Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Mirik, 26 Червень 2010.

  1. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка


    Стосовно Солонки цікавить ось що: якщо позиція церковного керівництва є негативною, то чи не можна то якось заборонити/припинити? Чи, принаймні, інформувати людей, але широко, що то може бути небезпечним.
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    Ну, то треба, щоби люди зверталися до церковної влади.

    Знайшла інтерв'ю з о. Вороновським. Ось що він про Солонку казав і не тільки.

    У с. Солонці, що біля Львова, один православний священик ніби лікує людей, але, як у народі кажуть, він "не лічить, а калічить". Ви, напевно, чули про його дії. Що можете про це сказати?

    Лікувальні дії деяких людей, навіть священиків, інколи мають негативні наслідки. Такі люди є немов¬би деревом, що дає погані плоди, а на основі єван¬гельської науки його слід вважати поганим: "Добре дерево родить гарні плоди, а лихе дерево - плоди погані" (пор. Мт 7, 17). Про це обширно написано в часописі "Місіонар" (ч. 2 за 2003р. — прим. ред.).
    Люди приходять до мене і розказують, що цей священик навіть дозволяє вірним дивитися у чашу. А навіщо це робити? Знаємо, що чаша - це одяг Ісуса Христа, а ми причащаємося Його Тілом і Кро¬в'ю. Я казав людям, що вони самого Господа нашого Ісуса Христа приймають у Пресвятій Євхаристії і Він уже перебуває у їхньому серці, то для чого їм ще в чашу заглядати?
    Мені навіть сказали, наче він усім говорить, що я вже старенький, тому передав йому дар оздоров¬лення. А я його навіть не знаю, та й не можу я ніко¬му нічого передавати, навіть католицькому свяще¬никові . Неправдою є те, що він говорить, а якщо священик мовить неправду, то він же не служить Богові й робить не Божу справу.

    Що повинні робити християни, щоб ворожбити не могли їм нашкодити?

    Я вже раз згадував, що найкращим захистам для віруючих людей проти слуг диявола є життя у Божій благодаті, тобто виконування Божих заповідей, час¬те приймання Святих Тайн і практика посту та мо¬литви.
    Ворожбити нерідко запевнюють людей, що в них виникли якісь біди або горе від того, що їм сусіди чи родичі щось "поробили". Це все вони говорять для того, щоб у людей зродилися ненависть і гнів, а ди¬явол тільки цього й хоче.
    Практикуючі християни не повинні боятися того, що їм хтось "поробив", наприклад, закопав якісь кістки під хатою чи підлив під поріг мертву воду. Якщо навіть і знайшли люди щось підозріле, то вони повинні викинути це геть, покропити те місце свя¬ченою водою, а тоді вже ніяке диявольське закли¬нання не має сили. Божа сила всемогутня! Нехай люди нічого не бояться, бо без Божого допусту їм навіть волосок з голови не впаде.
    Ісус простив тим, які катували Його, і перед Своїм розп'яттям молився за них словами: "Отче, прости їм, бо не знають, що роблять" (Лк 23, 34). Так само і ми повинні всім прощати, а Бог дасть нам за це нагороду, а тих, які нам хотіли щось "поробити", буде карати. Бог є справедливий суддя: за добро — нагороджує, а за зло — карає.

    Чи Ви дозволяєте виливання воску?

    Я ніколи цього не схвалював і ніколи нікому не радив іти до людей, які зливанням воску ніби знімають вроки, переляк тощо. Як знаємо, на Йордан під
    час водосвяття священнослужитель гасить свічки у воді й тоді віск спливає, але на ньому ніхто не ворожить і з тих фігур, які там з'являються, не робить ніяких висновків.
     
  3. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка



    Дякую. Зрозумів.
    Цікава тема! Думаю, десь поспілкуємося на рахунок цього, якщо ви звичайно не будете проти.:)

    А якщо брати цього отця з Солонки, то я все таки схильний більше утримуватися від всіляких там висновків.
    По-перше, я чув переважно тут тільки негативні відгуки про нього, від тих людей, котрим "не помогло". Але знаєте, буває так що людина надто надіється на самого отця, більше як на Бога і коли, раптом вона не отримує свого зцілення, то починає критикувати, мовляв він не від Бога.
    По-друге, вірю, що є люди, котрих Бог зцілив через цього священника, можливо ми просто ще не чули їхніх свідчень.

    Тому, я більше схильний до того, щоб "не судити передчасно нічого". Більше схильний прислухатися до поради Гамалиїла:

    Дiї.5:38
    І тепер кажу вам: Відступіться від цих людей, і
    занехайте їх! Бо коли від людей оця рада чи
    справа ця буде, розпадеться вона.

    А коли те від Бога, то того зруйнувати не
    зможете, щоб випадком не стати і вам
    богоборцями!
    І послухались ради його.

