Грузія. Хтось вже мандрував туди?

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем Руда Лисиця, 31 Травень 2013.

  1. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Плануємо у вересні відвідати Грузію. Хочеться трошки і моря, і гір побачити. Хто де бував, що порадить, на що варто звертати увагу? Де краще не їхати? Які ціни в них на поїзди, автобуси? Як з їжею?

    Так по вартості перельоту побачили що найдешевше виходить Харків-Кутаїсі від візз-ейр, приблизно 1100 туди й назад, а з членством в їх клубі то десь 940гривень.
     
  2. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Сестра чоловіка була три тижні тому. В такому неймовірному захваті від Грузії, казала що обов"язково поїде ще:)
    Можу розпитати її детальніше де саме була і як добралися.
    Вони мали маршрут кількома різними містами, по країні їхали маршрутками. трохи по горах лазили, трохи в містах були.
     
  3. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Розпитайте будь-ласка. Бо намилились їхати, але не можемо визначитись коли. Крім моря.
     
  4. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    наші друзі так в травні літали туди. склали маршрут і гори, і море, і монастирі, і міста, побачили багато всього і досі під враженням. летіли візз-ейром, там пересувались поїздами-маршрутками, казали ціни лояльні, жили в хостелах, все цивілізовано і дуже хороше ставлення до українців. нам самм захотілось туди! :)
    можу попитати в них точне розписання маршруту і видатків, якщо ще актуально.
     
  5. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Летіли, я так розумію з Харкова. Попитайте. Актуально у будь-якому випадку.
    З 14 грудня Візеїр відкриває рейс Київ (Жуляни)-Кутаїсі. Але квитки ще не бронюються.
     
  6. Soloo

    Soloo New Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    ми розглядаємо також цей варіант на кінець серпня
     
  7. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    точно? бо той рейс давно вже є. "Свіжими" є Харків-Кутаїсі, і Донецьк-Кутаїсі. Залежно які ще числа, але загалом найдешевше виходить Харків-Кутаїсі.
    Чи може Київ-Будапешт? (так подивилася в гуглі)
    травень тіки минув, так що актуально! буду дуже вдячна за розповідь.
     
  8. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    та ні, їхали поїздом львів-київ і там на кутаїсі. то 100%. а що вже немає такого рейсу?
    ок, сьогодні попрошу скинути мені їхні записи.
     
  9. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    ще є, але дорогий. Іноді квиток сягає трьох тисяч гривень в одну сторону.
     
  10. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    цитую сайт Віззеір
    Вчора перерила всі сайти з авіаквитками, то на найближчі дати 3200 в обидві сторони зі Львова до Тбілісі через Стамбул. Тому 3000 в одну сторону то щось задорого.
    А Харків-Кутаїсі +/- 800 грн в обидві сторони (дивилась ціни на жовтень).
     
  11. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    а, ну то нормально. Бо Київ-Кутаїсі є ще з вересня. Малося на увазі таки Будапешт
     
  12. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Перепрошую що довго прийшлось чекати, але братова знов втекла у подорож, тож мусили почекати коли повернеться. тут трохи інфи(сорі,що рос.мовою - але мені лінь перекладати), якщо матиме якісь питання - пишіть, спробую розпитати:)

     
  13. Mavpysuk

    Mavpysuk Well-Known Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    У нас з чоловіком там був медовий місяць. Про ціни на проживання та переліт нічого сказати не можу,бо подорож ми виграли на телеканалі Інтер. Відпочивали ми в Батумі з 6 по 13 жовтня 2011 року.Летіли прямим рейсом Грузинських авіаліній Київ-Батумі. Жили в готелі Mаrіnа,що на самому узбережжі моря.Погода була чудова. Приїхали шоколадними :) Ще до поїздки Грузія,як місце відпочинку,мене не дуже вабила і ви навіть не уявляєте,як кардинально я змінила свою думку про цю країну. В плані туризму Грузія розвивається не на 100,а на всі 200 відсотків. Як тільки ми зійшли з літака,я закохалася у цю країну. Привітна зустріч у самому аеропорті-грузинські діти одягнені у національні костюми частували усіх гостей місцевими домашніми солодощами. Привітний персонал у готелі,прекрасний номер з виходом на море сприяли мегапозитивному відпочинку.Батумі чарувало красою-гарні парки,чудова набережна з закоханими фігурами,які підсвічуються у ночі,оригінальні будівлі,музичні фонтани ну і звичайно реторани грузинської кухни поглинали нас особливою атмосферою. Вподобали собі ресторан "Вежа" (здається)-він знаходитьсря на набережній і там найсмачніший шашлик та хачапурі. Я б про цей відпочинок могла б писати ще і ще,бо емоції ще досі переповнюють. Поїду туди ще і щиро рекомендую всім відвідати цю країну,яка дуже стрімко розвиваєтьсь!
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. sanches

    sanches Well-Known Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Грузія то любофф на все життя тепер. :girl_in_love: Ми в минулому році з чоловіком у весільну подорож їздили.
    Правда коли ми літали ВізЕйр ще в Грузію не літав, то нам переліт трохи дорого вийшов((

