Графимо тканину: питання, поради, досвід...

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Імель, 6 Лютий 2010.

?

А ви графите вишивальну тканину?

  1. так, завжди

    25,5%
  2. так, але дрібні процеси не графлю

    33,6%
  3. ні, це зайва трата часу

    12,7%
  4. ні, бо не маю чим

    28,2%
  1. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Відповідь: ОФФТОП рукодільний!

    В мене сталося так, що кішка витягнула мою вишивку, щоб побавитися (вона в мене любитель полазити куди не слід), і залишила її на прямому сонячному світлі. Так маркер просто вигорів, і сліду не лишилося від нього. А мав би ж навпаки, "вчепитися" і не відпиратися. Може то тому, що маркер китайський )) із зворотнім ефектом))
     
    Останнє редагування: 12 Жовтень 2010
  2. Naturals

    Naturals Well-Known Member

    Відповідь: ОФФТОП рукодільний!

    та буду щось тепер мудрувати. Попробувала ще раз випрати в ваніші, ще в декількох місцях відіпралось, але в декількох місцях лишились таки добрі полоски. Після таких казусів з маркером, страшно щось тепер графити
     
  3. Stanislava

    Stanislava Well-Known Member

    Відповідь: ОФФТОП рукодільний!

    Вперше вчора пографила тканину маркером, шию коні з опаскою, начиталась про нього, але як то добре шити по розграфленому:girl_tender:
     
  4. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    дівчата, порадьте будь-ласка, де можна взяти маркер (такий, що змивається), а то я купила собі маркер, що зникає за 48 годин, так він зниає набагато швидше, деякі риски зникають протягом двох годин:girl_impossible:
     
  5. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Вони продаються практично у всіх рукодільних магазинах, Коли будете купувати уточніть в продавця чи це той маркер що змивається ;)
     
  6. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    дякую, піду ще раз шукати, бо я думала що маркер він і є маркер. а виявляється їх багато різних є
     
  7. Raslanka

    Raslanka New Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я графлю кольоровою крейдою, лінії видно, й переться добре!
     
  8. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    ну, що ж розкажу я вам свою епопею з Панусею... з хепіендом (щоб ви ті страсті мордасті легко пережили)

    маю я маркер, який вірою і правдою служив мені майже 2 роки. В мене з ним ніколи не було проблем. Розграфила ним мало не з 50ть великих робіт (не своїх, а позичала ще коліжанкам, які ще не знали що таке маркер). Так я тим маркером останній раз графила десь весною, коли оголосили конкурс і я кинулась графити всьо що мала (конкурсні троянди графила новим маркером), то в якому він стані я ще не знала.

    Так от, десь на початку жовтня я розграфила ним тканину на Синю панусю. як графила, то помітила, що лінії на тканині мають різний колір, але подумала, що він все змивався і не мало б бути з ним проблем, напевно, то я коліжанці позичала і вона можливо його довго тримала відкритим чи щось таке. Навіть не перевірила і стала вишивати.

    так от, коли я замочила Панусю в прохолодній воді, то мало не зомліла, бо маркер не відійшов! і то майже всюди, а не те що де-не-де. Я щем такого не виділа. в мене паніка і що з тим робити? зіпсута робота?
    В поспіху згадую рецепти дівчат, як то вивести. ВАніш. В мене нема. Знайшла якийсь емвеївський відбілювач певно десятирічної давності. Засипала у воду літню, всипала відбілювач і чекаю... нігті згризла... Колір синій відійшов, а залишився натомість сірий, як простий олівець.
    Я вже взлостилась так, що вирішила, раз все рівно я то не врятую, то буду експериментувати (шкода, що я не робила фото ДО і ПІСЛЯ). Пригадала я уроки хімії, де нас вчили, що свіжі плями від ягід виводяться елементарно окропом (що я не раз перевірила на власному досвіді), тому вирішила випробувати ще таке. Постелила тряпочку свою у ванну, поки чайник закипав, руки то свербіли щось робити - засипала зверху тонким шаром порошку Персіл для кольорового. Тоді то все залила окропом. чекала... як згадаю, капець якийсь. Дивлюся, ніби стали пропадати лінії прямо на очах, але ще трохи є. Тоді ту саму процедуру повторила з окромом+ відбілювачем емвеївським. Прополоскала і знайшла ще 2 невеличкі рисочки. Повторила.

    Прополоскала і поклала сушитися. Як висохло, то ніби все ок. Принаймні не видно очевидних ліній і неочевидних ліній :) Завтра ще при денному світлі гляну що вийшло, але от вам мій рецепт:

    1. не користуватися старими маркерами, якими б хорошими вони не були. а тим більше як бачите, що лінії різного відтінку залишаються
    2. змити в прохолодній воді, а тоді раз так склалося, то не боятися окропу і якогось порошку/відбілювача. реально помогло!!!

    я шкодую, що не зробила фотки тої змитої розмітки! Дівчата, таке враження, що й не змивала - тільки колір змінила...

    Отако я нині мала гембель з тою цьоткою! тре тепер йти в перукарню, бо за сьогодні додала собі сивизни і нігті попсуті :girl_haha:
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    в мене таке було коли я замочувала в холодну-холодну воду, а коли в літненьку, то все відходить

    але в тебе був екстрім!
     
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    а я бачила у продажу аіду (чи як там вона - з такими великими дірочками) з 100% льону, а також таку, яка містить 50% льону (це у магазині, де льон продається, а не в магазині рукоділля).

    я так розумію, зручно графити, якщо вишиваєш зі схеми. а якщо я буду знімати вже з готової вишивки? чи допоможе мені графлення? всеодно ж доведеться рахувати.
     
  11. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Якщо ви вишиваєте з готової вишивки, тоді немає сенсу розграфлювати тканину. Графиться в тому випадку, коли вишиваєте зі схеми і тим самим маєте можливість превіряти себе
     
  12. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Almariel,
     
    Останнє редагування: 15 Листопад 2010
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Olena-m
     
  14. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    маю маркер, що зникає, той гАмериканський, так от 48 год пройшло ( вже навіть більшшше), він зійшов...але так собі вибірково, де хотів там залишився:sad: Прати? ще чекати? що порадите?
     
  15. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...





    а на чому то? я би випрала, як на пеший раз, щоб знати..
     
  16. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    на тканинці ггг:girl_haha:
    я просто боюсь щоб вода не закріпила була результат(тобто ті лінії,що не зникли) Ну ось з тим маркером,що змивається зрозуміло , що треба прати і експерементувати можна чи з якимись засобами чи з температурою води....а тут що робити?:girl_in_dreams:

     
  17. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...



    ось знайшла на мамашах:

     
  18. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...


    ну то усьо...пішла замочувати...
     
  19. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    нда, то екстрім я вам скажу
    запхала під кран з теплою водою, а маркер в тих місцях, в яких був зник- зявився, а в тих, що не зник -став яскравішим-жирнішим,
    і так мені стало смішно з тієї сітки , що знов "воскресла" , а тут бац-усьо зникло. фантастІка :girl_claping:
     
  20. Dzvinkalviv

    Dzvinkalviv New Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Графлю кольоровою незникаючою крейдою. Дуже файно. за 1,5-2 тижні робиться блідіше- де треба, домальовую