Карта поляка

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем CaddyV, 27 Січень 2012.

  1. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    Ураааа, зареєстрували мене на розмову з консулом на 5січня!
    Тепер інтенсивно продовжую зубрити весь матеріал про Польщу :girl_claping:
    Коштувало це 500грн., дівчинка з Луцька мені це зробила
    Каже, що перед святами хмара народу реєструвалась, за лічені хвилини всі вільні дати розібрали
    Побажайте мені успіху в розмові з консулом :girl_tender:
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    Завтра зранку вирішальний день, трохи переживаю, бо купа інформації в голові, щоб не наплутати чогось:girl_in_dreams:
     
  3. Prosto Eva

    Prosto Eva Well-Known Member

    Успіху Вам.Напишете як усе пройшло.
    Можете навіть в приват з подробицями.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  4. pharmac

    pharmac Well-Known Member

    Успіхів, напишете
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    Успіхів, але мені здається зустрічей з консулом може бути декілька)
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  6. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    Щойно добралась до компа ;)
    Я здала!!!!!!!!!!!!!! Урааааааааааа! :yahoo::yahoo::yahoo:
    Одразу побажання тим, хто йтиме на розмову з консулом:
    старайтесь потрапити до старшого кремезного дядька, з вигляду строгий, але дуже приємний чоловік :good:
    Тобто, є загальна черга і по одному консули беруть людину.
    Можна когось пропустити попереду себе.
    Старша пані консул дуже багато питає (в неї моя коліжанка здавала), хто добре рулить - може до неї йти.
    Я знала більше самих поляків :))), вже мозги не соображали від тої кількості інф.
    А той консул мене спитав лише коли святять яйка, коли ставлять ялинку, які поховання на Личакові і ким був Йозеф Пілсудський - все, більше ніц не мордував мене :facepalm:.
    Потім ми вже на інші теми розмовляли, наприкінці попросив прочитати заяву польською мовою (перевіряв, чи вмію я читати)
    Питав навіщо мені Карта Поляка, чи я народилась у Львові.
    Тобто, хто ні "бе", ні "ме" польською - трудно буде. Мову треба знати :pardon:
    Усьо, я дууууже задоволена.
    Всім успіху в розмові бажаю :friends:
    --- дописи об"єднано, 5 Січень 2017 ---
    схудла за сьогодні десь на 2кіля з тими гонками ;)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 7
    • Подобається Подобається x 1
  7. silvia

    silvia Well-Known Member

    Теж знаю за пані консул, ганяє дрбряче) Молодці
    А ще...що відповідали на питання, нащо треба КП?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    Так
    Чесно відповіла, що хочу європейської освіти для дитини
    Починаючи зі школи ;)
     
  9. silvia

    silvia Well-Known Member

    @SoloGalka для дитини...стоп.у дитини теж буде КП?
    --- дописи об"єднано, 5 Січень 2017 ---
    Чи на підставі вашої матиме певні права?
     
  10. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    неповнолітнім автоматом від батьків здається буде КП)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. silvia

    silvia Well-Known Member

    Ок. Тоді як би мало бути далі - у одного з батьків КП, до 18 р.автоматично діє на дитинаєу- фактично школа може бути у Польщі. А далі? Вища освіта, коли дитина вже повнолітня, а підстав для КП немає (закінчилось на мамі)? На заг.умовах?
     
  12. Kshusia

    Kshusia Well-Known Member

    Потім дитина повинна сама перездати 'екзамен' в консула, так як ви здавали)

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    Якщо дитина ходить до школи і проживає в Польщі, то певно має право отримати громадянство.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. silvia

    silvia Well-Known Member

    @Kshusia прав на КП дитина не матиме, якшо це вже 4 покоління....( якщо пра дідусь поляк право на КП закінчується на мамі дитини,якось так).
    Тут варіант @Magnoliya , якщо дитина з там проживає і вчиться претендувати на сталий побут і громадянство.
    Наче розібралась,бо теж мене то цікавить...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    бо
    Малий буде мати КП на основі того, що маю її я.

    Далі - витяг з нету про це:

    Карту Поляка дитина отримує у разі:
    - Якщо обидва батьки мають Карту Поляка;
    - Якщо один з батьків має Карту Поляка, а другий дає свою згоду в присутності консула на отримання Карти Поляка для дитини.
    У разі, коли неповнолітній дитині виповнилося 16 років, вона зобов’язана сама висловити згоду на отримання Карти Поляка.
    Карта Поляка, видана неповнолітньому, стає недійсною після закінчення року з дня досягнення нею повноліття.
    Для того, щоб цього уникнути, необхідно не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії Картки Поляка подати заяву про її продовження на наступні 10 років.
    Для того щоб далі продовжити термін дії Картки на наступні 10 років, необхідно мінімум за один квартал до закінчення терміну її дії (тобто до 18 років і 9 місяців), подати прохання в консульство про її продовження.

    Якщо ви спробуєте продовжити її пізніше, то Карта Поляка буде анульована і вашій дитині потрібно буде здавати все по новому (знання мови, культури і традицій).
     
  16. silvia

    silvia Well-Known Member

    @SoloGalka дякую.Я все ніяк не наважусь почати ту справу..(може тому, що наразі немає наглої потреби в тому...не знаю..).у брата карта сталого побуту, малий співає вже на польській різні пісеньки) треба лиш історію і народознавство проштудіювати, бо 13 років після у-ту пройшло і все забулося + купа подій нових з того часу відбулось + появилось більше літератури і інформації за цей час...трозхи підчитую по роботі, але треба йти на курси, де все чітко і порційно і по темі)
     
    Останнє редагування: 6 Січень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. tigruly

    tigruly New Member

    Привіт, я вивчала питання на співбесіду з консулом, і робила собі відео зі всіх питань, можливо вам це пригодиться - Карта Поляка - вопросы и ответы на польском
     
  18. via

    via Active Member

    Вітаю!
    Теж хочу спробувати, хоч і страшно трохи. В неті багато інформації для підготовки, але Ви, як я читала, ходили на курси. Як вважаєте, можна підготуватись самому, чи краще таки на курси?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. silvia

    silvia Well-Known Member

    і мову і історію? мову самому важко, історію можна, але на курсах, на мій погляд, все якось систематизовано, дозовано, ціна не є аж такою, щоб кусалась. паралельно можете себе перевіряти і шукати питання-відповіді в неті. Хоча багатьом і того, що в неті достатньо. Залежить все від питань)))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. via

    via Active Member

    Мовою володію, тільки треба попрактикуватись, бо давно не вживала. З курсами важче, бо треба шукати, з ким дитину залишати
    Взагалі, мене та співбесіда лякає ;)
    --- дописи об"єднано, 22 Січень 2017 ---
    До речі, мене цікавить питання віросповідання. Якщо не відвідую костьол, може вплинути на децизію? Взагалі цих питань торкаються, чи тільки в загальному традиції? Зустрічала дописи, коли відмовляли, бо не могли назвати священика, чи його призвіще, не знаю, чи правдиво, чи нагнітав хтось
     
    • Подобається Подобається x 1