    Були в Тбілісі, Кутаісі і Батумі.
    Кутаісі - саме місто не дуже велике, всі цікавинки можна відвідати за день (золотий фонтан в центрі, фунікулер, центральні вулички, храм Баграті, якому більше 1000 років). З Кутаісі зручно відвіати монастирі - Гелаті і Моцамета (зупинка маршрутки за театром в центрі) і заповідник Саталпія - там печери і сліди динозаврів. Також з Кутаісі можна поїхати в гори (таксі в центрі міста, орієнтовно 100 ларі туда-назад), взагалі місто знаходить в центрі Грузії, зручно добиратися звідтам в Тбілісі, Батумі, гори. На березі ріки є туристичний центр - там забезпечать безкоштовними картами, порадять що вдвідати, за необхідності поселять і організують екскурсію. Жили ми тут.


    ---------- Додано в 08:15 ---------- Попередній допис був написаний в 07:57 ----------

    Люди в Грузії - (нам принаймі всі траплялись) доброзичливі і готові допомогти. Наівть маршрутчики (чи особливо маршрутчики :girl_wink:).
    Тому не бійтесь питати людей - розкажуть, покажуть, може навіть відведуть куда треба (навіть якщо до того йшли в іншу сторону). Ще можуть дати свій телефон або телефон родичів в іншому місті для ночівлі)).
    Міліція - теж привітна, як не дивно після українських реалій. Ми коли відвідували Моцамету і Гелаті на зупинці після відвідин одного монастиря чекали маршрутку до другого, до нас дядько підійшов, попитав хто ми, звідки, обговорили політичну ситуацію на Україні і в Грузії і взагалі мило поспілкувались. Він нас пообіцяв відвести куда нам тре у разі якщо маршрутка не прийде і повернувся на роботу. У відділок міліції :girl_yes2:

    Їжа. Суцільне задоволення. А які напої... Це я зараз навіть не вино і чачу маю на увазі, а лимонад і тархун. (Найбільше нам смакував фірми Зедазені). Пиво, до речі, теж смачне. Їжа у різних регіонах Грузії може відрізнятися - так в Батумі майже не зустрінеш хінкалі і харчо до прикладу. Обід на двох нам коштував максиму 150 грн. (з м"ясним, напоями і так щоб ледве вилізти з-за столу).

    Гроші. 1 ларі - приблизно 5 грн, 1 дол. США - 1,6 ларі. Обмінник навіть в аеропорту не дуже курс занижував))

    Безпека. Ми коли приїхали до Батумі, нас таксіст возив житло шукати. І після чергових оглядин я зауважила, що машину він не зачинив (ноут на задньому сидінні, в багажніку чемодан з речима) і нічого не сталось.:girl_smile: Взагалі часто бачили відкриті машини.

    Автомобілі. Дорогу в Грузії переходити не можна - тільки перебігати і швидко! Мало хто пропускає навіть на "зебрі". Дуже багато іномарок, особливо мерседесів. Їздять швидко, в горах біля 100 км/год (страшно трохи).

    Мова. Російську більшість розуміють, особливо в Батумі (курортне місто, як-не-як). На англійській непогано розмовляє молодіж.

