Квартира-студія (кімната-студія). Практичні поради і уникнення помилок.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Nett, 25 Грудень 2018.

?

Чи є у Вас квартира-студію?

  1. Так, цілком задоволений/а плануванням

    0 голосів
    0,0%
  2. Так, не зовсім задоволений/а плануванням

    0 голосів
    0,0%
  3. Ні, але планую/хочу таку

    6 голосів
    54,5%
  4. Ні, не подобаються такі квартири

    5 голосів
    45,5%
  1. Nett

    Nett Member

    Привіт!
    Хотіла б виділити окремо цю тему (якщо вже десь обговорюється, підкажіть, будь-ласка, де).

    Останнім часом дуже часто (особливо в щойно куплених квартирах) роблять квартиру-студію чи кухню-студію об'єднану з вітальнею. Дизайнів є дуже багато, виглядає все дуже гарно, просторо та функціонально.

    Тут би хотіла обговорити саме практичність дизайнерського рішення, яке нам пропонують. Що варто, а що не варто робити. Як уникнути помилок?

    1. Яка у вас студія? Чи яку хочете? :) Що і як об'єднували/роз'єднували/переплановували?
    За бажанням можете вказувати площу, приклади/плани.
    2. Яка причина такого перелаштування? Чи для кого ця квартира?
    (Хотіли створити дитячу/простір для роботи/не любите шаф, тому зробили гардеробну)
    - Якщо уже мали досвід переробки:
    3. Що виявилося дуже вдалим рішенням?
    4. Що б доробили?
    5. Чого б не робили? Чи що виявилося непрактичним?

    - або просто ваші ідеї.
     
    Останнє редагування: 25 Грудень 2018
    • Подобається Подобається x 1
  2. Nett

    Nett Member

    Почну із своїх планів.
    1. Студію планую. Однокімнатна квартира - 45 кв.м.
    2. Хочу кухню-студію (ще як відпочинкова зона) - десь 16 кв.м. А спальню залишити і нічого в ній не переробляти. Квартира для пари чи ще для немовляти.

    Ще обдумую варіант об'єднати кухню-студію зі спальнею, але з розсувною перегородкою, як тут:
    https://idei-dekoru.com/wp-content/uploads/2016/02/Kvartira-studiya-07.jpg
    Чи хтось робив такий відкритий простір?
     
  3. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Поділюся власним досвідом, хоч в мене не класична студія, але хотілося організувати по максимуму ефект open-space , бо квартира маленька (40 кв всього площа).
    В мене немає шаф (під «гардеробну» переобладнали кладовку, і організували по максимуму місця зберігання де-інде: ліжко з підйомним механізмом, всякі секретні тумби на балконі).
    Також немає дверей в кімнату, і знятий балконний блок (саме вікно з дверима демонтоване, бетонну тумбу не рухали, зробили з неї додаткову поверхню, поклавши стільницю-постформінг.
    На балконі в одному куті мій мікро-кабінетик (робочий стіл з тумбою для документів і крісло), в іншому куті під видом тапчанчика закамуфлювалася тумба з чоловіковими інструментами і снастями для риболовлі.
    В кімнаті мінімум меблів (диван, ліжко і журнальний столик) хоча площа кімнати (20 кв) дозволяла себе захламити серйозніше :girl_crazy:
    «Допомагають» візуалізувати єдиний простір - однакові шпалери і однакове покриття для підлоги.
    Що б змінила - часом мені одних дверей в кухні є замало (коли я вдаю, що сплю, а муж з другом до 3-тьої години ночі на кухні згадують молодість :girl_haha:)
    Що рекомендую з досвіду (добре, що послухалася чоловіка) - передбачити двері в кухню обов‘язково! І хорошу витяжку.
    Якщо не закрити двері в кухню, коли щось пахучіше готується - на такій малій площі запахом проходить все.
    Потім приходжу на роботу, а піджак, який висів в коридорі, пахне рибою :bad:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  4. Nett

    Nett Member

    от часто закрадалася така ідея, але на балконі так холодно... У мене балкон повністю скляний від підлоги. Взимку до 0 доходить температура.


