Казки для дітей чи не для дітей?

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Liliyah Romanova, 11 Жовтень 2007.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Це ви серйозно? Ватикан про останню кіноверсію Поттера висловився дуже позитивно.
     
  2. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Певно, що ні ) Просто в кожної людини, навіть залізно впевненої в своїй правоті, іноді виникає думка: а може, я неправа, а оооон та величезна купа народу має рацію? :)
     
  3. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Розказую вчора ввечері малій казку про вовка, який ось-ось зїсть семеро козенят. В малої начинається істерика. Бистро начинаю по ходу імпровізувати, що всі козочки поховались - одна в холодильник, друга в пралку, третя в баняк і т.д. А бідний вовк мусів зїсти пиріжки, і пішов ні з чим. Тут точно в кожній казці канібалізм, насилля і ще всякі збочення. А інших не знаю.
     
  4. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Подивилась на дві книжки, які пропонують для прочинання дітям від Шведської дитячої письменниці Пернилла Стальфельт, яка удостоєна премії Астрет Лінгерд за визначний вклад у літературу і працювала дитячим психологом.
    Слів немає - тільки шок. Тому хотіла б дізнатись думку формулянок, що вони про таке думають і чи читали б таке своїм дітям.
    Даю посилання - де я ті книжки надибала їх дві:
    http://clubs.ya.ru/46116860184274230...610&ncrnd=1810
    http://trica-2008.ya.ru/replies.xml?...361&ncrnd=9226
     
    Останнє редагування модератором: 28 Квітень 2010
  5. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Астрід Ліндгрен:girl_curtsey:

    Не можу відкрити жодне з посилань - пише "нет такой страницы":girl_sad:
     
  6. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

  7. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Який жах!!!
    Я не думала, що про кохання можна так жахливо розказати дитині. Про малюнки я мовчу, бо тут жодного нормального слова не можу підібрати. Що твориться в головах дитячих письменників? Їм хіба книжок в дитинстві не читали?
    А як можна додуматися написати книжку "про какашки"??? Людина з неадекватним сприйняттям світу пише для дітей, а це ще друкують та нагороджують???
    Просто бракує слів.
     
  8. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Тітоньці-психологу самій час до психолога, а ще краще до психіатра.
    Звичайно, з дитиною треба розмовляти не соромлячись про все, але до чого тут описування і вимальовування такого в книгах!
     
  9. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Чокнутися можна. Особливо від останньої.
     
  10. Gygy

    Gygy New Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Я багато казок перечитала племінниці та хрещениці. Дійсно, деякі з них мають якийсь неоднозначний зміст, але справа у тому, що діти сприймають їх не так, як дорослі, вони мислять інакше.
    Однак, не всі казки Андерсена я читатиму своїм дітям, тому що у деяких з них я вбачаю прояви педофілії (перепрошую).
     
  11. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    В мене враження, що ці книги писала психічно нездорова людина. Боюся навіть уявити як вона працювала дитячим психологом!!! ЖАХ!!!
     
  12. kira lv

    kira lv Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Дівчата я в такому шоці, що не можу оговтатися:wacko1:Я бачила декілька книжок про статеве виховання дітей, але то було зроблено менш-більш адекватно. Таке відчуття, що
    і то дуже ще слабо сказано.

    настільки хвороблива уява. Але і це не найстрашніше (тут хвора людина, що скажеш, десь була "поломка" в дитинстві), а найгіше, хто ці "записки сумашедшего" випустив в світ ще й з рекомендацією для читання і розглядання дітям. Як каже мій брат: чим психіатр відрізняється від психічно хворого пацієнта? А тим, що перший ночує вдома, а другий в психлікарні.
     
  13. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Це щось неймовірне, невже дитині просто необхідні такі знання, чи ця книжка її чогось корисного навчить:bad:

    теж так думаю. МИ ж виросли на цих казках. і вбільшості з них є прояви насилля, обману, хитрості.
    А для свого племінника ми купуємо Чайковського, Михалкова, Барто.
     
  14. kozhuk

    kozhuk New Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Цікаво, у Барто, наприклад, Ви не вбачаєте ніяких депресивних моментів? Бичок – ось-ось упаде, ведмедикові – лапу відірвано… Про це вже багато батьки сперечаються.

    Хотілося б дізнатися думку форумчан щодо адаптованих авторських казок.
    Я ось купила нещодавно "Сни Ганса Християна" Лесі Вороніної. Сама книжка дуже приємна, тримаєш у руках немов коробку із цукерками. ;) Почитавши дописи, що є вище, вирішила проглянути спершу ,а потім вже дарувати дитині (дочка друзів). Мені такі казки дуже сподобалися, в такому переказі. Це, звичайно, не для дошколяриків, а для молодших школярів, але як перше знайомство із Андерсеном –більш прийнятно ,ніж одразу авторський варіант (тобто варіант самого Г.Х. Андерсена). Єдина казка ,яку здається Лесі Вороніній важко було адаптувати, це та, де жінка втратила дитину (дитя померло від хвороби) і, шукаючи, як її повернути, дійшла до самої Смерті. Ця видається взагалі для дорослих, і то не для всіх, бо глибокий, але надто сумний зміст. Для людей релігійних може і не прийнятний.
     
