там вони приймають і розподіляють, орієнтувалася на список, звичайно що все підряд нести не потрібно, але в солдат крім втрати крові ще може боліти голова чи бути діарея, цеж не домашні умови щоб можна було сходити в аптеку і купити усе необхідне, суть не в тому щоб нести усе підряд а в тому щоб не викидати непотрібне а віддати комусь на користь. Кожен день благодійні організації збирають кошти на ВСЕ!!!і лише гроші.Можливо вкрасти домашні ліки спокуса буде менша.
    Орієнтований список:
    1.Протизапальні
    2.Знеболюючі
    3.Кровоспинні
    4.Протишокові
    5.Антибіотики
    6. Інші:димедрол, но-шпа, фестал, смекта, сорбекс, перевязувальні пакети, джгути та.ін.
    Це орієнтований список основного, можуть бути анологи.
     
  7. Valkiriya

    Valkiriya senior member

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    Куди найкраще буде занести ліки, щоб їх посортували? Гарнізонний храм це храм Петра і Павла на Театральній 11?
     
  8. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    так.
    А можна сконтактувати Наталею Микитюк - вище дала координати.
    Вона якраз одна з тих, хто то все сортує і формує як персональні аптечки, так і цілі набори для мед.служб
     
  9. Карінчик

    Карінчик мамуся трьох діток

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    можна написати які саме ліки потрібні? протизапальних і знеболюючих є багато, а такі як сиропи від кашлю, парацетамол потрібно?
     
  10. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    від кашлю потрібні. але сиропи не зовсім зручно.
    зарожнижуючими здається все затарено, але мушу уточнити
     
  11. stejsi

    stejsi New Member

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    Дорогі дівчатка як на мене потрібно усе. Якщо купляти то необхідно уточняти конкретно в пунктах прийому. Краще в ампулах ніж в таблетках, оскільки вони скоріше діють. На Наливайка приймають все, головне щоб термін був придатний. Моя тема полягає в тому щоб не купляти а віддати те що є дома і лежить без діла (я віддала антибіотики, шприци, обезболюючі і це з радістю прийняли). Кожен розраховує на свої сили і можливості тож потрібно бути не байдужими. Основна проблема полягає в тому що тут кажуть що медикаментів є повно а насправді більшість не доходить до адресатів (повірте я знаю), тож нехай їх буде як найбільше щоб хтось наївся а комусь це врятувало найцінніше - ЖИТТЯ!!!
     
  12. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    Сьогодні вночі або завтра вранці буде усереднений список реальних потреб.
     
  13. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    ВИбачте, вихідні були божевільні, і Наталі не вдалося впоратися з форумною реєстрацією, тому тільки зараз.

    Склад індивідуальної аптечки бійця

    що використовується в передових арміях світу, і що -якщо вже щось діставати- то діставати best/most efficient засоби, що довели свою ефективність, і за розробку яких вже хтоь колись заплатив своїм життям - щоб тепер рятувати інші життя. Тож - for your info - наводжу рекомендований вміст індивідуального набору для невідкладної мед.допомоги: (IFAK, Individual First-Aid Kit -http://www.usamma.amedd.army.mil/assets/docs/ifak.pdf (тут його чумусь Improved назвали) The IFAK increases individual soldier capabilities to provide Self-Aid/Buddy-Aid and provides interventions for two leading causes of death on the battlefield, severe hemorrhage and inadequate airway. These capabilities increase soldier survivability during dispersed operations)

    1. Пов'язка (бандаж) першої допомоги стерильні
    2. Тактичний джгут типу "турнікет"
    3. Гемостатична марля для зупинки кровотеч
    4. Сумка-аптечка для набору засобів першої мед.допомоги
    5. Грудна оклюзійна пов'язка (проти пневмотораксу)
    6. Травмо-безпечні ножиці для полегшеного звільнення пораненого від одягу
    7. Назофарингіальна трубка для прочищання дихальних шляхів


    Англійською:
    TRAUMA WOUND COMPRESSION BANDAGE
    . TACTICAL TOURNIQUET
    3. HEMOSTATIC GUAZE
    4. KIT BAG
    5. CHEST SEAL
    6. SHEARS, TRAUMA
    7. NASOPHARYNGEAL AIRWAY

    Ось більш широкий перелік засобів, для яких намагаємось "пробити" "зелений коридор": http://ifakforukraine.blogspot.com/ - тут же ж знайдете посилання на сайти виробників/продавців, а також відео з інструкціями по використанню деяких із засобів.