    а я думала роз'єднати зону кухні та вітальні різним покриттям (плитка+ламінат), але одного кольору. І одну стіну (чи її частинку) рекомендували виділити. От як це буде :dntknw:
     
  5. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    І бокові стінки теж скляні?
    В нас лоджія - бокові стіни з панелі, і метр від підлоги до вікна теж панель, аж потім починається вікно.
    Ми утеплили квартиру зовні і балкон зсередини. Вже третю зиму зимуємо, поки ок.
    Гарно буде. Зараз є прямо колекції шпалер, якщо брати шпалери з однієї колекції, вони ідеально між собою поєднаються
     
  6. Nett

    Nett Member

    так. Від підлоги лише 20 см панелі, на яких панорамні вікна тримаються. Але вони погоди не роблять ))
    Влітку дуже гарно, а зимою брррр...


    дякую за ідею ) Буду поєднувати :)
     
  7. olegignatenko

    olegignatenko Well-Known Member

    В мене особняк, але на першому поверсі в нас кухня- студія .
    Приблизно 40 кв.м.
    Велика , тому що люблю приймати гостей , але не дуже люблю все показувати( кімнати і спальні).Тому, порадившись з чоловіком, ми вирішили , що на першому поверсі так , а на другому спальні та велика вітальня з каміном для теплих зимових вечорів і веселих літніх шашликів( бо маємо ще там террасу десь 25 кв.м)
    Маю зону суто кухні , потім відпочинкова зона і зона - прихожа.Все розмежовано умовно, тому що люблю простір і всякі перегородки , шафи і т.д мене пригнічують(((
    Зона кухні позначається барною стійкою, а відпочинкова- каменем на стіні .
    Не люблю багато меблів, тому під сходами доробляємо собі шафи, щоб зберігати потрібні речі і не заставляли простір .
    В мене стиль мінімалізму, бо я терпіти не можу зайвих ( для мене) речей.
    На даний момент, я цілком задоволена своєю кухнею, дуже багато часу проводимо саме там.
    Щодо змін , то спочатку шкодувала, що не зробили камін, а коли народився синочок- зрозуміла , що добре, що каміна немає.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. flame

    flame невгамовний експериментатор

    я напевно дуже засранка і мантелепа, але реально не уявляю як би мала на своїй кухні , де готувалось-пеклось-парилось, приймати гостей. В ці дні в кухні таааааакий армагєдєц, що словами не передати. От реально, бачили б ви вчора мою кухню, коли я за 2 години спонтанно мала зробити забаву на 8 людей (точніше 6 голодних здоровенних чоловіків і 2 дівчинки: я і Юля:girl_crazy:). Там кочегарило все що могло: і духовка на 2 деко і всі камфорки: варилось, запікалось, нарізалось, викладалось, декорувалось. 2 витяжки і закриті двері, по хаті повідкривані вікна. Реально все було завалене посудом, жодного чистого баняка чи тарілки не було. Посудомийна 3 рази мила. І от як, як в такому срачі(звиняйте, інакше цей антураж назвати не можна було) приймати гостей?
    Погоджуюсь з
    на 1005000% Я б намагалася організувати простір так, щоб кухня закривалась. Чи хоча б зона готування: розсувними дверима, наприклад, як в шафі купе. Тут треба конкретно бачити планування. Можливо, залишити кухню 16м2 окремо, а розділити спальню на 2 зони: меблями, тими ж розсувними конструкціями. Ну, або, якщо Ви не багато зараз готуєте, то кухня-відпочинкова - добре, але час вносить свої корективи:girl_yes2:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Та ні, все ок)).
    Я варіант студії розглянула б тільки тоді, якби знала, що крім кави/чаю і яйка пашот нічого більше там не готуватиму)).
    Такий варіант є в двоюрідного брата. І так, файно- простір, посиденьки, кавуся, віно , перекусили і т.п. Люкс.
    В рідного брата кухня відкрита, але там кожного дня пекельна кухня, а при забаві взагалі, як в мене, словом))). І то все на виду у всіх, запахи і все інше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Погоджуюсь на 100%. Колись на квартирі мала велику кухню, в якій і гостей доводилось приймати. Мене то дуже напрягало. Бо в їх присвтності треба було і гаряче зробити/доробити, і посуд помити, і солодке подати. І ще мільйон всього. Тому в будинку я таки кухню закрила дверима, хоча планування могло бути вільним. Особливо ті двері рятують, коли готується щось «ароматне». Думаю, що зараз би дещо змінила планування першого поверху. Наразі двері тут лише в кухню та туалет, ну і в котельню. Але сам простір не є гармонійним мені зараз, є не використаним з користю), хоча є де дітям срачі влаштовувати (у нас тут періодично тенісний стіл стоїть, скейти, візочки, гойдалки, намети))). Весело, одним словом.
    --- дописи об"єднано, 26 Грудень 2018 ---
    В дядька мого теж була студія кухня-вітальня. Недавно говорила з його дружиною, то плювалась дуже. Почувала себе некомфортно там. Коли все на виду. Додам, що квартиру таку вони купили, все було супер-пупер, і господиня вона чудова, все зажди чисто, прибрано. Та й не готує багато, їх тільки двоє, харчуються здорово. Але ось ця відкрита кухня при гостях її дуже напрягала. Зараз живуть в будинку, то кухню закрили. Хоча все решта відкритий простір.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  11. flame

