Кесарю кесареве..? Чи є шанс на пологи?

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем levandivka, 15 Лютий 2010.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    навряд. я теж думаю, що:
    це ж було коли плацента була низько, чи не так? До 34 тижнів рубець знаходиться одразу над шийкою, тому плацента на рубці - це було б фактично передлежання. а у Вас так не є.
    нажаль, я нічого не пораджу крім як шукати підтримки. Можливо - післяпологова доула, сповивання після 40 днів. Депресія після КР - це гормональне, коли крім нормальних baby blues ще і гормональна незавершеність процесу для організма... А от комплекси - це провина суспільства перед матерями. У нас ніхто не підтримує матерів по-справжньому, хіба що - одна одну. Ви - абсолютно найкраща мама для всіх своїх дітей, незалежно від способу народження. А стосовно різниці між кесарськими і "природнонародженими" дітьми - я повторюсь: в моєму досвіді її нема.
    дуже прикро, що в нашому світі за нормальні пологи треба стільки боротися. Але це не
    "провина" чи недосконалість, чи недопрацювання жінок. Це - лажова система "допомоги" в пологах.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Так, ви праві, упустила цей момент на останньому УЗД, бо до того весь час висів отой "діагноз". Ще на 26 тижні пише, що плацента розташована в ділянці рубця після КР без ознак інвазії. На 32 тижні ще пише в заключенні низька плацентація (44 мм), але "рубець по передній стінці матки", тобто попереднє формулювання вже не вказується.

    А от щодо розрізу на матці, то я тепер сама сумніваюся. Якщо у виписці цього не пише (та взагалі той папірчик малоінформативний), то як це тепер визначити. На УЗД спитати, може (там же це має бути видно)?

    Теж про це думала. Як бачитиму, що сама не справляюся, буду шукати там психологічної підтримки. Дякую за пораду.
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    насправді це непросто. Але хороший УЗДист пологового мав би вміти знайти і розрізнити. я би в 36 тижнів сходила в пологовий на УЗД, "пошукати" рубець.
    Товщина шва по УЗД - дурниці, до речі. Не звертайте уваги, що б не казали. Якщо нема пористої (дірчастої) структури рубця - то він в порядку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Термін майже 37 тижнів, була на УЗД. Рубець більше 6мм (на 29ому тижні писали 4,3мм), але ніби щільно прилягає до сечового і видно на ньому судинну сітку. Не дуже розумію, що то для мене означає. Ще, правда, лікар порадила пройти дообстеження з повним сечовим і вагінальним датчиком, щоб впевнитися, чи то не помилка.
    З рештою: малюк 3080г +/-400г, але животик мій великий і всіх лякає :sad: Води по верхній межі норми.
    Я так розумію, що якби зараз приймали рішення, то в природні пологи мене би не пустили. Поки іду роздивлятися ліпше рубець, а потім на зустріч з лікарем з пологового. Все ще сподіваюся на ВПКР.

    Sent from my FS8010 using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    так це ж індивідуально, крім того, що

    це товщина? В мене цього разу в 40 тижнів було 5.6

    цікава річ. Це може означати 1) Вашу схильність до варикозу (яка до пологів не дуже має стосунок), 2) те, що рубець злився з функціональною тканиною матки настільки, що навіть кровоплин у ньому є. Трохи фантастика, але цікаво. Будь ласка, напишіть потім, що скаже лікар.


    Успіху і здоров'ячка Вам!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Подивилися ще раз рубець, тепер вагінальним датчиком - зростання з сечовим нема, судинна сітка без аномалій. Але рубця не видно, найтоншу частину міометрію наміряли 3,5. Це при тому, що кілька днів до того був абдомінальний датчик і наміряли 6+. Якось ті всі вимірювання виглядають, як ворожіння... Але формально у мене тепер затонкий рубець для впкр :sad:
    А розкажіть ще мені, що то за тенденція, класти вагітних з першим КР з 38ого тижня в патологію? Чи є реальна від того користь? І як того "щастя" уникнути?