    ---------- Додано в 09:09 ---------- Попередній допис був написаний в 08:15 ----------

    Як добиратися з Кутаісі:
    в Тбілісі поїдом або маршруткою (маршрутка біля 4 ларі)
    в Батумі - поїздом (ціну не пам"ятаю, десь біля 5-7 ларі)
    є маршрутки в Боржомі, Зугдіді

    плавно переходимо до Батумі))
    поїзд з Кутаісі відправляється зранку - така собі електричка, квитки продаються в день від"їзду. Частину дорогу поїзд їде вздовж моря (в принципі, можна поїхати в Кобулеті - також досить відомий курорт або ж кудась між Кобулеті і Батумі :girl_wink:). Кінцева зупинка поїзду - Махінджаурі (містечко біля Батумі, до самого міста поїзд не їздить). Звідтам до Батумі можна доїхати або на маршрутці, або таксі. Ми перших 5 днів жили в Махінджаурі неподалік від ботанічного саду (величезний, 6 ларі вхід). Жили отут: [​IMG].
    В господаря на схилі гірки кілька будиночків. В будинку дві окремі кімнати, кожна зі своїм входом. Кімната розрахована на 2-3 людей. Ми жили на вершочку, дорога пролягала через сад - мандаринки, ківі)) Взагалі хазяйнують там два дядьки, в одного з них сестре живе в Луцьку, а сам він займається екскурсіями - може дати багато цінних порад.

    Наступні 5 днів ми жили в Батумі (побачили оголошення на дверях кафе, зняли квартиру недорого - за 15 ларі/доба, на море добиратись на маршрутці). Взагалі в самому Батумі так щоб житло біля самого моря - це майже нереально... Хіба що готель.

    Якщо завчасно за житло не домовитесь - таксісти знають все і порадять/відвезуть і грошей не так багато здеруть (але треба трохи торгуватись).

    Можна поїхати в Сарпі - вважається, що там найчистіше море. Та й взагалі цікаво - плаваєш, загаряєш. На березі церква, а через метрв 300 - мечеть. Але там вже Турція.:girl_yes2: В Сарпі - кордон між Грузією і Турцією. Відповідно оскільки віза в Турцію не потрібна - можна з"їздити і туда (багато хто їздить на шопінг в Трабзон).

    ---------- Додано в 09:48 ---------- Попередній допис був написаний в 09:09 ----------

    В самому Батумі слід перш за все навідатись в туристичний центр - за картами міста, регіону і порадами де і куда. Там же можна придбати карточку, яка діє абонементом на поїздку на роверах: вздовж набережної пролягає широка велодоріжка, на протізя якої є чимало велопрокатів. В тому числі автоматизовані велопрокати прогулянкових велосипедів, щоб скористатись ними як раз потрібний абонемент. Туристичний центр біля набережної, на площі де музичний фонтан (їх в Батумі два, навпроти Дому юстиції; ввечері це надзвичайне видовище - під музику фонтани "танцюють").

    На тій же площі по діагоналі від туристичного центру стоїть столик, за яким можна домовитись щодо екскурсії (ще один столик сотїть на набережній). Екскурсія - цікава, з заїздом у фортецю Гоніо (за однією з легенд там похований апостол Матвій), в Сарпі, на маленький винзавод, водоспад (там можна скупатись), міст, збудований ще римлянами, кафе на високому березі ріки. Якщо не помиляюсь, вартість екскурсії в минулому році була близько 20 ларі.

    На трьох центральних пляжах міста (їх легко впізнати по однотипним парасолькам від грузинського банку (сіро-оранжеві), оператора зв"язку (фіолетові) та пивоваренного заводу (червоні)) оренда лежака - 1 ларі/день. Але - шезлонги не біля самого моря, а от біля самого моря - звичайні люди зі своїми покривалами (дивно після кримських пляжів).
    Взагалі в Батумі і Махінджаурі пляжі кам"янисті.. Про пісчаний пляж чула, що є в Урекі.

    Тут трошки фото з Батумі і екскурсії. Насправді про Батумі і про враження від нього можна розповідати довго-довго.

    Ще згадала - обов"язково відвідайте рибний ринок - там ви оберете свіжу морську або річну рибку, а в сусідньому кафе її на ваших очах смачно посмажать. (згадала, аж язик ледь не проковтнула).

    ---------- Додано в 09:55 ---------- Попередній допис був написаний в 09:48 ----------

    Тбілісі. Оце моя любов назавжди - я закохалась у його вулички, балкони, церкви, людей... Добратись туда можна з Кутаісі маршруткою, з Батумі нічним поїздом. Жили ми в хостелі - недалеко від центру, близько до метро, дуже приємний хазяїн.
    З Тбілісі рекомендую з"їдити в Мцхету (древня столиця Грузії) і Сігнахі (місто кохання), а далі - як буде час та можливості, то список можна продовдувати безкінечно.
    Трошки моїх минулорічних вражень від самого міста і фото отут.

    Взагалі при плануванні подорожі мені дуже допомогли оці два сайти: 1 і 2.