    Не хочу стати богоборцем випадком :)
     
  4. glasses

    glasses Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

     
  5. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    Добре! Поділіться:)
     
  6. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

     
  7. Divchyna vesna

    Divchyna vesna Юна фіялка

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    Я вже вище описувала свої враження про того отця, якщо так можна назвати. Вважаю, що не відношуся, ані до тих, кому "помогло", ані до тих кому "не помогло".
    Повторююсь, їздила з маминими сестрами, звичайно, заради цікавості. Але то, що я там побачила, викликало в мене недовіру і скептицизм. Священик повинен викликати довіру, а в мене залишилось враження, що я побувала на виставі. Я не шукала ані порятунку, ані розради, бо я маю Церкву. І весь той цирк зі збиранням і розподілення грошей зі скриньки... Ну вибачте...
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    Зважаючи на те, що отець перериває Літургію і йде роздавати діагнози, можна з упевненістю ставити під сумнів дійсність такої Літургії.
    Використання чаші та копія не за призначенням теж змушує замислитися.
    Я тут схильна довіряти покійному о. Вороновському, він мав чуття на такі речі.
     
  9. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    От і почався період розпаду. Дякувати, що є інтернет, є люди які є тут. Не просто так саме сюди потрапив Вербицький, коли загуглив про каплицю. Не просто так ми це все прочитали.
    Шкода тільки , що розпадаються такі "ради" не на протязі двох днів, а на протязі десятиріч, встигши нашкодити не одній людині.
     
  10. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    А якщо в цей момент, коли перервалася Лтургія вздоровляється людина, чи демон виходить...
    Що важливіше- перервати Літургію, чи оздоровити людину?

    Знову ж таки нічого не стверджую на рахунок того священника.

    В тому то й уся справа, що їздили заради цікавості...
     
  11. Divchyna vesna

    Divchyna vesna Юна фіялка

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    В чому "в тому й уся справа"? Чи ви думаєте за потребою?
    Дітки також в цирк ходять, бо цікаво.
     
  12. tegusigalpa

    tegusigalpa Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    А мене,якщо я не помиляюсь, ще малою возили в Розлуч до цього священника. Тепер після всього вищенаписаного навіть не знаю,що й думати з цього приводу.:confused:
     
  13. linajum

    linajum New Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    В тому то і діло що різницю між цирком і церквою у вас очевидно не було. Якщо людина не має проблем і йде в таке місце просто так то очевидно що її враження будуть сумнівними та необєктивними. Взагалі важко слухати ваші роздуми на дану тематику, бо тільки той, хто крізь це пройшов, може зрозуміти різницю "до" і "після" спілкування з священником, бо він дійсно допоміг багатьом. А роздуми на те якою там силою теж повинні бути "професійними". Бо той же ваш вельми шанований Вороновський якщо би знав що в Солонці сидить ЧОРТ обовязково би висловив цю думку прямо і самим відвертим чином, а він лише висловлював неоднозначність методів о.Василя.

    ---------- Додано в 12:44 ---------- Попередній допис був написаний в 12:29 ----------

    "Передав дар" ?? Яка маячня. Вони ніколи не бачились. Говорити з вами складно бо ви довіряєте чуткам і розповідям які не мають під собою жодної основи.

    ---------- Додано в 12:53 ---------- Попередній допис був написаний в 12:44 ----------

    Позиція церковного керівництва є позитивною. Заборонити вам не вдасться бо то є Православна церква а не УГКЦ. Інформувати про що? Про те що ви маєте домисли що то від лукавого і можуть бути наслідки? Наслідки які? Вся ваша позиція це є суб"єктивізм чистої води і ви просто принципово не хочете визнавати що може бути така людина. Кінець-кінців чи достатньо ви компетентні, щоб давати достатню оцінку ситуації для якогось масового інформування? На якій основі? Такі речі є предметом дискусій і серйозних досліджень які проводяться самими священнослужителями і то всередині конкретної церкви задля уникнення упередженості, яка у вас спостерігається повсюдно.
     
  14. Magnolia

    Magnolia Active Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    Прочитавши назву теми, думала, що й справді почитаю про капличку у Солонці, можливо, про якісь чудотворні ікони в цій капличці, а тут, на жаль, про саму капличку нема нічого (можливо, варто назву теми поміняти?)
    Перечитавши всю тему, хочу сказати, що тут є багато цитувань з Біблії, але чомусь багато хто забув, що є слова в Біблії - не судіть, щоб і вас не судили. Адже з цілої теми тут є дуже мало відгуків людей, які справді були в Солонці і висловили своє ставлення (позитивне, негативне чи нейтральне) до дій о. Василя, в більшій частині дописів висловлюються судження людей, які там взагалі не були. Також неприємно читати, що багато людей їдуть туди, ніби на виставу. Адже в Біблії також є притча про уздоровлення біснуватого, в якій, зокрема, розповідається і про його неадекватну поведінку. То чому ж ті люди, які приїжджають в Солонку, і ведуть себе часом теж неадекватно, відразу стають "поганими акторами", можливо, в них також є проблеми?
    Щоб не бути голослівною скажу, що я також була в Солонці, і не тільки заради цікавості. Негативних вражень на мене дії о. Василя не справили. Під час Літургії нікуди він не ходив, ніяких вказівок не роздавав. Після молитви, першими до отця підходять ті, хто приїжджає з дітьми. Ні в кого ніяких грошей о. Василь не вимагав, збоку стоїть скринька, як і в кожній церкві, в яку кожен кидає стільки грошей, скільки вважає за потрібне. І якби в нього було бажання заробити гроші, то він би кожному казав "пороблено", щоб частіше приїжджали до нього, а так, ці слова звучать не завжди. Були й слова більше не треба приїжджати, йди до лікарів. Та й, думаю, що під словом "пороблено" він має на увазі проблеми в людини саме духовного характеру, які лікуються молитвою.
    Щодо зазомбованості теж трохи дивно читати. Кожна людина має свою волю і право вибору. Хтось був, не сподобалося - більше туди не приїжджає, ніхто ж нікого туди не тягне. І що виступає знаряддям зомбування - молитва? Це, як на мене, трошки дико звучить.
     