    flame невгамовний експериментатор

     
    • Смішно Смішно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  12. olegignatenko

    olegignatenko Well-Known Member

    Та , ніби , нормально приймаю вже три роки і нічого.
    Посуду немає, антураж не розводжу
    (я люблю, коли готую , одразу мити і прибирати), ну і я написала вище, що кухня розмежована з відпочинковою зоною, де зазвичай ставимо стіл, барною стійкою і навіть ,якщо є пару тарілок брудних, то цього всього гостям не видно.
    Особисто я на 100 % задоволена своїм вибором , мені зручно і приємно.
    Щодо витяжки,то так- ми ставили дуже потужну витяжку, щоб забирала запахи.
    Двері в кімнати і на другий поверх ми маємо і є звичка закривати двері( це вже моя фобія, щоб всі двері були закриті).
    Гості ніколи ні на що не скаржилися, ні на бруд, ні на запахи, ні тим більше- на антураж.
    Готую і печу досить активно,бо люблю цю справу.
    Але , це звичайно , моя думка і моє бачення простору.
    Маючи можливості спроектувати будинок з нуля, ми вирішили саме так зробити.
    Також бачу в цьому переваги- наприклад готую їсти , а синок сидить в кріслі , чи на підлозі і бавиться, старша донечка в цей час, робить уроки і я все бачу, все контролюю.
    Звичайно, якщо б це була квартира, то може б так і не зробили, але тут мали можливість.
    Іду вже звідси, бо вичитала в першому дописі, що запитували про квартири, а я влізла тут з своїм.)))
    --- дописи об"єднано, 26 Грудень 2018 ---
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    То б було цікаво, якби гості сиділи за столом і натягували сведри на ніс, бо щось запахло))).
    Вище троє нас писали з аналогічним досвідом. І я писала про таких же моїх родичів- все самі будували.
    Кожному своє).
    @flame та троха ко ко , ага :girl_crazy:
     
    • мімімі мімімі x 1
  14. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Гмм, я озадачилася....Бо в мене мусить бути кухня-студія конче, іншої кімнати, де б всі разом збиралися, не буде, бо то все під спальні піде :girl_crazy:. Й маю нереальну задачу на 17,5 м втиснути міні-мацюпусінький кухонний блочок й конче диван, телевізор й стіл з стільцями....Хочу конче окремо диван, де модна повноцінно розлягтися, на попередній кваритрі мали м"який куток на кухні, але такий суто кухонний, то це зовсім не те.....
     
