Як відівчити дитину від звички смоктати палець

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем dusja, 16 Січень 2010.

  1. Halina

    Halina Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Моя донечка кулачок до ротик тягне і смокче. Уже так три дні і то коли ще спить. Я зробила висновок що напевно голодна (молока явно зменшилось). Якщо не забрати то напевно довго смоктала. А от коли заберу то не капризує але якщо не проснулась то за пару хвилин знову. Не думала що буде смоктати кулачок, бо дурачок випльовує зразу.
     
  2. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Halina, зараз, коли вона тільки починає смоктати пальчик, треба не дати цій звичці "в'їстися". Думаю, достатньо просто забирати пальчик з ротика і пропонувати груди. Якщо дитина бере до рота рученяти, то це нормально, бо так вона вивчає своє тіло.
    В нас почалося смоктання пальчика дещо пізніше, може з 2-3 міс., то я тоді не звертала особливої уваги, мені навіть було простіше, бо деколи закручуся-забігаюсь і не маю часу підійти, а воно якраз гарно пальчика собі взяло і спить тихенько. ТАК не робіть! Бо в нас з тим пальчиком чиста гризота. По- перше, погано смокче груди, надає перевагу пальчику; по-друге, коли почала ходити, на вулиці руці до всього лізуть (до піску, до гойданок, до песиків-котиків, до окурків і т.д.), а потім - пальчик до ротика смоктати. Дійшло до того, що я носила з собою надвір воду і мило. Ну, мене ці пальчики вже так втомили, що ми кілька днів тому позамотували їх пластирем. Переживала, як вона то сприйме, чи не буде травмована психіка і т.д. Але, на щастя, потрошки позбуваємось цієї звички і якщо перший день ще тягнула пальчик до рота, то тепер вже навіть не пробує. І зразу покращилось ГВ, вона краще стала спати, а то з пальчиком перекидалась з боку на бік, перебирала то один палець то другий.
    Але вам, думаю, такий метод зараз протипоказаний, бо дитинка вивчає себе, бавиться пальчиками. Просто скористайтеся тими порадами, які я дала на початку:)

    ---------- Додано в 20:07 ---------- Попередній допис був написаний в 20:00 ----------

    Настрочила такі мемуари, а потім перечитала ваш допис ще раз і побачила. що ви пишете за кулачок. Це абсолютно нормально, на форумі вже неодноразово обговорювали. Це не є ознакою нестачі молока, дитина себе таким чином вивчає і маму це не повинно непокоїти:)
     
  3. Maryasik

    Maryasik Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Наша красуня з двох місяців теж почала кулачок смоктати, деколи пальчики, перебираючи то один то два зразу, причому дурника не брала перші 3 місяці взагалі- випльовувала його.А вже десь після 3 місяця почала смоктати дурачок, правда латексний, силіконовий не сприймала і то найбільше любить "ромашку". Проте кулачок ми теж дальше смокчемо, навіть буває, що поїсть груди і за пару хвилин починає смоктати кулачок, як каже наш татко "доця десерт смакує". Але вже значно менше часу смокче, бо вже інші захоплення- перевертання намагання дотягнутись до ніжок.)
     
  4. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    То переросте - дитина просто вивчає світ, все пробує на смак... наступний етап - пальці ніг, потім все що попадеться під руку...

    Я так розумію ви на ГВ - то навіщо дурник? щоб пальці не смоктала?
     
  5. cherepashka

    cherepashka Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Не думала, що буду писати в цю тему..Але моя Настюха почала смоктити палець. Я так розумію, навчилась у садку (сама бачила, що там деякі дітки з рота ті пальці практично не забирають) Ніколи раніше не мали такої проблеми. До пів рочку смоктала час від часу кулачок і все. А тут почала різні предмети в рот брати, на вулиці щось з землі підніме - і облизує. Я вже пояснювала, що не можна, шкідливо, там всякі бактерії живуть, животик буде боліти. Все розуміє, погоджується, а потім знов те саме. Від пальця вже має подразнення біля ротика.
     
  6. littleme

    littleme New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    мій малий 2,6р впав, поламав зуби і перестав смоктати палець. Зубів кода ,але таке щастя що палець не смокче!
     
  7. Lenorchik

    Lenorchik New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    І мій теж від 3 місяців смокче пальчик, лише великий палець лівої руки, так йому смакує. Забираю, як побачу, але то не допомагає, переживаю за зубки, що будуть нерівні.((((
     
  8. МotoMata

    МotoMata New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Я б нiяк не вiдучала. :) Зуби вилiзуть - все само собою пройде

    ---------- Додано в 18:16 ---------- Попередній допис був написаний в 18:10 ----------

    Lenorchik, у мене молодша донечка взагалi з двох мiсяцiв i, десь до майже 4 мiс постiйно ссала пальчик. Причому, навiть вiд грудей вiдмовлялась (пляшечок i пустошок у нас нiколи не було). Я теж переживала. Але пройшло трохи часу i доня перестала. Зубiв зараз у нас 7, i всi рiвнi. :girl_wink: Не переживайте, дiтки значно мудрiшi за нас з вами :)
     
  9. Panna Land

    Panna Land Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Моя доця (3 міс.) два кулачки одночасно намагається смоктати, я так розумію, що це також нормально?
     
  10. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Моя десь в такому ж віці почала смоктати великий пальчик. Дурака ми не мали, пляшечки також. Були виключно на ГВ. Я проблеми з того не робила і воно якось само по собі їй перейшло. Правда ближче до року.
     