  15. Divchyna vesna

    Divchyna vesna Юна фіялка

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    Зате у вас бачу, різниця присутня. Не переходьте на особистості, бо не вам судити. А мені помагає щоденна молитва і відвідування Служби в душевній потребі.
     
  16. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    про секту Догнала чули? там ще не така дикість, але так само з хрестом і молитвами.

    повірте, релігія і віра то досить потужний інструмент для керування людьми. але на жаль, дуже часто ним послуговуються недостойні
     
  17. linajum

    linajum New Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    На особистості нажаль перейшли ВИ коли прирівняли свій візит до тої церкви з походом у ЦИРК. Це є церква, і навіть якщо ви не поважаєте конкретних людей вам не обовязково це описувати такими феєричними порівняннями. Це ще раз підтверджує упередженість вашої думки і як наслідок викривлення форми спілкування з тим Богом, який створив церкву як ХРАМ Божий, і яким би він не був порівнювати його з цирком не слід.

    ---------- Додано в 15:56 ---------- Попередній допис був написаний в 15:46 ----------

    Тема є відкритою по одній простій причині. Судити з великою точністю таких людей можуть тільки ті кого називають "видящими" тобто кому відкриває Бог. Тут часто оперували посиланнями на слова Вороновського, в чиїх словах по-суті не було нічого сказано конкретно такого що би дозволило судити церкву в Солонці так гостро.
    А навпаки є думка іншого авторитетного православного монаха з Колодіївки, о.Василя, який завжди дуже тепло відгукувався про священника з Солонки.
    Хто не знає Колодіївка є потужним паломницьким центром куди приїздять люди зі всієї україни.
    То як виходить всі дурні?
     
  18. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    але і немає підтвердження чудодійних можливостей Василя. ну і почитайте уважніше цитати. там сказано про те, який спосіб життя мав би вести екзорцист. і почитайте себе ж, де пишете про спосіб життя Василя.

    таке враження що Ви перебираєте всі монастирі України по порядку, бо про попередні вже були докладні розповіді про тамтешніх монахів. тицяєте пальцем в небо, може хтось не знає як живуть ще в цьому монастирі? ну і було би цікаво почитати ті теплі відгуки, бо говорити то не мішки носити
     
  19. linajum

    linajum New Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    А ви то бачили на свої очі(Солонка)? Яка дикість, це окрема група кілька чоловік, які реально втрачають самоконтроль коли нечистий стає злий.
    Один з тих людей є п.Ігор, який є викладачем в Політехніці, і абсолютно того не соромиться на людях в церкві.
    Дякуйте Богу що ніхто з ваших рідних ніколи навіть про таке не знав, не те щоб відчув на собі.

    ---------- Додано в 16:08 ---------- Попередній допис був написаний в 16:03 ----------

    А ви впевнені що це тверді закони? Хто їх пише? Люди для людей?
    Я цитую думку монаха який має великий авторитет і багато зцілень біснуватих позаду, а ви на папірці де написано "формулу" екзорциста, у Бога немає формул, кому хоче тому дає, і нікого не питає.

    ---------- Додано в 16:10 ---------- Попередній допис був написаний в 16:08 ----------

    Які монастирі? Колодіївка це не монастир а поселення паломників.
     
  20. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Каплиця Різдва Пресвятої Богородиці с.Солонка

    бачила, писала вище

    ну чомусь мені здалось шо якщо спокон віків екзорцисти були аскетами, відлюдниками, то Василь не може бути такий особливий щоб і пив, і матюкався і жінку бив і паралельно був цілителем душ людських

    ---------- Додано в 16:15 ---------- Попередній допис був написаний в 16:12 ----------

    та Ви що??? гугля пише дещо інакше http://monks.ugcc.org.ua/index.php?Itemid=40&id=36&option=com_content&task=view
    як може бути центр поселення паломників без самого основного, без цілі паломництва?

    просто визнайте, що говорите про те, чого не розумієте.