ЯК заощадити під час подорожі:)

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем viltis, 30 Вересень 2012.

  1. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    А де таке можна замовити щоб вийшло дешевше за автобус?
     
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Розкажу про Париж:

    Ми, правда, їхали з Німеччини (Гайдельберг), тому про дорогу нічого не пораджу. Ми їхали швидкісним поїздом, квитки брали наперед, не на вихідні - обійшлося по 40Є на людину в одну сторону. Одні знайомі летіли з Києва через Катовіце Візейром - казали, що так виходило найдешевше.

    Зупинялися в хостелі, брали 2-місний номер на 3 ночі. В сумі було 105Є. Хостел розташований не далеко від центру - десь 5 станцій метро. (Hotel des Olympiades).

    Харчування: ніде не заходили їсти, брали в супермаркетах бутерброди, печиво.... Просто не мали змоги заходити десь з дитиною - вона не хотіла сидіти на місці.

    Музеї. Перша неділя (не тиждень) вересня - значні знижки в багатьох музеях. Ми, як студенти Європи до 26 років, мали скрізь безкоштовний вхід, або дуже дешевий. Ще можна взяти квиток у багато музеїв відразу на 2-4-6 днів - виходить значно дешевше і є стимул швидше рухатися, щоб більше побачити. Варто подивитися розклад роботи у музеях, які ви хочете відвідати, бо багато закриваються о 18 год, але деякі мають т.зв. нічні години роботи: один день на тиждень відчинені до 21 чи 22 год.
    На Ейфелеву башту дорогий вхід і здоровецькі черги. якщо хочеться побачити Париж з висоти пташиного польоту - башта Монпарнас.

    Транспорт: користувались метро. купували 10 квиточків за 1 раз - так виходить дешевше - 12,70Є, при чому вартість одного квиточка 1,7Є. Можна купити проїзний на 1-2-3-5 днів. Наприклад, на 3 дні коштує 21,6Є за людину, але ми за 3 дні витратили лише по 10 квитків на кожного (тобто 12,7Є). Там все в центрі близько - можна багато ходити.

    Можна з’їздити у Версаль - але мені там не сподобалось. Ще є діснейленд - там не були. В музеях варто брати аудіо-гіди, якщо гарно знаєте мову.
    У Лувр краще за 2 заходи, бо за один раз можна втомитися. Наперед подивитися і вибрати відділи, які б хотіли побачити. Музей Орсе - дуже класний. Ще є не дуже відомий: Musée des Arts et Métiers - там різні винаходи, більше пов’язано з наукою, технікою. Сподабався Люксембурзький парк.
     
  3. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    на жаль зараз вже той мій допис неактуальний, бо Єврольот зняв свої рейси з України :sad: Можливо відновить - можете час від часу моніторити на їх сайті.
     
  4. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Таке питання: де можна смачно і не дорого поїсти у Відні та Будапешті? Будемо мати там трохи вільного часу. А ще цікавить місто Попрад у Словаччині. Чи хтось там був, чи варто їхати у їхній аквапарк та купальні? Дякую
     
  5. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    а можна детальніше?
     
  6. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Якщо ще актуально, то розповім
    Кінцевою метою моєї поїздки був Таллінн, тому у всьому відштовхувалася від цього.

    Таллінн
    Дуже красиве місто, в старому місті трохи нагадує Львів.
    Їхали на авто. Тому про громадський транспорт багато не розкажу. Парковки, навіть при готелі, платні.
    Готель шукала сама через нет (на букінгу), шукала по розташуванню)) Але і ціни відносно демократичні, порівняно з Європою.
    Двомісний номер у відомій мережі обійшовся бл. 50-55 євро. Розташування - у центральній частині.
    Їздила у справах, тому екскурсії спеціально не шукала, використовувала вільний час, вечорами і після обіду. Встигли оглянути все, що цікаво - пішки, але походити доведеться. Куди треба їздити громадським транспортом - там вже нові райони, не туристичні. Тому не довелося.
    Поїсти можна за такі ж ціни як прибл. у Львові (наприклад, на пл. Ринок).

    Інші цікаві екскурсії - поза межами міста. Інформації є багато на відповідних сайтах.

    Є прямий літак з Києва, ціни варто моніторити якийсь час - можна знайти і подешевше. Але в середньому вийде десь 400 Є в обидва боки. Зі Львова ще варіант добиратися через якесь із міст в Польщі, звідки є літаки до Таллінна (багато є через Ригу).
    Зручний сайт для пошуку тут

    Одна асоціація, яка в мене залишилася - це крики чайок постійні, і чайки багато де зображені.
    Мені цікаво, коли туди найкраще їхати, бо я була на поч. травня - було все одно досить холодно, як для екскурсій. Північ, як-не-як. Але хочеться туди повертатися, дуже заспокійливо-приємна атмосфера мені видалася. Це при тому, що місто активне.

