Як дитині звертатись до дорослих?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем HAPPY NATA, 27 Грудень 2011.

  1. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих?

    Як то кажуть, на колір і смак. Взагалі не сприймаю ім"я - по-батькові, нормально пан(і) - ім"я. До близьких нам людей вчу дитину звертатися на Ви - ім"я, до інших певно буде пан(і) - ім"я. А взагалі, є якісь історичні відповідники тим пані, госпожа, міс, мадам в українському середовищі?
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих?

    як на мене, в тому і біда, що нема. Тому нема якоїсь ЗАГАЛЬНОприйнятої форми звертання, кожен звертається як йому більше пасує.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. madchen

    madchen Member

    Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих?

    Хоча мій малюк почав говорити дуже скоро і практично все , я ніколи не пояснювала йому як і до кого потрібно звертатись, відповідно він говорив до всіх на ти. А нещодавно для мене стало справжньою несподіванкою, як почула, що він звертається до бабці на "Ви". Отак от дитина(тоді йому було неповних 3 р.)робить висновки з того, що чує:girl_wink:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих?

    Моя дочка до всіх на "ти" звертається, а я іі виправляю, де на "ви" потрібно. Кілька днів тому каже, що "ти" - це одна людина, а "ви" - кілька людей. Тоді чому до бабці треба на "ви" казати? Вона ж одна?:girl_crazy:
     
  5. ultra

    ultra Well-Known Member

    Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих?

    Ів мене така ж ситуація, до всіх мала каже на "ти", скільки разів не поправляю, ніяк щось не запам"ятає. Буває, звичайно, деколи скаже на "ви". але то зрідка. Вчимося далі...
     
  6. sonyafortuna

    sonyafortuna Sonya Fortuna

    Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих?

    Така ж історія, діти звертаються по імені і на ти, а коли хтось цьоцяє, то з другого разу розумію що це мені, ну не тьотька я і діти мене так не сприймають, можу в дворі по дурачитись з дітьми, про щось говорити-жартувати, але як нашкодять, сварюсь, взагальному дружимо:p
     
  7. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    Та то справді проблема. Як на мене, то ім"я + на Ви найкраще. Але ж наші вельмишановні люди можуть це сприйняти як невігластво. Хочуть більшої поваги. Пан/пані для ближчих недуже підходить.... Тьотя/дядя - аж трусить від того русизму. Цьоця/вуйко - то мені перед очима стає подружжя з полонини.... І як ту дитину вчити....
     
  8. Kshusia

    Kshusia Well-Known Member

    В нас заведено до батьків та бабусь з дідусями говорити на 'ти' , і свого малого так буду вчити. Якось не люблю коли діти до батьків говорять на 'ви', не звучить мені, я розумію можливо повага але ж поважати можна говорячи і на 'ти'. Дивно мені було якось почути як діти до своїх хресних говорять на 'ти', але сподобалось)

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Mawa

    Mawa Member

    В нас теж всі на ти. Я і до баби, і до діда, до батьків, хресного на ти. І свою малу так виховую. Мені здається, що "Ви" робить велику дистанцію між рідними
     
  10. superdetka

    superdetka Well-Known Member

    І мені так здається, хоча в нас в сімї заведено до всіх звертатись на "Ви", я хочу щоб мої діти говорили до мене на "ти", до дідусів, бабусь також, хоча наша бабуся хочуть щоб її величали на "Ви".
     
  11. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    колись одна людина мені так сказала: "якщо ми до Бога звертаємось на ТИ, то чому до батьків на ВИ?"
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  12. Melian

    Melian Well-Known Member

    В мене в сім'ї до батьків звернення на "ти", а до бабусь-дідусів - на "ви" з огляду на поважний вік) вважаю це правильним і свою малечу до того привчатиму) а як у ваших сімях звертаються діти до ваших батьків? У мене заведено називати "бабуся-дідусь", тому стандартне " баба-дідо" мені якось вуха ріже) ніби хтось насміхається над ними. В чоловіковій сім'ї називають "бабуля-дідуля"

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Аналогічно:) Я татову маму називала "бабуля", бо вона все казала: "баба буває снігова, а ще баби сємки під кіосками продають":girl_crazy:
    А ще Яна любить ласкаво звернутись - "бабусик/дідусик":girl_tender:
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Musti

    Musti миється в бані

    Наші діти звертаються до моїх та чоловікових батьків на "ти". Звертання на "Ви", на мою думку, автоматично створює певну дистанцію між людьми. Також хочу, щоб мої діти говорили "бабуся/дідусь" і вчу їх так робити, але в звертанні "баба/дідо" теж не бачу нічого поганого. Маленьким дітям простіше казати так, ніж "бабуся/дідусь". Навіть в українських казках є "Жили собі дід та баба" :). А варіанту "бабуля/дідуля" не сприймаю взагалі, мабуть, тому, що він мені асоціюється з русизмами.
     
    Останнє редагування: 2 Січень 2016
  15. basia

    basia Well-Known Member

    Моя дочка на мою маму казала " бабочка". Мама пручалася, казала -бабочка літає, на що дочка резонно відповіла, що літає метелик. Потім до мами звертались так всі інші онуки і ніколи не було плутанини - мамина мама чи татова. В знайомих діти самі поділили бабусь - одна бабуся, а друга бабця. Теж не плутають. Я собі забила назву " бабуся", але на разі виходить тільки " Ба-а-а-ба!")))))
     
  16. superdetka

    superdetka Well-Known Member

    Моя мала в 1 рочок казала буся а на дідуся- дусю, десь ближче до 2 років вже вимовила "бабуся " "дідусь".
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Siania

    Siania Love Life

    Мені подобається коли знайомі між собою люди кажуть на ти. А ображатись на діток за звернення на -ти взагалі смішно.
    Мій похресник поки-що називає бібася)
     
  18. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    В мене в родині всі до батьків, дідусів, бабусь, стрийків, вуйків, тіток кажуть на "ти". В чоловіка на батьків, та всіх старших на "ви". Донечка до всіх на "ти" і я її не буду перевчати, хай каже як хоче. Прийде час, сама вибере як їй краще звертатись. Вона тільки до виховательки в садочку на "ви".
     
    • Подобається Подобається x 1