    Тепер деяке пояснення, що то за засоби:
    1. TRAUMA WOUND COMPRESSION BANDAGE - бандаж "3 в 1": компресійний тампон, еластичний бинт, зручна защіпка, і все це в упаковці, яка не зітреться, якщо її навіть 10 років по кішенях тягати. Упаковку від бандажу -як і від інших перелічених засобів- разом із спеціальним пластирем (замість цього спец пластирю можна юзати монтажний скотч, про що напишу в якомусь із наступних постів) можна використати на заміну "5. CHEST SEAL". Продумана штука, яку накладають на рану після ліквідації артеріального крововиливу шляхом накладання "2. TACTICAL TOURNIQUET"
    Це може бути ізраїльський бандаж http://abrams.com.ua/5056, olaes-modular-bandage https://www.tacmedsolutions.com/product/olaes-modular-bandage/ або хороший еластичний бинт

    2. TACTICAL TOURNIQUET - геніальна заміна совєцким рожевим джгутам, якими краще мішок картоплі до вєліка прив"язувати, чи на приклад автомата для красоти намотати. Є кілька типів таких турнікетів. Найкрутіший - типу CAT - Combat Application Tourniquet. Його можна однією рукою надіти і затягнути за 10-30 секунд (залежить від тренованості та рівня пошкодження кінцівки. Сам пробував - дуже швидко і надійно перетискає кінцівки. А швидкість при артеріальних кровотечах - ключовий момент: кров витікає повністю за 3-5 хвилини. Втрата крові - причина загибелі поранених у 80-85% випадків (статистика)
    Можна використати будівельний скотч або резиновий еспандер широкий - Лента-амортизатор (http://www.jv.ru/news/item/id/29098)
    Ну або вже і зичайний червоний джгут (Есмарха) http://kievguma.com.ua/2011-06-19-16-16-56/73-2011-06-29-03-19-24

    3. HEMOSTATIC GUAZE - це геніальний гемостатик (гемостатик - засіб, що зупиняє кровотечу). Це геніальна заміна порошку/гранулам Celox (buzz-word, що вже сприймається як панацея). У Celox-а у вигляді порошку є кілька недоліків: він нагрівається при контакті із раною (у рашці роблять аналог, що нагрівається при контакті із м"ясом до 70 градусів - що не дуже здорово. Оригінальний, західний Celox нагрівається вже лише до 50 градусів, що більш ощадливо. Celox у порошку - розвівається вітром і забезпечити його потрапляння на поверхню всієї рани важко (особливо у екстремальних умовах). Celox у ранулах - це геморой для лікаря, якому доведеться потім пінцетіком виймати ті всі гранули, що ще не розчинились, та промивати рану перед зашиттям. А якщо багато потерпілих - на такий геморой часу нема. GUAZE - це марля, ПРОПИТАНА ЦЕЛОКСОМ. Вона йде під такими брендами, як Quick Clot ("швидка заплатка") і Z-PAK Gauze (Z- тому що вона складена "гармошкою": не треба розкручувати, через що зручніше і швидше з нею працювати). У цій же ж Z-PAK Gauze посиредині прошита така собі синя нитка, яку вино на рентгені: якщо цю марлю ненароком зашиють в рані - її буде видно на знімку. А чому цю марлю можуть ненароком зашити? Тому що її тампонують в рану, жостко пакуючи, щоб був гарний контакт з усіма стінками рани - щоб ефективніше спинити кровотечу.
    В принципі, якщо їх нема – не біда, можна декілька бинтів різної ширини і серветки марлеві – головне добре за тампонувати рану

    4. KIT BAG - продумана сумка для усіх перелічених гаджетів. Волонтери почали їх шити в нас (зранку допомагав одному хлопцю з Армії-SOS розвантажувати і рахувати 176 таких свіжосшитих сумок - дуже кльові вийшли!)
    Можна і без сумки

    5. CHEST SEAL - наліпка на місця прострілу грудей - проти пневмотораксу. Складається з двох наліпок: одна на вхідний отвір, інша - на вихідний (ви ж певно знаєте, що якщо є вхідний отвір від кулі, то треба шукати вихідний. Але вихідний може бути де завгодно, тож треба швидко огладати усе тіло. Дуже рідко кулі застряють в тілі). Вихідний отвір - значно більший. Якщо вихідний отвір на спині, його треба повністю заклеювати. Вхідний же ж отвір потрібно заклеювати частиною з клапаном (або ж зробити клапан самому. Про це в якомусь із наступних постів - бо у зв"язку із цим запропоную одну нетривіальну закупку. Розкажу). Що таке пневмоторакс. Це коли при прострілі грудної клітини людина починає вдихати повітря не лише через нормалні дихальні шляхи, а й через утворені отвори. При цьому повітря входить в плевральну порожнину, тисне на легені, вони стискаються, і людина не може дихати далі. Те ж повітря і стиснені легені тиснуть на серце - і ващє капєц. Тож треба випустити з плеври повітря - ліквідувати так званий напружений пневмоторакс. Для цього береться спеціальна голка - декомпресійна. Але про це у тому ж іншому пості))
    Декомпресійна голка для пневмотораксу. http://www.ebay.com/itm/Needle-Deco...190?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d22999886
    Якщо чесно можна замінити 14g довенною голкою, що набагато дешевше
    Замість такої наліпки можна використовувати внутрішню сторону (бо вона стурильна) ІПП (індивідуального перев»язу вального пакету) – видають нашим солдатам. Або використати просто плівку плотну, і заклеїти її будівельним скотчем

