Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем EDFR, 8 Грудень 2012.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: гіпоксично-ішемічне ураження цнс легка стадія

    дайте дитині спокій з садком. Замість боротись з хворобою дитина ще й має
    вилікується і буде сприймати, а поки тільки зайве навантаження. І вам що важливіше щоб дитина була здорова чи як всі ходила в садок-школу. Ви собі відповідь дайте.

    і не кидайтесь на форумлянок, вам хочуть допомогти, як хто вважає за краще.

    ну от як мінімум Усмішка і я не радимо ...
     
  2. EDFR

    EDFR New Member

    Відповідь: гіпоксично-ішемічне ураження цнс легка стадія

    Orman ні на кого я не кидаюся......я запитала "чи хтось не приведи Господи був в такій ситуаціі,і як при лікуванні пішли справи з здоров"ям діток дальше?а мені натомість "сама винна",і всяке інше.... ОДНИМ СЛОВОМ ВДЯЧНА ВСІМ ЗА ПІДТРИМКУ!

    ---------- Додано в 18:51 ---------- Попередній допис був написаний в 18:40 ----------

    Orman а на рахунок садочку Ви маете рацію ...як я написала раніше боюсь щоб в нього негативне враження про людей не склалось,і саме більше боюсь щоб дитина не озлобилась і сам так себе поводити не почав......по цій причині також не дуже хочу щоб син його відвідував.....
     
  3. vchitelka

    vchitelka New Member

    Відповідь: гіпоксично-ішемічне ураження цнс легка стадія

    Дівчата мають рацію, коли не радять садочок (я б більшість садочків би не радила для усіх без винятку дітей). Й слушна порада про розвивальні центри - це дасть можливість дитині соціалізуватися (тобто спілкуватися в колі однолітків), але під Вашим контролем. Проте слід ретельно обирати заклад, щоб дитині приділяли належну увагу, працювали фахівці, які розуміли б потреби саме Вашої дитини. І, якщо лікарі запевняють, що все буде гаразд, то так воно й буде.Терпіння і наснаги Вам і здоров'я синочку :)
     
  4. EDFR

    EDFR New Member

    Відповідь: гіпоксично-ішемічне ураження цнс легка стадія

    vchitelka будемо щось шукати...дякую!
     
  5. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    Мій молодший теж так говорив, десь в 2.5-2.7 р. Риба - "вуля", червоний - "таля", капуста - "пепе", тролейбс - взагалі "пв". Розговорився. Правда, бабці наші були в паніці, тим більше, порівнювали зі старшим, який в 2.5 дуже добре вже розмовляв.
    А ще в нас є родич, який до 5(!!!) років взагалі не розмовляв, ну а потім не закривався рот :)
    Вам тільки 4.2, Ви займаєтесь зі спеціалістами, тому все буде добре!
     
  6. elektronika

    elektronika Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    . А до того говорив?
     
  7. EDFR

    EDFR New Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    elektronika говорив на своій мові.....(я відписала Вам)
     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    і в нас так само, мала у віці +/- 2,5 р. говорила не багато а те що говорила - то виключно на своїй мові, і такими словєчками що ніколи б не здогадатись про що йде мова, якби просто ту мову вже не вивчити...
    Більше того, вот їй вже фактично 4, і то : трамвай - вадай, поможешь - момогешь, посмотрю - момотрю, я возьму - я взям, і т.д. загалом говорить все, дуже багато і дуже швидко, розказує віршики і співає пісенькі, і зрозуміти звичайно все можна. Але оті її власновидумали словєчкі до сих пір частково присутні. Але я щось і не думала через це хвилюватись.... Діагнозів у нас при цьому ніколи ніяких не було.
    в 2,2 ми також практично не говорили, а ривок у мовленні пішов після того як спробували садочок, в 2,10. В 3 вже говорила дуже добре, якщо порівнювати з 2,6 наприклад
     
  9. EDFR

    EDFR New Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    Ніколь ми також дуже на садочок в тому питанні надіялись(( заради того щоб пішов в малого якийсь прогрес возили сина на зелену в садочок (бо в Винниках в садку ніяких умов взагалі ще й сумму вимагають космічну) та в нашому випадку ніякого прогресу не пішло...... мій малий також каже "взям"або"зіму"(візьму)а от з тою спішкою то взагвлі немае ніякоі ради, спішить і ліпить все в одну купу

    ---------- Додано в 22:23 ---------- Попередній допис був написаний в 22:21 ----------

    Ніколь Вам хвилюватись точно не потрібно))))якщо виговорилась з допомогою садку,то все в Вас добре)) а буковки всі вимовляе???
     
