Маклер - помічник чи нахлібник?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Ritamadonna, 13 Липень 2012.

  1. Takamine

    Takamine Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    Знаєте. маклери бувають різні, і ніхто не дає гарантію, що потрапите ви на афериста чи порядну людину. Ми стикалися з маклерами тричі. Впереше, коли шукали квартиру для найму, за те, що покажуть квартиру чи дві хотіли вартість одномісячної оренди... як на мене такі розцінки практично ні за що. Вдруге - коли купували квартиру. В газеті знайшла два оголошення про однакові характеристики квартири. З власником (як потім з"ясується_) домовилися на один десь. а за іншим номером телефону - на інший день. Ви явилося, що це одна і та ж квартира, поговорили з власниками і домовилися працювати без маклера. Ну і цього року вирішили збільшити свою житлову площу і шукали будинок за межами міста. Попали на ріелторшу з Пустомит Оксану (вона ще потім всунула візитку про якусь турфірму). Дилися 3 будинки в Солонці. На мої прохання, щоб ми зустрілися з власниками і глянули усі документи на квартиру, на усі дозволи будівництва - вона відхрещувалася тим, що з документами усе добре, що при купівля вони нам нададуть усі документи... Я правда записала назви вулиць, на яких вона нам показувала будинки. В результаті виявили, що дані будинки не мають права на будівництво, документи знаходяться в прокуратурі, у зв"язку з тим, що самовільно забудовують ділянку. на якій заборонено будувати житлові споруди. Так що краще купувати в новобудовах від забудовника, аніж мати справи з ріелторами.
     
  2. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

     
  3. Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    Ви так це говорите, ніби це нормально.
    Можливо, водій маршрутки не обізнаний зі всіма нюансами ПДР... можливо, лікар не обізнаний з усіма нюансами щодо застосування препарату, який він призначає... можливо, вихователь не обізнаний з усіма нюансами дитячої психології...
    Це ж норма, чо. При чому тут маклер?
     
  4. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    при тому, що мені, наприклад, не впариш будинок, призначення землі під яким "ведення с/г господарства". і я говорила про те, що на якомусь етапі маклери ще не обізнані зі всією ситуацією, часто вони самі вперше з покупцем їдуть дивитись на об"єкт, а стає зрозуміліше тоді, коли документи потрапляють до рук для ознайомлення,чи перевірки. тому казати "краще звернутися до забедовника, бо через маклера купувати - то лохотрон" є неправильним

    + житло в новобудовах від забудовника теж продають через маклерів, дуже і дуже часто
     
  5. Takamine

    Takamine Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    А як можна продати те, що продати неможна? Чи ви вважаєте нормальним те, що вона нам показує ту нерухомість, в якої є проблеми із законом? Та й ріелтори беруть за купівлю-продаж немалі %, так за що їм в такому випадку платити - за те, що показують кота в мішку? Чи лише кілька тисяч доларів за послугу екскурсії до об"єкту продажу? Перш за все ріелтори повинні перевірити нерухомість, перш ніж пропонувати купити її іншим людям ІМХО.
     
  6. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    ні.я не вважаю нормальним те, що вона вам показувала нерухомість, в якої проблеми із законом. я вважаю ненормальним казати
    це те саме, що казати, що всі мужики сволочі, що всі лікарі погані, бо у вас був невдалий досвід. у людини завжди є вибір. вас ніхто не прив"язав до батареї і під дулом пістолета не заставляв купити ті будинки (бо то навіть юридично неможливо зробити).
     
  7. Takamine

    Takamine Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    Ви можете не погоджуватися з моєї думкою, але вважати її "ненормальним" - це вже якось ніби мої слова вас чимось образили. Я поділилася своїм враженням і досвідом, оскільки забудовнику не потрібно платити додаткові % за демонстрацію нерухомості. І для мене є дійсно незрозумілим те, за що такі космічні % у наших ріелторів, оскільки займаються лиши збором номерів телефонів і екскурсією до об"єктів. Можливо вам варто було б поцікавитися як працюють ріелтори закордомон, аби мали з чим порівняти?
     
  8. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    я з вами погоджуюсь на 90%, але не у відношенні до маклерів, а до ситуації на ринку нерумості і умов, в яких працюють маклери.

    мені також, коли я є покупцем. бо у Києві, до прикладу, беруть 1-2% від суми угоди, максимум 3%, але в Києві зовсім інша вартість нерухомості, звісно що значно дорожче.

