Кімнатні рослинки: догляд, поради

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Kasia, 22 Серпень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Фікус росте дуууже повільно.
    Ось таке фікусятко виросло за два з гаком роки:
    [​IMG]
    А ось так зараз в нас виглядає підвіконня в спальній. Вже так хочу весни. Недочекаюсь, коли можна буде на балконі вирощувати все цвітуче і пахуче.
    [​IMG]
     
  2. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    не знаю в чім справа, але в мене фікус Бенджаміна за 3 роки вимахав на 40 см, теж вкорінений щепкою.. Був дуже пишний, але недавно підстригла. Може то від сорту залежить, бо маю 2 шт різних сортів і один дуже швидко росте, а інший трохи повільніше. Найбільш повільно ростуть сорти з різнокольоровими листками. Бо якраз хотіла дописати, що бенджамін росте швидко, я його тільки й встигаю підрізати (формую йому крону, якщо то можна так назвати). Підживлюю дуже рідко, переважно влітку коли підживлюю балконні і орхідеї - то залишки добрив лию в горшки з кімнатними.
     
  3. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Можливо і від сорту. В мене і фікус - мама, той від якого щепила, теж в висоту не спішить рости. Хіба по сезону або нарощує густоту або рідіє.

    Треба весною спробувати ще в горщик більший перевалити, можливо корінцям місця мало.
     
  4. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    я свої підрізаю так, що залишаю тільки верхні гілки, а бокові зрізаю, може тому мої тягнуться догори, я їм не даю розростатись вширину...
     
  5. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я спершу задумувалась над тим теж, але він в мене в висоту до половини кухонного вікна, якщо ще більше рости буде, то взагалі світло вкраде. Його корінці через дирочку в горщику постійно пробиваються, але я в більший не переселяю, адже місця для великого дерева вдома немає.
    А от з маленьким фікусом можна щось придумувати, от тільки ще не вигадала що. Думала може ті два росточки між собою перекручувати якось, по мірі росту. Але рука не піднімається його обскубувати, воно таке дрібненьке...
     
  6. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Читала на форумах, що в такому випадку радять при пересадці обрізати трохи коріння знизу, тоді рослина буде менш активно рости. Можете спробувати при нагоді.
     
  7. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    в мене за 2 роки на 2-3 см підріс, теж вкорінений з щепки
     
  8. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    О. То в мене з кольоровими листками. Тоді все вірно - тому повільно росте.
     
  9. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Маю стефанотіс, а він вирішив подарувати мені такий чудо-плід
    [​IMG]
    вичитала в неті, що це дитинча і він так розмножується, але яким чином не знайшла? Може хто мені підкаже, що з ним робити і як його на щепку перетворити?
     
  10. China

    China New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Дівчата, віддам у добрі руки вазони, може кому сподобаються. не маю можливості їх доглядати, вони потрохи чахнуть, дуже шкода!!!
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. China

    China New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Всім спасибі, квіти віддались в добрі руки:girl_smile:
     
  12. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Хтось пробував розмножувати дифенбахію? Її реально черенком розмножити?
     
  13. Florena

    Florena Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Дифенбахія дуже гарно розмножується черенками, можете ставити у воду, чи саджади під пляшку, це вже як вам зручніше. Але обов"язково спочатку промийте під водою, щоб змити її сік.
     
  14. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Fleshka
    як там ваші пеларгонії?
    Я помаленько готуюсь свої обрізати і пересаджувати.

    А ще завтра сфоткаю, яку мені чоловік валентинку подарував. Я ледь не впала від подиву і щастя, як побачила)) То просто мрія любителя квітів!
     
  15. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Вісім кущиків вже два тижні як прижились і ростуть, випускають нові листочки.
    Ще в воді стоїть з десяток. Половина вже з корінчиками, ніяк руки не дійдуть висадити.
    Хочу ще в мами нащепити парочку.

    Маю питання. Може хто має досвід догляду за бегонією.
    Чоловік подарував вчора. Красива, квітуча. Поставила на північно західне підвіконня, але читаю про догляд в неті і сумніваюсь що в моїх кімнатних умовах вона довго житиме...
    Азалія ж так і не цвіте вже три роки.
     
  16. Aelita

    Aelita Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Може хтось знає як у них запустити те цвітіння, бо в мене рік теж не цвіте, напевне, після того, як я не полила вчасно, скинула тоді всі квіти. З останнього, шо робила - хвойний грунт, вода з лимоном для поливу і навіть снігом "підливала" ( вичитала, що вона таке любить)))
     
  17. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Азалія любить прохолоду і багато світла. А ще: грунт має бути завжди добре мокрий. В мене минулого року стояла на балконі з ранньої весни до пізньої осені, то трохи цвіла.
     
  18. zorkas

    zorkas Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я свою біленьку Азалію з першого дня як поставила на східне віконечко, відкриваю біля неї форточку і нічого, так і собі цвіте вже вдруге(пізніше знайду фото і закину). Підтримую її у вологому грунті, читала що можна і кожен день підливати по трошки. от тільки коли перецвіла першого разу то деякі листочки почали ставати такого оранжевого кольору, їх пообрізала і я непамятаю якимись добривами покропила, і все, цвіте в-друге.
     
  19. zorkas

    zorkas Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Це моя Азалія, в якої лише одна квіточка має розові прожилки, я так думаю що ця квітка запилилася від рожевої фіалки яка цвіте з боку.
    [​IMG]
     
  20. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    ми свої тільки так і розмножували. бо рослинка виганялась аж до стелі, то зрізали верх і стовбур різали на багато частин. все ставили у воду. воно пускало бічні корінчики зі стовбура.
     
Статус теми:
Закрита.