    Sent from my FS8010 using Tapatalk
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та бо воно і є трохи ворожіння
    Якщо маєте змогу-бажання-потребу,в,цифрах - переробіть УЗД і 99% що там буде більша товщина. Тоді можна викинути попереднє :)
    Я ще спитаю знайому, яка народила в жовтні минулого року ВПКР, яка в неї була товщина і напишу тут.
    В мене також було якось то 5.6, то 4 з чимось, а на останньому рубець взагалі не дивились.
    Головне - що нема порожнин. А товщина - по-перше, складновимірювана, по-друге, дуже індивідуальна штука. 3.5 - це ближче до товщини стінок матки на такому терміні, 6- це трохи загрубо. Тонша еластична тканина - це краще, ніж груба і тверда.
    то за протоколом рекомендація
    якщо інших показів до КР нема - то ні
    тут вже як пощастить. Якщо лікар домовлений, то формально в нього є підстави скеровувати на госпіталізацію. Але я би вважала, що як в 38 тижнів кладуть просто так - то скорше за все хочуть зробити КР в зручний для себе час.
    В Данкова я просилась, допросилась до ПДП, потім зі скандалом ще 2 дні, а далі таки лягла на 41 тижні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    щойно відписала та дівчина - 6 мм їй були наміряли абдомінальним датчиком
     
  9. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Мене лікар хотіла класти з 39-го, але я нила, що хочу природнього початку чи принаймі якнайдовше, щоб дитинка дозріла. Так довідкладалося до дати ПДП. Але мені ще на руку зіграла переповненість патології на Батальній, тому ми дотягли до 40,1. І того дня мене чекав сюрпрайз - мало бути КР наступного дня, але знову таки дуже класти в патологію не було чого і не було де, тому зразу потрапила в родзал, а по обіді у операційну.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  10. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    У мене така сама була (здається в 38,5 тижнів). Лікар сказав щось типу "мені байдуже, що там наміряли, головне щоб однорідний".
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Є таки зрушення у ВПКР у Львові. Коли лежала в пологовому, то в післяопераційний зі мною була жінка, яку Лех пустив у ПП. Проте після доби перейм відкриття зовсім не зрушилося і відповідно повторний КР. Та в цьому випадку я підозрюю, що не обійшлося без руки лікаря. В жінки почалися перейми на 2-ий день після болючого огляду на кріслі, бо вже 40 тижнів :girl_sad:

    Але сьогодні я хотіла розповісти про успішні ВПКР. У ФБ я спілкувалася із багатьма дівчатами, які хочуть народити природньо після КР. І от сьогодні одна з них народила хлопчика на Батальній, лікар - Лехновська. Дуже чекаю розповіді на Вагітних теревенях, бо дуже тішать, що такі випадки таки є.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Лех любить все тримати під контролем. Тому коли він когось кудись пускає, то з чіткими обмеженнями, і чітким відчуттям того, що не Ви родите, а "Вас розроджує він"
    --- дописи об"єднано, 30 Серпень 2018 ---
    ага, я теж за неї потішилась :)
    --- дописи об"єднано, 30 Серпень 2018 ---
    +1 це те, що я казала про порожнини
     
  13. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    А у вас хто приймав пологи?