  15. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Фінал казочки про Червону Шапочку свого часу (десь 1.5 роки тому) дуже налякав мого малого.. А саме, той момент, коли лісоруби розпороли вовкові живіт - вовка шкода.. Я ще довго шкодувала, що не заховала одразу цей "подаруночок" подалі..

    А Хлопчика-Мізинчика я йому і досі не читала, бо ті всі кулінарні уподобання людожера, погрози, і сам факт того, що тато залишив дітей у лісі.. До речі, цей момент є і в "Морозенко", але якось не так страшно, і малий казочку сприйняв нормально.

    Дивні адаптовані казочки нам наразі не траплялися..

    Так це ж звичайні ситуації з життя дітей і їх іграшок. Навпаки, вчать дитину дбайливо поводитися з речами. А те, що бичок - боягуз, це ще не найгірше, що може бути в казочці :) От какашки і "любов" - це вже повний маразм..
     
  16. kozhuk

    kozhuk New Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Та то мені треба було смайлик додати, бо запитала із гумором.
    Хоча... Нам подарували А. Барто в укр.перекладі. Не читаємо.
    Там, н-д, такий перл є:

    "Все одно його не кину,
    бо ведмедик мій - ЛЮДИНА!" :)

     
  17. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    ну бо це перекладав ідіот :)
    Тому що в оригіналі це звучить як:

    "все равно его не брошу,
    потому что он - хороший! "

    А загалом почитати Корнея Чуковського, то одна з книжок яку мені читалі в дитинстві постіійно, як і багатьо джітям. І зараз моя мала дуже любить його віршовані казочки. Але з якщо отак вдуматись в те що пише - то найперше задаєшся питанням що курив мужик щзось дуууже забористе, бо там майже кожна строка шедевр шизофрєніка....

    А казочка Шарля Перро "Мальчик с пальчик"....
    У нас в книжці чуть інакшими словами написано, але чуть та сама.
    Бубудчі дитиною я не звертала дуже на суть тих кількох абзаців, тепер читала і волосся дибом вставало...

    І таких казок і прикладів море...
    А ще й як переклад корявий зроблять що навіть читати складно....
     
  18. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Особливо криваву казку "Муха-цокотуха", або страшнючого "Мийдодіра", або Бармалея ("и мне не надо ни шоколада... а только маленьких детей"). А я так його любила, всю книжку напам"ять знала...:girl_tender: Мабуть, діти дійсно такі речі сприймають інакше.

    Про ведмедика-людину сама бачила, піду подивлюся ще нашу Хрестоматію від Махаон, там таких перлів аж задосить. :)
     
  19. kozhuk

    kozhuk New Member

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Та друкують зараз що хочуть і як можуть. Папір все стерпить. :)
    Я можу добірку зробити, якщо це комусь потрібно.
    Трохи про інше хотіла запитати. От є зараз скорочені варіанти класичних творів, є класика в коміксах. А ще є адаптовані казки. Н-д, був "Піноккіо" - зробили "Буратіно", був "Чарівник країни Оз" - став "Чарівник смарагдового міста". Ось тепер ще "Сни Ганса Христиана"Вороніної. Авторка мені подобається. Правда, якийсь там скандал був із цією книгою у неї. Але пише вона легко і цікаво для дітей, і ця книга така (виняток - може суб'єктивний - казка, про яку я вже нписала, про Смерть).
    Є думка, що такі адаптовані казки - добре. Бо вони "спускаються" до дитячого рівня сприйняття, бо вони позбавлені різних "кровожерливих", сексуальних і інших недитячих моментів. А інші літератори і батьки вважають, що треба просто дочекатися, коли дитина доросте до казки. Але. Хто з підлітків читає казки? Тоді вони не прочитають ці твори ніколи, виходить так? Що ви думаєте про це?
     
  20. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Казки для дітей чи не для дітей?

    Я не підліток вже давненько, але казки читаю. Не ті, що йдуть по віку для моєї дитини, а такі , які мені подобаються (з останнього - перечитала Мері Попіпнс). Все в підлітковому віці не прочитаєш - забагато трохи для повного оволодіння матеріалом.
    Я не проти адаптованих книжечок вже хоча б тому, що в дитини з часом є стимул перечитати книжку знову і знову, оскільки вона обростає все новими і новими деталями, які чисто з цікавості "шкода" пропустити, а заодно і відкриваєш для себе нове бачення книжки. Щоправда, тут вже вартує батькам бути уважним в виборі адаптованої книжки, аби не відбити бажання на майбутнє.