  11. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Це цілком нормально. Дитина дізналась що в неї є кулачки і пробує їх на смак.
    Проблема, якщо в дитини палець з рота не вилазить після року.
     
  12. Олята

    Олята Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    от я маю таку проблему. йому вже 2.6 а пальчик наш кращий друг, якщо ще притуляється до подушки то з рота не витягнеш. фраза "витягни пальця з рота" вже на автоматі всі говорять
     
  13. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Ми смоктали пальчик десь до 10-ти місяців. Спершу на те не зважала, а потім це мене почало виводити. Все чекала, поки сама кинеться того ровера. Приблизно в 9,5 місяців на тому пальчику з'явились тріщинки (не знаю, від чого), але вони ніяк не могли загоїтись, бо постійно були мокрі від тих слюнів. Довелось той палець замотати в бинт і заклеїти лейкопластиром. Так ми мотали десь більше тижня і коли розмотали - палець в рот вже не брала. І так вже місяць, на щастя. Сподіваюсь, вже не смоктатиме. Плюс ще в тому, що після цього стала спокійно засинати біля грудей, що не може не тішити.
    Якби не оті тріщинки, то навряд чи я б взялась так замотувати палець, чекала б поки сама кине. Отаке от.
     
  14. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    а як ні :girl_cray:?
    мій малий побачив в пісочниці хлопчика який ссав губу і в 2,3 роки ми почали ссати губу!!!! нижню. просто весь час її засосує всередину рота!

    груди малий покинув ще 2 місяці тому, сам, за день так наганяється що ввечері падає пляцком, так вже з 1,8 практично не їв вночі, хіба для засинання давала /то я давала що нарешті заснув, а то він би гонив ще зо 2 год/ а потім раз заснув з татом поки я щось варила, другий... а через тиждень пристав - дай цицю і дай - а в мене вже аляс - молоко пішло собі, і так вже ночами не їв пів року майже я ще взагалі дивувалась чому воно ще не пропало, вроді ж пишуть що нічні годування то основа...

    і що з тим робити - він вночі її засосує і ссе!!! якась деградація! я ж тепер йому молока не наберу в цицю не напхаю...

    певно мій синочок таки не мудріший - то не хоче ссати то хоче... то вже велика дитина, я планую дати тому раду якось...

    маю поганий приклад ссання пальчика /але там в 10 міс відлучили різко/ - в 5 років малому наклали гіпс на палець і видалили гланди/не впевнена - аденоїди чи то слова синоніми/ - якось там з того брудного пальця йшло подразнення на горло, а горло зразу давало ускладнення на вушка аж до втрати слуху і серйозних лікувань на орлика... питання з гіпсуванням пальця поставив лор, як умову до операції на гланди... мушу сказати що проблем з вухами і ссанням пальця в них більше нема. то чи варто чекати таку ситуацію чи всетаки відівчити?

    я наразі нічого ліпшого не придумала як виймати ту губу з рота і казати що дорослі хлопці так не роблять, вночі ставлю будильник і перевіряю губу... написала в цю тему бо напевно вона найближча...
     
  15. newlife

    newlife New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    От і нас ця проблема настигла. Десь з місяця почала смоктати кулачки. А з 3-х смокче пальці (то пеший, то третій). Перестає їсти і починає смоктати палець, поки добре засне. Потім можна витягнути не порушуючи сон.
     
  16. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Ну моя доця почала то десь з 2ох міс смоктати, але я не даю, забираю, бо пхає аж в горло і це закінчується рвотою. Зараз зубки лізуть., то гризе пальчики, но я теж забираю і даю цицю, як не хоче їсти, то даю гризти іграшку. Ще буває що їсть цицю і хоче із цицею ще й пальчика запхати в ротик, я даю їй свою руку то вона тримається за мою руку.
     
  17. Supergirl

    Supergirl Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Наш малий теж смокче палець, може навіть цілий кулак запхати. Не знаю, що з тим робити і як його відівчити, бо зовсім не слухається...
     
  18. Rayuela

    Rayuela New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    А я от читала, що смоктання пальчиків, то нічо страшного, а навіть навпаки - прояв самостійності!!!!:girl_yes: Так дитина спочатку вчиться сама заспокоюватись, а потім це переходить у звичку, яка, в свою чергу, з віком проходить...

    ---------- Додано в 21:44 ---------- Попередній допис був написаний в 21:33 ----------

    Перепрошую, я Тут почитала - ого!!!! Та ссання пальця звучить Вже якось кримінально:girl_devil: )))) Не буду розпалювати міжкланової ворожнечі, між "за" і "проти", та коли доходить до паталогій, то тут, вибачте, не Палець винний, а може щось чи хтось інший???:d25:
     
  19. Rayuela

    Rayuela New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    http://semya.com.ua/rozvytok.html тут доступно (хоч і не всюди грамотно:girl_blum:) розписано ЯК відучити від згубної звички:girl_wink:
     
  20. Rayuela

    Rayuela New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    Ну це вже зовсім!!!
    А ви не пробували всю дитину пластирем замотати, вона тоді не скаче, не плаче і їсти не просить - чистий спокій!!!:girl_tender:

    А ви що думаєте, що травма психіки то як прищ від простуди вискакує???? Та на то вона і називається дитяча травма психіки, шо вилізти може і вдорослому віці!!!!І моліть Бога щоб не було :- "Дівчинко, а чому ти себе так дивно поводиш??" - "Та то мені мама в дєтстві пальці пластирем перемотувала!!!:girl_emo:"
    Ісміх ігріх))))