    а отут неправда. маклери допомагають з експертними оцінками, пришвидшують багато процедур, як з оцінкою, так і з БТІ, комунальними установами і т.д., вони возять вас на власному транспорті, вони тратять гроші на мобільний зв"язок, допомагають купити-продати валюту, брати різні довідки. принаймні, так було в мене і неодноразово. ми мою квартиру продавали пів року, через ситуацію в країні. то повірте, маклер свої комісійні відпрацював. дуже часто, вони працюють в парі і заробіток ділиться на 2, а то й на 3. типова риса наших людей - думати,що хтось має легкі гроші, що його робота не повинна цінуватися, бо що він робив? показав квартиру? я вже мовчу про те, що в цих людей нема толком ні вихідних, в них безперервно дзвонить телефон і дуже і дуже часто як покупці, так і продавці морочать голову, в результаті нічого не купуючи і не продаючи. тому не можна так однозначно казати, що всі маклери - нахлібники і нема за що їм платити. в будь-якій професії є недопрофесіонали

    ---------- Додано в 15:04 ---------- Попередній допис був написаний в 14:57 ----------

    вбивчий аргумент. взагалі всій Україні, і нам з вами варто поцікавитися як люди працюють, платять податки і живуть закордоном
     
  9. Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    Тобто платили маклеру саме ви, як продавець квартири?
    Я такий висновок про маклерів зробила після того, як сама виконала всю оту роботу при купівлі квартири, що ви описали - документи, оцінка, довідки, валюта..
    Однозначно не вартує тих грошей, які бере маклер.
     
  10. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    платив покупець моєї квартири. і я маклерам теж платила неодноразово, коли сама була покупцем

    ---------- Додано в 15:19 ---------- Попередній допис був написаний в 15:15 ----------

    а в когось нема такої можливості робити все самому


    в мене тільки одне питання - а що ви пропонуєте робити? якщо 99% угод відбувається за участі маклера
     
  11. Takamine

    Takamine Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    За вашею жіночою логікою всі ріелтори тоді білі і пухнасті, раз ви з свого досвіду так їх вигороджуєте.

    Якщо я хочу зайнятися цими питаннями особисто, з мене всеодно знімуть ту ж саму суму, яку б зняли, якби усі довідки готували вони. Тобто у мене всеодно нема вибору, якщо купувати через маклерів. У кого нема часу цим займатися, завжди можна у нотаріуса написати генеральну довіреність на особу. якій довіряєш і вона займеться цим питанням і не візьме ні копійки за це (чоловік, сестра, брат і т. д.) І ви мене не переконаєте, що ті % вартують тієї роботи. що вони виконують, адже при купівлі-продажу нерухомості нотаріус всеодно в базі перевіряє заставне майно чи ні, право власності. Тим більше у нас зараз ще й до того є загальний реєстр...І врешті знову зводиться до того, що маклери заробляють за - збір номерів телефонів і екскурсію
     
    Останнє редагування: 30 Вересень 2014
  12. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    По-перше, вони самі собі таку роботу вибрали, а по-друге це право покупця - прийти, подивитись й не купити. Це ж нерухомість, а не нова спідниця.
    Ми свого часу як купляли свою квартиру, то заплатили аж 5%...Молоді й зелені. Не вартувало воно того.
     
  13. Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    Пропоную не користуватись їх послугами, допоки їхня вартість не становитиме 0,5% від суми договору купівлі-продажу :)
    Та я ж не проти. Може в когось є дурні гроші, і йому не шкода поділитися з ближнім. То чому б і ні?

    Я на свою квартиру заробляла сама і дуууууже довго. Тому ціну грошам знаю. І розлучаюся з ними дуже прискіпливо)))
     
  14. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    я також заробляла свої гроші, вони мені з неба не впали, і у вигляді хабарів не прийшли.
    підіть і зробіть це на практиці. такі нісенітниці пишете, що аж смішно. давайте не будемо заправляти авто, поки бензин не буде по 10 грн/літр
     
  15. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    я мала досвід з маклерами неодноразовий, так як орендуєм житло. і не можу назвати це спілкування приємним з кількох причин: 1.коли ти хочеш знайти житло в оренду (а деколи терміни піджимають, до прикладу, за 2-3 тижні), то це ж практично нереально знайти таку пропозицію від власника(така буває дійсно одна з 200). тим більше маклери обдурюють народ, пишучи в оголошеннях, що від власника, натомість ти в сотий раз попадаєш в агенцію (цей факт дуже бісить, коли шукаєш самотужки)
    2. коли вже добровільним примусом (бо просто виходу нема) погоджуєшся на це спілкування з маклерами, стикаєшся з таким непрофісіоналізмом, що нерв не вистачає. Спершу наче вислухають всі ваші вимоги до квартири, запишуть, потім дзвонять, ти приїжджаєш на квартиру, а там малосімейка чи гуртожиток (ну ж чітко говорилося, щоб такого не було). Ну нащо витрачати мій час на той варіант, який мені точно не підійде? Або влаштовувати оті перегони - запрошують по кілька людей на квартиру, потім запускають по одному, хтось бере квартиру, а ти, який якогось біса стовбичив під дверима і навіть нічого не дивився, знову витратив свій час і поїхав ні з чим. де тут якась елементарна повага до клієнта?
    3. так, і ціна невиправдано висока. минулого року шукали квартиру, ціна маклера - місячна оренда. тоді я оплатила 1600 грн за оті сякі-такі послуги, що мені показали гідних від сили 2-3 квартири. в той же час у Києві моя подруга за оренду заплатила маклеру половину місячної оренди - тобто 1250 грн. (2500 за однокімнатку). хмм, чому ж то в нас маклери такі "золоті"?

