Графимо тканину: питання, поради, досвід...

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Імель, 6 Лютий 2010.

?

А ви графите вишивальну тканину?

  1. так, завжди

    25,5%
  2. так, але дрібні процеси не графлю

    33,6%
  3. ні, це зайва трата часу

    12,7%
  4. ні, бо не маю чим

    28,2%
  1. Gardenia

    Gardenia New Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я сьогодні вперше графлю рівномірку на цьотку...Боже , то можна очі загубити...Як ви то робите...в мене лінія заходить то на одну то на другу нитку , і аж ніяк не по середині. Правда вже трохи пристосувалась. Коли маркер тримати не похило, як олівець, а вертикально то виходиить краще.
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я ще до Умциного опису додам фото.
    Ото розграфлена тканина на поле:
    [​IMG]
    Я розграфила цілковито, але фактично можна було по краях кілька ліній не робити, просто я так захопилася процесом, що геть про то не подумала.
    На фото теж видно мою лінійку, вона в мене з ручкою, аби зручніше тримати було. Правда, її треба час від часу витирати, бо маркер лишає на ній трохи фарби, яка може на тканину перейти.
    А оце зблизька самі квадратики:
    [​IMG]

    Правда, я центр інакше рахую.
    У мене лінійка на дюйми, тому я рахую, скільки дюймів треба на вишивку, і так визначаю серединку. Мені то швидше, ніж згинати. По центру проводжу дві лінії хрестом - вертикальну й горизонтальну. І вже від центру графлю в чотири боки лінії через кожні 10 хрестиків.
     
  3. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    в мене вона заходить ВСЮДИ і на одну, і на другу, зате я знаю, що між ними-межа
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    І в мене такого нема. Дивно.
     
  5. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Лілю, в тебе якийсь такий маркер модній :) як ручка :)
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Ага, дуже файний. Япенці зробили. :girl_cool:
    Тоненький головне. І пише дуже цікаво. Колір проявляється не зразу, через кілька секунд. На знимці видно, що деякі смужки темніші, бо я ще не звикла до нього й подекуди наводила лінію подвійно.
     
  7. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Питання чайника з розграфлення. Якщо я таки дографлю нитками, то як по них вишивати і чи нормально вони потім випорюються?
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    нитки випорювати до того, як вишивати - подивились, що добре і випорюйте, бо з-під вишивки зубами будете тягнути і не витягнете


    я колись теж не графила, не знала та й лінувалася. Але це в 1000 разів полегшує роботу і завжди можна себе перевірити!

    Графиться в мене швидко по Аїді (без лінійки :)), рівномірку ще не пробувала.
     
  9. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    У мене такий самий, також з незвички важко пристосуватися, здається блідим. :)
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я вже пристосувалася. Проводжу по тканині ледь торкаючись.
    А може, ти засильно тиснеш, тому сліди лишаються на тканині?
     
  11. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Може бути, таке враження, що мій маркер пересохлий, тому що розмітка після нанесення хоч і стає яскравішою, але не особливо, якщо не тиснути, все-таки трохи важко розрізнити, але не страшно, я вже пристосувалась. :)

    Я колись пробувала розграфлювати нитками - ледве випорола, пізніше конфіскувала у тата моток тоненької зеленої рибальської жилки і справа пішла набагато веселіше, розмітку можна було досить легко витягнути навіть з готової вишивки, але такий спосіб - не для мене, дуже вже мороки багато, а з олівчиком я вже навіть на око можу визначити тих 10 хрестиків, з часом все виходить автоматом.
     
  12. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    де такий брали?
     
  13. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Біля Грушевського, але щось мені здається, що він там не першої свіжості, у Лілі на фото розмітка набагато темніша.
     
  14. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Перші дві роботи вишивала без маркера. "Вечерю" графила нитками, правда не все полотно, тільки частинку, бо було б дуже довго. Але решту буду графити маркером, бо вже знаю його дію і не боюсь зіпсувати канву з люрексом.


    На темній канві можна графити звичайним милом, як кравчині роблять викрійки. Тільки мило має бути змилене до тонесенького і висушене на батареї. Можливо розмітка трохи стреться в процесі вишивки, але точно не лишиться після прання готової роботи. А в моєї мами є зникаюче мило (чи то крейда-?, їй на роботі дали, але може і в магазинах є), зникає суперово, жодного сліду.
     
  15. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Маркера не маю.... чи не дожилась, чи просто не звикла. якщо картини, то графлю ручкою тільки крайні ряди з усіх боків.роблю замітки там де 10 кліток і усе!! навіть свою турботу, яка не маленька не графила!!може колись і до мене прогрес дойде!! хоч наприклад дівчата кажуть, що з п"яльцями файно вишивати, але я купила і не можу ніяк!!
     
  16. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я вирішила дещо вишити на чорному і для таких цілей було придбано маркер на Водогінній білий. Розмітила ніби все ок, але потім......я його просто не відіпрала в холодній воді, як то зазвичай з темним маркером.....потім вже пробувала і милом і порошком і галою в результаті тканина полиняла добряче але тішило то, що робота не велика була не шкода .
    Наст разу для зимового сердечка на темносиньому мусила розмічати нитками білими. А на світлій канві розмітку роблю завжди маркером. Ще хотілося б того білого маркера, але вже не знаю як бути......може якого заморського купити ( не китайського)
     
  17. MYR

    MYR Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Ви ніби мої думки прочитали. В мене все аналогічно.
     
  18. Пеппі

    Пеппі Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    мені вишивати на розграфленій тканині значно простіше і швидше.тому графлю :)Купувала свій маркер в магазині біля пам"ятника Грушевському, бачила що тут стосовно тих маркерів є неоднозначні враження, але мені був нормальний.Ще помітила що має значення тканина - дорожчу тканну вдалось розграфити тоненько і чітко, а потім на тканині з краківського базару все пливло.
     
  19. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я нещодавно почала користуватись маркером, що зникає (в черговому приступі хом'якозу придбала:girl_haha:) Дуууже зручно при невеличких процесиках, вишиваєш по розміточці, маркер за той час поступово зникає і не треба прати:girl_claping: І цьоцю свою я теж ним розграфила, правда лише центральні осі, потім по розграфленому прошила ниткою і маю собі позначений центр. А від тих осей вже інколи домальовую квадратики, досить зручно, і не прийшлось графити всю тканинку:girl_claping: Цим макером буде незручно хіба, коли відшивати повністю один колір, який розкиданий по всій вишивці, а якщо шити "купками", то дуже-дуже зручно:girl_in_love:
     
  20. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Хомочко, а нам показати що ти вже вишила:girl_devil: