Кімнатні рослинки: догляд, поради

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Kasia, 22 Серпень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Пафики , фалики , черевики .... А все так гарно починалось, романтика - квітка. Значить я правильно визначила його стать, то таки мужчина , черевик.
    Роксі, дуже дякую, це чудо що ви дали влучну пораду про те що роз'єднувати ті розетки не можна, скільки я вже квітів загубила тим розєднанням . І про дихання, але от літом як його в берегти я поки не знаю. Ну там побачимо. Дякую )
    Ще треба йому пару ) якусь пишногруду білосніжну красуню )
     
  2. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    уточню такий нюанс.. для орхідей (особливо черевичків), згубною є гаряче застояне повітря.. якщо організувати вентиляцію (навіть звичайний протяг) - висока температура не буде проблемою.. дехто вмикає вентилятор і направляє так, щоб дув на підвіконня.. я би просто поставила черевичок не на саме підвіконня, а десь біля нього - щоб і світло було, і не душно.. я не люблю бавитись з вентиляторами, лампами, і т.д. люблю щоб було просто..

    ну і режим поливу при жарі повинен бути інтенсивнішим, ніж взимку... якщо зараз може бути достаньо поливати 1 раз в 14 днів (занурити на 10-15 хв), то влітку - 1 раз в тиждень (занурити на 20-30 хв)..

    романтика, ясне діло, не в латинських назвах, і не в догляді ))) романтика в самій квітці )))
     
  3. marmuljadka

    marmuljadka New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Маю ось таку азалію, 9 місяців тому купила її на розпродажі перецвившу, тому коли на Різдво вона зацвіла це був сюрприз) влітку хворіла...коричневі мурашки її поїдали але вивела польським аерозолем.
    [​IMG]
     
  4. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    А є якісь "особливості" догляду? А то у мене вже 2 "померли",а доглядала так, як пише в інеті =(
     
  5. marmuljadka

    marmuljadka New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Та нічого наче особливого, стояла спочатку на пд лоджії але занадто жарко їй там було, перенесла на пн лоджію,регулярний підлив відстояною водою, оприскування, раз на місяць комплексне удобрювання додавала...До кінця грудня стояла на лоджії, коли появились бутончики я забрала в кімнату.
     
  6. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Шикарна!
    В мене другий рік живе азалія, але цвіту я від неї добитись не можу. Вже і змирилась з тим. Явно наші кімнатні умови не сприяють для утворення бутонів в неї.
     
  7. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    хто має камелію? ну не може вона в мене зацвісти, на одному підвіконнику загаряче, на іншому - протяг, захолодно.
    азалії, яка рік боліла, але зацвіла
    а тут ніяк. може хтось візьме до себе на пару міс? бо я не маю часу коло неї скакати(((
     
  8. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Ось такий красень у мене розцвів вперше, здається гіппеаструм. Мама поділилась пророщеною цибулиною влітку. На балконі вночі доходить до +14, видно, йому таке подобається, бо вигнав пагін на 60 см.
    [​IMG][​IMG]
     
  9. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Яким квітучим не шкодить сухе повітря і не частий полив?
    Орхідеї не пропонувати :)
     
  10. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    спробуйте кактуси!
     
  11. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Дякую :girl_haha: А щось більш квітучіше?
     
  12. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    фіалки (сенполії), антуріум..
     
  13. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Сенполію завела нещодавно, а антуріумів маю аж три :)
     
  14. marmuljadka

    marmuljadka New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Дівчата, підкажіть шо робити от з такою мушньою...листочки сіріють після тої "біди" і сохнуть. Чим її вбити?
    [​IMG]
     
  15. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я добре не розгледіла що то таке, але від багатьох комах допомагає Актара. Зробіть розчин, як вказано на упаковці і пробуйте. Ще можна спробувати помити листки господарським милом.
     
  16. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    хтось має досвід розмноження фікуса Бенджаміна вдома?
     
  17. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я! Я маю!
    Десь на попередніх сторінках навіть фоти виставляла мого бенжаміна і двохрічного дітка. Мені вкорінились три щепки. В результаті вижили і ростуть дві.
     
  18. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    вже шукаю :girl_claping:
     
  19. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    досить нескладно: відрізаєте гілочку довжиною 10 - 15 - 20 см, зачищаєте нижню частину від листків, встромляєте в горщик із землею (обовязково знизу повинні бути дірочки і дренаж з камінців чи пінопласту), накриваєте пластиковою банкою/обрізаною пляшкою (зверху робите дірочки для вентиляції), слідкуєте за тим, щоб грунт завжди був вологий. Через місяць-два фікус почне вкорінюватись. Коли знімати пластикову банку - не скажу (але точно не скорше ніж за 1-2 місяці), знімете на кілька днів і подивитесь чи листки почнуть вянути (якщо будуть вянути - накриваєте банкою знов, якщо не будуть вянути - можна більше не накривати).

    Я вкорінювала кілька гілочок поряд, а тепер їх переплітаю і маю такий собі бонсайчик.

    Жоодних вкорінювачів не використовувала. Поливала тільки водою. Коли вкорінювати з такою тепличкою - приймаються майже всі щепки, а коли без теплички - теж приймаються, але не всі.
     
  20. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    А я вкорінювала в воді.
    Відрізала декілька гілочок навскіс, поставила в стаканчик з водою, за півмісяця вже висадила з корінцями в грунт, але без банки...нічим не накривала, просто поставила не в дуже світле місце.
    Ось і все. Гарно прийнялось, зараз живе на південно-східному вікні вже третій рік.
     
Статус теми:
Закрита.