    Детальніше ще допишу, бо незабаром знову туди їду.

    Що на мою думку, варто зробити, потрапивши у Таллінн - це з"їздити у Хельсінкі ), бо близько. Виділіть хоча б один день.
    Потрапити туди можна паромом з Таллінна. Ходить він регулярно (бл. 4-5 разів на день). Час у дорозі - бл. 2 год. Вартість - бл. 20 Є. Реально справитися за 1 день, якщо вже дуже нема часу.
    Центральна частина - невелика, ми виїхали зранку, встигли все гарненько оббігти, і повернутися в той же ж день. Все цікаве для туристів розташоване дуже близько одне від одного.
    Відомий православний собор (Успенський) величезних розмірів, багато іншої цікавої архітектури.
    Я шукала готові тур. маршрути в неті, їх є вдосталь. І це економить час. А цікаву інформацію читала дорогою на паромі (там вай-фай).

    Ціни не низькі, але і не високі. Як всюди.

    Рига.
    Багато не розкажу - була там мало часу.
    Запам"яталося як місто, наново відбудоване. Хоч і є історичні місця, вони не справили особливого враження, через те, що збудовані заново.
    У спогадах залишився сумбур - трохи радянського, трохи прибалтійського (наприклад, як в Гданську)) (дерев"яні старі будинки, як з кіно)))), досить у занедбаному стані. Зустріла приємних людей. Їли там тільки раз у маленькому ресторанчику, власниця виявилася російськомовна - дуже гарно і приємно з нами спілкувалася.
    Склалося враження, що це недешеве місто (як і Литва взагалі).
    Але, може, мені тільки так здалося.

    Рига сподобалася тільки за містом (на Ризькій затоці, де пісок і сосни)))
     
  7. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    І у мене таке враження про Ригу, але якщо трошки спланувати наперед, то можна зекономити. На проживанні - замовляти наперед через букінг гарячі пропозиції в історичному центрі - вийшло дешевше, ніж ціни за номер в самому готелі. Поселитись у центрі, щоб пішки можна було ходити по цікавих місцях і не тратитись на проїзд. Краще брати номер зі сніданком і шукати готель з безкоштовною/громадською парковкою, якщо на авто, такі є навіть в центрі на моє велике здивування.
    Харчування - в Ризі є мережа дуже гарних і недорогих ресторанів Лідо - є і в центрі, і на набережній, щось трошки схоже на нашу Пузату хату але нааабагато смачніше, великий вибір і багато рибних страв. Або як варіант багато ресторанів і готелів пропонують комплексні обіди, суттєво дешевше.
    В Ризі цікава історична частина міста - як гуляти пішки майже з-за кожного рогу потрапляєш на памятку архітектури чи церкву.
    З сувенірів можна купити Рижський бальзам, дешевше в маркеті і є суттєві знижки на нього.
    Якщо на авто, то варто придивитись до цін на заправках, на деяких суттєво відрізняється ціна, краще заправлятись за містом чи на трасі.
    На що варто глянути : Домський собор і палац Чорноголових, Центральний ринок - найстаріший у Європі, колишній ангар для Дирижаблів і Рижський палац, нам не пощастило, був на ремонті. Фотки виставляла тут
     
  8. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Ще забула додати - щодо мови спілкування. Найкраще сприймали англійську.
    Особливо в Естонії. На російську не дуже хотіли відповідати, бо просто не розуміли (хіба що трошки старше покоління було толерантнішим).
     
  9. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    А що для Вас недорого?
    Варто.
     
  10. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    дiвчата ви довiряэте букiнгу? я такi жахи начиталась про нього.
     
  11. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Я також, у фб про те, що букінг передає готелю дані про картку. Але наразі проколів чи проблем не було, але ризик при розрахунках карткою он-лайн є завжди тому ввожу дані з картки на якій немає великоі суми і яку неможна завести в мінус
     
  12. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Zetta, покриття міста тими екскурсійними автобусами є досить великим. Їхня система передбачає безлімітну кількість пересідань. Купляєш квиток, сідаєш в автобус і слухаєш екскурсію. Вони мають фіксовані зупинки біля найцікавіших туристичних місць, а також і місць досить віддалених від центральної частини. Якщо вам особливо сподобалось якесь місце - сходите на зупинці, гуляєте там, фоткаєтесь .... і знов на зупинку. Підіжджає наступний - сідаєте в нього і продовжуєте екскурсію. І так безкінечно протягом дня. Маршрутів є пару гілок, які перетинаються щоб можна було перейти на інший. Якщо берете білети на 2 дні - дешевші. Дають карту, де позначено ті всі їхні місця - туристичні і взагалі цікаві точки. Достатній вибір мов, на жаль без української, дають навушники. А також книжечку зі знижками в досить багато закладів та наприклад зоопарк, океанарій.....
    Як підсумок, це поєднання приємного з корисним. Ти отримуєш екскурсію і не думаєш про квиток на громадський транспорт в той день.
     
