Газові колонки, котли, опалювальні системи (АГВ тощо) - поради, ремонти, вибір

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Consuelo, 17 Березень 2010.

  1. marianast

    marianast Well-Known Member

    У нас сім’я 6 чоловік, 2 з них діти, три поверхи, всюди ванни- туалети, ще кухня. Бойлер 100 л справляється спокійно, жодного разу не було ситуації коли нам забракло води. А ще іноді гості бувають. Газовий котел відключили після встановлення твердопаливного. За підрахунками, їх чоловіки проводили, бойлером гріти значно економніше ніж газом.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    @VikiTiki Вчасно підняли тему профілактики, дякую

    Як відбувається чистка бойлера? Мене цікавлять практичні нюанси: по місцю (тобто в квартирі) чи його кудись забирають, потім привозять?
    Якщо вдома, то що треба для того (кажуть, можуть кілька відер накипу звідти витягнути).
    Я собі не уявляю, де на моїх 40-ка відремонтованих квадратах то все розчепірити і що після того буде з квартирою?

    Може хтось має перевірених майстрів, в який можна замовити чистку бойлера "під ключ"? (ми не зможемо самі його зняти-привезти через те, що чоловікові не можна піднімати нічого важчого за 1 кг).

    По темі - в нас будинок з ЦО, і централізованим гарячим водопостачанням.
    Поки користувалися "державною" теплою водою, була проблема в тому, що поки зранку вона нагріється до прийнятної температури, треба було не знаю скільки кубів просто злити. І то прийнятна - не значить комфортна для душу. Просто не зовсім крижана.

    А ще щорічне відключення гарячої води на місяць.. Це ахтунг, ніде крім Львова такого не зустрічала.

    Одного року плюнули ми і поставили бойлер на 80 л. Інших варіантів в нас нема, бо ні котел ні газову колонку в нашому будинку не поставиш. Але ми в цілому бойлером дуже задоволені.

    Нас двоє, на розетку бойлера встановлена якась спеціальна штука, яку можна налаштувати так, щоб бойлер вмикався в певні проміжки часу.
    В нас нагрів йде вночі (двозонний лічильник), на ранок вода для душу супер гаряча.
    Влітку температура "тримається" до вечора без підігріву, взимку (зараз, при -7-10 градусів) до вечора вода вже зовсім холодна тече.
     
  3. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Kroshka Enot , про майстра не знаю,бо в мене чистить бойлер чоловік. Але в нас бойлер стоїть в "котельні",де й всі інші опалювальні прибамбаси. І так, як він з утепленням, то нагрітої води вистарчає на цілий день. Тобто температура води нормальна. Щоб його почистити, потрібно усю воду спустити.
    І ще одне- спробуйте поставити на більшу температуру нагрівання за ніч ( раз у вас двозонний лічильник). Якщо ви вже так не зробили.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. shemely

    shemely Member

    Чистять по місцю, трохи бруду буде, переважно заср...ь ванну, дальше не мали б виносити.Думаю треба майста попередити, щоб був не один, якщо на допомогу чоловіка не можна розраховувати, бо одному фіг його перевернеш
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    а якщо ванна заг площею 3 метри, і на тій площі пралька, душова, раковина і унітаз? І вільного місця на підлозі і кв. метра не набереться?
    Вистачить їм того, чи щоб почистити бойлер, треба ту всю трахомудію демонтовувати і виносити з приміщення?
    Блін. я реально не уявляю , як це зробити в своїх реаліях:scratch_one-s_head::scratch_one-s_head::scratch_one-s_head: ...
     
  6. shemely

    shemely Member

    @Kroshka Enot, ой то тре в майстра тоді точно виясняти, бо батькам той весь бруд зливали в ванну , як то в душеву не знаю
     
  7. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    матінко моя!!! :suicide:(де той падаючий хом"як, як мені його зараз бракує)
    Якщо я правильно розумію природу і густину того бруду (тобто накипу), то так ж можна і каналізацію в будинку забити
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Miamama

    Miamama Well-Known Member

    @Kroshka Enot, чоловік возив бойлер на чистку. Але сам зливав воду і знімав. На пр.Чорновола знаходиться сервіс
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. shemely

    shemely Member

    @Kroshka Enot, не панікуйте, ніхто каналізацію не забив і ви не забєте
     
  10. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Нам цей район підходить. І те, що не вдома, теж підходить. Треба подумати, де найняти людину, яка погодиться нам допомогти з зніманням-транспортуванням.
    Контакти того сервісу у Вас не збереглися часом?
     
  11. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Kroshka Enot, найкраще одразу з майстром домовтесь про демонтаж- монтаж.
    В нас просто великий бойлер, та й він стоїть на якісь подушцв на підлозі .
    Знаю, що накип чоловік вигортав густий, а тоді промивав його.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. Miamama

    Miamama Well-Known Member

    Розпитала чоловіка. Ми бойлер там чистили, коли він був на гарантії і по знайомству:girl_blush2:. Так до них звертатись не вийде.
    У Львові є служба (потрібно погуглити), які приїжджають і забирають бойлер (але наааабагато дорожче). Якщо хороший сантехнік, вдома зробить все акуратно.
     
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Kroshka Enot, нам чистили вдома, нічого аж катастрофічного в тому немає: десь пів відра того накипу, розхляпалось трохи по плитці, але не аж так, щоб попід стелю, легко змилося то все.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В мене бойлер в туалеті над унітазом висить. Сам туалет 80*150 см. Викликали сантехніка з домової служби до бойлера по іншому питанню, а він туди заліз, вирішив проблему і зразу почистив. Десь пів відра того бруду було. Трохи нахляпав в туалеті і все.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    А хто чистив котел? А то на фоні всіх новин про отруєння чадним газом, хотілося б зробити якусь профілактику...Буду вдячна за контакти.
    Ну й зразу друге питання - чи купляв хтось датчики на чадний газ?
     
  16. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    в якому значенні чистив котел?

    ми чистимо теплообмінник раз в 1-2 роки

    але у нас котел парапетний
     
  17. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Тепер Львівгаз не подає газ в квартиру без наявності газоаналізатора, то я про новобудови. Вимога в них така тепер. Вартість від 350 до 600. Ну і наявність природньої вентиляції в кухні обов"язкова.
     
  18. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Нууу, я просто в новинах почула, що от, треба робити профілактику котла й чистити його :girl_crazy:. Не дуже знаю, як та процедура виглядає в котлах, б о раніше не мала з ними справи.
     
  19. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    чомусь я думаю, щоб не втравитися чадним газом треба не котел, а комин чистити...

    за котлом само собою треба доглядати
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    я пригадую просто , що рік тому наша форумляна @arushka , якщо не помиляюся, чуть не отруїлися, й то вони живуть в квартирі, а не в будинку.