Лікарі загальної практики сімейної медицини, тобто наші дільничі терапевти

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем marianast, 29 Грудень 2015.

?

Чи консультуєтесь ви в дільничого лікаря?

  1. Так, це перший спеціаліст до якого я звертаюсь при потребі

    52,9%
  2. Оминаю дільничого десятою дорогою...

    47,1%
  1. marianast

    marianast Well-Known Member

    Багато хто з нас оминає дільничі поліклініки, надаючи перевагу перевіреним спеціалістам де інде. Однак часом виникає потреба звернутись саме до свого дільничого сімейного лікаря, чи викликати його додому. Поділіться враженнями про свого дільничого - чи часто викликаєте, чи довіряєте чи навпаки перепровіряєте діагноз. Взагалі, чи є зміст звертатись до лікаря,на дільниці чи краще з будь якого питання консультуватись в "перевіреному" місці?
    Я почну. Сихівська поліклініка, 4 дільниця, сімейний лікар Артенян (Молочна) Оксана Ігорівна. Вона обов'язкова, уважна, але як спеціаліст не викликає в мене довіри. Антибіотики малому прописує від шестимісячного віку, для страховки чи як. Намагаємось до неї не звертатись, особливо по дитячих питаннях. Останні пів року перманентно відсутня. Замість неї Коляда І.І. - однозначного враження наразі не маю, але вона дуже молода і мене це насторожує.
     
    Останнє редагування: 29 Грудень 2015
  2. Оксана1322

    Оксана1322 Well-Known Member

    Може чуть не в тему, але відповім. Так як сама лікар, вважаю шо з сімейних лікарів толку мало. Знаю по собі, не може один лікар знати всього. Він це знає дуже поверхнево, відповідно часто помиляється. Тому на мою думку звертатись потрібно лише до вузьких спеціалістів, які "зуби з'їли" суто на певній системі організму.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. marianast

    marianast Well-Known Member

    Ну, маємо те,що маємо. А ситуації різні бувають, та й тих
    не так легко знайти відразу при потребі.
    Ну мусять же бути толкові лікарі і серед сімейних, які хоч скерувати коректно можуть до спеціаліста.
     
  4. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Ми зараз знову користуємось послугами дільничої, тому що прийшла адекватний лікар. Правда мені там відношення до ГВ її трохи не подобалось і щодо щеплень була занадто категорична, але то все дурнички, якщо ти маєш цілком сформовану свою думку. А так на рахунок лікування, прописування ліків. здачі аналізів- цілком адекватний лікар, мені підходить, тому ми знову повернулись в "свій" кабінет.))

    На тоді, це була ситуація така, що наша дільнича пішла у декретну відпустку, а натомість на заміну була якась не адекватна лікар, тому від неї ми вирішили втікти на обслуговуння до іншої. Яким чином? Я просто підішла на прийом до зав. поліклінікою, розповіла ситуацію, мене попросили написати заяву, ще й самі продиктували. Разом з заявою я залишила скаргу на даного лікаря в письмовій формі. Все написала, за пару днів явилась, забрала, підійшла з тою заявою до іншої лікарки з карточкою, з дітьми шоб нас оглянули,що ми здорові і щасливі, і нічого нам не бракує. ну, і все. Рік часу я була тієї лікарки. На виклики вона приходила без проблем, але тут ше нюанс- ми проживаємо поруч з поліклінікою, тому якщо б жили десь на більш віддаленій вулиці, я процедури не знаю.

    Якщо Вас не влаштовує Ваш лікар, Ви в першу чергу маєте підійти до зав. поліклінікою, або якщо поліклініка велика, Вас скерують до керівника, який займається цими питаннями. І все розповідаєте, кажете от хочу напсати заяву, бо лікар не влаштовує, хочу до тієї то і всі питання.
     
