Гірськолижні курорти Європи

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем Іриска, 17 Січень 2014.

  1. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Почала шукати відгуки про курорти в Словаччині та Польщі, а саме Ясна і Закопане.
    І щось розгубилась. Хочемо в лютому поїхати на три дні на лижі. Першим варіантом була Словаччина як така, де ми ще не були. Але знайомі зразу переконали не їхати,бо там низькі гори,нема де кататись - порадили таки Закопане. Вже забронювали готель біля підйомника(400м) в Закопане. Інші знайомі заперечили попередніх, казали однозначно Ясна (Словаччина) - класні траси, набагато якісніше все. Там практично також вже все продано, є нормальний готельчик, але 12 км від трас. Ще один нюанс - дорога. В Закопане автобан, дорога швидка і дуже хороша, в Словаччину гірша і довша, друзі їхали 8 год. Хто був і там, і там - що порекомендуєте?
    чим варто пожертвувати заради чого?
     
  2. alkali

    alkali Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Були два роки тому. Сподобалось - гарна інфраструктура. Саме катання розчарувало, все таки хочеться стрімкіших схилів. Саме Закопане гарне місто з багатьма ресторанами. Ціни трішки вищі львівських. Минулого року катались в Автрії(Серфаус). По цінах не сильно втікає від Буковелю чи Закопане, але катання зовсім інакше! Траси просто шикарні. Єдине, що суттєво дорожче - це дорога, але вона того вартує.
     
  3. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Ми в Закопаному провели тиждень в далекому 2007 році.
    Бомбезно відпочили.
    Сподобалось що декілька спусків сконцентровано в одному місті і добратись до будь-якого з цих схилів не є проблемою.
    Ми катались в основному на Шимошковій поляні і Губалувці. Мені, як початківцю тоді, цих двох схилів вистачало.
    Жили в приватному секторі. Харчувались в основному в кафешках, на головній вулиці - Крупувці їх маса. Ціни не високі.
    Пів дня виділили на відвідування місцевого аквапарку. Для перенапружених від незвички мязів тамтешні сауни і джакузі - було саме те що треба.
    Ввечері на центральній вулиці особлива атмосфера. В мене взагалі всі 7 днів було відчуття свята.
    Загалом це курорт на який вартує зїздити.
     
  4. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Олеся а цікавили погодою, в лютому буде сніг? Ми на НР забронювали Закопане, я передивилася веб-камери, все було Ок. А в день виїзду 30.12 температура підняла до +12, катання нормального не було. Може крім інфраструктури варто ще й погоду глянути, в Словаччині в цьому плані ніби краще- там гори вищі.
     
  5. alkali

    alkali Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    погоджуюсь, але треба врахувати
    якщо хочеться екстріму, тоді треба думати про інше місце.
     
  6. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Погоджуюсь щодо екстріму.

    Єдине що ми не покатались на схилі Каспровий верх(можу помилитись в назві), кажуть там трошки крутіші спуски.
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Були i в Закопане, i в Яснi (правда ще до дiтей, давно:) ). Якщо iх порiвнювати, то мене дивує , що про Ясну кажуть , що там нема де кататись. Подивіться карту схилів в Ясні і порівняйте з Губалувкою в Закопане. Каспрови Верх в Закопане, кажуть, вищий і цікавіший, але працював лише за певних погодних умов (туман, вітер - підйомник не працював). В Закопане класно погуляти. Але якщо ви не новачки, я б рекомендувала подумати про Ясну.
     
    Останнє редагування: 20 Січень 2014
  8. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Якраз хотіла написати. Важко сказати, яка погода буде надалі, зараз знайомі в Австрії - сніг є тільки високо в горах.

     
  9. Sonne

    Sonne Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Може хтось в курсі новин з Ясни. Там минулого року весною планували запустити аеродинамічну трубу. Вона аже працює?
     
  10. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Олесю, спеціально для тебе пишу свої враження, як людини, яка вперше цього року побувала в Закопаному (захотілось нових вражень :) )
    Мої слова, як підсумок, були - не Австрія ))))))
    Отже...
    Закопане нижчі гори, ніж в Словаччині

    Зі всіх де ми їздили, самий нормальний був Бялка татранська. Це аналог нашого Буковелю, тілбки з меншою кількістю трас, зате з такими ж цінами (то для чого так далеко їхати? )

    Якщо вибирати між Закопаним і Ясна, то я б теж сказала, що однозначно Ясна


    От тут теж суперечливо. Автобан до Кракова повністю ще не відкритий. Їзда туди-сюди-обратно (автобан-звичайна дорога- автобан і т.д.) А від Кракова до Закопаного взагалі ...упа. Двохрядка ( в одну і другу сторону по ряду) і корки страшенні. Назад поверталися 3 чи 4 січня (в Польщі вже були повноцінні робочі дні) то з Закопаного до Кракова їхали в суцільному корку години 4. Можна було зійти з розуму. Від Кракова до кордону швидше доїхали. Коли їздили в Попрад, то не було корків, хоч справді дорога не автобан, але нормально
     
  11. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    та ні, ніхто не дасть такого прогнозу)))
    бачила фото :girl_blum:
    ну от я вже зовсім заплуталась
    вчора вже розбронювали Словаччину, вирішили,що ближче і швидше Закопане, але тепер нєвєм
    мда.... Друзі переконують їхати в Буковель, а я чомусь так хотіла за кордон, бо там ще не були.... І що дєлать?:girl_in_dreams:
     
  12. alkali

    alkali Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    їхати в Австрію. Стратите на 150 євро більше, але отримаєте купу задоволення :)
     
  13. odree

    odree Well-Known Member

    От я підтримую останнього дописувача. Правда там буде не на 150 євро більше, але воно того вартує
     
  14. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    ну у нас бюджет наразі обмежений, тому дальше Зокопаного не поїдем, мабуть. Тому я й шукала, чи краще пожертвувати кращою і коротшою дорогою, і поїхати в Ясна (готель дешевший виходить на 50 євро), кращі підйомники і траси, чи таки поїхати ближче і кращою дорогою і кращий готель.
    І ще по абонементах: які в Яснах - денні чи на кількість підйомів? а які в Закопане? ціни хтось може підказати?
     
  15. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Ну власне, Австрія дорожча, і їхати на три дні, як на мене - нема змісту так далеко.
     
  16. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Маю інформацію відносно вартості абонементу в Зельдені (Австрія), можливо комусь знадобиться
    1. денний 43 (40.5) Є, високий (низький) сезон
    2. 6 днів 221 (246) відповідно
    Маю рекламівку й на іншу кількість днів, якщо комусь треба - напишу
     
  17. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Ну і залежить з якої години починати кататись. Напр. Якщо купувати з 11 год, то буде ,здається ,37€
     
  18. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Власне дивилась на цілий день
     
  19. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    З 11год. - 40є, з 12 год - 37є і по спадаючій аж до 2 години дня. Суттєві знижки є ще для студентів, здається до 21 чи поки є студентський. А ще є досить зручний вид абонементу 5 з 7, трішки дорожчий за 5 денний, тобто можеш кататись будь-які 5 днів з тижня, ми його купували, коли ще не спланували, коли будемо їхати на шопінг в Інсбрук, а коли в Аквадом. А взагалі Зьольден - місце куди дуже хочеться ще раз поїхати.
     
  20. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Європи

    Я десь нарила, що денний скіпас коштує 35-45 злотих, якщо я правильно зрозуміла. Може таке бути? Я польської не знаю, а перекласти сторінку не вдалось((((