Книги нашого дитинства

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Dominika, 27 Серпень 2016.

  1. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Ще пригадала декілька улюблених. Чомусь всі про драконів))) Якісь недівчачі захоплення в мене були.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
    • мімімі мімімі x 1
  2. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    @Dominika , о, Мінімакс! Точно!))Теж любила цю книгу!)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Тільки прочитала назву теми і зразу подумала про Ясочку, мій найтепліший спогад з глибокого дитинства. Дуже любила історію про олівець, в мене, мабуть, десь на рівні підсвідомості заклались ілюстрації до неї, перші мої малюнки були такі ж як і в книжці і зараз так доці малюю. Завжди уявляла себе на місці Ясочки і досі мене мучить питання, яке в Ясочки повне ім'я))))
    Недавно мамі про неї розказувала, а вона не пам'ятає.
    Потім вже в середній школі ми з сестрою обожнювали "Чаликушу", щоліта перечитували історію кохання Феріде і Кямрана. Книжки в нас не було, то ми її читали, коли приїжджали в гості до родичів. В нас сестрою досі є турецькі словечка в лексиконі, наприклад, "абла" - старша сестра, ми так в дитинстві часто звертались одна до одної, хоча старша тільки я)))
    Але автор теми мене порадував, йду перечитувати улюблені книжки.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Ви напевно приблизно мого віку :). Бо це казки мого дитинства :)! А " Як дружити з дракончиком" -в мене вона ще зараз є!!! І я дуже її бережу!!! Мені цю книжечку подарувала моя улюблена вихователька 33 роки тому!!!!Вона дуже прив"язалась до мене і не хотіла передавати мене в руки іншої виховательки :). Цю книжечку дуже любили читати і мій син , і моя доця.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Oriana

    Oriana Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 1
  6. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    а мені така запам"яталась ( правда то я вже в школі вчилась)
    разів п"ять її перечитувала))
    22560543.jpg
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Melian

    Melian Well-Known Member

    Я без обкладинок відмічусь - з телефону складно шукати-скидати.
    В прабабусі завжди читали "Лиса Микиту" і книга була така вже старенька і незасна від наших дитячих рук, що сторінки порозлітались і доводилось постійно шукати потрібні. Вдома книжок завжди було багато, але дит. літератури чомусь бракувало. З цлюблених мною - перечитаний до дир "незнайко на місяці" та книги іноземних казкарів, які батьки могли купити вже пізніше...
    Дуже любила читати і взагалі книги як річ...мама була вчителькою і коли мене, дошкільнятко треба було залишити на пару годин, то відводила мене в шкільну бібліотеку,давала клей і я могла хоч цілий день там провести. В сільській школі більшість книг для молодшого шкільного і дошкільного віку були дуже пошарпані, тож я їх підклеювала і склалала по тільки мені зрозумілому принципу:) радості було на цілий день! І коли я навчалась в молодших класах, то бібліотека мені вже не була така цікава - більшість книг я вже знала назубок)
    А ще була періодика...пам'ятаю, як випрошувала в батьків гроші і бігала не за морозивом чи жувачками, а за журналом "Пізнайко". До речі, недавно побачила його в продажу й. тепер не можу дочекатись коли моя малявка доросте до відповідного віку, аж руки чешуться його знову відкрити:)

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    о, точно, в мене теж така була
    019.jpg
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    О, скільки моїх улюблених книг уже тут виставили, такі спогади :girl_in_love:.
    Я ще обожнювала "Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна". Пам'ятаю, почала її читати в 4 класі, а там писало для старшого шкільного віку, то навіть першу сторінку не подужала. А потім знову взялась за неї в 6 класі, ух, як я її любила. Ось така вона в мене була
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Magnit

    Magnit Від себе не втечеш

    Одна з моїх улюблених і зачитаних по 100 раз ))) Юхим Чеповецький "Непосиди". Чорно-біла, сіра обкладинка, а всередині - цікавезні історії про пригоди дітей, іграшок, звіряток, подорож на інші планети )))
    Тішусь, що недавно видали українською мовою "Пригоди Непосидька, М'якуша і Нетака", "Пригоди Кицика і Мицика", "Пригоди бравого солдата Пешкіна". Ще дуже чекаю, що таки перекладуть "Крилату зірку" - моя улюблена повість цього автора.
    А взагалі, я фанат Всеволода Нестайка. Хоча в дитинстві читала дуже мало його творів. Зате тепер - практично усі у нашій домашній бібліотеці )))
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 16 Вересень 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  11. Shatenka

    Shatenka Well-Known Member

    Моєю улюбленою книжкою в дитинстві була Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха" Astrіd_Lіndgren__Peppі_Dovgapanchoha.jpeg
    Я обожнювала цю книжку, перечитувала її безліч раз. Та й взагалі любила Астрід Ліндгрен. Була в мене ще така книжка 5015598307_0.jpg
    Вона була російською мовою, пам'ятаю, як ми з сестрою просили маму, щоб нам перекладала на українську)
    Ще любила "Мері Попінс" 64028.jpg
    Я дуже любила читати і читала дуууже багато. Жаль, що зараз стільки часу нема, як дитинстві, щоб читати))
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    :girl_haha:з дитинства пригадую серію, я б сказала "колекцію" книг, яку мені мама старанно поповнювала "я пізнаю світ". реально було досить цікаво читати, просто і доступно все викладено і ілюстрації були смішними.