  10. elektronika

    elektronika Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    Я скептично ставлюсь до садків, хоча це розповсюджений випадок, коли дітки вдома з рідними говорити не хочуть, а в садку з дітьми "біда примушує". Нам ще кажуть, що може дитині складніше розговоритися оскільки сім"я двомовна і він плутається. Але мені це чомусь не завадило, я теж в двомовній росла і з року з копійками однаково добре говорю обома=).
    Зрозуміло, що важливіше з"ясувати і вирішити причину "чому", а не говорить - це вже наслідок. Я трохи писала в темі "малі німці", оскільки мені, невідомо що таке ГІУ, сподіваюсь, що не дізнаюсь ніколи (образно кажучи).
    Ніколь, а ви якісь обстеження робили?
     
  11. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    не вимовляє Ш і Р. Замість Ш каже С, замість Р вимовляє щось середні між Г і Л, чи просто її ковтає.
     
  12. EDFR

    EDFR New Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    elektronika наша сім"я 3-мовна....коли невропатологу про це повідомила вона казала ".спершу на одній його говорити навчіть..." хоча стверджувала що двомоніть сімей це не причина нехай одну б дитина знала краще а другу гірше,але говорити б могла всерівно.......Ви себе не накручуйте на погане,думаю просто лінуеться(хоча краще перевірити обстеженням)

    ---------- Додано в 22:54 ---------- Попередній допис був написаний в 22:51 ----------

    Ніколь стандартна про блема здорових діточок...все буде добре,тим більше дитині ще немае чотирьох. В мене сусідка на помідор каже "комідор" а на котлета -"коклетка" і всякі такі смішні словечка (вона вже в 1 класі) і здорова повністю....
     
  13. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    малй не робили, тому що її гіпоксія при народженні була дуже незначна і вона швиденько від неї відійшла. Всім вимогам по розвитку вона відповідала, і не було по суті потреби в обстеженнях. Говорити вона почала піздно, там де в коліжанки дитина в 1,8 говорила реченням моя лише кілька слів говорила і звуками/жестави спілкувалась. Ну але оскільки доня в усьому крім мовлення випереджала однолітків, я тим не перейймалась сильно, бо у кожної свій вік для розвитку мови. І зараз вона дуже розвинута дівчинка, як фізично так і розумово, ну говорить не дуже чітко, але я наразі з цього проблеми не роблю.

    З малим ми були в 3-х невропалогів, робили нейросоно (малий був не стільки придушений, скільки затиснутий, під час пологів я його затиснула в той час коли проходила голівка) і через то мали крововиливи по шкірі, в очах, і переживали щоб в мозгу не було, але ж тим все ок. На рефлекси, подразники і т.д. малий реагував вчасно у відповідності до свого віку. Але фізично те що він мав робити в 1 міс. він зміг зробити лише в 3, після того як почали масажики. У нас була "затягнута" вся права сторона, погано розгиналась ручка/ніжка, був дуже напружений. Зараз ця проблема вже практично вирішена. Мраморність шкіри також наскільки я бачу пройшла,
    Залишилась час від часу синюшність носогубного трикутника, але я сподіваюсь це з часом минеться.

    п.с. мій брат свого часу народився як мій малий, баклажановим був кілька днів, і цілком здоровий виріс безо всяких нюансів і діагнозів, тому думаю якщо проблема вчасно помічена і над нею почалось лікування, то все можна виправити.
     
  14. EDFR

    EDFR New Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    Ніколь ви знаете в нас не було взагалі ніякого придушення,і взагалі ніяких симптомів (або як варіант що симптомів я просто не замітила.оскільки про діагноз я незнала!?),але проблема наша в саме тому що ніхто нічого нам не сказав і признаків не було ніяких поки діло не дійшло до розмови..... тому оскільки Ви знали продіагноз і вчасно проходили лікування, то думаю все буде з синочком добре! від щирого серця бажаю Вашому синочку здоров"я

    ---------- Додано в 23:30 ---------- Попередній допис був написаний в 23:15 ----------

    Ніколь і ще запитання яка стадія УЦНС була в дочки, і сина???
     
  15. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    Не сприймайте гостро дописи, щодо садка - я мала на увазі що вам він таки не варто, бо і здорова дитина набирається комплексів,і ви повинні відчувати - бачите, що дитина страждає - заберіть, бо навіть попри те, що ваш невропатолог добре лікує хвороби - все одно думка про виховання дітей може бути діаметрально протилежна.

    Щодо діагнозу - в нас цей діагноз був поставлений в 2 місяці, зараз малечі 1,6, дуже гарно поаторює слова, хоче розмовляти. Робимо масажі, в т.ч. обличчя постійно.
    Я до того веду, що в основному найкращі результати тоді, коли ви починаєте працювати і реагувати вчасно. Типу вашого випадку маю приклад,. поки результати на рівні ваших.

    Думаю треба працювати-працювати-працювати. Ви на правильному щляху, однак на все потрібен час, і року вже у вашому віці не буде достатньо. Але ви надихайтесь успіхами, і рухайтесь в перед.
     
