Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. morkvao

    morkvao New Member

    Не знаю чи сюди. Але вже не можу терпіти , дуже болить. Дитині 9 міс, ГВ. Кілька днів тому з`явилась на основі соска (на ореолі , де сосок починається) тріщинка, дуже болюча, при надавлюванні вилазить трохи ніби гною чи що Як з прищика маленького. Не знаю чи можна годувати, мажу судокремом. Третя дитина з усіма ГВ завжди все було Ок. Може малий вкусив ? Що можна зробити?
     
  3. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Нежданно, негадано напав на мене лактостаз. Звідки він взявся не розумію. Вчора і сьогодні Т 37,5. Ломить, викручує. І так мені хижо. Болить частина груді. Все роблю, як книжка пише. Але мала якось так в‘яло тягне. І ніяк не можу її примусити мені допомогти. Не хоче і все. Якась я через це така розбита, сил нема ні нащо.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  4. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    А випити ібупрофен/парацетамол? Щоб бути в стані займатися тим лактостазом.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Корисно Корисно x 1
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Щось я про це навіть не подумала. Взагалі таблетки приймаю дуууже рідко. От і забула про них. Певно таки треба буде. Бо сама з малою. А їй зараз треба багато уваги. Поки спить я поваляюсь, а потім певно таки вип‘ю. Дякую!
     
  6. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я теж намагаюсь максимально уникати, але це той випадок, коли мабуть краще штучно покращити самопочуття, щоб потурбуватися про себе. Бажаю якнайшвидшого одужання)

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    усі ці компреси я перепробувала, але от що найкраще: добре щоб малюк висмоктав (чи смій зцідити), парацетамол випити, і рушник намочити у теплій воді із содою(майже гарячій, щоб терпимо було), покласти на груди, на верх ще один сухий рушник, накритись -- і 3 години нехай весь світ зачекає... мене попускало із першого разу попускало
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  8. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Сьогодні вже все добре). Вчора відлежалась як давно вже не відлежувалась). Доня була на диво чемна), і голодна. Бо як бачила, що хтось їсть - кричала не своїм голосом))). Я її вчора максимально намагалась тримати на грудях). Допомогли, на мою думку, душ перед годуванням, і максимальна кількість прикладань).
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Дівчата, чи може бути таке, що є лактостаз, але груди мякі? Болить мене одна дико, затвердінь немає. Але температура, ломота, голова болить
     
  10. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    може. десь всередині якась одна протока може бути забита.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Bloody

    Bloody ...Отака-то-Дівчинка...

    Може так починатись лактостаз. Робіть усе як у статті: Львівська група підтримки грудного вигодовування
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Siania

    Siania Love Life

    Точно може! В мене був двічі, починалось з темп., думала на грві, а потім згадувала що спала на животі. Грудь боліла аж через кілька годин.
    Мені доромогла така схема:
    Гарячий душ на груди, потім мала їла, і прикладала холодний листок з капусти.
    Не знаю чи це допомогло, чи час, але через два дні пройшло.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Не знаю чи то пов"язано, чи окрема історія... Мала я на минулому тижні лактостаз (з почервонінням на одній груді, температурою і "ломкою"), пройшло за 2-3 дні. Але тепер коли прибуває молоко то оте поколювання в грудях дуже і дуже відчутне, я б скзала навіть болюче, якась така ріжуча біль. В обох грудях. Від чого то може бути? І чи варто з тим щось робити (йти десь на узд і т.д)? З Владом такого не пам"ятаю, але у мене і груди цього разу якісь геть інші
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  14. Raven

    Raven Мама малятка

    @Akina, в мене перший місяць малої дуже болючі припливи молока були.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Просто пожалітися. Лактостаз з температурою і страшним головним болем. Як ото можна щось холодне покласти на груди, якщо так трусить і холодно?
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Температуру можна збивати чи краще не треба?
     
  17. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Я клала холод, але тільки на пусті груди. Дитина смоктала скільки могла, а решту, я масажувала легко, щоб не було гульок. А тоді вже обклададася холодом. Зазвичай, коли груди вже були розціджені температура сама падала.
     
  18. Siania

    Siania Love Life

    Мені допомагало таке: гарячий душ на груди, прикласти дитину, потім холодний листок капусти.
    Можна парацетамол. Я не збивала, бо вище 38,3 не було.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Можна, і я думаю, що варто, щоб мати сили ретельно виконувати всю ту протилактостазну схему. Холод, до речі, варто тримати лише до 5 хв після годування.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Плюсуюсь за листя капусти, не обов'язково аж дуже холодне, прикладати і міняти, як тільки нагрівається і мякне, бо в мене реально можна було голубці робити))) мені дуже допомогло.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    І я капустою рятувалася. Після годування або цідження брала такий листок, щоб на всю грудь, дирявила його (так сік краще пускає) і під холодну воду. А тоді на груди. Ходила з тими листками і спала, то мені помагало від тих застоїв. Щоправда, у мене це проходило без температури.