Казки для дітей чи не для дітей?

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Liliyah Romanova, 11 Жовтень 2007.

  1. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    буду сподіватися, що ті хто читав казки виросли хорошими людьми :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Гелено, нема слів, одні емоції!!! :clapping:
    Я сказала чоловікові, що купувати телевізор погоджуся хіба на старість. :)
    Мій малий обожнює читати книжки. Особливо наніч.

    Додано через 29 хвилин
    Казки є дуже різні. Я теж вважаю, що не конче своїй дитині читати щось, що читали наші діди чи баби. Так само не буду показувати і деякі, як на мене, депресивні радянські мультфільми. Навіть якщо їх хтось дивився і на них виростав. :)

    Ще цікава річ щодо читання.
    Була якась програма на радіо кілька днів тому. Поставили запитання, що стало причиною сну сплячої красуні. Відповіді про веретено не було. Люди говорили про якісь трутки, яблучка отруєні... Цікаво, що говорили, що "давно дивилися діснеєвські мультики". Ось чому пам'ять у всіх така коротка. Прочитане, як на мене, пам'ятається довше, ніж пасивний перегляд.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. lulu

    lulu Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    діти по своїй суті жорстокі!
    в них немає ще досвіду болю....малий досвід страху...
    тому казкові перипетії вони вифантазовують в своїй уяві-а ми творимо переважно вже з досвіду баченого так чи інакше....
    відколи навчилася читати-читала казки...навіть вже після закінчення школи...з часом розуміла що казки дуже жорстокі...особливо ті що я любила читати серед них і гуцульські (мабуть лідирували:))
    коли стикнулася в житті з болем і страхом-перестала читати казки...почала грати їх;)
    з жахом розумію що...ніколи не буду такою як та.. наприклад... русалонька...
    такою прекрасною...чистою...відчайдушною...ЖЕРТОВНОЮ!!!!
    а ще хтось колись в дитинстві мені сказав (може де в передачі якій) що якщо казка то вона добре закінчується а якщо не казка (легенда... міф) тоді може бути і поганий кінець-сумний... коли я побачила казку з поганим кінцем я не хотіла вірити!!!!
    а потім один мій друг сказав що троє товаришів не погано а прекрасно закінчується... переглянула своє ставлення до казок
    і зроЗуміла що немає казок з поганим кінцем-вони правильні!
    а трактування-ні-ні і ще раз ні!
    те що я розуміла по-своєму мені було приємним! Я З ТИМ ЩАСЛИВО РОСЛА
    а те що мені пояснювали-залишало травму рану на все життя бо виховувало страх і пересторогу
    якщо колись виникне така потреба то... керуватимусь ТІЛЬКИ СВОЇМ досвідом
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    В любій казці можна найти як хороше так і недуже,все залежить від того на чому акцентувати увагу!!!
     
  5. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Моя свекруха принесла ну ДУЖЕ красиву книжку з казками, дуже гарні малюнки!!!! Катя попросила їй почитати, я прочитала їй від першої до останньої сторінки і дуже сміялась, коли в казці про вовка і семеро козенят в кінці було написано, що вовк став вегетаріанцем після того як йому розпороли живіт.....:haha:)))
     
    • Подобається Подобається x 9
  6. Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Так,дійсно,купити хорошу змістовну ,з гарними малюнками книжку для дитини досить проблематично.У нас з внучкою є така забавка:бачимо якусь невеличку подію на прогулянці і починаємо придумувати казку.Наприклад,летіла ворона і побачила горішок.Я продовжую:взяла ворона той горішок ,полетіла до дітей.Моя Аня продовжує:Летіла,летіла і згубила.Я знов пробую скласти казку з добрим кінцем,а дитина знов повертає на зле.Не розумію,звідки такий песимізм?:girl_cray::girl_cray::girl_cray:
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Я повелася на обкладинку і купила Діснеєвські казки для сімейного читання - поліграфія не дуже, ціна - висока, а самі казки - це уривки з діснеєвських мультиків, причому вирвані з контексту і дитині треба переказувати початок. Декі слова з пропущеними буквами:girl_smile:
    Ще маю маю пару книжок - тупа калька з російської.
    Подобається 100 улюблених казок від АБАБАГАЛАМАГА обидва томи. Але і там трапляється таке, що 4 річній дитині треба перекладати:girl_smile:
    Трагічні і смертельні випадки у казках я намагаюсь якось спростити.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    А як саме? І які це випадки?
     
  9. Person

    Person New Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    ми поки що простенькі казки читаємо.. але і у них є смертельні випадки... той самий колобок або пісенька кози-дерези. " ...тут тобі й смерть". якусь іншу кіцівку завжди придумуємо
     
  10. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Згадав з "Чарівного горнятка" (гуцульські казки 1970 р.):
    Тут йому жаба й дала цицьку.
     
