Юридичні квартирні питання

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Adriasia, 17 Червень 2009.

  1. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Порадьте будь ласка нотаріуса з квартирних питань. Будем укладати договір з забудовником, а я в тому не розбирають, хочу, щоб все роз'яснив. Ну і бажано район Чорновола-Липинського-Хмельницького. Дякую
     
  2. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Краще договір дарування, бо заповіт можна оскаржити, а подарунок - ні.
    Мала таку ж ситуацію, то робили договір дарування. Від баби і сестри сплачувала 5%, від мами з татом - податок 0% + оцінка квартири і послуги нотаріуса.
    Так, нотаріус надає всі підтверджуючі документи.
     
  3. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Дякую за детальне роз'яснення

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  4. terezka

    terezka котяка-вишивака

    @raspberry договір дарування теж можна оскаржити, насправді.

    Надіслано від мого Lenovo S580, використовуючи Tapatalk
     
  5. irabil

    irabil Well-Known Member

    Можна, але то значно складніше зробити ніж заповіт. Крім того є термін, до якого договір дарування можна оскаржити (якщо не помиляюсь, то максимум 3 роки) + там має бути ряд причин.
     
  6. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Що завадить не порядним родичам оскаржувати дарування? Знайти типу "свідків", що скажуть що обдарований примусив так зробити дарувальника? Є таких випадків достатньо

    Надіслано від мого Lenovo S580, використовуючи Tapatalk
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Усі нотаріуси працюють з нерухомістю. Окремо спеціалізації по житлових питаннях- немає. Так що обирайте того, хто вам просто зручнший територіально.
    Дговрі дарування теж оскаржується. Це можна зробити на підставі ст. 203,233 Цивільного Кодексу. Також є Постанова ВСУ від 18.06.2014 про визнання договорів дарування недійсними, де є роз яснення, що "відсутність у особи під час укладення договору дарування волевиявлення на безоплатну передачу майна у власність обдаровуваного й передача його за умови вчинення на користь дарувальника будь-якої дії майнового або немайнового характеру, усупереч вимогам ст. 717 ЦК України, є підставою для визнання договору дарування недійсним на підставі ч. 3 ст. 203 та ст. 229 ЦК України."
    Також є роз яснення Міністерства юстиції, відповідно до якого підставами недійсності договору є недотримання вимог вільного волевиявлення в момент укладення угоди; правочин не мав на меті реального настання наслідків; угода суперечить інтересам неповнолітніх чи непрацездатних дітей;недотримання форми укладення договору; укладення угоди внаслідок помилки, обману, насильства, важких обставин.

    ТОбто при наявності підстав і бажанні оскаржувача, через суд можна оскаржувати і договір дарування.

    А стосовно заповіту просто є той нюанс, що оскільки право власності наступає лише після смерті спадкодавця і прийняття спадщини, то поки живий спадкодавець він може хоч сто заповітів написати : сьогодні бабця придумала одне, а завтра- передумала і написала новий заповіт. І спадкоємці про це щасливо дізнаються вже опосля ( для укладення заповіту їх присутності не потрібно, бабця може сама хоч кожного тижня ходити до нотаріуса і складати новий заповіт :). а то вже хай потім спадкоємці після її смерті собі вирішують-оскаржують-горшки б ють :)
     
  8. irabil

    irabil Well-Known Member

    На вимогу дарувальника договір дарування нерухомості чи іншого особливо цінного майна може бути розірваний, якщо:

    1)обдарований умисно вчинив злочин проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей ;

    2) обдарований створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що становить для дарувальника велику майнову цінність;

    3) внаслідок недбалого ставлення обдарованого до речі, що становить історичну, наукову, культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена. Вимога розірвання договору дарування можлива лише за умови збереження дарунка на момент пред'явлення такої вимоги. В разі розірвання договору дарування обдарований зобов'язаний повернути дарунок у натурі. Позов на відшкодування завданої дарунку шкоди можливий за умови доведення вини обдаровуваного у відчуженні або знищенні дарунка з метою запобігання повернення речі дарувальнику. До вимог про розірвання договору дарування встановлено позовну давність в один рік (ст. 728 ЦК України).Цивільним кодексом надається 1 рік для оспорювання договору дарування.