    • Корисно Корисно x 1
  5. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Наша сімейна - колишній терапевт похилого віку. Сама до неї за потреби зверталась. Але коли народились діти і була потреба звернутись, понавиписувала як для дорослого. Що є зрозумілим, бо завжди дорослих лікувала. Взагалі вважаю ці зміни не правильними. На сімейного треба було від початку вчитись чи потім перекваліфіковуватись, а не просто змінювати назву посади і проходити короткострокові курси ІМХО. Тому я звертаюсь до дільничої хіба за довідками чи направленнями до спеціалістів. А лікуємось у приватного педіатра. При чому вона, за потреби, консультує і нас, дорослих.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  6. silvia

    silvia Well-Known Member

    Наша колишня дільнича суто дитячий педіатр. Незважаючи на специфічний характер, я нею була мегазадоволена. У неї під кабінетом завжди купа людей, такого ще не бачила у жодного з лікарів.
    І зараз, коли ми переїхали консультуємось і слухаємось лише в неї ( залишилась та сама поліклініка). Ходимо під кінець зміни ввечері. Постійно на зв'язку і по телефону завжди проконсультує навіть пізно ввечері.
    Наша нова дільнича лише для довідок у садок. Завжди вчасно її не застати на роб.місці, 2 рази не прослухала бронхіт.... а її слухання, це аут. Як можна щось прослухати у кашляючої дитини за 6 секунд. 6 СЕКУНД!! Чесно, я вже аж засікала під час останніх відвідин.
     
  7. marianast

    marianast Well-Known Member

    Таке саме і наша дільнича, я після неї завжди їду в Охмадит, якщо з малим, сама до неї не звертаюсь, а чоловік лише з формальних питань.
    Дівчата, а чому ви не вказуєте прізвище лікаря і поліклініку? Думаю корисно знати, особливо якщо десь на місці, в поліклініці є такий спеціаліст як пише @silvia. Я, наприклад, в своїй поліклініці інших спеціалістів не знаю. А хотілось би знати)
     
  8. silvia

    silvia Well-Known Member

    тут ще така справа, що є ті, хто нею задоволений на всі100, тому тут чисто моє субєктивне бачення, бо маю з чим порівняти....
     
  9. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В нас тут ж є теми "Раджу/не раджу лікаря". Але ок, моя дільнича - Перцева А.В. з 2 поліклініки, що на Симоненка. Теж
    . Ну але це в силу віку, колись прослуховувала добре. Тепер не викликаю її додому, ну бо є ризик, що не прослухає добре, а заради цього я і викликаю лікаря переважно. Хто на Симоненка, є там толковий сімейний?
     
  10. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    Ох в нас такий сімейний,що ніколи до неї не звертаюся.Після того випадку,як вона сказала,що в моєї дитини ледь червоне горло і виписала звичайні льодяники для горла,а насправді там була конкретна ангіна...
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Witlof

    Witlof Member

    Ця пані теж наша сімейна. Минулої середи пішла до неї з меншим. Вона послухала його і її діагноз: дитина здорова, хрипів не має. А я ж чую, як дитина кашляє, яке утруднене дихання, і зразу після візиту до сімейного зайшла до педіатра, якому довіряю. Діагноз - бронхіт. До Перцевої намагаюся звертатися лиш тоді, коли немає педіатра.
    А цієї неділі захворів і старший. Викликала чергового лікаря з поліклініки. Прийшла така собі пані Гудзь. Із незадоволенням почала жалітися, що їй треба в неділю по викликах ходити, і як це важко, і як багато хворих і т.д. Потім заявила, що я на вихідних приділяю дитині мало уваги, так як моя дитина захворіла у вихідний день. Наприкінці ще виписала антибіотик, який приймають при захворюваннях сечостатевої системи, і температуру 37,5 ОБОВ"ЯЗКОВО збивати. А то мудрі мамочки наслухаються невідомо кого і таку температуру не збивають. :girl_devil:
     
    Останнє редагування: 29 Грудень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. opron

    opron Well-Known Member

    Так, з сімейними лікарями біда :sad:.
    У мене сімейна (Сіра М.Г., поліклініка на Виглвського) як людина непогана, досить приємна, можна подзвонити і вона прийде додому, але толку з того, як вона може пропустити щось важливе :ireful1: Була в мене висока температура і кашель, викликала її, шоб послухала - наслухала жорстке дихання, казала пити ромашку з молоком. А через 2 дні я вже була на АБ, бо сильна пневмонія, одна легеня заблокована і майже не прослуховувалась.
    Ну і сипле перлами щодо ГВ :cool:

