Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Seppy, 15 Грудень 2010.

  1. ovel

    ovel New Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    До krab: панчішно-шкарпеткові вироби поверненню та обміну не підлягають (п. 23 Переліку, затвердженого Постановою КМУ #172 від 19.03.1994)
     
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    як? належної якості - не підлягають. а якщо вони порвані чи ще щось, то мусять змінити.
     
  3. Dolche

    Dolche Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    Люди, скажіть, будь ласка, для гарантійного обслуговування електричного чайника коробка - обов"язково мусить бути (крім гарантійного талона)?
     
  4. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    ні, чайник лише до талону і все (навіть чек не обов"язково)
     
  5. Dolche

    Dolche Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

     
  6. ovel

    ovel New Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    Ну то обмінювати-справді в коробці, а Ви питали про ремонтувати...
     
  7. Dolche

    Dolche Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    а хіба це не одне й те ж? А якщо поломка не підлягає ремонту, то що все, викидати на смітник?
     
  8. BlackSheep

    BlackSheep Active Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    В сервісному центрі визначають чи підлягае чи ні ремонту поломка,і вони ж займаються обміном (якщо це передбачено в гарантійному обслуговувані).А коробка потрібна для обміну в магазині протягом 14 днів,якщо товар не був в користуванні.
     
  9. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    А може хтось знае, чи можна у сiльпо повернути товар? Купила колготки на подарунок, а то не такы :sad:
     
  10. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    Повернути, то у Сільпо можна, але не цей товар -
    http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/172-94-п
     
  11. Freitag

    Freitag Active Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    Потребую поради. Оскільки багато мандруємо автомобілем, то маємо звичку купляти картки на паливо. Відтак, у 2010 - 2011 році придбали картки WOG , одним із основних критеріїв при цьому було те, що вони не мають терміну дії. Вчора з'ясувалося, що більш як половина карток недійсні. Документів, що підтверджують їх придбання не збереглося, на руках у нас - лише картки різного номіналу із відповідною голограмою і штрих-кодом, водночас термін дії на них не вказаний. Виявляється, що у вересні 2013 року у розділі новин на сайті WOG було опубліковано таке повідомлення:
    Талони на пальне, придбані (куплені) клієнтами до 01.01.2011 року дійсні для вибірки пального до 31.12.2013 року включно. У разі невикористання талонів протягом вказаного періоду талони будуть анульовані (можливість вибірки пального по таких талонах втрачена).
    При цьому жодних оголошень на АЗС розміщено не було. Сума збитку, можливо, і невелика для олігархів, але для звичайної української сім'ї таки суттєва. Чи можливо якось захистити і відстояти свої інтереси у такій ситуації? Буду вдячна за допомогу і поради.
     
  12. Dolche

    Dolche Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    Дівчата, підкажіть, будь ласка, чи звертаася хтось у захист прав споживача, по причині несправності моб.телефона? За 10 міс. в ремонті був більше часу ніж у користуванні (і більшість разів по тій же причині), у сервісному вперто відмовляються надати акт на видачу нового апарату, просто його ремонтуючи, або кажуть що з ним все добре....
     
  13. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    Dolche, в мене була схожа ситуація, але обійшлося без захисту прав споживачів. ми принесли заяву, яку обіцяли продублювати у захист прав з обгрунтуванням того, що недолік істотний (неможливо усунути, після ремонту проявляється знову), і нам швиденько поміняли телефон на новий. почитайте зу "про захист прав споживачів", там чітко написано що й до чого (або цю тему, я вже писала про свій випадок).
     
  14. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    Хочу повернути річ в магазин, яка була куплена під час акції - 50% знижки на дешевший товар у чеку. Як правильно повертати той товар що більше коштував?
    Чи обов"язково повертати два товари?
     
  15. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: Як відстояти свої права!? Або захист прав споживачів

    Берете чек, паспорт (наші магазини роблять повернення і вимагають паспортні дані, хоч цього в законах нема, я цим колись цікавилась), і на місці запитаєте як можна повернути даний товар. Головне щоб з моменту покупеи не пройшло більше 14 днів і товар не був пошкоджений з вини покупця. І ще є нюанс - якщо товар продається по знижці, акційний, то можуть не захотіти прийняти його назад (нариклад, з розпродажу товари поверненню не підлягають, накільки я пам'ятаю).
     