    Не можу стверджувати, що маклерів нормальних нема, але можу зі свого досвіду сказати, що я б із задоволенням краще б сама спілкувалася з власниками напряму, а не через це переважно непрофісіональне посередництво, яке мені, як орендонаймачу, підсовується через брак пропозицій від власників.
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  16. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    Kayla, Ви якийсь такий не дуже ввічливий тон вибрали...Й таки-так - якщо людині не по кишені ціна бензину у 16 грн., вона не їздитиме/пересяде на автобус, поки ціна не впаде до 10 грн.
    Ми свою квартиру, наприклад, брали в кредит, то ж крім кредитного тягаря, оті 5% були для нас дуже великою сумою. Мені імпонує метод Ніколь - вибрати з кількох маклерів кращих представників, говорити чітко й жорстко, ну й зразу обумовити певну конкретну суму як винагороду.
    ну й теж не бачу нічого страшного, щоб співпрацювати з кількома - хто себе краще зарекомендує, дійсно старатиметься...
     
  17. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    І я на 100% згодна з цим. Винаймаємо вже третю квартиру у Львові і кожен раз пошуки - то якийсь жах! Кожного разу пробували знайти квартиру самі - і оголошення клеїли, і дзвонили-розпитували, але врешті теж здавалися і йшли в ріелторську контору... Таке враження що у Львові на одну квартиру 10 маклерів. :girl_cray: А якість послуг то **** - показати аби що за нереальну ціну "бо в нас таке є", а всі мої побажання просто ігноряться. І коли в 100 раз розказуєш тим "горе-працівникам" що мені не потрібен "євроремонт, пральна машина і хороший холодильник і бла-бла", а потрібна квартира з мінімумом меблів бо маю все своє, а вони дзвонять по 20 разів на день і далі пробують "втюхати" те що мають - мої нерви не витримують. :girl_impossible:
    До речі, ми свого часу винаймали квартиру в Дніпропетровську, маклери з оренди там теж в основному "вчорашні студенти на підробітку", але хоч плата за їх "роботу" 50% ціни за місяць, а не 100 як у Львові. При тому ціни на оренду квартир +- як у Львові.
    Ще особисто знаю кілька ситуацій коли власник (до спілкування з маклерами) був згоден здавати квартиру наприклад за 1200, але маклер (щоб мати більші відсотки) розказав йому "та ви що, таких цін вже нема - здавайте за 2000" - забила б таких!:girl_mad:
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    так і є). В прямому сенсі-кожне оголошення про продаж чи оренду, розміщене чи у "ВМ" чи на "ріел естейт" чи в ін. виданнях, береться в оборот більше десятком маклерів.

    ---------- Додано в 18:19 ---------- Попередній допис був написаний в 18:10 ----------

    експертну оцінку сьогодні зробити не проблема- маклер хіба може порекомендувати когось із "своїх" оцінщиків, що не завжди є дешевшим. Банально: обдзвоніть кілька оціночних контор і отримаєте повну картину по цінам. Одна маклерша, яка колись розказувала, що " оці два оцінщикм" є найдешевшими у Львові ( і візитки їх тулила), при власному телефонному вивченні пропозиції виявилися і не такими ж і дешевими. А взагалі, у нас тут форумлянка оцінкою майна займається, по найбфльш доступним цінам і в максимально короткі терміни. Так що в результаті саме наша Лейла виявилася тим самим "оптимальним оцінщиком", а не маклеро-рекомендовані. Стосовно юридичного супроводу- нотаріусм абсолютно безкоштовно дають повну консультацію по переліку документів і на що звернути увагу. Бо ні один нотаріус не буде в час "Х" брати на себе відповідальність а посвідчення договорів з брудними документами. Після консультації ноиаріуса збираєте усі документи, далі- попередньо за кілька днів до дня укладення уголи підходите з пакетом документів до нотаріуса і вона все переглядає та підказує, що до чого ще. Недостаючі довідки з Реєстру прав, якщо немає часу самому займатися точно так само замовляє нотаріус, а ви лише в день укладення угоди сплачуєте за це по квитанціям.Тобто функції в юридичному супрводі маклера- чисто посередницькі- звести при потребі зі своїм оцінщиком, зі своїм нотаріусом, зі своїм менеджером банку, який оформлятиме квитанції про перекази коштів...
     
  19. Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    Щодо нотаріуса, оце якраз і викликає найбільш "праведний гнів": чому його послуги обходяться в рази дешевше, ніж послуги маклера, якщо рівень відповідальності - не до порівняння.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Dobbi

    Dobbi Well-Known Member

    Відповідь: Маклер - помічник чи нахлібник?

    Може хтось має контакти дійсно толкового маклера, який би допоміг в купівлі житла?