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
     
    Останнє редагування: 30 Грудень 2015
  13. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    А я задоволена нашою дільничою - Сихівська 4 поліклініка, Данилишин М.М. Вона все намагається уникати антибіотиків, хіба би вже чисто біда. Й коли виписує лікування, все каже, що от такий й такий -то аналог дешевший, можеш брато або то, або інше..Або що є в аптечці моїй - щоб не накуповувати лишніх препаратів, якщо я маю щось з того ряду. Діток слухає уважно, й взагалі дуже ретельна. Мої малі до неї йдуть без страху й паніки. Пам"ятає різні нюанси щодо кожного...
     
    • Корисно Корисно x 2
  14. basia

    basia Well-Known Member

    Як жили на Сихові ,то ходили в "кабінет статистики" - приписані чи ні, а чому , а де? Ну і коронна фраза " а що, Вам лікарняний треба?" Жодного слова про здоров"я---караул, лікарка пенсійного віку. Тепер в сільській амбулаторії: педіатр- кажуть, дуже непогана. До сімейної ходила я - цілком задоволена. Аналізи адекватні, до головного люди їздять за 20км з старої дільниці. Реально дивлячись на ситуацію в медицині, теперішній дільничній вірю більше.
     
  15. slio

    slio Member

    Сьогодні мала йти з сином до нашої дитячої поліклініки на вул. Парковій. В реєстратурі сказали, що все помінялось, до нашої дитячої лікарки мене не запишуть, а треба дзвонити на Мушака. Я подзвонила... Там сказали, що вулиці перерозприділили, і тепер ми будемо належати до них. Але до якого лікаря конкретно, то ще не відомо. Я зовсім не хочу, щоб мою дитину лікував дорослий лікар. Мій дільничний терапевт взагалі на Навроцького.
     
  16. silvia

    silvia Well-Known Member

    а хто у вас був? Там є хороший педіатр і ми, хоч не належимо вже до його дільниці, все одно ходимо до неї прослухатись чи проконсультуватись. Вона власне сказала, що їх порозділяли невідомо як, а її одну залишили педіатром-консультантом, бо вона виключно дитячий лікар і працювати з дорослими не погодилась. Спитала останнього разу, де її тепер я маю шукати - сказала дзвонити, бо сама не знає, де буде...
     
  17. slio

    slio Member

    Малик
     
    • мімімі мімімі x 1
  18. silvia

    silvia Well-Known Member

    знаю....на Мушака є к-ка лікарів-педіатрів, може не все так страшно... звісно звиклось до одного...
     
  19. slio

    slio Member

    Дякую) Можливо й так. Просто страшно міняти лікаря. Це вже буде наш третій педіатр. Перший був зовсім не фонтан. Рада була, що поміняли.
     
  20. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Дівчата, я хочу підняти цю тему, бо зараз вона дуже актуальна. Мабуть, всі вже знають, що з липня треба буде підписувати угоду з сімейним лікарем. Не завжди той, до якого ти приписана за місцем проживання, дійсно професійний лікар. Я взагалі, наприклад, львівської прописки не маю, тому, якщо виникає потреба, обслуговуюсь приватно. Угоду, як повідомила пані Супрун (міністр охорони здоров"я), можна укладати з будь-яким лікарем, якому ви довіряєте - навіть якщо він приймає на іншому кінці міста. Тому дуже важливо вибрати найкращого і найпрофесійнішого лікаря, який ставитиме правильні діагнози і буде уважним до пацієнта.

    Пропоную писати в цій темі короткі відгуки про ваших дільничних лікарів, до яких ви звертаєтесь. Це полегшить всім нам вибір свого сімейного лікаря. Щоб не писати цілі твори на тему "ой яка ж гарна наша лікарка", пропоную послуговуватись списком питань з теми "Раджу лікаря з ПБ" у розділі "Пузата хата". Для зручності скопіюю ці питання сюди з невеликими корективами.

    1. ПІП лікаря.
    2. Де приймає.
    3. Ваш відгук.
    4. Чи хотіли б Ви обрати його своїм сімейним лікарем?
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 1