Гігієна і санітарія в квартирі

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем HOPIC, 17 Березень 2015.

  1. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Ну, всі знають, що для риби і мяса, овочів і хліба мають бути різні дощечки. і ножі.
    А чи дасть то ефект, якщо не міняти губку до миття посуду місяць :suicide:?

    Або як вам таке - зміна рушників у ванні тоді, коли вони вже БРУДНІ?

    Чи є у вас якісь відпрацьовні схеми як часто змінювати рушники для тіла і рук, постіль, мило, щітки, губки, подушки, ковдри і тд?

    бо загалом все таке розмите, а хотілося б почути ще чиюсь думку
     
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я - любитель гігієни, і пам'ятаю, яким шоком для мене було, вже в студентські роки, виявити, що більшість моїх однолітків п'є з легкістю з одного горня, взуває чуже взуття, користується одним гребенем, їсть немиті яблука, п'є кефір прямо з упаковки немитої і всяке таке. Але з плином часу я зрозуміла, що з ними від цього нічого не стається. Так само, як від непраної тижнями постелі, рушників і спільної дощечки для м'яса і фруктів. Мої гігієнічні звички від того не зникли, але я радше до того ставлюсь як до підтримання чистоти, а не як до підтримання здоров'я. Підтримання здоров'я - то хіба в технології проготування продуктів.
    А от, до речі, про губки, колись читала - що це найнайстрашніший розсадник мікробів на кухні. Можна залишати намиленою плином (є такі плини) Я свою перу з милом часто, ну і вона швидко сохне. Стосовно постілі - гігієнічні норми з часів радянського союзу - здається, раз в 2 тижні. Але, тут в кожного своя міра відчуття чистоти. І все це йде з батьківської сім'ї.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Губки змінюю раз на тиждень- два. Залежно скільки і що мию ( маєм посудомийку). Постіль взимку рідше, раз на тижні три. Влітку як дуже спека , то і раз в тиждень. Ну коли хворієм, то частіше.
    Ліжко ніколи відразу не застеляю після сну. Поки снідаємо- збираємося даю йому провітритися - підсохнути.
    Рушники теж по ситуації. Але оскільки перемо дуже часто і машинка 7кг, то і докидаю ті рушники в пральку при першій можливості. В середньому раз на 2-3 дні.
    І я теж не можу пити з одного горнятка, взувати чужі мешти чи одягати чужий одяг.
     
    Останнє редагування: 17 Березень 2015
  4. La esposa

    La esposa Moderator

    Про чужі горнята чи взуття то навіть мови нема. Я останні пару років прала тільки руками, без можливості десь повішати, щоб сохло. То прала рідко, простіше було мати 4-5 комплектів постелі на зміну. Те саме з рушниками і одягом. Після переїзду я ту зіпрану на сіро постіль потрошки ліквідовую, рушники перу при першій же нагоді, зазвичай через день. З одягом те саме, кидаю в кошик не задумуючись. Трохи відходжу морально від тих пральних проблем, перепрала в перші дні все, навіть те що чисте))
    Підлогу мию щовечора, раз в тиждень мию "гарно". Порохи всякі, по мірі забруднення (поки що щодня, бо ремонт). Вважаю недопустимим витирати дитині ротика миткою до посуду (зі свекрухою сварилась за таке). Маю бзік - чистий туалет і незаставлені кутки в кімнатах. Ну або так, щоб було легко добратися туди і помити. Дуже не люблю, коли хтось слинить пальця і тим пальцем хоче витерти щось в мене на лиці. Забила-м би!
    --- дописи об"єднано, 17 Березень 2015 ---
    О, зубні щітки! Колись читала в інструкції, міняти головку щітки, коли ворс наполовину втратить колір. Вже багато років, ворс далі такий як був, але я тою щіткою з часом перестала користуватись, бо змінних головок вже не продають.
     