    6. SHEARS, TRAUMA - просто офігенні нетравматичні ножиці! У них така форма, що майже неможливо поранити пацієнта. А коли потрібно діяти швидко - звичайними ножицями чи іншими гострими предметами (задовбали усі казати про садовий ніж...) можна накоїти пораненому ще більшої шкоди. Навіщо взагалі ножиці? Для звільнення пораненого від одягу, щоб 1) провести максимально швидку інспекцію кровотеч та інших ушкоджень та 2) бандажі на одяг не накладаються. Ці SHEARS - дозволяють в секунди розрізати одяг. А кожна секунда -повторюсь- при важких пораненнях із сильною кровотечею - життєво важливі.
    Можна купити звичайні ножиці не з гострим кінцем

    7. NASOPHARYNGEAL AIRWAY - назальна трубка.
    Використовується при блокаді дихальних шляхів.


    Голкою і трубкою треба вмяти корситвуватись. Тому можна і без них

    ОБОВ’язково!!!! Маркер – щоб писати, коли накладали джгут (щоб запобігти ампутації – до півгодини оптимально, а потім повільно відпускати або відручувати якщо це САТ – по півоберта), або коли вводили обезболююче (напр., налбуфін) чи протишокове(бутарфанол в шприц-тюбіку)! Бажано плоский – коли немає ізраїльського бандажа, а лише еластичний бинт, то маркер при перев.»язці може служити давлячим елементом), але можна і круглий.

    Звичайний пластир в рулоні (бажано на нетканній основі)
    2 пари рукавичок

    Ну і набір таблеток (можна розфасувати по маленьких кульочках, або дати хлопцям – і щоб самі своїми руками пофасували – але то таке – скоріше питання безпеки:haha:), які при пораненні разом випиваються – такий коктейль:
    - Обезболюючі- анальгін 5 мг, або спазмалгон або пенталгін (але НЕ копацил)
    - Жарознижуючий – парацетамол 0,5 г (500 мг), якщо доза по 325 мг (переважно такі продаються) – то тоді 2 таблетки
    - Протизапальний – ібупрофен (0,4 г) або кетанов або кетарол або німесил (в таблетках)
    - Протирвотний – метоклопрамід або цирукал
    - Антибіотик (широкого спектру дії) – ципрофлоксацин або пефлоксацин (абактал) – в таблетках

    Celox Rapid « Celox www.celoxmedical.com

    ---------- Додано в 23:48 ---------- Попередній допис був написаний в 23:47 ----------

    А тепер загальні медичні потреби підрозділу - не індивідуальні

    Для формування аптечок медиків і потреб бійців необхідно:

    1. Шовний матеріал з голкою
    2. Затискачі кровоспинні: Більрот, Москіт
    3. Пінцет хірургічний
    4. Скальпелі стерильні одноразові
    5. Пластир хірургічний 10*20
    6. Стериліум (Холісепт)
    7. Протипростудні засоби як в таблетованій формі, так і в порошках-пакетах
    8. Краплі в ніс (фармазолін, нокспрей, назол)
    9. Спрей в горло (йокс, гексаспрей)
    10. Оксолінова мазь
    11. Сульфацил натрію
    12. Софрадекс
    13. Отіпакс
    14. Офлоксацин (в табл.)
    15. Кларитроміцин (в табл.)
    16. Ципрофлоксацин (в табл..)
    17. Ніфуроксазид 200 мг
    18. Фталазол
    19. Амброксол
    20. Бромгексин
    21. Мукалтин
    22. Беротек
    23. Лібексин (від кашлю)
    24. Тосмай
    25. Кодтерпін
    26. Каптопрес
    27. Фармадипін
    28. Ібупрофен (табл..)
    29. Диклофенак (табл..)
    30. Кетанов – в табл. І ампулах
    31. Шприци 2-ки
    32. Інфузійні розчини (в пакетах або флаконах) – NaCl 0,9%, розчин Рінгера
    33. Системи для в/в вливань
    34. Пластир на тканинній основі (в котушці)
    35. Дротаверин (або но-шпа) – в ампулах і в табл.
    36. Баралгетас
    37. Уролесан
    38. Фурагін
    39. Теймурова паста
    40. Клотримазол
    41. Ефізин
    42. Левомеколь
    43. Гемостатична губка
    44. Тонометри звичайні
    45. Периферичні катетери
    46. Комірці Шанца
    47. Шлункові краплі
    48. Сенадексин або Бісакоділ
    49. Лоперамід
    50. Хлоргексидин
    51. Бинти: еластичні, стерильні, нестерильні
     
  14. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Домашня аптечка для АТО

    До теми аптечок і збірки біля Короля Данила у четвер
    [​IMG]
    а також допис