  15. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    У мене так, усе разом , що сфоткане - 30 метрів. Об'єднали кухню 11 м,коридор і 5 метрів вітальні (перенесли стіну). Я задоволена. Всі разом, діти бавляться, чоловіки футбол дивляться, бульбу-цибулю в той час мені чистять. Від срачу посудомийка рятує. Як на забаву треба друге, то хіба бульбу варю і мну при гостях. М'ясо вже або тушене, або на бритванці по французьки поскладане. На дачі зробила студіо, і у всіх своїх наступних квартирах робитиму так. Це об'єднує сім'ю. Бо увязнювати жінку на кухні з маленьким телевізором і малюсіньким кухонним кутком вважаю злочином проти прекрасної статі) і ще би радила дизайнера взяти. У мене ніби просто, але насправді кожна деталь продумана так, щоб виглядало більше і просторіше. Бо аналогічні квартири по стояку - реальні коморки (65 метрів у нас).
    --- дописи об"єднано, 26 Грудень 2018 ---
    П.с. ну і зважте, що то ми 10 років тому робили. Вже три дивани змінили) але загалом я би і зараз нічого не міняла
     

    Вкладення:

    Останнє редагування: 26 Грудень 2018
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 2
    • мімімі мімімі x 1
  16. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    В мене 1-кім квартира з кухнею студією, але так як нам на більшу квартиру нехватило грошей, то вирішили взяти такий варіант і розділи студію на кімнату і кухню, розділили гіпосокартонною перегородкою і плюс будуть ще розсувні двері такі як у шафі купе (бо розсувна система дуже дорого виходить, нам нарахували 25тис.грн). Кухня буде без вікна, купили потужну витяжку. В мене також з студії ще є склена лоджія, спочатку була думка об'єднати, але таки вирішили залишити балкон то зараз не жаліємо коли прийшла зима і на балконі дубак дубаком, а в квартирі нормально. Звичайно можна було розділити, але потрібно було повністю поміняти вікна на лоджії і додатково утепляти, а це немалі витрати
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ми мали в кухні шкіряний чорний (!!!) куток. То така кльова штука була! Ще й розкладний), якщо гості раптом додому не йшли. Можна було і полежати, і їли ми на ньому, і плями легко витирались ганчіркою, і виглядав завжди пристойно. На ньому виросло моїх два хлопці і він перейшов новій власниці в практично ідеальному стані). Тому рекомендую! Ми тоді свій робили на замовлення, під свої розміри.
    Ми й досі любимо на кухні всі товктись, і нам реально дуже шкода, що туди вже такий куток не влізе.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    @Тетянка , перегляньте стіни, що межують з кухнею. Якщо є не несучі, то можна трохи посунути, кухню збільшити і спальню зменшити.
     
  19. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    тааа)))), пам"ятаю ))), й балетки пам"ятаю, їм зносу не було, носила й носила :girl_haha:.
    Власне, що то певно може й звідти ноги ростуть - я зацінила таку красу на кухні
    --- дописи об"єднано, 26 Грудень 2018 ---
    не несучі, але там прилягає кімната 21 м, яка має 2 вікна і яка також якимось методом (ще не визначилася як) має бути поділена між 2 хлопцями, тому її не дуже хочу задіювати, є ще величезний коридор, але там всюди несучі стіни, моноліт, то їх ніяк й ніде не посунеш на жаль...
     
    • мімімі мімімі x 1
  20. jylanda

    jylanda занууууда

    Ми жили майже 7 років в квартирі з відкритою кухнею, якось звиклося, купили будинок, міняли все планування на 1 поверсі, то теж зробили відкриту кухню, барна стійка розмежовує кухню і їдальню, з іншого боку вітальня з великим диваном і каміном. Чесно кажучи, готую постійно, люблю гостей. Мабуть вже звикла все складати, ховати, мити під час готування. Не наскладую, бо все на виду :) Але ж який то кайф, гості розійшлися, тарілки в посудомийку, шклянки перемила і вже нема сліду від забави. От вчора мали різдвяний обід вдома, купа народу, посудомийку зранку запускала 3 рази, ввечері як всі розійшлися ще один раз і все, прибирання вже нема. Я вам скажу більше, я білу кухню зробила, чуть дерева і все решта біле. Мабуть з глузду з’їхала, але мені подобається.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • мімімі мімімі x 2