  5. Diana

    Diana мрійниця

    ну чистота то добре, але тепер включаємо сюди також ще аспект економії електоенергії, води, порошку, плину, губок і ін.
    Ну я взагалі губки міняю раз на 2 тижні, рушники щотижнево, постіль 1-2р. міс., як вийде.
    От ножі та дощечки то для мене важливо, але інколи бачу як хтось з родичів мені допомагає ножом для риби ріже хліб, або навпаки і ніц тому нема.
    Стараюся дотримуватися гігієни в холодильнику та триманню продуктів у шкляних тараз із кришечками.
    Але по дитині побачила, що чим менше вона стирильно обходититься ти імнутет працює сильніше!!! Тому вважаю надто над тим зациклюватися не варто.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    скажу по собі: живу в старій хаті, все дитинство провела можна сказати бобраючись на землі(бо є шматочок тої землі біля хати), і дійсно, хворію рідко. Єдина моя біда - то ангіни. Імунінет то не так що от народився, і він сформований є. Його теж треба тренувати(без фанатизму)

    Стосовно губок - стерилізувати їх можна в мікрохвильовці, або обдавати кипятком.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    у цілій квартирі чи тільки "грязні зони" (кухня, коридор, ванна-туалет?)
     
  8. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    і я так роблю, господарським милом їх мию практично кожного дня, міняю коли вже бачу що їй ніщо уже не допоможе. Бзік з губками в мене появився десь минулого року, як їздила до свекрухи, то купувала їй свіжі губки, а старі викидала. То тепер бачу, що і вона почала губки милом мити і міняє частіше.
    Від мами перейняла звичку часто прати рушники, але так як машинку вмикаємо раз в тиждень, то можу просто взяти чистий рушник і прати потім вже два.
    Кухонний рушник міняю раз в тиждень, але один маю тільки для рук і окремо щоб витерти кухонну поверхню.
    Зубну щітку міняти намагаюсь раз в три місяці або як бачу, що щетинки уже в різні сторони розходяться.
     
  9. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Підлогу мию раз в тиждень. При потребі частіше. Або після гостей. Ну і кухня, коридор частіше. Не ходимо взутті по хаті ( у взутті, в якому на вулиці ходимо).
    Трохи бзік по сантехніці. Унітази ледь не через день. Або теж після того , як гості були.
    Порядок в холодильнику то само собою. Як і в місцях зберігання овочів- щоб нічого не підгнило і тд.
    Дитині ручки можу кухонним рушником витерти. Але зовсім чистим, щойно витягтим з шафки. Змінюю ті рушнички щодень і перу на максимальній температурі.
    Щодо імунітету погоджуюся. Але всьому є межа. Бо на селі з жирних тарілок ( бо миється в місці з мінімум якогось засобу) їсти не можу. Дітям таки переживаю, іноді кипятком об даю. Не розумію кота чи собаку на кухні, які ледь не в тарілку лізуть. Але з'їсти своє ( не куповане) немите яблуко чи навіть огірок, дозволити порпатися в землі дитині то вважаю нормальним.
     
  10. La esposa

    La esposa Moderator

    Наразі в нас тільки одна кімната, в решті будинку ремонт.
     
  11. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Ого!...я частенько в селі в чоловікових батьків їм немиті яблука-полуницю-помідори/огірки щойно з грядки/дерева, й нічого моєму організму не сталося ))).
    А по темі - мию щодня з засобом для дезинфекції всюди підлоги - але в мене 2-х кімнатна квартира, то часу займає макс. 10 хвилин, це замість зарядки. Кухню мию інколи 1 2 рази на день, бо як Марчик їсть, то все в кришках....А я ходжу зараз боса (зима-осінь - маю такі домашні тапочки-балетки), то дратує.
    А все решта - я сильно не заморочуюся, зараз мене до бруднуль запишуть ))), бо кухонні губки змінюю на око, коли вважаю за потрібне, якогось прям такого інтервалу не засікала, перу по мірі забруднення все, теж на око.
    Ну а в холодильнику в мене зазвичай "миш повісилась", то там чисто.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Смішно Смішно x 3
  12. poetka