    Sent from my FS8010 using Tapatalk
     
  14. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    В Києві, пологовий на Червоному хуторі. Помилилась я з лікарем, дуже "допомагав", так що припинялися на деякий час перейми. Болючі огляди, щоб їх. І розкриття вручну. До речі перше КР у мене було в сьомому пологовому, але коли перевіряли розкриття не відчувала ніякого болю. Невеликий дискомфорт хіба. А на Червоному хуторі садюги якісь. В семірці видно навчені добре. Мене дивилась начмед, коли був консиліум, то я взагалі не відчула що мені перевіряють розкриття.
    --- дописи об"єднано, 30 Серпень 2018 ---
    В темці Вагінальні пологи після КР, протоколи дослідження, не можу з телефона розібратись з посиланням є стаття "чи справді неспроможний рубець є неспроможним" ось витяг з неї.
    При ультразвуковому дослідженні рубця на
    матці товщину його до 2 мм відзначено у 1,54%
    жінок; від 2,1 до 3,0 мм – у 10,82%; від 3,1 до
    4,0 мм – у 28,72%; більше 4,0 мм – у 37,44%
    вагітних. При цьому неоднорідність рубця, яка
    свідчить про його нерівномірне загоєння, а, отже,
    й про неспроможність, було діагностовано під час
    сонографії у 14,87% пацієнток.
    Під час операції кесаревого розтину хірургом
    товщина рубця була оцінена як 2 мм – у 46,67%; 3
    мм – у 18,04%; 4 мм – у 2,56% жінок. Згідно записів
    в історії пологів, скарги на болі по рубцю вислов-
    лювали 51,79% вагітних, не було ніяких скарг – у
    29,74% пацієнток.
    ВисноВКи
    1. Порівнюючи дані ультразвукової діагностики
    та отримані під час операції щодо товщини руб-
    ця на матці, можна зробити висновок про деяку
    невідповідність між ними.
    2. Спираючись на літературні повідомлення щодо
    ведення консервативних пологів у жінок з рубцем на
    матці після попереднього кесаревого розтину, можна
    визначити, що не завжди сонографічно виміряна
    товщина рубця свідчить про його неспроможність.
    3. Ймовірно, при виборі методу розродження у
    вагітних з рубцем на матці слід звертати увагу перш
    за все не на товщину рубця, а на його однорідність
    та клінічні прояви неспроможності, що дозволить
    лікарю разом з жінкою обрати правильну тактику
    ведення таких пологів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Я ще раз зробила УЗД - інший апарат, інший лікар. Тепер рубець 4,5, але вона побачила багатоводдя (152 проти 127 у попередньому УЗД) і великий плід (3900 проти 3100 на тиждень раніше). Залишається вибрати ті, що більше подобаються і з ними іти до лікаря...
     
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Співчуваю, тут попробуй обери (хоча все гаразд по всіх УЗД)... але тепер ви для себе можете уявити, чому УЗД - "неточне дослідження"
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Та якось жодне не супер оптимістично виглядає :) Я вже думала, може показати всі три? Або всі, крім того уточнення, де єдиною новою інформацією буде найтонший вимір міометрію. Одним словом, якось воно буде... Аби хоч доносити спокійно дали :)

    Sent from my FS8010 using Tapatalk
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та ж нічого "хворобного" і прекрасна ляля

    дай Бог. Тримайтесь!
     
  19. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Я про оптимістичність з точки зору відповідності формальним чинникам, які використовуються при відборі вагітних, яким варто рекомендувати впкр :) А так то дійсно все прекрасно :)

    Sent from my FS8010 using Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Познайомилися ми з лікарем :) Однозначно зрозуміло лиш те, що народжувати мені ще рано, тому відправили гуляти ще з тиждень до наступного огляду (Ура!). Не сильно зациклювалася наразі на товщині рубця, радше з'ясовувала загальний стан здоров'я, пережиті травми і операції, причину попереднього КР (і перебіг пологів). Так само, думаю, зважала на вагу дитинки і імовірність багатоводдя - тобто перерозтягненість нижнього сегменту матки. Рішення про можливість вагінальних пологів прийматися буде пізніше і по результатах обстеження мене уже в пологовому (треба буде лягти для того в патологію), але наразі така можливість не виключена. Якось так :)
    То значно адекватніше за плановий КР на 38-39 тижні чи прив'язку до формальних рекомендацій з тим, що якщо хоч один пункт не збігається - то лиш КР. Побачимо, як воно буде.

    Sent from my FS8010 using Tapatalk
     
    • Оптимістично Оптимістично x 6
    • Подобається Подобається x 2