  16. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    У дитини моєї знайомої були схожі проблеми (я особливо не вникала в діагноз, дитина також ніби довго не говорила), віддала її у 38 садочок, казала, що задоволена. Моя ж мала взагалі після народження довший час не дихала, у нас це вилилося у внутрішньочерепний тиск і переляк, також задоволення мало, тим більше, що діагноз поставили досить пізно. До садочка не віддавали, з ровесниками спілкувалася мало, зате багато часу проводила зі старшими на 5-6 років сусідськими дівчатками, ті її сприймали такою, як є. Нормально говорити почала досить пізно, все більше перекручувала слова або мукала, але одного разу думала, що її ніхто не бачить і видала ціле речення, що "Аця убить кіцю Басю" (мала тоді років 2), з "риканням" також були проблеми, але логопед заспокоїв, що до школи виговориться, так і вийшло. Зараз вже ходить до третього класу, вчиться добре, розмовляє не гірше за інших дітей, в першому класі також ще видавала перли типу "піґліна" (пінгвін) з "каплетою", тепер перейшло.
     
  17. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    З дочкою не знаю, бо також тільки говорити почала піздно, але я в цьому нічого страшного не бачила, тому і не обстежувала малу. Все решта було норм.

    А малому ніякої стадії не ставили. Заключення лікаря звучить так:
    Ураження головного мозгу неуточнене... ( але нейросоно показало все норм.)
    Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС.
    Синдром нейро-рефлекторної збудливості.
    Гіпертензійний синдром.

    З того всього як на мене залишились лише деякі прояви ГІУ ЦНС.

    До речі спастику мьязів по правій стороні лікарі так і не побачили ( хіба вже потім, через деякий час один з лікарів зауважив трішки), як і проблемки з шиєю ніхто не бачив( а малий до 3-х місяців голову толком підняти не міг, не те щоб повернути нею), і ніхто!!! з лікарів не приділив цьому увагу в повній мірі. Призначили курси оздоровчого масажу, але знайома порадила мені масажистку яка добре витягує діток зі всяких неврологій, парезів і т.д. бо в неї самої синочок був дуже проблемний в цьому плані. Ми до тої масажистки звернулись і вона нам буквально очі відкрила що в нас і де є проблемне. До слова голову малий підняв і покрутив нею буквально після другого масажику. З народження мали нерівномірно привідкриті очі, ліве око було завжди відкрите наполовину або ї закрите майже, масажики обличчя зараз це вирівняли.
    Ще як наслідок неповертання голови і лежання в одному положенні у нас була дуже сильно примьята голова з одного боку, фактично це вже була плагіоцефалія, і я на повному серйозі думала їхати в Німеччину, бо там цю проблему вирішують більш прогресивно ніж у нас " підкладіть пеленочку під голову" а від тої пеленочки толку було ніякого. Але знов ж масажики, спеціальна подушка-бабочка, і головка практично вирівнялась, хіба якщо зверху дивитись то трішки видно стесаність з одног боку. А лікарі наші, коли я їх за ту нашу голову питалась, всі посміхались і в очі мені казали " та що ви переймаєтесь, для хлопчика/мужчини краса не головне" ...
     
  18. EDFR

    EDFR New Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    Ніколь нічого, проблеми Ви усунули вчасно, думаю все мусить бути добре!!! От мій Сашунька сьогодні каже "дай мені ссссспокій! " (заставляла таблетки пити, ніколи не могла подумати що можна так тішитись грубощі дитини,але я щаслива) на рахунок наших лікарів, то я познайомилась тільки з одним лікарем який дійсно перейнявся станом дитини, а всі решта нас просто спихали з голови.... (в роддомах взагалі капец повний! я спала 9 годин , весь цей час був безводний період ((і ніхто незнав (потім говорили "раз людина спить, значить почувае себе добре, і проблем немае" ) нам також про " пеленку під голову говорили " ( малий при на родженні голову мав рівну , але потім спав на одному бочку постійно, і також трохи голова прим"ялась ) дуже шкода що в нас так багато байдужих медиків !
     
  19. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    О, про медиків можна безконечно - нам взагалі ставили діагнози алогічні. Тому тоеба ходити, слухати різних і робити свої висновки.
    А які ви вживаєте медикаменти?
     
  20. EDFR

    EDFR New Member

    Відповідь: Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС

    пів року тому вживали: Сомазина, Ноофен. на даний момент приймаемо: Гліцисед. пантокальцин, циннаризин. мушу визнати що лікування нам назначили хороше тому що ми вже говоримо вже все,і що саме головне не зупиняемось на досягнутому)))) А тепер просто багато слів не чітко (лікарі самі здивовані, що так добре йде лікування)))))тому все буде добре... А от з садочком незнаю як бути!? Незнаю,тому що син хоче ходити, ображаеться що ми просипати часто стали (я спеціально так йому говорю...) , а з іншоі сторони дуже боюся щоб він травму якусь психологічну не отримав....одним словом я на серйозному роздоріжжі з фактами і своіми здогадками....

    ---------- Додано в 13:17 ---------- Попередній допис був написаний в 13:16 ----------

    чи правельніше було б написати з " з своіми страхами "