    poetka Well-Known Member

    В мене таксамо. Один,щоб протерти посуд і один, для рук :) Міняю по мірі забруднення, 1-2 рази в тиждень.Для дуже брудного користуюсь паперовими рушниками, так як багато працюю з кремами і шоколадом,так і рушниками не запасешся :) Мию в посудомийці,тому губку міняю десь 1 раз на 2 тижні, а от шматку для поверхні частіше, бо вони за 2-3 дні вже втрачають свої властивості.А в основному на тому не зациклююсь. Окрема доска для м"яска риби і хліба це -закон.Ніж для тортів в мене окремо, для кухні окремо..... Підлогу на коридорі мию щодня по 2 рази, в мене плитка, і все йде до хати,тому мушу,хоч чи не хоч. Дівчата не заморочуйтесь,так можна і все життя з тряпками провести, я до 30 років так все шкрябала,драяла і т.д. зараз у міру забруднення....
     
  13. Zhdana

    Zhdana Well-Known Member

    Всім би такими бруднюлями бути:girl_wink:
    Підлоги мию по-різному - де потрібно - щодня, де не конче - раз на тиждень. Частіше просто гарячою водою, рідко - з ЛОКом емвеївським. Рушники - щодня міняю. Кухонних кожень день з 5 штук іде, т.я. всі витирають ними все, що під руки трапиться))) Постіль - щотижня міняю. Різні дощечки та ножі пробувала впроваджувати - глухий номер в моїй родині, кинулася того ровера. Просто ошпарюю часто. Дезинфікуючих рідин типу Доместосу та подібних не застосовую ніколи. Це я вже як колишній хімік - цього добра в хаті не сприймаю. Все, що можна помити просто гарячою водою або ошпарити - так і роблю. Діти хворіють нечасто. А от атопічний дерматит у синульки почався з того, що він поповзав у свекрухи по підлозі, щойно помитій Доместосом((( До того, що діти постійно міняються зубними щітками, або хапають першу ліпшу - вже звикла:girl_crazy:Намагалася із цим боротись - мене перемогли)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Губки змінюю, коли вже трохи стираються-м"якнуть, ганчірки для кухні- як жирніють. В холодильнику протираю полиці по мірі забруднення, повністю розморожую і капітально вимиваю 2 рази на рік. Пилосошу килими раз на тиждень, на літо їх прибираємо, то частіше протираю вологою шматкою підлогу. Перу/прасую - раз на тиждень, якраз машинка набирається. Протягом тижня щоденно замітаю коридор і кухню, в останій - мию підлогу щодня, інакше крихти всюди. Ванна і сантехніка - щодня не вимиваю з порошком, просто освіжаю-протираю,щоб не в розводи, Доместосу в унітаз хляпну ну і періодично так, щоб "на глянц". Пил - як побачу, то стру, ввечері він не такий помітний )) , ну не рідше, ніж 2 рази на тиждень )) Рушники йдуть в прання після купання. Постіль - чітких інтервалів немає, як відчуваю, що пора - перу. Про роздільні дощечки і ножі і не думала, я їх просто мию після використання. Порося, короче.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Смішно Смішно x 1
  15. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    гггг, смієтесь?
    :girl_impossible:
    Дівчата, а я ненавиджу мити підлогу, ні шмата в квіточки, ні музична швабра цього не змінять :girl_crazy:Добре, що доня підростає, можна періодично припахувати:blush:
    Вірю, що десь мене чекає мій принц - робот-порохотяг, який прискаче і звільнить мене від цієї роботи:rock:
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Смішно Смішно x 2
  16. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    я постіль взагалі не прасую :girl_cool:.
    Я теж. Просто після риби після звичайного миття ще ошпарюю гарячою водою + оцтом протираю, або лимонною кислотою.

