джерба мате

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем duncan, 19 Серпень 2007.

  1. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    він і має бути гірким....
     
  2. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Тут я пане Шреку з вами поспорю.
    Те що ви називаєте чаєм- тобто настій з листя чайного куща і те що я називаю чаям - це настій з різних трав, фруктів, кори, квітів, і звичайно з чайного листа і.т.п також є чай. Чаїв є дуже багато як видів так і сортів. З чайного листа –чорний, червоний, зелений, жовтий, білий. Етнічні – мате, ройбуш. Інші види –трав’яні, квіткові, фруктові суміші і.т.п
    Гібіскус сабдарифа (суданська роза, розела, каркаде)- суданська роза, одне з поширених назв каркаде, тут великої помилки я не бачу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    я пишу чай, щоб було зрозумілим, що це трав'яний напій, що виготовляється за допомогою окропу...
     
  4. ermana

    ermana Member

    Відповідь: джерба мате

    Пупере Мате має бути гірким, але не має гірчити
     
  5. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    [​IMG] Чайное растение принадлежит к семейству камелий, которые славятся своими прекрасными цветами. Его второе имя Camelia Sinensis.
    Чайные кусты произрастают на высокогорных, низкогорных и среднегорных плантациях на Цейлоне, в Индии, Кении, Китае и других странах и частях света. Продолжительность жизни чайного растения составляет примерно сто лет
     
  6. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    гірким але не гірчити?...
    це тяжко для мого розуміння....
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    З дитинства в мене залишились спогади пов’язані з чаєм. Коли я хворіла на простуду – мама заварювала чай з листям і ягодами малини, квітами липи і ще якихось травок, а коли мала отравлення – то варився чай з тміну. Я не знаю наскільки зараз той тмінний чай є помічним – але в теперішній час я при болях в шлунку не можу обійтися без тмінного чаю, більш того сам аромат тміннгого чаю здається мене виліковує більше ніж настій, а бабуся при моєму черговому приїзді в село заварювала для мене чай травяний –чого там тільки не було і квіти з листям суниці, і м’ята, і ромашка, і гілочки малини і ще багато всього різного, навіть для такого чаю був окремий старий престарий синій чайник. Бабуся ніколи не пила чай в класичному розумінні слова – якщо так можна сказати, тобто з чайного листа, але вона все життя заварювала чай з трав і плодів як учила її мама і баба, і називався той настій - чаєм.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Откуда возникло слово чай и что оно означает для нас?
    Под словом «чай» мы обычно подразумеваем и напиток (чашку чая), и сухой чай (пачку или пакетик чая), и само чайное растение (куст чая).
    В Китае чай имеет сотни названий, в зависимости от района произрастания, типа или сорта («шуйсен», «юньнань», «ша-оцун», «улун», «лунцзи», «тунчи», «байча», «ченлянча», «чича», «точа», «хуача» и т.д.). Но самое употребительное наименование, обобщающее и чаще всего присутствующее в сложных составных названиях сортов, – это «ча», что значит «молодой листочек». Это один из самых древних иероглифов, созданный в V веке, когда возник сам термин, само слово «чай».
    Все другие народы мира заимствовали свои наименования чая у китайцев.
    Чай (кит. 茶 — «ча́» на кантонском и мандаринском диалекте, «те̂» на амойском и «тца»тайваньском, яп. 茶 «чя») — напиток, получаемый варкой, завариванием или настаиванием листа чайного дерева (вид Thea sinensis, разновидности: китайский, ассамский и камбоджийский). В широком смысле — любой растительный настой или отвар, употребляемый в питьё. Чаем также называется приготовленный определённым образом чайный лист, предназначенный для приготовления этого напитка.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    З дитинства в мене стійка відраза до будь якої трави і скільки я себе памятаю ,я не випив ні мілілітра трави,тільки стандартний чорний чай,тепер частіше зелений
     
  10. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Звичайно що у кожної людини свої спогади про дитинство. У вас одні у мене інші.
     
  11. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Дано, в мене дуже подібні спогади. :)
    Пам"ятаю, колись приїхала до бабусі в село, і закінчився звичайний чай в пакетиках. Тоді бабуся наламала гілочок малини і заварила. Я вередувала, що того пити не буду... А коли спробувала - яка то була смакота... І чай з тмину мені мама заварювала, коли шлунок болів. А ще пила чай з шипшини, коли простуджувалася.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Та я і в селі ні одного дня не жив.Всі родом з дитинства
     
  13. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    ого, куме, то ви урбанізований пан?...
    а я жив....
    влітку..... стільки спогадів....

    завжди любив чорний чай пити....
    і чим більше старішав - тим міцніший ставав чай.....
     
  14. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Багато втратили.
     
  15. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Та який я пан, гомо советікус ,а оть моя бабця ні одного дня в житті не працювала
     
  16. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Боронь Боже щоб то до моєї смерті сі стало
     
  17. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    що "то"? :)
     
  18. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    не працювала взагалі чи не працювала на комуністів?..
     
  19. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    Я не бачу ніц поганого чи доброго, то просто різні світи. В мому дитинстіві окрім міста, моря, таборів, гір було присутне і село. Є дуже багато спогадів про село, так само як багато спогадів про місто.
    Була в мене пра-прабабуся Вікторія, ото пані з панів, полька і інтелегентка, але доживала своє життя в селі на Тернопільщині, так ся життя склало, потім її діти і онуки жили в тому селі, а ми вже назад до міста перебралися.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: джерба мате

    в селі жити