    Доволі складно, якщо договір укладався в нотаріуса, де дарувальник підписував документи, що йому в повній мірі все було роз"яснено і все він робить з доброї волі і заперечень не має.
     
  9. Kryhla

    Kryhla Member

    Тобто, якщо баба з дідом напишуть дарчу на мого тата (їхнього сина), а тато потім на мене, то можна уникнути сплати тих 5 % уникнути?
     
  10. Leila

    Leila Well-Known Member

    але мито і пенсійний всерівно платити плюс послги нотаріуса і свідоцтва, треба добре порахувати все
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. IrynkaMandarynka

    IrynkaMandarynka Well-Known Member

    Може хтось знає нотаріусів чи приватні контори, де можна оформити будинкову книгу? В бті чоловік не дуже хоче їхати
     
  12. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    З 2013р. Ведення будинкової книги не є обов"язковим
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. IrynkaMandarynka

    IrynkaMandarynka Well-Known Member

    Сказали в ЦНАП, що потрібно для реєстрації місця проживання. В нас ОСББ, тому форми 16, як ЖЕК, не дають
     
  14. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    Навіть при ОСББ є паспортисти або паспортист в жеку, якиф обслуговує ваш будинок.
    До чого тут форма 16 (довідка про зареєстрованих осіб) для прописки.
    Є вичерпний перелік документів, які подаєте:
     
  15. MISS SCARLET

    MISS SCARLET Well-Known Member

    Не знаю, чи в тему, та підходящої не знайшла, тому пишу сюди.
    Купили ми квартиру на першому поверсі 9-поверхівки, з однієї сторони є сусіди, а з іншої - загальний коридор і колясочна 4 кв. метри, яка двома стінами суміжна з нашою квартирою. Зараз (та й вже багато років, як сказали старожили) та колясочна не використовується за призначенням. Наразі там скидають сміття, інші побутові відходи "добрі" сусіди, бо вибите віконечко у дверях, товчуться щурі, неприємний запах, а також тримає стару вагонку та різні опилки людина, яка живе на 9 поверсі, в неї ж знаходяться ключі, але за порядком вона там не слідкує. У мене питання - чи можемо ми якось офіційно приєднати цю кладовку до квартири чи викупити її (в жеку?). По ідеї - це спільна власність всіх жильців, але знаю, що люди якось приватизовують горища, підвали, інші тенічні приміщення. Порадьте, як це зробити, куди потрібно звертатися. Може, у когось була схожа ситуація - наскільки це проблематичено і дорого. І чи ніхто нас потім звідти не "виселить"?
    П.С. Знаю, що по сходовій клітці біля сміттєпроводу майже на кожному повкрсі є маленькі кладовки десь по квадратному метру, то жильці позаймали їх самовільно. Мені не дуже цей варіант подобається, хочеться якось якось по-людськи і з гарантією, що воно вже твоє.
    Дякую!
     
  16. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Порадьте будь ласка: дано 1 кімнатна квартира, прописано 3 людей. Хочу зробити приватизацію квартири. Можна зробити, щоб квартира була приватизована лише на 1 особу (1 власник), а 2-є людей просто прописка щоб була, але без частки на квартиру?
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    можна приватизовувати і на 1 особу.Птрібна згода всіх повнолітніх осіб, які зареєстровані в квартирі. Але враховуйте, що безкоштовно приватизовується лише 21 кв.м на людину + 10 на сім ю. Якщо квартира більшої площі -за надлишок- доплачується. Тому вигідніше може бути приватизовувати безкоштовно не на 1 особу, а потім просто оформляти як спільну часткову власність і подарувати-продати свою частку і т.д іншому члену сім ї. То все прораховується в кожному випадку окремо.
     
    • Інформативно Інформативно x 1