    п.с. за підлогу - в мене квартира 52 кв. м., + кицька пухнаста, то мушу. Але то справа звички, ну й плюс як я казала - замість фізкультури/гімнастики :).
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Zhdana

    Zhdana Well-Known Member

    Ми для цього девайсу робитимемо перший поверх без порогів між приміщеннями) Най працює)
     
  18. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    я кухонну міняю раз на 2 тижні, теж щодня випираю. але думаю, може то б раз в 3 дні міняти. ну бо не вірю, що той поролон випирається добре. шматками, які можна виварити, мити посуду не можу.
    в мене окремі губки до унітазу і ванни і раковини ( і меблів у ванній), для дитячого беру свіжу, яка потім переміщається до ванни. оремо ганчірки на двері, скло-вікна, підлоги. кожна інша і з іншими властивостями)

    рушник для рук нам стає на 2 дні, такий на загал - вже в суботу летить в прання.

    зубні щіткми в нас більше як 3-4 міс не витримують, потім йдуть на чищення.

    кухонні рушники в мене до рук, хліба і все решта, але чоловік регулярно сплутує.

    от кухонний стіл і стільницю мию на чисто з милом рідко - десь раз в місяць-2, а так тільки стираю. думаю, чи не замало. дощечками теж обзавелася, але чомусь по них йдуть чорні плями, то хіба всі нові купляти.

    ще читала, що сміттєве відро обов"язково має бути закрите, у вас так? і що віник потрібно після кожного прибирання шпарити кип"ятком. до речі, якщо у оду до митя підлоги додати оцту, то майже вся бяка здихає.

    а з пилом і пилосошенням-миттям маю купу проблеми, бо чоловік клятвенно взяв на себе той обов"язок, але ніц то в нього не виходить, а як зроблю, то злиться((
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    У мене - ні. Було колись так в батьків, та потім кришку зняли.
    Чесно- я так не робила ніколи..
    В мене до унітазу і ванни/умивальника - 2 окремі щітки, на миття кахлів (бо меблів у ванній і немає..) маю окрему губку, так само губка для миття меблів на кухні. На двері і меблі в кімнатах - одна до пилу, інша - для поліролю (ну, це нечасто). До скла - взагалі паперові рушнички.
     
  20. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Я трохи в шоці, що можна виварювати губки для посуду. То якої ж то фірми тре брати, шоб воно таке моцне було. Моя за пару днів летить в смітник. Ну, не можу я тим розлізлим порохном мити посуд. Фе.

    Ну, що, побавлюся і я собі в господиню.))
    Знач, підлогу мию кожен день, максимум через день, але у мене пару метрів, то не сильно є шо мити. Хоча при порозі бруду купа, як дітиська заваляться, а ше коляска, вічно все труситься. то там мету, мию по пару раз в день.
    Підлогу мию звичайними ганчірками в теплій воді без ніяких миючих засобів. Швабрів не признаю, бо оті валики такі страшні робляться за пару використань, мені доречніше виглядає взяти нову шмату (якийсь не потрібний лах) та й по всім.
    Плиту на кухні драю по пару разів в день, у мене вічно мусить щось вскипіти, порозливатися і т.п. Мию ретельно, знімаючи сітку, спец. засобом, тут тру на совість.:)
    Не терплю брудного посуду в домі, мене то трафляє, відразу мию, за собою і за всіма. Не розумію отого р"яду горнят з листочками від чаю на дні, кавовими гущами і т.д. Але натомість маю проблеми з пилом, десь вічно забуду витерти, а потім як гляяяну...:girl_impossible:
    Рушники перу по мірі забруднення (нє, то не означає, шо вони мають бути чорні)), просто я якось відчуваю, що він вже не конче свіжий, то перу). Кухонні переважно викидаю після декількох праннів, або мию ними підлогу, бо стають вже не до кухні.. Обожнюю паперові кухонні рушнички, але якось не приживаються вони в мене.)) В кінцевому результаті машинку кручу майже щодня.

    Зато у мене вічна пролема з вікнами. Мию двічі на рік але того катастрофічно мало. Досить, шо перший поверх, попід носом їздять машини, та ще й вікна допотопні. Але я спихаю на те, що боюсь частіше мити, бо розсипляться.:girl_haha:

    Отаке.
    Дівчата, ше скажіть мені, якщо помити підлогу водою з оцтом, то той оцет потім не смердить?
     
    Останнє редагування: 17 Березень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1