  16. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Маю проблему. Замовила свекрусі електропіч в магазині @Comfy". Її не було в наявності, то замовлення зробили в магазині - менеджер оформив заявку. Я оплатила товар 09.04. 13.04 електропіч була в магазині вже, про що мене сповістили. В той же день поїхали її забирати. Виявили дефект дверки - все перевіряв менеджер - вона погано відкривалася й клинила. Ми вирішили повернути гроші, оскільки мені "вживу" та піч взагалі якась така...не така виявилася. Оскільки менеджера, який займається поверненням вже не було (ми приїхали в 19.15, а менеджер чомусь там тільки до 19.00, хоч сам магазин працює до 21.00), сказали під"їхати на наступний день, нам не получалося, то ж поїхав чоловік аж сьогонді. Й почалися коломийки - мол, ми мали приїхати не пізніше ніж через 48 год. ДЕ ТАКЕ НАПИСАНО?!!! Короч гроші мужу не повернули, а видали якусь писульку на ім"я керуючого магазину, що мол просимо повернути нам гроші й бла-бла. А вони тепер будуть типу везти ту піч в сервіс. центр - хоч сам менеджер при нас виявив брак, й нам тре чекати на "експертизу". Але вони так можуть дотягнути, що мине 14 днів. Я дуже зла, бо якби поїхала сама, то зробила б там скандал, що мало б не показалося. От і хочу порадитися - їхати самій в понеділок, чи зачекати?...Теоретично 14 днів виходить 23.04?...Буду вдячна за аргументовану відповідь.
    Тому що не бачу жодних причин, чому нам не поврнули гроші зразу - товар не користований, брак виявлено на місці. й де є норма про 48 годин?!
     
  17. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    @Тетянка скерую вас до ЗУ "Про захист прав споживачів"
    зертаєте увагу на ст.8 (товар неналежної якості) та с.9 (товар належної якості)

    Оскільки ви визнали, що товар неналежної якості, то
    цей випадок немає варіанту повернення коштів, хіба у випадку виявлення і визнання недоліків істотними (є в законі), тому логічно, що для проведення експертизи/висновку товар відправили в сервіс.

    А якби ви сказали, що думали, що то інший відтінок кольору буде, то згідно ст.9 можна було би повертати кошти

     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    А якщо поки на сервісі товар розглядатимуть більше 14 днів, то що тоді?...Менеджер же сам виявив, що дверка не відкривається - ще на стадії перевірки товару (свої враження про "хлипкість" всієї конструкції я залишила при собі, просто зрозуміла, що ця модель є не зовсім вдалою. Оскільки вживу її не бачила, тільки читала відгуки в неті).
    Мала схожий випадок з відеореєстратором, замовляла на "Розетці" - при отриманні виявилося, що теж був брак - при включенні йшли якісь полоси по екрану, то без проблем повернули гроші...
    Для мене ці два випадки ідентичні. Але дякую за відповідь.
    Оце цікаве питання. Тому що менеджер смикав-смикав ту дверку, поки її не відірвав - вирвав скло із скоби. А потім спокійно його туди знову вставив, трохи притиснув пальцями кріплення, й сказав, що все ок. Але після кількох рухів взад-вперед та дверка знову почала заїдати. Я ж не можу віддати таку річ свекрусі й дати їй таку ж пораду - мол, Ви собі там пальцями скло виймайте, якщо що, тут придавіть, там натисніть й все буде ок : (...
    Як на мене це явний брак, тому розраховувала на швидке повернення.
     
  19. Guapa

    Guapa Active Member

    Чи можу я повернути в магазин лампочку Led, маючи тільки коробку? Чек знайти не можу(
     
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Ні. Як доведете, що лампочка куплена саме тут.
     
    • Подобається Подобається x 1