    • Подобається Подобається x 6
  11. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    А для чого дітям "спрощувати" смертельні випадки в казках?

    Я такого ніколи не роблю, вважаю, що в житті, на відміну від казки, все набагато страшніше. А дитина рано чи пізно дізнається про трагедії і смерть, тому казка досить м"яко до того підготовлює.
    Уточнюю: народна казка, а не авторські жахіття тих же братів Грім, на приклад.
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Подарував Яні хресний тато книжку "Мої улюблені казки про тварин", видавництво "Махаон-Україна", Київ, 2006. Так от, остання казка в тій книжці - "Кіт - сірий лоб, козел та баран". Подаю деякі "перли" з тої казочки: "Била мене господиня, вуха виривала, ноги виламувала, та ще і задушити обіцяла. - А за яку вину? - А за те, що сметанку злизав!"; "До нас прийде зять, де сметани взять? Хоч-не хоч доведеться колоти козла та барана!"; "Сідай з нами, Михайле Івановичу! Звідки йдеш? - Ходив на пасіку та побився з мужиками"; "Вовки на тому коту поклонилися, обступити ведмедя і стали його задирати":girl_crazy:.
    Ще дві книжки, які нам подарували, повні русизмів і мовних покручів, я відправила на макулатуру - це був просто жах:girl_devil:.
     
    • Подобається Подобається x 11
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    А я іноді цитую в хаті казку про котика та півника. Не Даркові, але він то чує.
    Цок та в лобок, та в мішок. :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Наші дідо з бабою придумали : "Тут тобі й кАпець" :)))
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Та Діснеєвські казки є різного видавництва. У нас є кілька. Малюнки дуже гарні, нехай це і з мультика взято. Мова цілком нормальна. Коротші варіанти, але, наприклад, трирічна дитина зможе ту казку прослухати до кінця (чи до половини хоча б) :) Маємо "Бембі" скорочену і повну казку, то повну, нажаль, дитина менше вислуховує.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. molcha

    molcha Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Нам бабуся подарувала діснеєвський варіант "Бембі", і хоча текст там дуже спрощений Орко важко сприйняв епізод з убивством мами Бембі. Він просив перечитати його знову і знову, хоч йому було дуже складно це сприйняти. Орчик ніяк не міг повірити, що мама НІКОЛИ не повернеться. Десь через тиждень щоденного кількаразового прочитання інтерес до книги щез, мої діти її просто ігнорують. От і розберись, дитяча це казка чи ні.
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Ми маємо скорочений варіант "Білосніжки і сімох гномів" - нова книжка, тверді сторінки, і повний - книжка ще з мого дитинства. Обидва варіанти проходили на ура. Причому був такий час, що Яня кожного вечора просила перечитати той уривок, коли Білосніжка знаходить хатинку гномів, заходить туди, починає прибирати - і до того, як, уже поївши і помившись, гноми починають грати на різних інструментах і танцювати з нею (і так я читала їй то десь днів 15 підряд). То було щось з чимось:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:.

    Яні один час особливо подобалася фраза "Білосніжка впала замертво":girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:. Правда, потім то пройшло.
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    у нас теж правда про те, що мама колись постаріє і помре викликала мало не істерику.
    думаю, дитині рано чи пізно все одно має прийти усвідомлення такої реальності. а казки трохи до цього готують. правда, навіть відомі батькам казки - треба спочатку перечитувати і перевіряти, в якому та мїх варіанті переповіли. бо дійсно таке трапляється, що :girl_crazy:

    дякую, що нагадали - треба буде про Бембі казку прочитати, бо доня ще лиє сльози, коли мова десь заходить про те, що хтось може померти, особливо мама.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. molcha

    molcha Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Діти, в принципі, сприймають казки як правду, подану в казковому варіанті. І той момент, що з казкою можна прожити різні життєві ситуації, є дуже позитивним. Але, і в цьому небезпека авторських казок, казка також може нав"язати модель поведінки в майбутньому. Взяти хоча б Снігову королеву - пройти півсвіту босою задля хлопця із крижаним серцем, ну чи ж не жуть? Все ж таки народні казки значно продуманіші в цьому питанні.
     
    • Подобається Подобається x 5
  20. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Хотіла поговорити про Гаррі Поттера, тиць - аж така тема вже є :)
    Мала на ту тему дискусію з одною своєю знайомою, яка просто-таки торкатися не хоче до тих книжок, бо якийсь священик-екзорцист їй заявив, що вони від Диявола.Маю питання - я єеретичка і мені вже бігти до лісу за хмизом, чи ще почекати? ))