    ну а якщо серйозно, то книга мого дитинства є роман "Джейн Ейр". не смійтеся! і не критикуйте, що це не для дитини))) я цю книгу читала десь в 13р. (+ - рік). до того читала колекцію, яку мені мама поновлювала) сказати, що роман залишив в мене незабутні враження, це нічого не сказати))). для мене ця книга була на межі фантастики. по перше, це класичний роман, я таке читала вперше. роман відноситься до вікторіанської епохи, знову ж, для мене новинка. там описується непроста доля гол.героїв. а сюжет... капець! а фінал... то вопше ))) до цієї книги таке я могла побачити лише по телевізору... я навіть і не знала, що є ще й такі книги... людоньки, я відкрила для себе світ історичних романів.:girl_in_love: та я прямо кайфувала! від того часу і дотепер я фанатка ІЛР. це найяскравіше, що мені пригадується з дитинства.
    також, я рано підсіла на Пауло Коельйо. допоки я зрозуміла його філософію, мені прийшлося перечитати його книги по декілька раз.
    і знаєте, я рада, що саме на таких книгах я виросла))
    --- дописи об"єднано, 15 Жовтень 2017 ---
    от прочитала про цю серію, і дійсно, згадала, що така в нас вдома була)) саме завдяки цій книзі я в 7-мирічному віці добавила в свій лексикон таке нове слово як "вігвам")) я навіть знала що це, і могла пояснити сусідській дівчинці, як воно виглядає. та моїй гордості не було меж)))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. marianast

    marianast Well-Known Member

    В мене багато книг було, але найбільше пам`ятаю ось цю
    c1996876f7.jpg
    Може тому,що це мій перший досвід запойного читання, коли з нетерпінням чекаєш момент коли знов перегорнеш сторінку. По ночах прокидалась почитати, могла відмовитись від мультика, гуляння в дворі, від чого завгодно, лиш би мене залишили на одинці з книжкою і не відволікали. Закінчила її читати і почала спочатку)
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Sunnylife

    Sunnylife Well-Known Member

    А я найбільше пам*ятаю книгу казок "Семиліточка"))) Затерта до дир була)))) Но така рідна)))) Хоч там не було малюнків, жовті сторінки дешевого паперу, дрібнуватий текст.... но це найбільш рідна і мімімішна книжка мого дитинства :girl_smile:
    Зразу згадується моменти, коли мама її молодшому брату читала, а ти збоку відразу кінець розказував)))) Дуже дорога книжка моєму серцю, пам*яті і взагалі :girl_in_love:)))))
    Надіюсь і у моїх дітей буде книжка, яка буде зразу їм нагадувати чарівні моменти дитинства, світу мрій та разом гарного проведеного часу)))
     
    Останнє редагування: 15 Жовтень 2017
    • Подобається Подобається x 2
  15. irysuk kykysuk

    irysuk kykysuk Well-Known Member

    О, а я ось цю книжку вже стільки разів перечитала, що деякі місця вже, мабуть, напам'ять знаю))) А найулюбленіше - повість "Брати Лев'яче Серце"!!!
     

    Вкладення:

    • 150861.jpg
      150861.jpg
      Розмір файлу:
      12,2 КБ
      Переглядів:
      13
    • Подобається Подобається x 3
  16. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Також любила читати Астрід Лінгред.:girl_smile:
    Але найулюбленішою була книга "Чарівник країни Оз", перечитувала її кілька разів. Полюбила мабуть тому, що мама купила її тоді, коли я хворіла і мені було вже не так нудно вдома. Обкладинка була такою
    images.jpg
    Ще запам'яталася збірка "Бабуся на яблуні", особливо повість "Дванадцятеро - не дюжина".
    babusja-na-jabluni-030609.jpg
    А з шкільної бібліотеки запам'яталася "Королівна-Крихітка та Киць-Киць" Г. Григоренка:girl_in_love:
    1.jpg

    А в спадок від двоюрідних братів в дитистві отримала радянські серійні книги "12 місяців". Пригадую там було багато незрозумілої радянської пропаганди і розповідей про піонерів.:girl_impossible:
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Ох і нагадали....

    001_Mamo_ide_vzhe_zyma_Lesia_Ukrainka.jpg Така мені трохи загадкова завжди була. 106399_3.jpg
    Книга про Дядю Стьопу дісталась в спадок від двоюрідного брата, разом із жменею касет Доктора Албана )))
    img1.jpg
    Гансс Крістіан Андерсен — найнайнай улюбленіший автор. Згадую як я читала і фантазувала про квітковий бал.
    150109021611186753_f0_0.jpg
    А Латиські народні казки ще досі є на моїй книжковій полиці.
    Малюнки про пекло заставили мене повірити, що пекло є саме таким — з чортами і казанами. Ну, поки не виросла і не зрозуміла, що насправді все по-іншому ))))
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    y292zxiuanbn.jpg найпечальніша втрата внаслідок переїзду (
    1000134057.jpg улюблена книга впродовж всього дитинства
    5839c467a67c5.jpeg чудові вірші та неперевершені ілюстрації, які розбурхували мою уяву )
    1440842668_633ab.jpg відколи познайомилася з цими казками, Ірландія — моя любов і мрія
    46118632.jpg Бармалея знала напам'ять)
    download.jpg Карлсон, тільки Карлсон форева!
    4f86a69dc91cf8061f9d00e89e98cdce.jpg Ідеал мужчини )
    107385-cover.jpg дуже крута книжка, просто захоплення (одні малюнки чого варті). І дуже мила
    Bolgarsky.jpg Всичко българско и родно )
    5018441901_1.jpg Читана-перечитана. Люблю таке )
     
    Останнє редагування: 17 Жовтень 2017
    • Подобається Подобається x 3
  19. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    @Patty , і як то я про кротика забула ))) Він в мене теж був )
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    В мене досі є та книжка. Але болгарські казки трохи специфічні)))