    Вийшла дуже коротка і стисла розповідь, але говорити про Грузію я можу годинами... Якщо будуть запитання - буду рада допомогти (чим зможу).:girl_yes:
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. katerynaostapchuk

    katerynaostapchuk New Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Грузія-це кохання на все життя! Всі мої друзі, що хоча б раз побували в цій країні - залишили чатсину совго серця. В нашому оточенні-цілий фан клуб Грузії. Я особисто була там 4 рази. Жодного разу не користувались послугами туристичної фірми. Подорожі в цілому бюджетні і насичені враженнями.

    Політи в Кутаїсі візейром ще більше зменшують втирати. Я особисто двічі літала візейром в Грузію. Правда літак жодного разу вчасно не вилитав і не прилітав. Зважаючи на те, що аеропорт розташований не в місті, запізнення дуже ускладнювало добирання. Останнього разу ми не могли вибратись з Кутаїсі до Батумі через запізнення літака. Довелось ночувати у хостелі. Бережи вас Боже від хостелів в Кутаїсі. То такі мотельчики для повій на одну ніч. Принаймні в нас таке враження було. 4 різних хостели обїхали, доки таксист не привіз нас у гест хайз. Біля Ктуаїсі є печера зі слідом динозавра.

    В Батумі неймовірно затишно і аритстично. Фонтанчики і скульптури вздовж берега роблять містечко дуже європейським. Ми брали на прокат ровери-дуже бюджетно і зручно. Жили ми в знайомих. Але в цілому, в Кобулеті, що лише в 40 хв їзди від Батумі-море чистіше і житло дешевше,аніж в Батумі.

    Тбілісі також тішить своїм калоритом і привітними людьми. Рекомендую також відвідати Мцхету.
    Ми винаймали провідника двічі і ходили на тиждень в гори. Враження нейомвірні! Дуже раджу!

    Також можна скористатись послугами місцевих туристичних компанії на одноденні тури. Мені сподобалась екскурсія в місто закоханних і на винний завод. Гід в нас був веселий і вусатий-справжній горець.

    В Грузії дуже люблять українців. Всі допоможуть! Більшість старшого покоління спілкуютьс яросійською. Мовних проблем не буде!
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    От читаю, і сльози навертаються на очі від ностальгії. Я в дитинстві часто їздила в Грузію з батьками, проводили там місяць-півтора.
    Спогади тільки найкращі, люди дійсно дуже доброзичливі і гостинні. Гори - просто казка. І досі пам'ятаю ті серпантинові дороги Кавказу. Були і на Чегеті, і на Ельбрусі - враження були неймовірні.
    ДУУУУУже хочу поїхати ще в цю казкову країну. Правду тут писали, що Грузія - це любов на все життя. Я востаннє була там 20років тому, але спогади і досі живі і свіжі.
     
  17. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Післявчора мій брат повернувся з Грузії. Вилітали вони 24 червня з Києва в Кутаїсі через візейр і так само назад. До Києва добирались потягом.
    У Батумі жили 5 днів, в Тбілісі решту часу + невеличкі подорожі до визначних місць.
    Їздили невеличкою компанією 7 осіб, мандрівкою займались самотужки: бронювали житло, купували білети, замовляли бус для перевезення вже по самій Грузії.
    Брат задоволений по самі вуха :girl_yes2:
    Після його захоплюючої розповіді, схвальних відгуків і грузинського вина в мене виникло величезне бажання відвідати цю країну.
     
  18. galagala

    galagala Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Дівчатка, хтось, можливо знає, як з Кутаїсі дістатися до Тбілісі або Батумі з найменшими втратами? Потрібні реальні варіанти з детальним описом. Буду вдячна, якщо хтось відгукнеться :)
     
  19. galagala

    galagala Member

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    Уточню, що дістатися до Батумі потрібно не з Кутаїсі, а з аеропорту Копітнарі, не заїжджаючи в місто. Чи ходять від аеропорту якісь автобуси чи маршрутки?
    Ще одне питання: чи хтось замовляв квитки на грузинські внутрішні поїзди через інтернет?
     
  20. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Грузія. Хтось вже мандрував туди?

    «Візз Ейр Україна» вже з наступного року літатиме зі Львова до Неаполя, Риму (Італія), Валенсії, Барселони-Жирони (Іспанія) та Кутаїсі (Грузія).
    Уху!! :girl_claping:
    Кутаїсі можна напряму дістатись з 1 травня. Польоти здійснюватимуть тричі на тиждень у вівторок, четвер та суботу. Вартість квитка від 419 грн.