    Останнє редагування: 21 Березень 2013
  13. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    в Іспанії то не смертельно думаю) я і рос. чудово розумію, вона є?
    дякую що відповіли).
    А ще мені скажіть, якщо не брати все включено в готелі (бо там таких практично нема) де харчуватись , в сенсі як зрозуміти куди йти а куди не варто... це я про Барселону питаю. І ще, метро.. там як?
     
  14. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Вона є кругом.

    тут раджу скористатись ресурсами, які були створені для допомоги подорожуючим, наприклад Trip Advisor. Там мали б знайти відгуки і поради. Як з цим справились ми - на жаль, не дуже.

    Ми дуже багато ходили пішки, метром їздили пару разів. Тому деталі по ціні не розкажу. Точно є разові квитки і денні. Думаю Вам вартує знайти сайт метро Барси і там має бути все дуже детально розписано.
    Вже вкотре переконалась, що дослідити транспортну систему міста, в яке планую, варто таки наперед, ще під час планування. Бо робити це на місці забирає час і нерви :) І проблем з цим не має бути, бо всі великі міста, в які ми їздили, мають офіційні сайти з докладною інформацією. На англійській точно.

    Пробуйте шукати блоги туристів, які там були. Там має бути дуже багато детальної інформації і по харчуванню, і по місцях, і по транспорту.
     
  15. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    цікаво..якщо маєш кинь посилання.З останнього- бронювали готельв будапешті, знайшла досить хорощий. ціна 55 євро, яке ж було наше здивування, коли на стійці побачили ціну 130 євро/доба.


    В будапешті на кожному кроці кафешки/ресторани. В багатьох стоять на вулиці стійочки з меню і цінами. Ми шукали ресторанчики з місцевим колоритом, найбільше сподобався MAGYAR, але думаю навряд вис станете його шукати:) В середньому на двох поїсти( дві основі страви, салатики, пляшка вина,кава,чай) 50 євро. В ресторанах дорожче, в вуличних забігайлівках в межах 10 євро- ковбаски, випічка, тушкована капуста
     
  16. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    мені дуже подобається в Татраляндії, цього року в них там відбулась серйозна реконструкція, не знаю як вони за рік так встигли і перепланувати і басейни змінити і плитку перекласти і інтер"єр такий класний забабахати:girl_claping:
    там дуже гарна територія для діток, що басейни з гірками, що ігрова прощадка, подобаються нові басейни біля бару і звичайно відкриті на вулиці, хоч цього разу з дитьом там дуже не вдалось побути, але взагалі там все кльово, крім харчування.
    кілька років тому були ще в Бешеньові, але мені там менше сподобалось, і туди тільки в старому купальнику треба йти бо вода оранжева-оранжева
     
  17. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Я читала таке, тут але все одно користуюсь, бо реально дешевше виходить
     
  18. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Почитала... Впринципі ніочго жахливого не прочитала, ми так само вводимо реквізити з картки(включаючи код CVV) при бронювання авіаквитків, будь яких покупкаа в неті...Тому напевно,просто варто мати окрему карту (звичайно дебетову) для бронювань і інет-розрахунків і тримати на ній рівно стільки,скільки потрібно для розрахунку
     
  19. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    Мені зручніше таки кредитну, ніж постійно щось перераховувати на додаткову дебетову. Просто періодично віслідковую чи нема ніяких "лівих" оплат, ну і банк теж буває деколи дзвонить, коли йде якась підозріла оплата (велика сума, наприклад).
     
  20. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: ЯК заощадити під час подорожі:)

    хоть би хтіла то не кину бо читала з телефону. але власне випадки про які оляльоля вище писала, вони номер карти дають готелям і людям знімає тисячі євро навіть після того як людина вже поїхала з відти. та візьми введи відгуки про букінг ... є навпаки що хвалять, а є погані. http://otzovik.com/reviews/sayt_bronirovaniya_oteley_booking_com/http://story.travel.mail.ru/story/show/410162/ostorozhno_booking_/

    ---------- Додано в 14:59 ---------- Попередній допис був написаний в 14:53 ----------

    мені банк не дзвонить.

    тут дійсно вихід тримати або електронну карту візу, або відкрити ще одну додаткову і з неї розраховуватись. бо невідповідність умов готелю то одне а коли з тебе ще й без відома гроші знімають то інше.